Jump to content

Sony Xperia M and M dual


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό έπρεπε να μπαίνει στα "μείον" της συσκευής...:lol:

 

Χαχαχα! Γελασα πολυ με αυτο! Καλησπερες. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευτυχώς σκόρδα φτου φτου να μην ματιάσω τα Xperia που έχουν περάσει από τα χεράκια μου την κυρία arvato δεν την ξέρω και ούτε θα ήθελα πότε να την συναντήσω δεν μου είπατε έχει το ειδιο σύστημα με το.Ζ που έχω στα μνμ ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το Τ9 που χάθηκε με το upgrade σε 4.3, πώς βλέπετε την αναβάθμιση όσον αφορά επιδόσεις, μπαταρία, κλπ;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και γω κατοχος Χperia M /4.1.2 /15.1.c.2.8/root/sd 32 GB :lol:

 

Yπεροχο τηλεφωνακι αν σκεφτει κανεις οτι πληρωσα μονο 26 Εuro γιατι το πηρα εταιρικο.

 

Πειτε μου τωρα ενα καλο gps που να μην τρωει πολλη μνημη

και πως χρησιμοποιουμε καλυτερα το Τιτανιουμ Μπακαπ ,κανουμε φουλ μπακ απ η μονο τις εφαρμογες?Πως σβηνουμε προεγκατεστημενες?τις κανουμε πρωτα εφαρμογες χρηστη και μετα τις σβηνουμε?Υπαρχει περιπτωση να σβησουμε μια εφαρμογη και αυτη να επηρεασει καποιες αλλες και να μην δουλευουνε?Αυτα

 

Αν θετε απαντατε:p

Edited by bakalex

http://www.aeknews.gr/resources/aeklogo.gif

 

 

Short man_make my dreams come true..

Link to comment
Share on other sites

Και γω κατοχος Χperia M /4.1.2 /15.1.c.2.8/root/sd 32 GB :lol:

 

Yπεροχο τηλεφωνακι αν σκεφτει κανεις οτι πληρωσα μονο 26 Εuro γιατι το πηρα εταιρικο.

 

Πειτε μου τωρα ενα καλο gps που να μην τρωει πολλη μνημη

και πως χρησιμοποιουμε καλυτερα το Τιτανιουμ Μπακαπ ,κανουμε φουλ μπακ απ η μονο τις εφαρμογες?Πως σβηνουμε προεγκατεστημενες?τις κανουμε πρωτα εφαρμογες χρηστη και μετα τις σβηνουμε?Υπαρχει περιπτωση να σβησουμε μια εφαρμογη και αυτη να επηρεασει καποιες αλλες και να μην δουλευουνε?Αυτα

 

Αν θετε απαντατε:p

Θέμε :happy:

 

Λοιπόν για GPS δεν ξέρω, δεν χρησιμοποιώ.

Για το Titanium κράτα backup μόνο εφαρμογές χρήστη σε μαζική λειτουργία. Για εφαρμογές συστήματος...συνέχισε να διαβάζεις...

Για τις προεγκατεστημένες εφαρμογές έχω βρει αυτή τη λίστα που σου δίνει μια γενική εικόνα του τι είναι ασφαλές να απεγκαταστήσεις και τι όχι. Πρόσεξε μόνο να κρατάς backup της εφαρμογής που απεγκαθιστάς για κάποιο διάστημα για να βεβαιωθείς ότι δεν κάνει ασταθές το σύστημα.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ωραια λιστα(η λιστα του Σιντλερ ηταν μικροτερη :lol:)

Δεν την ειχα υποψιν ,Thanx man :up:

 

Θα τη μελετησω με τη δεουσα προσοχη μπας και ξεσαβουριασω τιποτα απο μεσα

(φεισμπουκ και αλλες παπατζες)

http://www.aeknews.gr/resources/aeklogo.gif

 

 

Short man_make my dreams come true..

Link to comment
Share on other sites

Για GPS προτείνω το iGo. Δεν ξέρω πόση μνήμη πιάνει αλλά και στο Neo V που το έτρεχα δεν είχα πρόβλημα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ωραια λιστα(η λιστα του Σιντλερ ηταν μικροτερη :lol:)

Δεν την ειχα υποψιν ,Thanx man :up:

 

Θα τη μελετησω με τη δεουσα προσοχη μπας και ξεσαβουριασω τιποτα απο μεσα

(φεισμπουκ και αλλες παπατζες)

 

αν θα βάλεις titanium backup θα είσαι μάλλον ασφαλής. πάρε βκπ οποιαδήποτε εφαρμογή θέλεις να σβήσεις ΠΡΙΝ την σβήσεις και θα είσαι ΟΚ. Επειδή το πρόγραμμα δημιουργεί το φάκελο στην εσωτερική sd (και δεν μπορεί να πάει στην εξωτερική), όταν με το καλό τελειώσεις με τα βασικά σου σβησίματα εφαρμογών, σβήσε και τα βκπ όσων δεν θα χρειαστείς σίγουρα, για να γλυτώσεις χώρο από την εσωτερική sd.

