Jump to content

Jiayu G3S


georgePs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To τηλεφωνο σκιζει.

Ειχα το G3N και αφου μου το κλεψανε παραγγειλα το G3S απο minideal.net.

Αρκετα πιο γρηγορο σε ολες τις λειτουργιες με τεραστια διαφορα το GPS.

Στο G3 αργουσε πολυ να πιασει δορυφορους (και με GPS Helper) ενω στο G3S κλειδωνει μεσα σε 20-30 δευτερολεπτα σε ανοιχτο χωρο (λιγο παραπανω μεσα στο αυτοκινητο ακουμπισμενο κατω απο το ραδιοφωνο).

ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΣΚΙΖΕΙ !!!!!!!!!

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μαλλον παω για αγορα αυτου http://www.minideal.net/jiayu-g3s-phone-android-4-2-mtk6589t-1-5ghz-quad-core-gps-4-5-ips-gorilla-glass.html, να το αγορασω μεσω paypal ? Τελωνειο πληρωνω και να ζητησω root ή οχι?

Edit: και εαν εχω κανενα προβλημα με αυτη την καρτα μνημης https://www.skroutz.gr/s/336152/Kingston-microSDHC-32GB-Class-10-with-Adapter.html

 

κανεις?????

Link to comment
Share on other sites

κανεις?????

Ναι paypal, αποστολη με SG Post χωρις καμια επιβαρυνση και μη ζητησεις root. Τελωνειο 99,9% οχι.

Οχι δε θα εχεις κανενα προβλημα με την καρτα. :)

 

ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΣΚΙΖΕΙ !!!!!!!!!

 

Μεγειες, βαλε το G3S avatar απο τις ρυθμισεις σου! :)

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ "κατέβασε το GPS status". Τι δεν καταλαβαίνεις;

Πρέπει όλοι να έχουν GPS navigator για να ελέγξουν το δέκτη τους;

Και ποιος σου ειπε πως εγω ξερω τι ειναι το GPS status? Δεν ειμαστε ολοι σχετικοι σαν και σενα..

Εν πασει περιπτωσει, σ' ευχαριστω για την απαντηση.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Μεγειες, βαλε το G3S avatar απο τις ρυθμισεις σου! :)

 

Ευχαριστω, θα το αλλαξω επιτοπου...

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο ειναι δοκιμασμενο χωρις προβληματα απ'οτι εχω παρακολουθησει τις αναφορες σας.καπου καπου σκαει και καποιος που εχει προβληματα και δεν ξερω αν αυτο οφειλεται σε πειραγματα και πειραματα που μπορει να κανετε στο κινητο.εγω θελω να το παραγγειλω απο minideal και θα το αφησω οπως ερθει γιατι δεν γνωριζω τιποτα απο root rom k.t.l. και ρωταω εγω τωρα εκτος απο την ατυχια το να βγει το δικο μου προβληματικο υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να προσεξω?το εργαλειο οπως θα μου ερθει θα εχει ελληνικα μεσα?(μενου,μηνυματα).και κατι τελευταιο αναμεσα στο G3S και το AMOI N828 τι θα λεγατε?ποιο απο τα 2 αυτα θα ερθει και θα λειτουργει αψογα?
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο ειναι δοκιμασμενο χωρις προβληματα απ'οτι εχω παρακολουθησει τις αναφορες σας.καπου καπου σκαει και καποιος που εχει προβληματα και δεν ξερω αν αυτο οφειλεται σε πειραγματα και πειραματα που μπορει να κανετε στο κινητο.εγω θελω να το παραγγειλω απο minideal και θα το αφησω οπως ερθει γιατι δεν γνωριζω τιποτα απο root rom k.t.l. και ρωταω εγω τωρα εκτος απο την ατυχια το να βγει το δικο μου προβληματικο υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να προσεξω?το εργαλειο οπως θα μου ερθει θα εχει ελληνικα μεσα?(μενου,μηνυματα).και κατι τελευταιο αναμεσα στο G3S και το AMOI N828 τι θα λεγατε?ποιο απο τα 2 αυτα θα ερθει και θα λειτουργει αψογα?

 

Και τα 2 ειναι δοκιμασμενα, λειτουργουν αψογα και θα ερθουν με ελληνικα (να τους το γραψεις στην παραγγελια).

