Jump to content

Sony Xperia M and M dual


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρεις αν η συγκεκριμένη εφαρμογή δουλεύει πλέον και με dual sim κινητά;

Το go sms δουλεύει με δικαρτα .

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Karthan7, με το go sms μπορείς να στείλεις μηνύματα με 160 χαρακτήρες;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Karthan7, με το go sms μπορείς να στείλεις μηνύματα με 160 χαρακτήρες;

Ναι.

 

10 χαρ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Οπότε σε αυτό καταλήγω. Μακάρι και το handcent να υποστηρίξει dual sim!

 

Κάτι άλλο τώρα: υπάρχει κάποιος οδηγός για rootάρισμα της συσκευής;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Οπότε σε αυτό καταλήγω. Μακάρι και το handcent να υποστηρίξει dual sim!

 

Κάτι άλλο τώρα: υπάρχει κάποιος οδηγός για rootάρισμα της συσκευής;

Επισης μπορεις να φλασαρεις ελληνικη ρομ και ετσι θα εχεις 160 χαρακτηρες.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Οπότε σε αυτό καταλήγω. Μακάρι και το handcent να υποστηρίξει dual sim!

 

Κάτι άλλο τώρα: υπάρχει κάποιος οδηγός για rootάρισμα της συσκευής;

 

Λίγο πιο πάνω νομίζω τα παιδιά μιλάνε για ρουτ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος του dual sim μοντέλου.

Το μόνο που μου λείπει μετά από τις πρώτες ώρες ενασχόλησης είναι το τ9 στα μηνύματα. Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει τρόπος επιστροφής σε προηγούμενη έκδοση λογισμικού που να υποστηρίζει το τ9;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Eπισης με το root και το titanium αφαιρεσα σαβουρα....απεριγραπτη,με αποτελεσμα η ελευθερη ram σε ΜΟΝΙΜΗ βαση να ειναι στα 380-400mb (oχι μετα απο επανεκινηση!!!!!)ΜΟΝΙΜΑ :D:D:D

Τι μπορούμε να αφαιρέσουμε άφοβα;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα μια ερωτηση παρακαλω, ποια ειναι η τελευταια επισημη εκδοση rom της συσκευης?

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος γνωρίζει τον τρόπο να γυρίσουμε την dual sim συσκευή σε android 4.1, θα ήμουν υπόχρεος.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Nα πω και εγω τον πονο μου.

 

Μετα απο ενα χρονο μου εβγαλε το πρωτο σοβαρο προβλημα. Γιατι και αλλα μικρα μπορει να ειχε και να εχει (εσωτερικος χωρος, φωτογραφιες κτλ) αλλα τα ξεπερνας γιατι ειναι ενα παρα πολυ καλο κινητο και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος (το μονοκαρτο εχω με την 4.1.2 ακομα επανω).

 

Ποιο το προβλημα; Στη φορτιση. Ενω το λαμπακι, οταν συνδεω το φορτιστη αναβει κανονικα, μερικες φορες δεν ξεκιναει να φορτισει. Αλλες ξεκιναει απο το 22% π.χ. και στο 62% σταματαει και ενω το λαμπακι ειναι αναμμενο κανονικα αρχιζει με τον φορτιστη επανω να ξεφορτιζεται! Μιλαμε δεν ξερω τι να κανω. Οταν το βαζω να το φορτισω τρωω τετοιο αγχος που το κοιταω ολη την ωρα μηπως σταματησε για να το βγαλω απο τη πριζα και να το ξεκινησω παλι. Και βεβαια αυτο που εχει συμβει πολλες φορες. Να εχω ξεχαρβαλωσει απο το βγαλε βαλε το σημειο που μπαινει ο φορτστης στο κινητο; Δεν θα αναβε το λαμπακι πιστευω. Εδω τωρα παντα αναβει και κανει τα κολπα που σας περιεγραψα.

 

Καποιος να του εχει τυχει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο νημα! Μολις αγορασα το m dual για τη κοπελα μου. Επειδη δεν εχω ξανασχοληθει με sony, υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω/κανω/αλλαξω κατα το πρωτο setαρισμα;

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο νημα! Μολις αγορασα το m dual για τη κοπελα μου. Επειδη δεν εχω ξανασχοληθει με sony, υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω/κανω/αλλαξω κατα το πρωτο setαρισμα;

 

επειδη τα σονυ εχουν απλο μενου, καλο ειναι να το στησεις απο την αρχη σωστα..