 

Φατσοβιβλίο, τουι και κάτι φωτοupload clients ειδικά για τα xperia τρέχουν εξαρχής στο τηλέφωνο, βρες τα μέσα από το titanium και πάγωσέ τα (ή άμα δεν θα χρησιμοποιήσεις την υπηρεσία κράτα βκπ και σβήστα), δεν είνια μεγάλα αρχεία αλλά συνολικά μαζί τρώνε resources.

Link to comment
Share on other sites

οσοι το κανατε αναβαθμιση με την εγκατασταση εφαρμογων στην SD card υπαρχει καποιο νεο;

Μπορει με ρουταρισμα να γινει εγκατασταση εφαρμογων στην SD?

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε αφήνει να μεταφέρεις στην sd.Με root πρεπει να γινεται αλλα δεν με ενδιαφέρει!Μου φτανουν τα 2Gb για εφαρμογες.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Με τη διαφορά ότι ο περιορισμός δεν αφορά μόνο τη μεταφορά εφαρμογών, αλλά και την πρόσβαση εφαρμογών στο σύστημα αρχείων της microSD, π.χ. να κάνεις cut/copy/paste αρχείων με έναν file manager από και προς την εξωτερική κάρτα μνήμης, π.χ. μουσική, φωτογραφίες, βίντεο, έγγραφα κλπ. Τραγική η επιλογή της Google να βάλει τέτοιο περιορισμό. Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτην που εχω τωρα παντως ουτε με ρουτ γινεται

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με τη διαφορά ότι ο περιορισμός δεν αφορά μόνο τη μεταφορά εφαρμογών, αλλά και την πρόσβαση εφαρμογών, π.χ. να κάνεις cut/copy/paste αρχείων με έναν file manager, π.χ. μουσική, φωτογραφίες, βίντεο, έγγραφα κλπ. Τραγική η επιλογή της Google να βάλει τέτοιο περιορισμό.

Τοτε ποιος ο λογος να αγορασει καποιος SD Card?

Μπας και μας δουλευουνε; Και απαγορευουν το ρουτ κιολας. Ελεος

Link to comment
Share on other sites

αν θα βάλεις titanium backup θα είσαι μάλλον ασφαλής. πάρε βκπ οποιαδήποτε εφαρμογή θέλεις να σβήσεις ΠΡΙΝ την σβήσεις και θα είσαι ΟΚ. Επειδή το πρόγραμμα δημιουργεί το φάκελο στην εσωτερική sd (και δεν μπορεί να πάει στην εξωτερική), όταν με το καλό τελειώσεις με τα βασικά σου σβησίματα εφαρμογών, σβήσε και τα βκπ όσων δεν θα χρειαστείς σίγουρα, για να γλυτώσεις χώρο από την εσωτερική sd.

 

Φατσοβιβλίο, τουι και κάτι φωτοupload clients ειδικά για τα xperia τρέχουν εξαρχής στο τηλέφωνο, βρες τα μέσα από το titanium και πάγωσέ τα (ή άμα δεν θα χρησιμοποιήσεις την υπηρεσία κράτα βκπ και σβήστα), δεν είνια μεγάλα αρχεία αλλά συνολικά μαζί τρώνε resources.

 

Eυχαριστω ΖΧR και PP6210 για τις απαντησεις.:happy:

 

ΖΧR απο gps σκεφτομουν κατι πιο απλο σαν το Dont Panic ας πουμε αλλα δεν ξερω αν εχει ανανεωμενους χαρτες.

Θα ριξω μια ματια αλλα μαλλον στο ΙGO Primo θα καταληξω :shock:

 

PP6210 πολυ ενδιαφεροντα αυτα που γραφεις για το φακελο με τα backup που πανε μονο στην εσωτερικη μνημη.

Ηταν μια ερωτηση που ξεχασα να κανω παραπανω.

Αυτο με το παγωμα βεβαια δεν καταλαβα λιγακι(μονο τις μπυρες και τους λογαριασμους παγωνω :lol: )

Τι κερδιζεις αμα παγωσεις μια εφαρμογη?Αντι να τη σβησεις?

http://www.aeknews.gr/resources/aeklogo.gif

 

 

Short man_make my dreams come true..

