Jump to content

Jiayu G3S


georgePs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνήθως απο minideal στελνουν με singapoore post. Δοκιμασε να κανεις track εδω http://singpost.com/index.php

η ακόμα καλύτερα εδω http://www.17track.net/index_en.shtml που βλέπει περισσότερα services

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μη βασιζεσται και πολυ στο tracking sites, το δικο μου ελλαδα υποτίθεται δεν έφτασε ποτε (αγγλια πηγε με έβγαζαν τα sites), στο site των ελτα δεν εμφανίστηκε ποτε, αλλα εδω και 2 βδομαδες το εχουμε το κινητο!

 

Sing Post παντως ειναι αρκετά γρήγορα!

Link to comment
Share on other sites

Τα εχουμε ξαναπει για το SAR.

Ολα τα MTK6589 εχουν πανω κατω το ιδιο, το οποιο ειναι χαμηλο. Κατω απο μοναδα, αλλα οχι εξωπραγματικα λιγο σα μερικες αναφορες που εχουν ακουστει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.Παρακολουθούσα τη συζήτηση για καιρό γιατί έψαχνα κινητό και τελικά αγόρασα το g3s από banggood.Το κινητό ήρθε σήμερα και η πρώτη εντύπωση είναι πολύ καλή,αλλά...

έχοντας τόσα χρόνια iphones είμαι άσχετος τελείως από android,επομένως έχω πολλά προβλήματα.

Το κινητό αντίθετα με την περιγραφή του δεν έχει τα ελληνικά σαν επιλογή γλώσσας-Τι κάνω?

Πρέπει να βρω κάποια custom rom για να έχει ελληνικά?Που μπορώ να βρω κάποιον οδηγό για όλα αυτά?

Ίσως κάτι αντίστοιχο του iphonehellas για android.Eυχαριστώ

Βλεπω απαντηση δεν πηρες, μαλλον δεν ξερουν τα παιδια να σου απαντησουν.

Καλο θα ηταν να εβρισκες καμμια ρομ με ελληνικα, αλλα που..και αντε να την περασεις, καθ' οτι ασχετος, σε καταλαβαινω, κι εγω μια απο τα ιδια.

Οδηγο, δεν εχει παρει το ματι μου καπου, μονο αν γκουγκλαρεις και ψαξεις.

Παντως αν τα Ελληνικα ειναι τοσο μεγαλο προβλημα για σενα γιατι δεν ξεκινας μια διαδικασια να ζητησεις refund απο paypal (υποθετω ετσι πληρωσες) και επιστροφη του κινητου, εφ οσον οπως λες αν καταλαβα καλα, στην ιστοσελιδα αναφερεται οτι υπαρχουν σαν γλωσσα τα Ελληνικα?

Προυποθεση για το paypal να μην εχουν περασει 45 μερες απο την πληρωμη.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Custom για το G3s δεν υπαρχει ακομα με ελληνικά (γενικα ειναι πολυ λιγες ακόμα), το οτι τα jiayu δεν εχουν ελληνικά μαμα ειναι γνωστό (οποτε λιγο δύσκολα το βλεπω για refund) και γιαυτο προτιμάμε Minideal που τα περνάνε κατ εντολή!

 

Μιας και τα jiayu ειναι ρουταρισμενα μπορει καποιος να το παλέψει να βαλει ελληνικα με μια εφαρμογή απο το μαρκετ (molecular καπως ετσι λεγετε)!

Link to comment
Share on other sites

Custom για το G3s δεν υπαρχει ακομα με ελληνικα οποτε λιγο δύσκολα το βλεπω για refund
Ο φιλος μας παραπανω το πηρε απο το Banggood οπου στον πινακα με τις specs του τηλεφωνου συμπεριλαμβανονται και τα Ελληνικα στις γλωσσες, http://www.banggood.com/Jiayu-G3S-4_5-Inch-4G-Android-4_1-MTK6589-Quad-Core-Smartphone-p-75352.html επομενως μπορει να "πατησει" σ'αυτο και να ζητησει refund απο το paypal μια χαρα.. Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι θα το στειλεις πισω, τι θελεις βρε Γιωργη, και τα λεφτα να σου επιστρεψουν και το κινητο (που δεν εχει κανενα σοβαρο προβλημα) να σου μεινει δωρο?

:lol::lol::lol:

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ρε τι ηττα φαγαμε.

