Jump to content

Sony Xperia Tablet Ζ


cableguy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

30 λεπτά στο 1 μέτρο με τα καλύμματα των θυρών στη θέση τους. (κλειστά)

 

Καλησπέρα από τι βλέπω υποστηρίζει και 2g (δίκτυα κινητής τηλεφωνίας) δηλαδή παίρνει κανονικά τηλέφωνο ? ή πρέπει να προστεθεί πρόγραμμα για αυτή την υποστήριξη?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από τι βλέπω υποστηρίζει και 2g (δίκτυα κινητής τηλεφωνίας) δηλαδή παίρνει κανονικά τηλέφωνο ? ή πρέπει να προστεθεί πρόγραμμα για αυτή την υποστήριξη?

 

WiFi version here...:X

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από τι βλέπω υποστηρίζει και 2g (δίκτυα κινητής τηλεφωνίας) δηλαδή παίρνει κανονικά τηλέφωνο ? ή πρέπει να προστεθεί πρόγραμμα για αυτή την υποστήριξη?

 

απσο ξερω ειναι μονο για ιντερνετ...

Link to comment
Share on other sites

30 λεπτά στο 1 μέτρο με τα καλύμματα των θυρών στη θέση τους. (κλειστά)

Λογικό είναι αφού είναι στα 10 καλύτερα tablets στον κόσμο

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. ειμαι κ εγω κατοχος xperia tablet z απο σημερα κ μετα απο μια μερα εξοντωτικης χρησης εκλεισε απο μπαταρια. το συνδεσα στο φορτιστη αλλα δεν αποκρινεται. το λεντακι εχει κολλησει κοκκινο ειτε ειναι συνδεδεμενο στην πριζα ειτε οχι. εχει συμβει σε κανεναν? να ανησυχησω???
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι κάτι το τρομερό γτ το tablet z είναι πολύ δυνατό εργαλείο . Πάρε τηλ στη sony καλύτερα να σε κατοτοπίσει το εξειδικευμένο τεχνικό τμήμα
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν έφταιγε το ταμπλετ. Φταίει η πρίζα... Για κάποιο λόγο τα ηλεκτρονικά δεν παίρνουν ρεύμα από αυτή την πρίζα, ενώ οι υπόλοιπες ηλεκτρικές συσκευές κανονικά... Περίεργα πράγματα...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,για πείτε κάποια ολοκληρωμένη άποψη η κάτοχοι.

Αυτονομία,οθόνη,απόκριση,ήχος,κατασκευή.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!

Λοιπόν έγινα και εγώ ένας ευτυχής κάτοχος του Z Tablet! :up:

Είμαι πολύ ικανοποιημένος μέχρι τώρα και συνεχίζω να το ψάχνω! :wink:

Επειδή έχω αρκετή εμπειρία με SONY συσκευές ειδικά για την μπαταρία του πιστεύω είναι ότι καλύτερο υπάρχει για τα χαρακτηριστικά της!

Και η οθόνη του πάρα πολύ καλή! Επίσης είναι αρκετά γρήγορο όπως διαπιστώνω!

 

Άλλο ένα μείον είναι η αδυναμία μεταφοράς εφαρμογών από την εσωτερική μνήμη στην sd. Μα γιατί βρε Sony αντιγραφείς τη Samsung;

 

Μπορεί να γίνει μεταφορά από την εσωτερική μνήμη στο SD, με την εφαρμογή file tranfer που έχει ήδη!

Παίζω τώρα και με ένα USB Flash με διπλό αντάπτορα - USB - USB Micro! :p

 

Υ.Γ.

Εννοούσα μεταφορά αρχείων στην SD. Για εφαρμογές δεν το έψαξα προς το παρόν, έχω και το 32 GB προς το παρόν δεν έχω πρόβλημα για αυτές..

Κάτι άλλο γιατί ψαχνόμουνα στην αρχή που πήγαν οι μεταφορές.. φτιάχνει ένα dir "transferred" σε κάθε μέσο και τις πηγαίνει αρχικά εκεί, και μετά τις κάνεις move όπου θέλεις!

Edited by Takis2013
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!

