Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το HTC One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 960
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πώς μπορώ να καταλάβω αν είμαι S-OFF η S-ON (Όταν ανοίγει βγάζει κόκκινα γραματα )

 

Μπες σε bootloader και στο γράφει πάνω πάνω

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

 

Υπαρχει καποιος τροπος να εγκαταστησω τα zips της InsertCoin με τα διαφορα Mods ΟΛΑ μαζι απο recovery και ΜΕΤΑ να κανω reboot μια και καλη? Καταλαβαινω οτι ειναι ετσι "φτιαγμενα" ωστε να κανουν στο τελος clear dalvik & να reboot-αρουν, απλα αναρωτιεμαι αν υπαρχει καποιος τροπος που δεν γνωριζω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

 

Υπαρχει καποιος τροπος να εγκαταστησω τα zips της InsertCoin με τα διαφορα Mods ΟΛΑ μαζι απο recovery και ΜΕΤΑ να κανω reboot μια και καλη? Καταλαβαινω οτι ειναι ετσι "φτιαγμενα" ωστε να κανουν στο τελος clear dalvik & να reboot-αρουν, απλα αναρωτιεμαι αν υπαρχει καποιος τροπος που δεν γνωριζω...

 

με TWRP recovery Μονο... Add more zips, αφού επιλέξεις ένα zip πρώτα...Αλλά δεν στο συνιστώ...Καλύτερα ένα ένα για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

με TWRP recovery Μονο... Add more zips, αφού επιλέξεις ένα zip πρώτα...Αλλά δεν στο συνιστώ...Καλύτερα ένα ένα για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο

 

Γιατι? Τι μπορει να "στραβωσει"?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις σχολίασα από ένα live όπου τραβούσα pics/video και με τα λύπης μου διαπίστωσα ότι μοβιζε η κάμερα ( το γνωστό πρόβλημα των HTC one σε σκοτεινή λήψη σε μερικές παρτίδες. ) Δεν μου το έχει ξανά κάνει. Είμαι σε hboot 1,44 και αναρωτιέμαι αν φλασαρω το τελευταίο hboot αν διορθωνειι το πρόβλημα. Edited by Brolly
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είναι θέμα hardware... Δεν θα διορθωθεί... ωστοσο Εννοείτε πως πρέπει να κάνεις upgrade στο hboot αν έχεις μείνει πίσω καθώς υπάρχουν fixes αλλού όπως χρώματα, WiFi, σήμα κτλ...

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γιατι? Τι μπορει να "στραβωσει"?

 

ένα ένα τα φλασάρεις. όχι όλα μαζί. συνηθισμένο φαινόμενο να έχεις bootloop. :)

Link to comment
Share on other sites

ένα ένα τα φλασάρεις. όχι όλα μαζί. συνηθισμένο φαινόμενο να έχεις bootloop. :)

 

Καταλαβα...

Παντως η τελευταια εκδοση της InsertCoin "χαλασε" ή να πω καλυτερα κατηργησε την δυνατοτητα να εξαφανιζεται το grid απο τις επαφες. Στο ξεκινημα της εγκαταστασης δεν υπαρχει πλεον η επιλογη, στο market που εχουν φτιαξει παλι δεν υπαρχει, ενω και στο xda που αναρωτηθηκαν γι'αυτο καποιοι, δεν πηραν απαντηση... Οποτε ξαναγυρισα στην προηγουμενη version, μια και (ανεξαρτητως rom) δεν μπορω να καταλαβω πως μπορω να το ξεφορτωθω αυτο... Και δεν θελω να βαζω ξεχωριστα mods... Η δυνατοτητα που ειχε η InsertCoin ηταν μια χαρα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επίσης όσοι έχετε T-Mobile DE (cid: T-MOB101) ξεχάστε το s-off για την ώρα μιας και η T-Mobile μετά την 4.3

έδωσε ένα μικρό update και (χωρίς να το γνωρίζουν καν) έκλεισε την τρύπα που υπήρχε και επέτρεπε στα διάφορα

εργαλεία (rumrunner, firewater, κλπ) να γυρίσουν το διακόπτη ασφαλείας στο off [s-OFF(security off)].

