Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το HTC One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

είμαι root. απλά όπως φλασάρω τις custom roms, έτσι να φλασάρω και την stock, αλλά να μην μπένω στην διαδικασία ξανά root κτλ.

 

Ναι έτσι την περνάς απλά μετά περνάς και το stock recovery και είσαι κομπλέ..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 960
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι έτσι την περνάς απλά μετά περνάς και το stock recovery και είσαι κομπλέ..

 

Κάτσε βρε. εγώ το θελω το TWRP. αν είναι να αλλάξω και recovery, ας το αφήσω έτσι όπως είναι τώρα :)

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε βρε. εγώ το θελω το TWRP. αν είναι να αλλάξω και recovery, ας το αφήσω έτσι όπως είναι τώρα :)

 

Έλα sorry μπερδεύτηκα, νόμιζα ότι ήθελες να γυρίσεις τελείως σε stock..

 

Ε οπότε απλά περνάς την rom που σου έστειλα από το recovery και τα rooting tools και είσαι stock και rooted. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έλα sorry μπερδεύτηκα, νόμιζα ότι ήθελες να γυρίσεις τελείως σε stock..

 

Ε οπότε απλά περνάς την rom που σου έστειλα από το recovery και τα rooting tools και είσαι stock και rooted. ;)

 

odexed ή de-odexed? τι προτείνεις?

Link to comment
Share on other sites

odexed ή de-odexed? τι προτείνεις?

 

Odexed για ταχύτητα de-odexed για μόντες.. Αν και με το xposed νομίζω μπορείς να έχεις τις μόντες σε odexed σύστημα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Odexed για ταχύτητα de-odexed για μόντες.. Αν και με το xposed νομίζω μπορείς να έχεις τις μόντες σε odexed σύστημα...

 

το link που δίνει ο dev για τα rooting tools δεν λειτουργεί πάντως.

Link to comment
Share on other sites

το link που δίνει ο dev για τα rooting tools δεν λειτουργεί πάντως.

 

Έχει αλλάξει τον server γι' αυτό.. Θα τα βρεις εδώ: http://www.androidrevolution.org/downloader/download.php?file=Android_Revolution_HD_Root_and_BusyBox.zip

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΣΟΣ

Πήγα να περάσω custom ROM και όταν πέρασα το reocovery το κινητό κόλλησε την οθόνη του bootloader.

Η εντολή που έδωσα είναι fastboot boot recovery.img και ενώ μου έβγαλε οκ. Βοηθηστε με να το αναστησω πριν την ανασταση :sick::sick::sick:

 

άκυρο ήθελε παρατεταμένο πάτημα το power :) :)

Edited by maik6600
Link to comment
Share on other sites

H Viper δεν εχει πλεον την επιλογη use weather animations, known from sense 4.0? 'Η εγω δεν την βλεπω? :confused: :wacko:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

...και τώρα που το έχω κάνει root s-off και όλα τα συναφή πως μπορώ να βάλω το sense 6...? το κατεβάζω από κάπου ?
Σκαλίζω και χαλάω
Link to comment
Share on other sites

...και τώρα που το έχω κάνει root s-off και όλα τα συναφή πως μπορώ να βάλω το sense 6...? το κατεβάζω από κάπου ?

 

Υπάρχουν πολλές επιλογές εδώ: http://forum.xda-developers.com/htc-one/development

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

...και τώρα που το έχω κάνει root s-off και όλα τα συναφή πως μπορώ να βάλω το sense 6...? το κατεβάζω από κάπου ?

 

InsertCoin rom, μακράν από τις καλύτερες και με κέρνελ elementalX. ούτε προμήθεια να έπερνα :p

Link to comment
Share on other sites

InsertCoin rom, μακράν από τις καλύτερες και με κέρνελ elementalX. ούτε προμήθεια να έπερνα :p
Λες...? Για στείλε link γιατί είμαι και λίγο τεμπελακος :-) Ευχαριστώ :-)
Σκαλίζω και χαλάω
Link to comment
Share on other sites

Λες...? Για στείλε link γιατί είμαι και λίγο τεμπελακος :-) Ευχαριστώ :-)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2694142

Link to comment
Share on other sites

Μολις διαπιστωσα οτι στην InsertCoin, το mod που κανει διαφανο το widget του καιρου, δημιουργει ενα μικρο λαγγαρισματακι κατα το ξεκλειδωμα... Ενημερωτικα! (@ vassilis018... Την εχω ακομα!!! Δεν την εβγαλα :lol::lol::lol::lol::p ) Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μολις διαπιστωσα οτι στην InsertCoin, το mod που κανει διαφανο το widget του καιρου, δημιουργει ενα μικρο λαγγαρισματακι κατα το ξεκλειδωμα... Ενημερωτικα! (@ vassilis018... Την εχω ακομα!!! Δεν την εβγαλα :lol::lol::lol::lol::p )

 

γιατί να το κάνεις transparent? δεν σε αρέσει λευκό την ημέρα, μαύρο το βράδυ? το είχα transparent όταν είχα την sense 5.5 που ήταν συνέχεια μαύρο. απλά θεωρώ καλό τρικ αυτό με την εναλλαγή χρωμάτων σε λευκό/μαύρο :)