Λοιπόν έγινα και εγώ ένας ευτυχής κάτοχος του Z Tablet! :up:

Είμαι πολύ ικανοποιημένος μέχρι τώρα και συνεχίζω να το ψάχνω! :wink:

Επειδή έχω αρκετή εμπειρία με SONY συσκευές ειδικά για την μπαταρία του πιστεύω είναι ότι καλύτερο υπάρχει για τα χαρακτηριστικά της!

Και η οθόνη του πάρα πολύ καλή! Επίσης είναι αρκετά γρήγορο όπως διαπιστώνω!

 

 

 

Μπορεί να γίνει μεταφορά από την εσωτερική μνήμη στο SD, με την εφαρμογή file tranfer που έχει ήδη!

Παίζω τώρα και με ένα USB Flash με διπλό αντάπτορα - USB - USB Micro! :p

 

Υ.Γ.

Εννοούσα μεταφορά αρχείων στην SD. Για εφαρμογές δεν το έψαξα προς το παρόν, έχω και το 32 GB προς το παρόν δεν έχω πρόβλημα για αυτές..

Κάτι άλλο γιατί ψαχνόμουνα στην αρχή που πήγαν οι μεταφορές.. φτιάχνει ένα dir "transferred" σε κάθε μέσο και τις πηγαίνει αρχικά εκεί, και μετά τις κάνεις move όπου θέλεις!

Οι εφαρμογές δεν μπορούν να μεταφερθούν. Μόνο αρχεία πολυμέσων...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι τα έξτρα που χρησιμοποιώ για το Tablet Z!

 

- USB Flash με διπλό αντάπτορα USB/USB Micro!

Για μεταφορά, αλλά και σαν 2η έξτρα μνήμη. Κρίμα υπάρχει μόνο ως 8 GB.

http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/periferiaka/usb-flash/Turbo-X-USB-8GB-for-Smartphones-GW-0340-8GB.htm

 

- Κάρτα μνήμης MicroSD - Transcend Transcend MicroSDXC UHS-I Class 10 64 GB.

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/memory-cards-kartes-mnimis.htm?CAPACITY=64%20GB

 

- Μία καλούτσικη και βολική θήκη - stand απο δερματίνη η οποία υπάρχει και σε διάσταση 10.1 στο Πλαίσιο.

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/tablets/thikes/Sentio-%CE%98%CE%AE%CE%BA%CE%B7-Universal-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-Tablet-8-CRTHCA008-01.htm

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!

Λοιπόν έγινα και εγώ ένας ευτυχής κάτοχος του Z Tablet! :up:

Είμαι πολύ ικανοποιημένος μέχρι τώρα και συνεχίζω να το ψάχνω! :wink:

Επειδή έχω αρκετή εμπειρία με SONY συσκευές ειδικά για την μπαταρία του πιστεύω είναι ότι καλύτερο υπάρχει για τα χαρακτηριστικά της!

Και η οθόνη του πάρα πολύ καλή! Επίσης είναι αρκετά γρήγορο όπως διαπιστώνω!

 

 

 

Μπορεί να γίνει μεταφορά από την εσωτερική μνήμη στο SD, με την εφαρμογή file tranfer που έχει ήδη!

Παίζω τώρα και με ένα USB Flash με διπλό αντάπτορα - USB - USB Micro! :p

 

Υ.Γ.

Εννοούσα μεταφορά αρχείων στην SD. Για εφαρμογές δεν το έψαξα προς το παρόν, έχω και το 32 GB προς το παρόν δεν έχω πρόβλημα για αυτές..

Κάτι άλλο γιατί ψαχνόμουνα στην αρχή που πήγαν οι μεταφορές.. φτιάχνει ένα dir "transferred" σε κάθε μέσο και τις πηγαίνει αρχικά εκεί, και μετά τις κάνεις move όπου θέλεις!

 

Τι αυτονομία έχει?βασικά σκέφτομαι για τo wifi model.

Επίσης το πληκτρολόγιό τι λέει?από θέμα απόκρισης.