Το G3S ειναι πιο ογκωδες και πιο ομορφο, ωστοσο εχει και αρκετα μεγαλυτερη μπαταρια και καλυτερη οθονη και notification led. Φυσικα ειναι λιγο πιο ακριβο.

Συ επιλέξας! :)

Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 ειναι δοκιμασμενα, λειτουργουν αψογα και θα ερθουν με ελληνικα (να τους το γραψεις στην παραγγελια).

Το G3S ειναι πιο ογκωδες και πιο ομορφο, ωστοσο εχει και αρκετα μεγαλυτερη μπαταρια και καλυτερη οθονη και notification led. Φυσικα ειναι λιγο πιο ακριβο.

Συ επιλέξας! :)

 

σε ευχαριστω για την απαντηση σου,νομιζω οτι το g3s ειναι καλυτερη επιλογη το μονο που νομιζω οτι δεν θα μου αρεσει ειναι το παχος του.ισως το αγνοησω μια συνηθεια ειναι ολα.τωρα ασχετα με την διαφορα στην τιμη,την καλυτερη οθονη και την μπαταρια ποιο θα προτεινατε με βαση την ομαλη λειτουργια χωρις να τρεχω στους ειδικους και επισης πιο αξιοπιστη εταιρια.(σας ζαλισα)

Link to comment
Share on other sites

Και οι 2 εταιρειες μια χαρα ειναι. Παντα υπαρχει πιθανοτητα να πεσεις σε ελαττωματικο και αρα να πληρωσεις τα εξοδα για Κινα και την αναμονη...

Ναι ειναι λιγο χοντρο, αλλα εχει και 35% μεγαλυτερη μπαταρια, δηλαδη εαν το Amoi βγαζει 2 μερες, το δικο μας βγαζει πανω απο 2,5!

Ομαλα δουλευουν και τα 2, ιδιο τσιπακι φορανε. (Εκτος αν παρεις το Jiayu G3S με τον 6589Τ επεξεργαστη, που ειναι πιο δυνατος αλλα χανει λιγο σε καταναλωση).

Link to comment
Share on other sites

Και οι 2 εταιρειες μια χαρα ειναι. Παντα υπαρχει πιθανοτητα να πεσεις σε ελαττωματικο και αρα να πληρωσεις τα εξοδα για Κινα και την αναμονη...

Ναι ειναι λιγο χοντρο, αλλα εχει και 35% μεγαλυτερη μπαταρια, δηλαδη εαν το Amoi βγαζει 2 μερες, το δικο μας βγαζει πανω απο 2,5!

Ομαλα δουλευουν και τα 2, ιδιο τσιπακι φορανε. (Εκτος αν παρεις το Jiayu G3S με τον 6589Τ επεξεργαστη, που ειναι πιο δυνατος αλλα χανει λιγο σε καταναλωση).

 

Jiayu G3S με τον 6589Τ επεξεργαστη ποσο λιγοτερο κραταει η μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο, μπορείς να βοηθήσεις λίγο; Μπορούμε να υπολογίσουμε στο περίπου πότε φτάνει Ελλάδα; Επειδή τα λένε λίγο διαφορετικά οι δυο ιστοσελίδες που μου έδωσες μεταξύ τους...

 

4PX

http://puu.sh/3XFBN.png

 

SINGPOST

http://puu.sh/3XFBn.png

 

Edit: τώρα προσέχω ότι στο singpost λέει arrived, ενώ τις προηγούμενες μέρες έλεγε ότι και στο singpost αλλά στις 5/8/2013 πάλι.

Και ναι τώρα μπήκα στο ΕΛΤΑ και:

http://puu.sh/3XFLr.png

 

Αυτό τώρα σημαίνει ότι το στέλνουνε ΤΩΡΑ προς τα εδώ και τη Δευτέρα πρωί μπορώ να το παραλάβω; ή θα αργήσει κι άλλο;

Edited by RamberStilskin
Link to comment
Share on other sites

Αφου εγραψε arrived, δοκιμασε και στο http://212.205.82.71/trackandtrace/

(αν και νωρις ακομα, λογικα τη δευτερα θα εμφανιστει εκει).

