Jump to content

Sony Xperia M and M dual


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δωσε μου λινκ του impactor δεν μπορω να το βρω

http://lmgtfy.com/?q=Impactor_0.9.14

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

ευχαριστω πολυ

To εκανα ροοτ αλλα εικονιδιο superuser δεν βλεπω πουθενα

το τσεκαρα και ξερω οτι ειναι ροοτ και τωρα παιρνω backup με titanium

Και επισης θελω να μου πειτε για να μπω στο cwm τι παταω, με ολους τους συνδιασμους που εχω κανει δεν μπαινω

αν ξερει καποιος ας μου πει

 

ευχαριστω

Edited by p3nny
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ

To εκανα ροοτ αλλα εικονιδιο superuser δεν βλεπω πουθενα

το τσεκαρα και ξερω οτι ειναι ροοτ και τωρα παιρνω backup με titanium

Και επισης θελω να μου πειτε για να μπω στο cwm τι παταω, με ολους τους συνδιασμους που εχω κανει δεν μπαινω

αν ξερει καποιος ας μου πει

 

ευχαριστω

 

Δεν μπαίνει στο cmw γιατί δεν το έχεις, πρέπει να αλλάξεις kernel πρώτα, μετά μπαίνεις πατώντας την ένταση προς τα πάνω.

Αφού είσαι root κατέβασε μια εφαρμογή superuser.

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ

Και επισης θελω να μου πειτε για να μπω στο cwm τι παταω, με ολους τους συνδιασμους που εχω κανει δεν μπαινω

αν ξερει καποιος ας μου πει

 

ευχαριστω

 

Κατέβασε από εδώ τον κέρνελ που περιέχει το CWM και απλά φλάσαρε τον μέσω fastboot ή μέσω flashtool.

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε από εδώ τον κέρνελ που περιέχει το CWM και απλά φλάσαρε τον μέσω fastboot ή μέσω flashtool.

 

λεει ομως οτι πρεπει να ειναι ξεκλειδωτο το bootloader για να περασω το κερνελ που εχει το cwm αν και δεν μ ενδιαφερει να το περασω

απλα ετσι ηθελα να το εχω μν χρειαστει καποια στιγμη, προς το παρων ειμαι παρα πολυ ευχαριστημεενη με το Μ dual μονο root το εκανα και εσβησα μερικα που δεν ηθελα κι ολα καλα γιατι δεν μ αρεσει να εχω κατι που δεν χρησιμοποιω οπως πχ τα παιχνιδια του google play και τα βιβλια

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

λεει ομως οτι πρεπει να ειναι ξεκλειδωτο το bootloader για να περασω το κερνελ που εχει το cwm αν και δεν μ ενδιαφερει να το περασω

απλα ετσι ηθελα να το εχω μν χρειαστει καποια στιγμη, προς το παρων ειμαι παρα πολυ ευχαριστημεενη με το Μ dual μονο root το εκανα και εσβησα μερικα που δεν ηθελα κι ολα καλα γιατι δεν μ αρεσει να εχω κατι που δεν χρησιμοποιω οπως πχ τα παιχνιδια του google play και τα βιβλια

 

Unlock bootloader έυκολη διαδικασία και απλή!!

 

:D :D

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να αλλαξω ηχο μηνυματος απο τις ρυθμισεις αλλα δεν αλλαζει και εχει κολλησει σε ενα συγκεκριμενο... Εχετε καμια ιδεα; Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ετοιμαζομαι για αγορα και εχω κολλησει σε μια λεπτομερεια. Η οθονη του δεν ειναι IPS αλλα απλη TFT απο οτι διαβαζω στο gsmarena. Αυτο την κανει κατωτερη πχ απο του LG L7 II που ειναι IPS;

Υποψιν, δεν εχω δει ποτέ απο κοντα το κινητο, θα το παραγγειλω στα τυφλά.

 

Επισης βλεπω ενα μπερδεμα με τα χρωματα στα σκρουτζομαγαζα. Τα χουν μπλεξει λιγο (πχ ασπρο με κιτρινο λεει ενας) κλπ. Δεν ειναι ξεκαθαρο τι χρωμα θα εχει μπροστα και τι χρωμα πισω στο καπακι.

Link to comment
Share on other sites

Για οθονες δε ξερω.

Για χρωματα ως επι το πλειστον εχουν με το μαυρο καπακι.

Αυτο ομως αλλαζει ευκολα καθοτι κυκλοφορυν παρα πολλα σε ebay κτλπ

Link to comment
Share on other sites

Για οθονες δε ξερω.

Για χρωματα ως επι το πλειστον εχουν με το μαυρο καπακι.

Αυτο ομως αλλαζει ευκολα καθοτι κυκλοφορυν παρα πολλα σε ebay κτλπ

 

εγω το πηρα σε μαυρο και παρηγγειλα κι ενα μωβ καπακι κι εχω δυο και βαζω ποτε το ενα ποτε το αλλο

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσπαθω να αλλαξω ηχο μηνυματος απο τις ρυθμισεις αλλα δεν αλλαζει και εχει κολλησει σε ενα συγκεκριμενο... Εχετε καμια ιδεα; Ευχαριστω!

