Jump to content

Sony Xperia Tablet Ζ


cableguy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα

 

Μιας και δεν υπάρχει ανάλογο threat για το συγκεκριμένο tablet είπα να φτιάξω.

 

Τελικά το Xperia Tablet Z μια χαρά ειναι. Δεν έχει καθόλου lag και απορώ πως έγινε στο μοντέλο που έκανε παρουσίαση ο φίλος Mythozz στο hands-on. 2 έχω πιάσει στα χέρια μου και δεν ειδα τπτ και το ένα ποιο συγκεκριμένα ήταν απο μαγαζί που είχες οτι θες μέσα.

Designτα σπάει! (γούστα) απλό και λεπτό.

Γραφικά και ανάλυση απίστευτα!!

Οθόνη αν και "πλαστική" (Anti-shatter glass, The front panel of Xperia™ Tablet Z is made of durable tempered glass, with anti-shatter film) μια χαρά μέρα και νύχτα, είχε φανταστικά χρώματα, φωτεινότητα, και άψογο μαύρο χρώμα όσο πρέπει να είναι.

Επεξεργαστή νομίζω δεν χρειάζεται να πούμε κάτι παραπάνω....τετραπύρηνος Snapdragon S4 επεξεργαστής @ 1.5GHz και η Adreno 320 GPU.

Μπαταρία: Με το άνοιγμα που το βγάλαμε από το κουτί του ήταν φορτισμένο στο 50%. Με φουλ όλα άντεξε περισσότερο απο 4 ώρες. Wifi και BT όλη την ώρα ανοιχτά, Downlading, games, Benchmark tools κ.α.

Wifi reception: απλός φανταστικό!

Περίμενα περισσότερα απο την κάμερα δεν έμεινα και τόσο ικανοποιημένος σε φωτογραφίες με χαμηλό φωτισμό. (keep in mind no LED ^_^)

Μπορείτε να δείτε και περισσότερες πληροφορίες εδω

 

http://api.sonymobile.com/files/global-en/xperia-tablet-z-hero-black-PS-1280x840-c365d9d2bbeb5a70b3b82065e86e1ce1.png

Edited by cableguy

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Λεω να το χτυπησω σημερα!!

Μια ερωτηση μονο,επειδη μια φορα ειχα μονο android tablet και αυτο ηταν το asus tf 101

εινα συμβατες πλεον ολες οι εφαρμογες και οι launchers απο αποψη αναλυσης?

Link to comment
Share on other sites

Λεω να το χτυπησω σημερα!!

Μια ερωτηση μονο,επειδη μια φορα ειχα μονο android tablet και αυτο ηταν το asus tf 101

εινα συμβατες πλεον ολες οι εφαρμογες και οι launchers απο αποψη αναλυσης?

 

Εχω κανει εγκατασταση παρα πολλες εφαρμογες και χωρις να το καν κανω ρουτ!!!!!!!!! Πλεον δε χρειαζεται ρουτ...... :):):):):D

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος μας δεν ρωτάει για συμβατότητα από άποψη root αλλά από άποψη συμβατότητας.

Σε γενικές γραμμές δεν υπάρχει πλέον πρόβλημα ασυμβατότητας. Οι εφαρμογές είναι καλύτερα γραμμένες σε αυτό το κομμάτι.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου νομιζω οτι απαντησα σε αυτο που με ρωτησα λεγοντας το παρακατω.

 

Εχω κανει εγκατασταση παρα πολλες εφαρμογες

 

Που σημαινει οτι αν ειχα αντιμετωπισει καποιο προβλημα θα το ειχα αναφερει. :)

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ χθες το LTE μοντέλο. Για την ώρα το σετάρω, πάντως φαίνεται γρήγορο και η οθόνη πολύ καλή (ειδικά σε σύγκριση με το Note 10.1 μου). Κάτι αρνητικό που παρατήρησα είναι η μεγάλη συγκέντρωση σκόνης στην επιφάνεια της οθόνης (ελπίζω να μη ευθύνεται η original δερμάτινη θήκη της Sony).
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!!!! Την ίδια έκδοση ταμπλέτας έχω και εγώ.....όσο για την σκόνη καθαρισετο λίγο ακόμα έχει την κόλλα από την ζελατίνα, εμένα διορθώθηκε

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Το sony tablet z είναι στα 10 καλυτερα tablets του κόσμου ...... η sony έκανε καλή δουλειά ..... http://www.techradar.com/news/mobile-computing/tablets/10-best-tablet-pcs-in-the-world-today-1079603#articleContent
Link to comment
Share on other sites

Στα περισστερα site-forum μιλάνε με τα καλύτερα λόγια εκτός από την τιμη του.....

