Jump to content

Sony Xperia M and M dual


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και πώς ξεκλειδώνει ο bootloader?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2484622

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τώρα με το 4.3, έχει δοκιμάσει κανεις τί γίνεται με τον App Permission manager? Γίνεται με οχι rooted συσκευή να απενεργοποιηθούν άδειες σε κάποια app? πχ δουλευει αυτό?: http://www.guidingtech.com/23409/enable-android-permissions-manager/
Link to comment
Share on other sites

Αν δεις προηγούμενα posts νομίζω λέει για μια εφαρμογή, το Xperia keyboard αλλά δεν ξέρω αν είναι συμβατή.

Είναι εγκατεστημένη στη συσκευή ήδη αυτή η εφαρμογή (XPERIA Keyboard) αλλά δυστυχώς δεν είναι συμβατή.

Edited by Eyaggelos_WRC

SONY XPERIA MINI(st15i)Black,SONY XPERIA U(White),SONY XPERIA MINI(st15i)White,

SONY XPERIA M(White),SONY XPERIA E1(Black),SONY XPERIA Z1 Compact(Black)...

Link to comment
Share on other sites

Είναι εγκατεστημένη στη συσκευή ήδη αυτή η εφαρμογή (XPERIA Keyboard) αλλά δυστυχώς δεν είναι συμβατή.

 

Φαίνεται πως το xperia keyboard είναι συμβατό μόνο με kitkat. Εγώ έχω βάλει το Smart Keyboard και βρήκα μια συμβιβαστική λύση. Βέβαια σαν το πληκτρολόγιο που είχε το κινητό δεν είναι. Την αναβάθμιση πως την έκανες?

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα με t-mobile brand μου εμφάνισε την 4.3 μόλις συνδέθηκε στο internet, όμως δε το ρισκάρω ακόμα λόγω root.

Έχω μία απορία σχετικά με το κινητό, όταν κοιτάτε την οθόνη από πάνω προς τα κάτω, βλέπεται στα αριστερά την οθόνη να είναι λίγο πιο μέσα σε σχέση με τα δεξιά (σαν να έχει ξεκολλήσει) ?? Το είχε από την πρώτη μέρα το δικό μου κι έχω αρχίσει να ανησυχώ.

Twitter: twitter.com/gerakinasson
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πως το xperia keyboard είναι συμβατό μόνο με kitkat. Εγώ έχω βάλει το Smart Keyboard και βρήκα μια συμβιβαστική λύση. Βέβαια σαν το πληκτρολόγιο που είχε το κινητό δεν είναι. Την αναβάθμιση πως την έκανες?

Μέσο P/C

:)

SONY XPERIA MINI(st15i)Black,SONY XPERIA U(White),SONY XPERIA MINI(st15i)White,

SONY XPERIA M(White),SONY XPERIA E1(Black),SONY XPERIA Z1 Compact(Black)...

Link to comment
Share on other sites

Aids GPS

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.canaryx.gpsaids&hl=el

και ακόμα καλύτερα το DONATE είτε με αγορά, είτε με αγορά...........

 

Την κατέβασα την εφαρμογή φίλε μου αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει κάποια ουσιαστική διαφορά. Έκανα reset GPS Aiding Data και μετά Download GPS Aiding data, δοκίμασα και άλλες παρόμοιες εφαρμογές όλο αυτό τον καιρό αλλά τίποτα. Ψάχνοντας στο internet σε ξένα forums βρήκα ότι και άλλοι έχουν ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με εμένα. Ότι το σήμα δηλαδή του GPS χάνεται για πλάκα και μετά το κινητό δεν μπορεί να ξανακλειδώσει χωρίς να το κλείσεις και να το ξανανοίξεις. Επίσης παρατήρησα ότι ενώ μπορεί να βρίσκει πχ. 15 δορυφόρους (In View), δεν μπορεί ποτέ να συνδεθεί με πάνω από 7 (In Use). Ενώ πχ. το S3 της Samsung μου δείχνει in View 15 δορυφόρους και In Use πάλι 15. Σχετική φωτογραφία που έβγαλα σήμερα -> https://www.dropbox.com/s/w1k4qztcaa4h96x/DSC_0043.jpg. Ένα ακόμα σημάδι ότι κάτι δεν πάει καλά με το σήμα απο τον GPS δέκτη του κινητού είναι οτι το SNR, για κάθε έναν απο τους κοινούς δορυφορους που έχουν κλειδώσει και στα 2 κινητά, είναι πάντα μικρότερο στο Sony Xperia Μ όπως φένεται και στην φωτογραφία. Τελικά, αυτό που διαπίστωνω είναι οτι είναι πάρα πολύ δύσκολο να χρησιμοποιήσεις την πλοήγηση με GPS απροβλημάτιστα με αυτή την συσκευή και είναι κρίμα.