Για αρχη λοιπον σουταρεις εφαρμογες απο τις ρυθμισεις που θεωρεις αχρηστες, με απενεργοποιηση ή και διαγραφη οπου σε παιρνει.. Εγω τον πρωτο καιρο σημειωνα οποιες δεν ηξερα τι κανουν και τις εβρισκα μετα ωστε να παω να τις σουταρω κατευθειαν ή google...Γενικα μην διστασεις να διωξεις σαβουρα, το καλο ειναι οτι ολες οι περιττες απενεργοποιουνται και αυτο ειναι σημαντικο.

Κατα τα αλλα, αν της ενεργοποιησεις σταμινα (νομιζω υπαρχει και το Μ) ,βαλε στην προσθηκη που λεει (δλδ στις εξαιρεσεις) εφαρμογες οπως viber/whatsapp/fb messenger γιατι δε θα λαμβανει αμεσως τα μηνυματα..Κατα τα αλλα δε νομιζω οτι χρειαζεται να κανεις κατι ιδιαιτερο περαν του να ψαξεις ολο το μενου καλα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

επειδη τα σονυ εχουν απλο μενου, καλο ειναι να το στησεις απο την αρχη σωστα..

Για αρχη λοιπον σουταρεις εφαρμογες απο τις ρυθμισεις που θεωρεις αχρηστες, με απενεργοποιηση ή και διαγραφη οπου σε παιρνει.. Εγω τον πρωτο καιρο σημειωνα οποιες δεν ηξερα τι κανουν και τις εβρισκα μετα ωστε να παω να τις σουταρω κατευθειαν ή google...Γενικα μην διστασεις να διωξεις σαβουρα, το καλο ειναι οτι ολες οι περιττες απενεργοποιουνται και αυτο ειναι σημαντικο.

Κατα τα αλλα, αν της ενεργοποιησεις σταμινα (νομιζω υπαρχει και το Μ) ,βαλε στην προσθηκη που λεει (δλδ στις εξαιρεσεις) εφαρμογες οπως viber/whatsapp/fb messenger γιατι δε θα λαμβανει αμεσως τα μηνυματα..Κατα τα αλλα δε νομιζω οτι χρειαζεται να κανεις κατι ιδιαιτερο περαν του να ψαξεις ολο το μενου καλα.

 

Ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες!! Δε υπαρχει καποιο προβλημα ομως με την απενεργοποιηση προεγκατεστημενων εφαρμογων; Γιατι σε ενα manta tablet που το χα κανει κολλαγε λιγο απο ενα σημειο και μετα...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να αλλαξουμε το boot sequence σε xperia m(οχι dual); Ρωταω γιατι το μαγαζι mr. Mobi mου την "εφερε". Και τι εννοω: πηρα το m μολις 110€ και δε με ενημερωσε οτι ηταν cosmote branded! Μικρο βεβαια το κακο καθως οι εφαρμογες αφαιρουνται αλλα το boot sequence της cosmote παραμενει και ειναι εκνευριστικο καθως εχω vodafone sim μεσα!! Δε θελω βεβαια να μπλεξω με root και τετοια καθως ουτε ειμαι hardcore user αλλα το κινητο ειναι της αδερφης μου. Εκδοση android 4.3...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς root boot animation δεν νομίζω να γίνεται να αλλάξει.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς root boot animation δεν νομίζω να γίνεται να αλλάξει.

 

Αν παω στην arvato θα μπορεσουν να το αλλαξουν;

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν θελεις να κανεις root παρε τηλεφωνο στην arvato, πες τους οτι εχεις branded cosmote rom τηλεφωνο και ρωτησε αν μπορουν αυτο να σου φλασαρουν unbrand καθαρη ελληνικη rom.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Επισης σε xperia m dual, στην αρχικη ενεργοποιηση αφοτου εκανα ολο το setαρισμα και τις αναβαθμισεις που μου εμφανισε μου λεει πως για να ολοκληρωθει ενα τελευταιο fw update πρεπει να το συνδεσω με pc...! Ξερει κανεις τι ειναι και τι προγραμμα χρειαζεται; Το κινητο αυτη τη στιγμη ειναι σε 4.2.2.

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Λογικά εννοεί το sony pc companion. Έχε στο μυαλό σου ότι, αν αναβαθμίσεις, η συσκευή δε θα υποστηρίζει τ9 στα sms. Αν φυσικά χρησιμοποιείς αυτή τη μέθοδο.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Λογικά εννοεί το sony pc companion. Έχε στο μυαλό σου ότι, αν αναβαθμίσεις, η συσκευή δε θα υποστηρίζει τ9 στα sms. Αν φυσικά χρησιμοποιείς αυτή τη μέθοδο.

Δηλαδή με την αναβάθμιση σε 4.3 χάνεται το Τ9 στα μηνύματα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia M and M dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...