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως πολύ καλή συσκευή. Βλέπω σαν αρνητικά τη διάρκεια της μπαταρίας και το χρόνο φόρτισης αυτής, όπως επίσης ότι είναι σχετικά άβολο στη χρήση λόγω έλλειψης καμπύλων. Το τελευταίο οκ το καταλαβαίνω αλλά ενδεχομένως να διορθώνεται με κάποια θήκη, τα προηγούμενα όμως είναι αρκετά σημαντικά. Ισχύουν όντως ?
Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως πολύ καλή συσκευή. Βλέπω σαν αρνητικά τη διάρκεια της μπαταρίας και το χρόνο φόρτισης αυτής, όπως επίσης ότι είναι σχετικά άβολο στη χρήση λόγω έλλειψης καμπύλων. Το τελευταίο οκ το καταλαβαίνω αλλά ενδεχομένως να διορθώνεται με κάποια θήκη, τα προηγούμενα όμως είναι αρκετά σημαντικά. Ισχύουν όντως ?

 

Μια χαρα χρηστικο ειναι και παρα πολυ ελαφρη. Οσο για την φορτησει απο 0 μπαταρια μεσα σε 30 λεπτα φορτισε στο 30%....με φορτηστει αυτοκινητου.... Οσο για την μπαταρια οκ δεν εχει αυτη που εχει το nexus 10 αλλα δεν ειναι και χαλεια. Σημερα του πηρα και θηκη krusell 30 €πουλα :)

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα αρνητικό είναι τα καπάκια για την φόρτιση και την SD/SIM. Ειδικά το πρώτο που θα πρέπει να το ανοιγοκλείνεις πολύ συχνά, πιστεύω ότι θα παραδώσει πνεύμα κάποια στιγμή και θα χαλάσει και την αδιαβροχοποίηση της συσκευής...
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

. Δεν έχω διαβάσει σε κανένα φόρουμ να έχουν αντίστοιχο πρόβλημα με το κινητο xperia Z. Εκτοε βέβαια από κακή χρήση.

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα μείον είναι η αδυναμία μεταφοράς εφαρμογών από την εσωτερική μνήμη στην sd. Μα γιατί βρε Sony αντιγραφείς τη Samsung;
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Με root δεν λύνεται το πρόβλημα μας? Όσο για την μπαταρια που ρωτησες το έβαλα στη φόρτιση για καμία ώρα και από τάπα 0% πήγε 45 δεν είναι άσχημα!

 

 

Βγηκε καινουργιο firmware για όσους ενδιαφέρονται.....

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Από χτες που το πήρα δεν το χορταίνω με τίποτα

Μέσα σε μια μέρα πούλησα το iPad 3 3g και έκανα τη μετάβαση στο Ζ

Ή ταμπλέτα απλά δεν παιζεται

Καταρχήν είναι τόσο ελαφρυα και τοσο λεπτή που φοβάσαι πως αν τη ζουληξεις θα σπάσει :D

Οθόνη φανταστική,ίχνος lag. Όσες εφαρμογές και να τρέχουν στο παρασκήνιο και μονιμα ελεύθερη ραμ στα 1,2 gb

Link to comment
Share on other sites

Με root δεν λύνεται το πρόβλημα μας? Όσο για την μπαταρια που ρωτησες το έβαλα στη φόρτιση για καμία ώρα και από τάπα 0% πήγε 45 δεν είναι άσχημα!

 

 

Βγηκε καινουργιο firmware για όσους ενδιαφέρονται.....

 

Βγήκε root; Που είναι; Επίσης, που είναι η αναβάθμιση;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε root; Που είναι; Επίσης, που είναι η αναβάθμιση;

 

Μόλις συνδέσης τη ταμπλέτα με το pc companion θα στη βρει αυτόματα..... Όσο για την φόρτιση έκανα μια έρευνα και βρήκα ότι θέλει απλός το φορτιστή του και το καλώδιο που έχει η συσκευή..........

Edited by cableguy

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Για να μαζευομαστε....ποσοι εχουμε την υπεροχη αυτη ταμπλετα?

 

Ένας εγω¡!!! Τελικά όσο αφορά την φόρτιση θέλει 4 ώρες.... Δλδ όπως ακριβώς οι ταμπλέτες+-.....

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Πόση αυτονομία έχει?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Tablet Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...