Edited by MAT3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Κάτοχος και εγώ από την Πέμπτη ενός M dual(black).

 

Διαβάζοντας όλο το τόπικ κάπου αισθάνεσαι "περήφανος"(βάσει κόστους και dual γραμμής) ως κάτοχος του κινητού και στο επόμενο ποστάρισμα κάτι αναφέρεται και σε βάζει σε σκέψεις(κακό gps,κακή κάμερα).

 

Τέλος πάντων,για αυτό που έψαχνα πιστεύω ότι θα με καλύψει και κάποια κακά σημεία,ειδικά σε σχέση με το Arc S που επίσης έχω(αν και πιστεύω όλα είναι θέμα συνήθειας)θα τα ξεπεράσω.

 

Να κάνω όμως 1-2 ερωτήσεις.

 

Με το που άνοιξα το κινητό,μου ήρθε ενημέρωση για την 15.5.Α.0.18 . Από όσα έχετε γράψει ,καλό είναι η ενημέρωση να γίνει μέσω pc.

Με το παρακάτω τι εννοεί η "ποιήτρια"?

Μόνο μέσω PC και καλύτερα με Update Service και όχι με Pc Companion. To πρώτο κάνει καθαρή εγκατάσταση και το δεύτερο αναβάθμιση.

Ότι με Update Service είναι σαν να αφαιρεί την πρώτη εγκατάσταση(με ότι "σαβούρα" μπορεί να είχε) και περνάει την ενημέρωση σαν να είναι αυτή η πρώτη έκδοση του κινητού.Ενώ με το Pc Companion ,μένουν τα απομεινάρια της προηγούμενης έκδοσης και απλά προσθέτει και τα νέα.

Το αντιλαμβάνομαι σωστά?

 

Και τέλος,υπάρχουν θέματα με την αναβάθμιση?Τι βελτιώνει και τι χάνεται με αυτήν?

 

Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ: Έχετε να προτείνετε κάποια θήκη ή κάποιο ποιοτικό φιλμ προστασίας οθόνης?

Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα την εφαρμογή φίλε μου αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει κάποια ουσιαστική διαφορά. Έκανα reset GPS Aiding Data και μετά Download GPS Aiding data, δοκίμασα και άλλες παρόμοιες εφαρμογές όλο αυτό τον καιρό αλλά τίποτα. Ψάχνοντας στο internet σε ξένα forums βρήκα ότι και άλλοι έχουν ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με εμένα. Ότι το σήμα δηλαδή του GPS χάνεται για πλάκα και μετά το κινητό δεν μπορεί να ξανακλειδώσει χωρίς να το κλείσεις και να το ξανανοίξεις. Επίσης παρατήρησα ότι ενώ μπορεί να βρίσκει πχ. 15 δορυφόρους (In View), δεν μπορεί ποτέ να συνδεθεί με πάνω από 7 (In Use). Ενώ πχ. το S3 της Samsung μου δείχνει in View 15 δορυφόρους και In Use πάλι 15. Σχετική φωτογραφία που έβγαλα σήμερα -> https://www.dropbox.com/s/w1k4qztcaa4h96x/DSC_0043.jpg. Ένα ακόμα σημάδι ότι κάτι δεν πάει καλά με το σήμα απο τον GPS δέκτη του κινητού είναι οτι το SNR, για κάθε έναν απο τους κοινούς δορυφορους που έχουν κλειδώσει και στα 2 κινητά, είναι πάντα μικρότερο στο Sony Xperia Μ όπως φένεται και στην φωτογραφία. Τελικά, αυτό που διαπίστωνω είναι οτι είναι πάρα πολύ δύσκολο να χρησιμοποιήσεις την πλοήγηση με GPS απροβλημάτιστα με αυτή την συσκευή και είναι κρίμα.