 

Αν είναι εύκολο μια ενημέρωση εδώ όποιος μάθει ότι βρέθηκε exploit και για το CID αυτό θα ήταν τέλειο, μιας και είμαστε αρκετοί...

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

HTC ONE MAX thread δεν υπαρχει παιδια ? δε μπορω να το βρω... θελω να ρωτησω πως να κανω unroot και να φλασαρω ΕΠΙΣΗΜΗ 4.4.2 ( μου ηρθε ΟΤΑ αλλα επειδη ειμαι root δεν τη κανει )
Link to comment
Share on other sites

HTC ONE MAX thread δεν υπαρχει παιδια ? δε μπορω να το βρω... θελω να ρωτησω πως να κανω unroot και να φλασαρω ΕΠΙΣΗΜΗ 4.4.2 ( μου ηρθε ΟΤΑ αλλα επειδη ειμαι root δεν τη κανει )

 

Σβήσε τα system/xbin/busybox, system/xbin/su, system/app/superuser.apk και τέλος, αν υπάρχει, το αρχείο system/etc/init.d/01superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Σβήσε τα system/xbin/busybox, system/xbin/su, system/app/superuser.apk και τέλος, αν υπάρχει, το αρχείο system/etc/init.d/01superuser

 

Και θα γινει κανονικά το ΟΤΑ μετά ?

 

Και θα γινει κανονικά το ΟΤΑ μετά ?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=392008

 

ας δει εδω οποιος ξερει μια σας παρακαλω, μεχρι αυριο θελω να το παω για Service και θελω να γυρισω σε stock για να εχω εγγυηση

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω την βοήθεια σας .

ξεκίνησα να κάνω root και εκεί που πίστεψα ότι όλα πάνε καλά όταν έφτασα στην οθόνη το recovery η οθόνη κόλλησε.ξανά έκανα επανελημμένα "προσπαθeiα πάλι τα ίδια!ούτε hard reset δε κάνει πάει πάλι στο recovery αλλα δεν δουλεύει .δώσατε μια βοήθεια γιατί δε βρίσκω άκρη!!help

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω την βοήθεια σας .

ξεκίνησα να κάνω root και εκεί που πίστεψα ότι όλα πάνε καλά όταν έφτασα στην οθόνη το recovery η οθόνη κόλλησε.ξανά έκανα επανελημμένα "προσπαθeiα πάλι τα ίδια!ούτε hard reset δε κάνει πάει πάλι στο recovery αλλα δεν δουλεύει .δώσατε μια βοήθεια γιατί δε βρίσκω άκρη!!help

 

Κατ' αρχήν πες μας τι ακριβώς έκανες μέχρι να φτάσεις σε αυτό το σημείο..

Επίσης τι ακριβώς έκανες s-off, unlock? Ποιο recovery έβαλες και ποια rom? (αν έβαλες custom).

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ξεκίνησα πρώτα και έκανα unlock με Bootloader Unlocking (μέσω HTCDEV.COM)...όλα καλά μέχρι εκεί σ off δεν έχε κάνει μετά Εγκατάσταση Custom Recovery TWRp και μετά κάπου εκεί μάλλον τα χάλασα και τα έχω κάνει χαλια...πήγα μετά στη σελίδα του twrp έβαλα επιλογή το "htc" one μου έβγαλε να κατεβάσω αυτό (openrecovery-twrp-2.6.3.0-m7wls)όταν έφτασα οθόνη "recovery" το κινητό κολλάει!!τι έχω κάνει λάθος?παιδια ευχάριστω πολύ εκ τον προτερων.
Link to comment
Share on other sites

ξεκίνησα πρώτα και έκανα unlock με Bootloader Unlocking (μέσω HTCDEV.COM)...όλα καλά μέχρι εκεί σ off δεν έχε κάνει μετά Εγκατάσταση Custom Recovery TWRp και μετά κάπου εκεί μάλλον τα χάλασα και τα έχω κάνει χαλια...πήγα μετά στη σελίδα του twrp έβαλα επιλογή το "htc" one μου έβγαλε να κατεβάσω αυτό (openrecovery-twrp-2.6.3.0-m7wls)όταν έφτασα οθόνη "recovery" το κινητό κολλάει!!τι έχω κάνει λάθος?παιδια ευχάριστω πολύ εκ τον προτερων.