 

Περιεργο το 4px, αναποδα τα εβγαλε. Προσωπικα το αναποδο μου ειχε τυχει με το singpost... Λιγο στην τυχη δουλευουν αυτα οπως καταλαβαινεις :)

Link to comment
Share on other sites

Και ναι τώρα μπήκα στο ΕΛΤΑ και:

http://puu.sh/3XFLr.png

 

Αυτό τώρα σημαίνει ότι το στέλνουνε ΤΩΡΑ προς τα εδώ και τη Δευτέρα πρωί μπορώ να το παραλάβω; ή θα αργήσει κι άλλο;

 

Αφού φάνηκε στα ΕΛΤΑ, Δευτέρα θα περάσει να σου αφήσει "χαρτάκι" ο ταχυδρόμος και Τρίτη μπορείς να παραλάβεις (εκτός αν υπάρξει καθυστέρηση λόγω αδειών, κατι οχι απίθανο, ειδικά την επόμενη εβδομάδα...)

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Αρα ειναι αεροδρομιο, μια χαρα φιλε!

Λογικα θα δεις κινηση στο tracking σημερα-αυριο και Δευτερα θα σου ερθει ειδοποιηση για να παραλαβεις Τριτη. Ολα αυτα μια φυσιολογικη εβδομαδα βεβαια, και η επομενη δεν ειναι...! Καλοριζικο :D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα περιμενω και εγω το jiayu μου και θελω να ρωτησω ποιος και πως θα με ενημερωσουν για την παραλαβη του? σε περιπτωση που δεν ειμαι σπιτι πως θα επικοινωνησουν μαζι μου? το περιμενω την δευτερα αν βεβαια ολα πανε καλα
Link to comment
Share on other sites

Αν δε σε βρει ο ταχυδρομος σπιτι, αφηνει χαρτακι και πας να το παραλαβεις στο ταχυδρομειο

 

Εμενα ποτε δεν εχει φερει δεμα που να μη χωραει στο γραμματοκιβωτιο, παντα χαρτακι αφηνει...

 

Παιδιά είμαι μεταξύ G3S και ΤHL W200 ... Τί λέτε ....?

Στο θεμα του G3s εισαι, τι να πουμε? :D

Link to comment
Share on other sites

 

 

Στο θεμα του G3s εισαι, τι να πουμε? :D

 

Έχεις δίκιο απλά θα με βοηθούσε να μάθω τι σας οδήγησε στην επιλογή μήπως μου ξεφεύγει κάτι.ε.. Ξέρω ότι το THL πχ έχει χειρότερη μπαταρία αλλά από την άλλη είναι μεγαλύτερο . Υπάρχει κάποια διαφορά που κάνει το GS3 πολύ καλύτερο ή παίζουν στις λεπτομέρειες...?:O

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα ειμαι οριακα με το G3s απο πλευρας διαστασεων. Μη σου πω και λιγο πανω απο το οριο. Το W200 μονο και μονο γι' αυτο, θα το απερριπτα.

Τωρα... 1800mah μπαταρια και Τ επεξεργαστης και 5,0'' οθονη vs 4.5" και 2750? Δεν ειναι απλα λεπτομερεια, ειναι χοντρη διαφορα!

Κατα τ' αλλα, ιδιο τσιπακι φορανε, ιδιες επιδοσεις εχουν. Εαν σε απασχολει τοσο πολυ η 8ρα μνημη (αφου παιρνουν sd ντε) ή το μεγεθος της οθονης, παρε το thl. Αλλιως δεν βλεπω κανεναν αλλο λογο...

Link to comment
Share on other sites

Απο χθεσ και εγω στην παρεα,παρελαβα το g3s .... Απλα τελειο!μπορει κανεισ να δωσει κανενα λινκ απο keyboard με ελληνικο λεξικο και layout σαν τα old school 4×3?
Link to comment
Share on other sites

Μεγεια! Δοκιμασε το swype (εχει δωρεαν εκδοση για 1 μηνα). Δωσ' του λιγες μερες να σε "μαθει" για το πως γραφεις και να το συνηθισεις. Απο κει και υστερα δε θα υπαρχει επιστροφη σε κλασικουρες. ;)

 

Επισης αλλαξε το avatar σου απο τις ρυθμισεις! :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να αυξησω την ενταση στο μικροφωνο και στο ηχειο.

http://www.artsforge.com/gallery_new/legends/morpheus_tn.jpg

 

M.O.R.P.H.E.U.S.: Mechanical Obedient Replicant Programmed for Hazardous Exploration and Ultimate Sabotage

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...