 

 

Το πρόβλημα που είχα με το GPS ήταν ότι αργούσε να κλειδώσει και το έλυσα με αυτό το πρόγραμμα

για αυτό και το πρότεινα, δοκίμασε να τρέξεις πρώτα το Aids gps και μετά τον πλοηγό

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες, με ενδιαφερει η αγορα του Μ για 2ο κινητο, μιας και το neo V που ειχα για καβατζα αρχιζει και παραδιδει, βασικα σερνεται τρομερα, οχι κατι αλλο, και επειδη το Μ βλεπω οτι εχει πεσει πααααρα πολυ, αρχιζει να μου φαινεται ως ιδανικη επιλογη για δευτερη συσκευη..

Επειδη ομως κατα καιρους αλλαζω την βασικη μου συσκευη (τωρα Ζ1compact) θελω να λειτουργει σωστα, τουλαχιστον ο,τι κανει να το κανει καλα.

επειδη βλεπω διαφορα θεματακια, τι λετε, αξιζει?

Λαγκαρει πολυ? εχει νοημα η αγορα του? δεν με ενδιαφερει η καμερα κτλ οσο το να μην σερνεται (δε θα εχω πανω πολλες εφαρμογες αλλα ακομα και το fb/viber απαιτουν 200ΜΒ ραμ τουλαχιστον..)

Απο θεμα λειτουργικοτητας, ειναι οκ ή εχει καποια ελλειψη ή καποιο θεμα?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες, με ενδιαφερει η αγορα του Μ για 2ο κινητο, μιας και το neo V που ειχα για καβατζα αρχιζει και παραδιδει, βασικα σερνεται τρομερα, οχι κατι αλλο, και επειδη το Μ βλεπω οτι εχει πεσει πααααρα πολυ, αρχιζει να μου φαινεται ως ιδανικη επιλογη για δευτερη συσκευη..

Επειδη ομως κατα καιρους αλλαζω την βασικη μου συσκευη (τωρα Ζ1compact) θελω να λειτουργει σωστα, τουλαχιστον ο,τι κανει να το κανει καλα.

επειδη βλεπω διαφορα θεματακια, τι λετε, αξιζει?

Λαγκαρει πολυ? εχει νοημα η αγορα του? δεν με ενδιαφερει η καμερα κτλ οσο το να μην σερνεται (δε θα εχω πανω πολλες εφαρμογες αλλα ακομα και το fb/viber απαιτουν 200ΜΒ ραμ τουλαχιστον..)

Απο θεμα λειτουργικοτητας, ειναι οκ ή εχει καποια ελλειψη ή καποιο θεμα?

 

Για τα λεφτά του είναι αστέρι. Το πήρα στην κοπέλα μου κι αν εξαιρέσεις κάποια κακογραμμένα παιχνίδια (farm heroes κτλ) που ψιλοκολλάνε στο αρχικό loading -εδώ κολλάει το Nexus 7 μου με καθαρό android- κατά τ'αλλα δεν έχω παρατηρήσει κάποιο lag. Αντιθέτως μάλιστα παρατήρησα ότι ο συνδυασμός της σχετικά χαμηλής ανάλυσης της οθόνης και της αξιοπρεπέστατης Adreno 305 οι μεταβάσεις είναι ταχύτατες (ειδικά στο πάτημα του home ανταποκρίνεται πιο γρήγορα από το G2 μου με 4.4.2!!!) Για μένα ότι πιο vfm στα λεφτά που βρίσκεται.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για τα λεφτά του είναι αστέρι. Το πήρα στην κοπέλα μου κι αν εξαιρέσεις κάποια κακογραμμένα παιχνίδια (farm heroes κτλ) που ψιλοκολλάνε στο αρχικό loading -εδώ κολλάει το Nexus 7 μου με καθαρό android- κατά τ'αλλα δεν έχω παρατηρήσει κάποιο lag. Αντιθέτως μάλιστα παρατήρησα ότι ο συνδυασμός της σχετικά χαμηλής ανάλυσης της οθόνης και της αξιοπρεπέστατης Adreno 305 οι μεταβάσεις είναι ταχύτατες (ειδικά στο πάτημα του home ανταποκρίνεται πιο γρήγορα από το G2 μου με 4.4.2!!!) Για μένα ότι πιο vfm στα λεφτά που βρίσκεται.