Εχω παραγγειλει πολλες φορες απο ebay, και κανουν συνηθως 2 βδομαδες να ερθουν.

 

Τωρα που πηρα κινητο (απο merimobiles.com) εχουν περασει 18 μερες (απο 20 Ιουνιου) και το tracking RB082765895CN απλα λεει οτι εχει φυγει απο Κινα.

Μεγαλη αναμονη, και ακομα δεν ξερω ποτε θα ερθει.

 

Ξερω οτι μπορει να ερθει και σε .....2 βδομαδες, αλλα ειναι μεγαλο το διαστημα.

Link to comment
Share on other sites

Τοσα εγκυρα μαγαζια υπαρχουν, τι πηγες στο merimobiles και καρφωθηκες..?

Εγω λεω να επικοινωνησεις μαζι τους και να ζητησεις URL να φαινεται που ειναι το πακετο σου και στην αναγκη να τους απειλησεις οτι θα ζητησεις refund απο το paypal..

Αυτοι ποσες μερες σου δινουν για να λαβεις το δεμα?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Απο minideal παραγγελια 28/6, αποστολη 29/6, σημερα 8/7 εμφανιστηκε το tracking στα ΕΛΤΑ!

Για να δουμε, εαν το εχω μεχρι Παρασκευη θα ειναι κατω απο 2 εβδομαδες απο την παραγγελια. :)

Αρκει να μη το καθυστερησουν παλι στο αεροδρομιο...

Link to comment
Share on other sites

Απο minideal παραγγελια 28/6, αποστολη 29/6, σημερα 8/7 εμφανιστηκε το tracking στα ΕΛΤΑ!

Για να δουμε, εαν το εχω μεχρι Παρασκευη θα ειναι κατω απο 2 εβδομαδες απο την παραγγελια. :)

Αρκει να μη το καθυστερησουν παλι στο αεροδρομιο...

 

Σε ποιο link το ειδες στα ΕΛΤΑ;

Link to comment
Share on other sites

Για τα ελτα εδω ειναι:

 

http://212.205.82.71/trackandtrace/

 

με κινέζικα ταχυδρομεία μη βιάζεστε, πέρσι τετοιο καιρό ειχε κανει ενα ταμπλετ ενα μηνά κ βαλε (απο τοτε κατάλαβα οτι sing post και τα μυαλα στα κάγκελα)

 

βεβαια κ παλι το g3s στο tracking των ελτα ποτέ δεν εμφανίστηκε!

Link to comment
Share on other sites

Σε ποσες μερες σου ηρθε; Ημερολογιακες ή εργασιμες.

Πολλοι το εχουν πει, οτι απο Κινα μπορει να μην εμφανιστει καν στα ΕΛΤΑ...

Link to comment
Share on other sites

To εχω στα χερια μου! 11 μερες απο την αποστολη (12 απο την παραγγελια), 7 εργασιμες.

Θα ακολουθησει λιγακι αναλυτικο review μετα απο 3-4 φορτισεις για οποιον ενδιαφερεται. :D

Link to comment
Share on other sites

To εχω στα χερια μου! 11 μερες απο την αποστολη (12 απο την παραγγελια), 7 εργασιμες.

Θα ακολουθησει λιγακι αναλυτικο review μετα απο 3-4 φορτισεις για οποιον ενδιαφερεται. :D

 

wtf? για παραγγελια φίλου στις 25 του μηνα απο minideal για ενα αμοι εφυγε 28/6 dispatched το overseas και ακομα εκει ειναι

Link to comment
Share on other sites

Eγω εκτος απο το κινητο, εχω παραγγειλει και κατι θηκες/ακουστικα/μικροπραματα απο ebay.

Ολα αυτα γυρω στις 20 Ιουλιου, και δεν εχει ερθει τιποτα, ενω περιμενω 4-5 δεματα.

 

Καποιο ταχυδρομειο τεμπελιαζει :p

Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει links απο recovery/stock firmwares ή roms, βοηθαει συναδελφους, ε;

Κατι λιγα εχει στο needrom, αλλα τιποτα σπουδαιο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα τουλαχιστον, δεν σκοπευω να το πειραξω.

Εαν υπαρχει καποιος οδηγος για recovery, να τραβηξω τη μαμα rom και να σας τη δωσω, κανενα προβλημα. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...