 

το wls είναι μάλλον για Sprint

 

Εγώ θα έβαζα το το 2.6.3.3 από εδώ: http://goo.im/devs/OpenRecovery/m7

Link to comment
Share on other sites

Mετά από πολλές προσπάθειες μου βγάζει αυτά που θα σας πω.

μόλις έκανα reboot εμφανίστηκε το aps super su μόλις το πατήσω μου γραφει:

there is no su binary installed,and super su cannot install it .this is a problem!

if you just upgreat to android4.3 you need manually re-root- consult the relevant forums for you devise.

τι δεν κάνω σωστά?????

Link to comment
Share on other sites

Mετά από πολλές προσπάθειες μου βγάζει αυτά που θα σας πω.

μόλις έκανα reboot εμφανίστηκε το aps super su μόλις το πατήσω μου γραφει:

there is no su binary installed,and super su cannot install it .this is a problem!

if you just upgreat to android4.3 you need manually re-root- consult the relevant forums for you devise.

τι δεν κάνω σωστά?????

 

Μπες στο recovery και ξανά κάνε το root

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω σημερα.Μεταχειρα.Ηταν ροοταρισμενο κτλ γιατι ειχε ηδη twrp και rom την android revolution hd 6.1 ή 61.Επειδη δεν εμπαινε στο google κτλ ειπα να περασω την πιο καινουργια android revolution , εκανα wipe στο aroma και εχει κολλησει στην ασπρη οθονη με το htc.Τι φαση?

Οταν πατω να το ανοιξω με το on/off και το κατω πληκτρο της εντασης βγαζει:

tampered

unlocked

hboot 1.55

Τι πρεπει να κανω?

A!twrp εχει τον 2.6.3.3

Edited by nikolis2000

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω σημερα.Μεταχειρα.Ηταν ροοταρισμενο κτλ γιατι ειχε ηδη twrp και rom την android revolution hd 6.1 ή 61.Επειδη δεν εμπαινε στο google κτλ ειπα να περασω την πιο καινουργια android revolution , εκανα wipe στο aroma και εχει κολλησει στην ασπρη οθονη με το htc.Τι φαση?

Οταν πατω να το ανοιξω με το on/off και το κατω πληκτρο της εντασης βγαζει:

tampered

unlocked

hboot 1.55

Τι πρεπει να κανω?

 

Αν μπαινει στο recovery κάνε full wipe και ξαναπερνα τη ρομ από την αρχή .

Link to comment
Share on other sites

Μπαινει.Το εκανα.Την ξαναπερασα αλλα τπτ.Ασπρη οθονη με το Htc.

 

Επισης απ'οτι ειδα λεει s-on

θεωρητικα αν κατεβασω απο εδω (http://www.htc1guru.com/downloads/ruu-file-downloads/) καποιο exe και το τρεξω θα γινουν ολα μαμα?

Ποιο ομως?Στο κουτι γραφει htc one si 0030.

Edited by nikolis2000

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Μπαινει.Το εκανα.Την ξαναπερασα αλλα τπτ.Ασπρη οθονη με το Htc.

 

Επισης απ'οτι ειδα λεει s-on

θεωρητικα αν κατεβασω απο εδω (http://www.htc1guru.com/downloads/ruu-file-downloads/) καποιο exe και το τρεξω θα γινουν ολα μαμα?

Ποιο ομως?Στο κουτι γραφει htc one si 0030.

 

Μπορείς να το κάνεις στοκ αν δεις το σωστό cid και βάλεις το αντίστοιχο στοκ.Επίσης ποιο recovery έχεις;Πρέπει να περάσεις την τελευταία έκδοση και να κάνεις εγκατάσταση τη ρομ..

Link to comment
Share on other sites

το cid πως το βλεπω?Εχω twrp 2.6.3.3 Πως περναω το 2.7?Επισης δεν μπορω να κανω mount το κιν μεσω twrp για να βαλω αλλη ρομ σωστα?Πωωωωωωωωωωω εχω ξενερωσειιιιιιιι

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...