 

ωραια, αν δεν τσιμπησω το neken n6 που ειναι τερας για τα 150 ευρω που εχει, θα παρω αυτο..ωστε να το δωσω και στην κοπελα μου αν της αρεσει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ωραια, αν δεν τσιμπησω το neken n6 που ειναι τερας για τα 150 ευρω που εχει, θα παρω αυτο..ωστε να το δωσω και στην κοπελα μου αν της αρεσει..

 

Δες και το L. Απο προσωπικη πειρα ειναι εξαιρετικο τηλεφωνο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λαγκαρει πολυ? εχει νοημα η αγορα του? δεν με ενδιαφερει η καμερα κτλ οσο το να μην σερνεται (δε θα εχω πανω πολλες εφαρμογες αλλα ακομα και το fb/viber απαιτουν 200ΜΒ ραμ τουλαχιστον..)

Απο θεμα λειτουργικοτητας, ειναι οκ ή εχει καποια ελλειψη ή καποιο θεμα?

 

δύο περάσανε από τα χέρια μου για στήσιμο πριν τα πάρουν οι (ευτυχείς) κάτοχοι, δεν υπάρχει θέμα λαγκαρίσματος και αν είσαι και ΟΚ με την πραγματικά μέτρια κάμερα τότε μην το σκέφτεσαι... Προβληματισμός υπάρχει για τη μεταφορά εφαρμογών αλλά αν ασχοληθείς λίγο και ρουτάρεις (και άρα δεν αναβαθμίσεις σε 4.3), και καθαρίσεις τα άχρηστα δεν θα έχεις ούτε αυτό τον προβληματισμό.

 

@Paraxenos: Γενικά κάθε αναβάθμιση της SONY θέλει λίγο καιρό για να είναι απροβλημάτιστη, οπότε εγώ προσωπικά δεν θα αναβάθμιζα σε 4.3, τουλάχιστόν όχι ακόμα. Με το update service υπάρχει η λογική format+install ενώ στο PC companion σου δίνει επιπλέον τη δυνατότητα να το κάνεις σαν upgrade, διατηρώντας κάποια από τα δεδομένα χρήστη απείραχτα... Κατά τεκμήριο πάντα είναι προτιμότερη η πρώτη επιλογή, ιδίως όταν αλλάζεις βασική έκδοση λειτουργικού.

 

Θήκη έχω πάρει μαύρη και άσπρη, εξαιρετικό value for money για 2 ευρώ, απλά λίγο υπομονή μέχρι ν αέρθει:

http://www.aliexpress.com/item/Cheap-Hard-Back-Cover-Case-Skin-Shell-for-Sony-Xperia-M-Dual-C1905-C1904-C2004-C2005/1238154943.html

Link to comment
Share on other sites

Δες και το L. Απο προσωπικη πειρα ειναι εξαιρετικο τηλεφωνο.

 

δε μαρεσει εμφανισιακα, αλλα σιγουρα ειναι καλυτερο απο το Μ.

Απλα ελεγα να μην παω καν στα 150 ευρω..

αλλιως σκεφτομαι να παω σε κινεζικο, πχ το Neken n6 που με 150 παιρνεις τερας (ασχετως αν θα το εχω για δευτερο). Απλα τα φοβαμαι λιγο για λογους υποστηριξης κτλ.συν οτι το δευτερο θελω ναναι μαζεμενο κινητο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γενικά κάθε αναβάθμιση της SONY θέλει λίγο καιρό για να είναι απροβλημάτιστη, οπότε εγώ προσωπικά δεν θα αναβάθμιζα σε 4.3, τουλάχιστόν όχι ακόμα. Με το update service υπάρχει η λογική format+install ενώ στο PC companion σου δίνει επιπλέον τη δυνατότητα να το κάνεις σαν upgrade, διατηρώντας κάποια από τα δεδομένα χρήστη απείραχτα... Κατά τεκμήριο πάντα είναι προτιμότερη η πρώτη επιλογή, ιδίως όταν αλλάζεις βασική έκδοση λειτουργικού.

