Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εκει εχει GSM/WCDMA

μονο GSM

μονο WCDMA

το GSM ειναι το 3g?

To LTE είναι.........

Η πρώτη επιλογή. Στο έγραψα καθαρά βρε φίλε μου. Διάβασε λίγο πιο προσεκτικά τι γράφω

 

Aν δεν έχεις επιλογή LTE τότε ΔΕΝ έχεις 4G

Edited by VaL_Phoenix

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω

ο ηχος της καμερα δεν σταματησε ακομα και οταν εβαλα το προγραμμα, καμια αλη ιδεα?

Εγώ το βάζω κάθε φορά αθόρυβο και έτσι σταματάει.

Με το gps πώς μπορώ να το βάλω μόνο με δορυφόρους και χωρίς να ζητάει πρόσβαση στο ίντερνετ?

Πάω στις ρυθμίσεις και πατάω το GPS και διαλέγω "χρήση δορυφόρων gps".

Μετά πάω στην πλήγηση ή στους χάρτες?

Link to comment
Share on other sites

μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε από τα 1.5 gb ram πόσα κρατάει το λειτουργικό και πόσα σας μένουν ελεύθερα ?

 

Σε εμένα είναι γύρω στα 500mb ελεύθερα...με greenify εγκατεστημένο και όλα τα bloatware της samsung εκτός.

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη τρελός νομίζω δεν είμαι. ...πείτε μου λοιπόν τώρα πως όταν το κινητό έχει μείνει απειραχτο για ωρα να φορτίζει, πατάς log και οποιοδήποτε τηλέφωνο αλλα το κινητό δεν κανει τιποτε για κανα 5 λεπτο... αν αυτό δεν είναι buggy. ..τι είναι. ...;
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

To LTE είναι.........

Η πρώτη επιλογή. Στο έγραψα καθαρά βρε φίλε μου. Διάβασε λίγο πιο προσεκτικά τι γράφω

 

Aν δεν έχεις επιλογή LTE τότε ΔΕΝ έχεις 4G

Αφου το κηνητο ειχε πανω αυτοκολητο 4G, αν αλαξω και βαλω καινουρια σιμ θα μου βγαλει επιλογη LTE? Το GSM τι ειναι τοτε?

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά δεν μου έρχονται οι ειδοποιήσεις από facebook από παιχνίδια από email και διαφορα αλλα...ξέρει κάποιος να με βοηθήσει τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Αφου το κηνητο ειχε πανω αυτοκολητο 4G, αν αλαξω και βαλω καινουρια σιμ θα μου βγαλει επιλογη LTE? Το GSM τι ειναι τοτε?

 

Η επιλογή 4G (LTE) εμφανίζεται ΜΟΝΟ αν το υποστηρίζει το δίκτυο και η sim

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά δεν μου έρχονται οι ειδοποιήσεις από facebook από παιχνίδια από email και διαφορα αλλα...ξέρει κάποιος να με βοηθήσει τι να κάνω?

 

Ο συγχρονισμός σου είναι ενεργοποιημένος;

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

που μπορω να το δω αυτο ?

 

Αν κατεβάσεις την μπάρα των notifications, είναι αναμμένο το σύμβολο με τα δύο στρογγυλά βελάκια που κάνουν κύκλο; σαν αυτό που σου δείχνω στην photo;

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Αν κατεβάσεις την μπάρα των notifications, είναι αναμμένο το σύμβολο με τα δύο στρογγυλά βελάκια που κάνουν κύκλο; σαν αυτό που σου δείχνω στην photo;

ναι ετσι το εχω αυτο...μηνυματα απο το μεσεντζερ δεν μου βγαζει ειδοποίηση

Link to comment
Share on other sites

ναι ετσι το εχω αυτο...μηνυματα απο το μεσεντζερ δεν μου βγαζει ειδοποίηση

Πέρασες το λογαριασμό του messenger σου στους λογαριασμούς προς συγχρονισμό??