 

οταν πας ν αλλαξεις ηχο, επελεξε απο τον Es explorer και βρες το αρχειο απο εκει και βαλτον

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

εγω το πηρα σε μαυρο και παρηγγειλα κι ενα μωβ καπακι κι εχω δυο και βαζω ποτε το ενα ποτε το αλλο

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οταν πας ν αλλαξεις ηχο, επελεξε απο τον Es explorer και βρες το αρχειο απο εκει και βαλτον

 

Το δοκιμασα και αυτο χωρις επιτυχια. Εν τελει αλλαξε απο τις ρυθμισεις μηνυματων και οχι απο τις ρυθμισεις ηχου!

 

Κατι αλλο που παρατηρησα, τα μηνυματα κατα την αποστολη τους γινονται αυτοματως κεφαλαια. Δεν εχω βρει καποια επιλογη για απενεργοποιηση.. Δοκιμασα και το handcent sms αλλα και παλι στον παραληπτη φαινονται ολα κεφαλαια!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ευκολος τροπος για root;

 

Θα παρει τελικα kit kat;

 

ευχαριστω

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω

 

οπως βλεπω στην υπογραφη σου

παιρνει cm 11 που ειναι kit kat;

Aπο μπαταρια πως παει με την cm11;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Ναι παίρνει αλλά θέλει ξεκλείδωτο bootloaber, στην εβδομάδα που το έχω με αυτή τη rom δεν είδα διαφορά στην κατανάλωση της μπαταρίας
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

ξεκλειδωτα πωλουνται;

η χρειαζεται το εργαλειο της sony;

η αλλο;

 

τσπ να μην βγαινω εκτος.

 

και μονο που γινεται root χωρις υποογιστη ΟΚ.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

ξεκλειδωτα πωλουνται;

η χρειαζεται το εργαλειο της sony;

η αλλο;

 

τσπ να μην βγαινω εκτος.

 

και μονο που γινεται root χωρις υποογιστη ΟΚ.

 

Τίποτα δεν πωλείται ξεκλείδωτο και τίποτα δε ξεκλειδώνει με επίσημο εργαλείο της SONY.

Γι αυτό και χάνεται η εγγύηση μόλις τα ξεκλειδώσεις.

Αλλά όπως έχω πει κι άλλες φορές το μέλλον βρίσκεται στους ξεκλείδωτους Bootloaders κύριοι!!

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, 1.4Gb μεγεθος για 11 λεπτο βιντεο ειναι νορμαλ???

για το xperia m το απλο αναφερομαι.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

ας έρθει με το καλό :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οταν το βαζω για φορτιση η οθονη παραμενει αναμενη.

Δε ξερω τι ρυθμισεις εχω βαλει και γιατι το κανει αλλα δε μπορω καπου να βρω πως απενεργοποιειται.

Ξερει μηπως καποιος να βοηθησει;

Link to comment
Share on other sites

Οταν το βαζω για φορτιση η οθονη παραμενει αναμενη.

Δε ξερω τι ρυθμισεις εχω βαλει και γιατι το κανει αλλα δε μπορω καπου να βρω πως απενεργοποιειται.

Ξερει μηπως καποιος να βοηθησει;

Μενου > ρυθμισεις > επιλογες για προγραμματιστες > παραμονη σε κανονικη κατασταση λειτουργιας

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω δουλεψε. Παρ οτι rooted το ειχα κλειστο απο πριν και δεν εβλεπα τις επιλογες για προγραμματιστες.

Νεα ερωτηση:

Οταν ερχονται τα sms αυτα εμφανιζονται και στα hangouts με μια ειδοποιηση στο status bar.

Δεν βγαινει ομως bubble κατω στην βασικη sms εφαρμογη. Γινεται να αλλαξει αυτο και να βγαινει ειδοποιηση στην native sms οπως βγαινει και στις κλησεις η να βγαινει bubble και στα hangouts ;

Επισης δεν εχω καταλαβει τι ακριβως ειναι τα hangouts. Ειναι κατι σαν το imessage του IOS?

Sorry που ρωταω αλλα ειμαι νεος στο android.

Edited by matzos
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω δουλεψε. Παρ οτι rooted το ειχα κλειστο απο πριν και δεν εβλεπα τις επιλογες για προγραμματιστες.

Νεα ερωτηση:

Οταν ερχονται τα sms αυτα εμφανιζονται και στα hangouts με μια ειδοποιηση στο status bar.

Δεν βγαινει ομως bubble κατω στην βασικη sms εφαρμογη. Γινεται να αλλαξει αυτο και να βγαινει ειδοποιηση στην native sms οπως βγαινει και στις κλησεις η να βγαινει bubble και στα hangouts ;

Επισης δεν εχω καταλαβει τι ακριβως ειναι τα hangouts. Ειναι κατι σαν το imessage του IOS?

Sorry που ρωταω αλλα ειμαι νεος στο android.

 

Το hangouts ειναι το παλιο gtalk που εγω προσωπικα δεν χωνευω με τπτ και δεν

Το εχω φυσικα ,εχω το παλιο gtalk

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν το καταλαβαινω το απενεργοποιησα εντελως απο τις ρυθμισεις.

Παλιος κλασσικος τροπος αποστολης μηνυματων βγαζει και bubble ετσι αλλα.......

δεν υποστηριζει 160 χαρακτηρες.

Ξερουμε κατι για λυση του προβληματος αυτου;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia M and M dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...