 

Θήκη έχω πάρει μαύρη και άσπρη, εξαιρετικό value for money για 2 ευρώ, απλά λίγο υπομονή μέχρι ν αέρθει:

http://www.aliexpress.com/item/Cheap-Hard-Back-Cover-Case-Skin-Shell-for-Sony-Xperia-M-Dual-C1905-C1904-C2004-C2005/1238154943.html

Ευχαριστώ.

Πάντα σε όσα κινητά Sony or SE είχα ,αναβάθμιση έκανα μέσω Upadate Service .Οπότε δεν αλλάζω κάτι.

 

Τι εννοείς "κάθε αναβάθμιση της SONY θέλει λίγο καιρό για να είναι απροβλημάτιστη"?Θα υπάρξει δλδ και νέα ενημέρωση λογισμικού?

 

 

Γενικά όμως οι αναβαθμίσεις βελτιώνουν τα χαρακτηριστικά των τηλεφώνων,έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

σας λέω εν συντομία την περίπτωσή μου και θέλω την γνώμη σας

φορτίζω το κντ απόγευμα, το κλείνω για βράδυ και το πρωί δεν ανοίγει, το βάζω στον φορτιστή και δεν κάνει τίποτε ούτε το led δεν ανάβει.

Το πάω Γερμανό με την απόδειξη αγοράς, το παραλαμβάνουν για να το στείλουν για σερβις στης 28/4 και σήμερα 13/5 μου στέλνουν μήνυμα ότι έχει βγει εκτός εγγύησης και ότι θέλουν 44,45€ για να το κάνουν.

Πάω Γερμανό να ρωτήσω την αιτία που βγήκε εκτός και μου λένε ότι το κντ έχει πέσει. Περιμένω την Πέμπτη να κανονίσω με τον τεχνικό του υποκαταστήματος αν θα κάνω αποδοχή ή όχι της βλάβης, το κντ από τότε που το πήρα το έχω σε θήκη δεν μου έχει πέσει ποτέ και δεν έχει ούτε γρατσουνιά.

Καμιά ηδέα για το τι πρέπει να κάνω;;;

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

σας λέω εν συντομία την περίπτωσή μου και θέλω την γνώμη σας

φορτίζω το κντ απόγευμα, το κλείνω για βράδυ και το πρωί δεν ανοίγει, το βάζω στον φορτιστή και δεν κάνει τίποτε ούτε το led δεν ανάβει.

Το πάω Γερμανό με την απόδειξη αγοράς, το παραλαμβάνουν για να το στείλουν για σερβις στης 28/4 και σήμερα 13/5 μου στέλνουν μήνυμα ότι έχει βγει εκτός εγγύησης και ότι θέλουν 44,45€ για να το κάνουν.

Πάω Γερμανό να ρωτήσω την αιτία που βγήκε εκτός και μου λένε ότι το κντ έχει πέσει. Περιμένω την Πέμπτη να κανονίσω με τον τεχνικό του υποκαταστήματος αν θα κάνω αποδοχή ή όχι της βλάβης, το κντ από τότε που το πήρα το έχω σε θήκη δεν μου έχει πέσει ποτέ και δεν έχει ούτε γρατσουνιά.

Καμιά ηδέα για το τι πρέπει να κάνω;;;

 

Σε πρώτη φάση ζήτησέ τους όμορφα κι ευγενικά τι τους οδήγησε στο συμπέρασμα ότι η συσκευή έχει πέσει. Αν αρχίσουν να στα μασάνε μη φοβηθείς να τους τρίξεις λίγο τα δόντια περί μηνύσεων στο Συνήγορο του καταναλωτή. Κι ότι σου πούνε να τους το ζητήσεις επίσης και σε έντυπη μορφή με όλη την αιτιολογία.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κάπου ,νομίζω :rolleyes: ,πήρε το μάτι μου ότι οι εφαρμογές δεν μεταφέρονται στην κάρτα μνήμης.Ισχύει?