 

Κ μετά να δεις αυτό που σου έγραψε ο φίλος πιο πάνω για το αν τον έχεις ανοικτό

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βάζω κάθε φορά αθόρυβο και έτσι σταματάει.

Με το gps πώς μπορώ να το βάλω μόνο με δορυφόρους και χωρίς να ζητάει πρόσβαση στο ίντερνετ?

Πάω στις ρυθμίσεις και πατάω το GPS και διαλέγω "χρήση δορυφόρων gps".

Μετά πάω στην πλήγηση ή στους χάρτες?

 

Συνηθως τα integrated προγραμματα i.e. googlemaps το μονο που κερδιζεις ειναι ccuracy χρησημοποιωντας το gps.

ΟΚ φυσικα στη google-πλοηγηση ειναι απαραιτητο να ειναι ανοιχτο το gps. Για να καταληξω καπου googlemaps και

πλοηγηση (μεσω googlemaps) χρειαζεται internet για να λειτουργησει (αν και υπαρχει και μια επιλογη για partial download).

Προτεινω ανεπιφιλαχτα* 1.] Navigon 2.] Ndrive 3-] Sygic Εγω χρησημοποιω Navigon και να πω την αληθεια ειναι το καλυτερο κατα

προσωπικη αποψη. Το εχω χρησημοποιησει σε ολη την Ευρωπη και Ελλαδα και ειναι αψογο. Να πω την αληθεια δεν με ικανοποιησε

τοσο στην Αμερικη (Navigon) και εκει πιστευω ειναι καλυτερο το Sygic. Αν το θελεις για ευρωπη και αποκλειστικα για Ελλαδα, δοκιμασε

το Νavigon. If you decide to go with it, just let me know on a pm for the requested link

 

* None of these require internet connection.

Link to comment
Share on other sites

Δευτερη μερα με την συσκευη, και εχω παθει πλακα. Ξεκινησε χθες πρωι, φουλ φορτιση (η πρωτη, το πηρα Παρασκευη απογευμα), και τωρα ειμαι με 34% μπαταρια, 22 ωρες χρησης, με 2ωρες και 52λεπτα οθονης. Με το S4 που ειχα, για να εχω αυτα τα αποτελεσματα, του ειχα κανει root και ειχα stock lite prerooted. Πολυ ωραια συσκευη, ελαφρια, βολικοτατη στο χερι, και μονο 289€ απο stechi.gr (στην Ηλιουπολη). Δεν εχω λογο για rootαρισμα, ή custom rom. Εχω βαλει nova launcher κλασικα και ειμαι υπερκαλυμενος!!!

 

Να συμπληρωσω οτι τρεχει την MG8 (γαλλικη συσκευη), εντελως stock φυσικα. Επισης εχω (με voda) κανονικοτατα την επιλογη για Lte, και μεταφορα εφαρμογων στην sd!

 

 

Θέλω να πάρω το S4 mini το nova launcher που λες τι είναι πρόγραμμα ; και απο που το κατεβάζεις ; βάζοντας αυτό θα έχω την επιλογή μεταφορά στην SD ;

 

Καλησπέρα,

 

Είναι η πρώτη φορά που θα πάρω smartphone android θα ήθελα να μου πείτε, όταν πάρω την συσκευή με ποιο πρόγραμμα μπορώ να συνδεθώ στο PC και να κάνω backup και γενικά να διαχειρίζομαι την συσκευή ; Έχω ακούσει για backup εφαρμογές...κτλ αυτά υπάρχουν σε CD συνοδευτικά ή τα κατεβάζω από κάπου ;

Edited by m7ixalis
συνενωση συνεχόμενων μυνηματων
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, ας με βοηθήσει κάποιος σας παρακαλώ! Μόλις αγόρασα το κινητό, και επειδή η frog δεν υποστηρίζει microsim, ψαχνομαι...(και θα χασω και 35 ευρω χρονο ομιλιας). Υπαρχει καποιος που εχει καρτοκινητο με microsim? Αν ναι, ποιό έχετε;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...