Link to comment
Share on other sites

γιατί να το κάνεις transparent? δεν σε αρέσει λευκό την ημέρα, μαύρο το βράδυ? το είχα transparent όταν είχα την sense 5.5 που ήταν συνέχεια μαύρο. απλά θεωρώ καλό τρικ αυτό με την εναλλαγή χρωμάτων σε λευκό/μαύρο :)

 

Ετσι, δοκιμαστικα το εκανα... Καλο βεβαια το ασπρο-μαυρο, αλλα το transparent εχει κι αυτο την γλυκα του! :lol:

 

Απο την στιγμη ομως που λαγγαρει εστω και ελαφρα, δεν το θελω. Αλλωστε εκανα και update, οποτε "καπακωθηκε"... ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ετσι, δοκιμαστικα το εκανα... Καλο βεβαια το ασπρο-μαυρο, αλλα το transparent εχει κι αυτο την γλυκα του! :lol:

 

Απο την στιγμη ομως που λαγγαρει εστω και ελαφρα, δεν το θελω. Αλλωστε εκανα και update, οποτε "καπακωθηκε"... ;)

 

έχω κανά 2 μέρες που είμαι με stock rom root. ήθελα να θυμηθώ τα παλιά που λένε. πέρα από την πλάκα όμως, με την stock rom γιατί νομίζω έχει καλύτερο ήχο στα ηχεία και στα ακουστικά?

Link to comment
Share on other sites

έχω κανά 2 μέρες που είμαι με stock rom root. ήθελα να θυμηθώ τα παλιά που λένε. πέρα από την πλάκα όμως, με την stock rom γιατί νομίζω έχει καλύτερο ήχο στα ηχεία και στα ακουστικά?

 

Οταν ακους μουσικη, ή γενικα, ακομα και στις κλησεις? Ομολογω οτι δεν θυμαμαι να καταλαβα αλλαγη οταν εφυγα απο stock και πηγα σε custom... :confused:

Τουλαχιστον "φανερη" αλλαγη...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οταν ακους μουσικη, ή γενικα, ακομα και στις κλησεις? Ομολογω οτι δεν θυμαμαι να καταλαβα αλλαγη οταν εφυγα απο stock και πηγα σε custom... :confused:

Τουλαχιστον "φανερη" αλλαγη...

 

γενικά σε ότι έχει σχέση με ήχο, είτε είναι μουσική είτε ήχο κλήσης. το ίδιο κομμάτι το άκουσα και με την InsertCoin και με την Stock που είμαι τώρα. Προσωπικά η Stock βγάζει πιο δυνατό και γεμάτο ήχο. ίσως είναι και η ιδέα μου.

Link to comment
Share on other sites

γενικά σε ότι έχει σχέση με ήχο, είτε είναι μουσική είτε ήχο κλήσης. το ίδιο κομμάτι το άκουσα και με την InsertCoin και με την Stock που είμαι τώρα. Προσωπικά η Stock βγάζει πιο δυνατό και γεμάτο ήχο. ίσως είναι και η ιδέα μου.

 

Γιατί σου κανει εντύπωση , αυτά σχεδόν πάντα λειτουργούν πολύ καλύτερα στην στοκ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

γενικά σε ότι έχει σχέση με ήχο, είτε είναι μουσική είτε ήχο κλήσης. το ίδιο κομμάτι το άκουσα και με την InsertCoin και με την Stock που είμαι τώρα. Προσωπικά η Stock βγάζει πιο δυνατό και γεμάτο ήχο. ίσως είναι και η ιδέα μου.

 

Δοκίμασε κάποια έκδοση >= R197

 

https://code.google.com/p/insertcoin-m8-port-for-m7/source/list

 

Δοκίμασε και το ICE CAVE μήπως σου ακούγεται καλύτερα. (αν δουλεύει με την InsertCoin)

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια.Προσπαθω να κανω s-off το htc one μου για να το επαναφερω στην αρχικη του κατασταση δηλαδη locked and unroot. Υπαρχει καποιος να με βοηθησει σας παρακαλω.το hboot μου ειναι 1.56.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

εχω ενα one t mobile και θελω να το κανω unbranded για αναβαθμίσεις κλπ..καποιος οδηγος?υπαρχει καποιο tool που αλλάζεις το cid μονο?

Link to comment
Share on other sites

Όσοι ψάχνεστε για s-off, unbrand κλπ θα παρακαλούσα να αναφέρετε πρώτα το cid σας.

 

Επίσης όσοι έχετε T-Mobile DE (cid: T-MOB101) ξεχάστε το s-off για την ώρα μιας και η T-Mobile μετά την 4.3

έδωσε ένα μικρό update και (χωρίς να το γνωρίζουν καν) έκλεισε την τρύπα που υπήρχε και επέτρεπε στα διάφορα

εργαλεία (rumrunner, firewater, κλπ) να γυρίσουν το διακόπτη ασφαλείας στο off [s-OFF(security off)].

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...