 

Και αν ναι,αν βάλω την κάρτα μνήμης με τις εφαρμογές που έχω στο SE Arc S στο Μ dual θα τις αναγνωρίσει/τρέξει?Θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Κάπου ,νομίζω :rolleyes: ,πήρε το μάτι μου ότι οι εφαρμογές δεν μεταφέρονται στην κάρτα μνήμης.Ισχύει?

 

Και αν ναι,αν βάλω την κάρτα μνήμης με τις εφαρμογές που έχω στο SE Arc S στο Μ dual θα τις αναγνωρίσει/τρέξει?Θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα?

 

Αν θυμάμαι καλά η μετακίνηση γίνεται μόνο στην 4.1.2 και απαιτεί root. Το μόνο σίγουρο είναι ότι αν βάλεις την κάρτα από τo Arc S σίγουρα ΔΕΝ θα τις αναγνωρίσει.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς "κάθε αναβάθμιση της SONY θέλει λίγο καιρό για να είναι απροβλημάτιστη"?Θα υπάρξει δλδ και νέα ενημέρωση λογισμικού?

 

προσπαθούσα να πω ευγενικά οτι από το xperia mini και μετά που την παρακολουθώ πιό συστηματικά, σχεδόν κάθε φορά που βγάζει νέα έκδοση android (όχι νέα έκδοση λογισμικού για την ίδια έκδοση android) η SONY υπάρχουν ή δημιουργούνται προβληματάκια στην καθημερινή λειτουργία της συσκευής...

 

"Απροβλημάτιστη" σημαίνει οτι βρέθηκαν λύσεις για τα προβληματάκια (συνήθως από τρίτους developers και πολύ αργότερα από την SONY) και άρα προχωράς σε αναβάθμιση και μετά διορθώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όποιος μπορεί ας μου πει πως "παγώνω" το update center (πχ με το titanium). Ερχεται συνεχώς η ενημέρωση για αναβάθμιση, βγαίνει στη μπάρα το εικονίδιο και δεν μπορώ να βρω τον τρόπο. Αμα σκαλώσω.. :p
Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όποιος μπορεί ας μου πει πως "παγώνω" το update center (πχ με το titanium). Ερχεται συνεχώς η ενημέρωση για αναβάθμιση, βγαίνει στη μπάρα το εικονίδιο και δεν μπορώ να βρω τον τρόπο. Αμα σκαλώσω.. :p

 

Χωρίς Titanium, απλά κατέβασε την μπάρα, πίεσε παρατεταμένα πάνω του , πάτα App info και μετά Force Stop(για το Update Center). Αυτό βέβαια πρέπει να το κάνεις σε κάθε επανεκκινηση, μόνιμο τρόπο δεν έχω βρει.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς Titanium, απλά κατέβασε την μπάρα, πίεσε παρατεταμένα πάνω του , πάτα App info και μετά Force Stop(για το Update Center). Αυτό βέβαια πρέπει να το κάνεις σε κάθε επανεκκινηση, μόνιμο τρόπο δεν έχω βρει.

 

Aυτό με τη μπάρα κάνω, αλλά κάθε δυο μέρες έρχεται ξανά η ειδοποίηση. Επειδή είμαι ρουτ, σκέφτομαι μήπως υπάρχει μόνιμος τρόπος. Ευχαριστώ!

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όποιος μπορεί ας μου πει πως "παγώνω" το update center (πχ με το titanium). Ερχεται συνεχώς η ενημέρωση για αναβάθμιση, βγαίνει στη μπάρα το εικονίδιο και δεν μπορώ να βρω τον τρόπο. Αμα σκαλώσω.. :p

 

Κανε την αναβαθμιση, η συσκευη πραγματικα πεταει στην 4.3.. Αν δεν θες να χασεις το ροοτ, αλλα ουτε και να ξεκλειδωσεις τον bootloader, ακολουθησε αυτον τον οδηγο > http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2709911

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia M and M dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...