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε η αναβαθμιση15.5Α.0.18 και την εκανα , ομως εχασα το ροοτ. με ποιο προγραμμα μπορω να το ξανα κανω? το Impactor δεν λειτουργει που το ειχα κανει πριν

σημερα προσπαθησα με το one click root και δεν ολοκληρωνει, μου βγαζει failed to root

τι μπορω να κανω

οποιος το εκανε ας μου πει, εχει ενα σωρο αχρηστες εφαρμογες και θελω να τις βγαλω, μου πιανει πολυ χωρο στην εσωτερικη μνημη 500ΜΒ ειναι ελευθερο μονο, δεν κολαει αλλα δεν μ αρεσει να εχω αχρηστα πραγματα

Επανερχομαι!!! ροοτ δεν μπορω να το κανω αλλα πηγα στις εφαρμογες που δεν θελω οπως το περιπτερο google και τις απενεργοποιησα και ετσι ελευθερωθηκε ο χωρος στην εσωτερικη μνημη.

Edited by p3nny
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει το dual μπορεί παρακαλώ να μου πει αν απενεργοποιούνται τα data σε κάθε sim ξεχωριστά από το menu ή γίνεται και για τις δύο μαζί; Επίσης μπορεί να καθοριστεί προεπιλογή από που να τραβάει data κατά σειρά προτίμησης ανάλογα το σήμα;
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει το dual μπορεί παρακαλώ να μου πει αν απενεργοποιούνται τα data σε κάθε sim ξεχωριστά από το menu ή γίνεται και για τις δύο μαζί; Επίσης μπορεί να καθοριστεί προεπιλογή από που να τραβάει data κατά σειρά προτίμησης ανάλογα το σήμα;

 

πας στη ρυθμιση για 2 sim και επιλεγεις ποια καρτα θα σου δεινει δεδομενα και επιλεγεις την 1 ή την 2 για δεδομενα, εγω πχ εχω επιλεξει την Νο1 cosmote.

πας στις Γενικες ρυθμισεις και επιλεγεις ποια καρτα θελεις για δεδομενα, επιλεγεις εσυ ποια sim θελεις, δεν παει απο μονο του και οταν θα απενεργοποιησεις τα

δεδομενα θα απενεργοποιηθουν στην καρτσα που εχεις ορισει

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eυχαριστω ΖΧR και PP6210 για τις απαντησεις.:happy:

 

ΖΧR απο gps σκεφτομουν κατι πιο απλο σαν το Dont Panic ας πουμε αλλα δεν ξερω αν εχει ανανεωμενους χαρτες.

Θα ριξω μια ματια αλλα μαλλον στο ΙGO Primo θα καταληξω :shock:

 

PP6210 πολυ ενδιαφεροντα αυτα που γραφεις για το φακελο με τα backup που πανε μονο στην εσωτερικη μνημη.

Ηταν μια ερωτηση που ξεχασα να κανω παραπανω.

Αυτο με το παγωμα βεβαια δεν καταλαβα λιγακι(μονο τις μπυρες και τους λογαριασμους παγωνω :lol: )

Τι κερδιζεις αμα παγωσεις μια εφαρμογη?Αντι να τη σβησεις?

κερδιζεις χωρο στη μνημη του τηλεφωνου, απενεργοποιησα οσες δεν ηθελα και ελευθερωθηκε η μνημη τηλεφωνου

Edited by p3nny
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι σοβαρα να αγορασω το m..με το gps εχω δει καποια προβληματακια να αναφερονται και με προβληματισε..εχει κανεις θεμα εδω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μετά την τελευταία αναβάθμιση σε κάθε προσπάθεια να ανοίξω το farm hero και το candy crush,εμφανίζει μήνυμα σφάλματος:δυστυχώς η εφαρμογή έχει σταματήσει"Any help ;

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι σοβαρα να αγορασω το m..με το gps εχω δει καποια προβληματακια να αναφερονται και με προβληματισε..εχει κανεις θεμα εδω;

Δεν εχει προβληματα το gps. Εχω δουλεψει και ελεγξει οτι λειτουργουν σωστα τα Navigon, Sygic, Google Maps.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις κανα κολπο να εξαφανισω το εικονιδιο ειδοποιησης για την νεα αναβαθμιση που εμφανιζεται πανω αριστερη γωνια;

Δεν σκοπευω να κανω την αναβαθμιση αλλά δεν καταφερα να κανω το εικονιδιο να σβησει.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις κανα κολπο να εξαφανισω το εικονιδιο ειδοποιησης για την νεα αναβαθμιση που εμφανιζεται πανω αριστερη γωνια;

Δεν σκοπευω να κανω την αναβαθμιση αλλά δεν καταφερα να κανω το εικονιδιο να σβησει.

 

Αν εχεις root μπορεις να πας και να κανεις freeze το update center. Αν οχι, κατεβασε την μπαρα ειδοποιησεων, πατα παρατεταμενα πανω στην ειδοποιηση και μετα αναγκαστοκη διακοπη.

Βεβαια καθε φορα που θα κλεινεις κα θα ανοιγεις τη συσκευη θα στο ξαναβγαζει αλλα ειναι ο,τι πιο απλο μπορεις να κανεις για να το ξεφορτωθεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia M and M dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...