Δεν έχω βρει προς στιγμήν κανένα android tablet πού να ανταγωνίζεται το ipad στην πληκτρολόγηση.και με ενδιαφέρει πολύ το θέμα αυτό καθώς και η αυτονομία.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ως προς τα 2 πράγματα που ρωτάς φίλε ταξιδιωτης22 εγώ συμφωνώ απόλυτα με τα όσα αναφέρονται στην παρουσιάση του, που είχε γίνει εδώ :

http://www.myphone.gr/d/sony/xperia-tablet-z.229/hands-on/

 

"Μοναδικό αρνητικό είναι η σχεδόν αστραπιαία απόκρισή της σε ορισμένες περιπτώσεις (όπως στην πλοήγηση στο mobile Internet με τον Chrome browser) εκεί που κάθε άγγιγμα της κρύβει τον κίνδυνο να πιέσετε κατά λάθος κάποιον σύνδεσμο (link) που δεν πρέπει. Γενικά σε… «φοβίζει» η ταχεία χρήση της κάποιες φορές, αφού εύκολα μπορείς να κάνεις το λάθος και να πατήσεις εκεί που… δεν θες."

 

Λοιπόν το παραπάνω χαρακτηριστικό δεν βγήκε αρνητικό για μένα! :cool:

Αντίθετα ευχαριστιέμαι πολύ την γρήγορη πληκτρολόγηση στο εικονικό πληκτολόγιο αφής του!

Για όσους τους αρέσει η γρήγορη πληκτρολόγηση λοιπόν θα το χαρούν δεόντως! :wink:

(Σημείωση ότι είναι το 1ο μου, tablet οπότε η διαφορά που κατάλαβα από το HTC κινητό μου ως προς μέγεθος του εικονικού πληκτρολογίου ήταν εντυπωσιακή!) (Πιθανόν να ξαναπεράσω σε SONY κινητό στο μέλλον! :p )

 

"Η αναπαραγωγή full HD ταινίας του επιτρέπει να φτάσει από 100% σε 1% μπαταρίας σε 8 περίπου ώρες (συνεχούς playback!), η πλοήγηση στο Internet με WLAN διαρκεί περίπου 6 ώρες (!), ενώ αν το αφήσετε σε κατάσταση αναμονής το βράδυ δίπλα σας στο κρεββάτι (π.χ.) θα χάσει 1-2% μπαταρίας μόλις μέχρι το πρωί"

 

Όντως η αυτονομία του είναι εντυπωσιακή! Επειδή όπως έλεγα χρησιμοποιώ κάμποσες άλλες συσκευές SONY, ξέρω ότι η SONY κάνει θαύματα στον τομέα της μπαταρίας! Και όντως επιβεβαιώθηκε και εδώ!

Εγώ δεν το έχω "ξεσκίσει" προς το παρόν στην χρήση του (σε μία μέρα).. με κάμποση χρήση δεν είδα την μπαταρία να πέφτει κάτω από το 60%, οπότε πιστεύω ότι μπορείς να το χρησιμοποιήσεις πολλές ώρες καθημερινά, μέχρι να έρθει το βράδι και να το βάλεις για φόρτιση!:cool:

 

Και μία παρατήρηση σχετικά με την χρήση του.. Για μένα έχει γίνει τώρα το Top Hi-End mp3 player! :up:

Εάν θέλετε να ακούσετε το maximum των δυνατοτήτων του ηχητικά βάλτε του τον PlayerPro με το DSP Pack ή τον PowerAmp! :cool:

Edited by Takis2013
Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομια του και η μπαταρία του είναι όντως πολύ καλή . Το poweramp τι είναι και πως μπορώ να το βάλω στο tablet z ώστε να ακούσω το maximum δυνατοτήτων ?
Link to comment
Share on other sites

Είναι ένας από τους καλύτερους Music Player.

Θα τον βρείτε βέβαια στο Play.Google απ' όπου κατεβάζετε όλες τις εφαρμογές που θέλετε.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.maxmpz.audioplayer&hl=el

 

Αυτοί οι 2 υποστηρίζουν 10 band equalizer.

Έναν άλλο Player που βρήκα με ανάλογη δυνατότητα είναι και ο MixZing.

 

Τέλος να σας προτείνω και ένα ζευγάρι καλά (μικρά) ακουστικά της SONY για όσους θέλουν να αγοράσουν κάποια νέα για το Τablet Z!

http://www.plaisio.gr/fotografia-video/ixos/akoustika/Sony-MDR-EX37B-Black-Earphones-MDREX37BB-AE.htm

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το πρωί είχε το tablet 16 το γκετιτναου στα 405 € και τώρα το ξανάβαλε στα 499€.Με έφαγε η αναποφασιστικότητα και δεν το πρόλαβα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Tablet Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...