Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενω μιλαω κάποιες φορές ανοίγει μονη της η ανοιχτη ακροαση.

Λετε να κανω κανενα hard reset μπας και διορθωθεί, ή να το στείλω απο αρβάτο μεριά?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τωρα στα κοντα θα πάρουμε 4.3 περίμενε να τη περάσεις να κάνεις μετά hard reset και αν έχεις ακόμα πρόβλημα το γυρνάς

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Τωρα στα κοντα θα πάρουμε 4.3 περίμενε να τη περάσεις να κάνεις μετά hard reset και αν έχεις ακόμα πρόβλημα το γυρνάς

 

Αυτό θα κάνω και εγώ.. αλλιώς επιστροφή πίσω! :)

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Έχω αλλάξει 3 συσκευές και καμία δε μου το έκανε. Είστε σίγουροι ότι το κρατάτε σωστά στο αυτί και απλά δεν ενεργοποιείται η οθόνη επειδή δεν καλύπτεται ο αισθητήρας εγγύτητας;
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Έχω αλλάξει 3 συσκευές και καμία δε μου το έκανε. Είστε σίγουροι ότι το κρατάτε σωστά στο αυτί και απλά δεν ενεργοποιείται η οθόνη επειδή δεν καλύπτεται ο αισθητήρας εγγύτητας;

Νομιζω πως το κραταω σωστα. Θα το τσεκαρω όμως.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως το κραταω σωστα. Θα το τσεκαρω όμως.

 

Εκτός από το αν το κρατάμε σωστά ή όχι, στη δική μου συσκευή πολλές φορές που τερματίζω μία κλίση και το απομακρύνω από το αυτί μου η οθόνη παραμένει μαύρη μη μπρώντας να πατήσω τον τερματισμό της κλίσης.. οπότε συνδυαζόμενα τα δύο μάλλον με οδηγούν στο συμπέρασμα ότι ή ο αισθητήρας έχει πρόβλημα ή κάτι στραβό γίνεται με το software γιατί νομίζω ότι στην 4.1 δεν μου το έκανε ποτέ...

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο βγήκε το rumrunner s-off για 1.54 (και 1.55 από όσα διαβάζω) με μερικές προϋποθέσεις. Ξεκίνησα ήδη το restore σε stock και θα ενημερώσω σε λίγο για την έκβαση. Wish me luck!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2487888

 

Edit: Όλα καλά παιδιά, hboot 1.54 s-off αναίμακτα και χωρίς προβλήματα!

 

ειμαι stock, οποτε παω βουρ στο ψητό??

Link to comment
Share on other sites

ειμαι stock, οποτε παω βουρ στο ψητό??

 

Οχι ακριβως, πρεπει να κοιταξεις αν εχεις οσα ζηταει το exploit. Κανε μια βολτα στη σελιδα και δες, σε γενικες γραμμες θελει Unlocked bootloader και μια τυπικη WWE 4.2 rom

Link to comment
Share on other sites

Οχι ακριβως, πρεπει να κοιταξεις αν εχεις οσα ζηταει το exploit. Κανε μια βολτα στη σελιδα και δες, σε γενικες γραμμες θελει Unlocked bootloader και μια τυπικη WWE 4.2 rom

 

εδω σε χανω, οπως και τα παρακατω δυο βηματα

 

"If you are currently running another firmware, you will need to upgrade to a supported firmware PRIOR to using rumrunner s-off.

RUMRUNNER FLASHES A SENSE-BASED KERNEL FOR COMPATIBILITY REASONS BEFORE STARTING THE S-OFF PROCESS. IF YOU ARE NOT RUNNING A STOCK SENSE-BASED ROM, YOU WILL LIKELY BE REWARDED WITH A BOOT-LOOP OR WORSE!!! YOU’VE BEEN WARNED!!!

Wherever possible, use the matching Stock RUU, some stock based ROMs may work, but we cannot test them all.

 

να κανω unlock bootloader μεσω htc οκ το χω. Απο εκει και περα, πρεπει να δω ποιο RUU ταιριαζει με το rumrunner, ποια stock rom ειναι compatible και εφόσον ειναι η δικια μου, προχωράω? πρεπει να ξαναflashαρω κατι απο την αρχη ? (ειμαι stock, unroot δεν εχω πειραξει τπτ) :O

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

θελω να αγορασω το HTC ONE μεταχειρισμενο και εχω καποις αποριες , με δεδομενο οτι αν κανεις unlock τον bootloader και κανεις και ροοτ εισαι εκτος εγγυησης πως μπορω να καταλαβω αν αυτος που θα αγορασω το κιν εχει κανει καποιο απο τα 2?

προσοπικα δεν το θελω ροοτ, θελω την stock rom και ΟΤΑ αναβαθμισεις

αν ο προηγουμενος το εχει κανει ροοτ και εγω ξανα περασω τη stock rom και ξανα κλειδωσω το bootloader ειμαι παλι μεσα σε εγγυηση και παιρνω κανονικα ΟΤΑ αναβαθμισεις;

ευχαριστω

ƒ
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα μικρό θέμα για όποιον ξέρει.

 

Όταν πάω να απαντήσω μήνυμα κάποιες φορές ενώ πατάω το εικονίδιο της αποστολής, εξαφανίζεται το εικονίδιο, μένει μόνο το εικονίδιο του συνημμένου και δεν μπορώ να στείλω.

Αν πάω και γράψω νέο μήνυμα όλα δουλεύουν ΟΚ.

 

Δοκίμασα και στα 7 Bit και στα 16 κάνει το ίδιο.

 

Καμιά ιδέα ;

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν θα πάρω το ΟΝΕ μεταχειρησμένο . Θα παραμείνω με το ΟΝΕ Χ+

Η αλλαγή θα μου κοστίσει 200€ και θα χάσω τα 64GB του ONE X+

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν θα πάρω το ΟΝΕ μεταχειρησμένο . Θα παραμείνω με το ΟΝΕ Χ+

Η αλλαγή θα μου κοστίσει 200€ και θα χάσω τα 64GB του ONE X+

 

Και καλά θα κάνεις νομίζω.. :) Γενικά η μετάβαση από ένα κινητό μίας εταιρείας σε άλλο της ίδιας δεν ενδείκνυται καθώς δε νομίζω ότι αλλάζει δραματικά η φιλοσοφία της συσκευής και κυρίως του software. Η επόμενη συσκευή μου π.χ. θα είναι το Galaxy Note 3 γιατί έχω πεθυμήσει λίγο τη Samsung και την πραγματικά μεγάλη οθόνη του Note..

 

By the way όσα παιδιά έχουν περάσει το sense 5.5 με την 4.3 μπορούν να μου πουν αν έχουν - επιτέλους - βάζει email widget????

Thanks προκαταβολικά!

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

απο μονη της η 4.3 sense 5.5 δεν εχει αλλ υπαρχει ενα package με widgets που εχει αυτο με το email που θες

HTC HD2

HTC Desire HD

iphone 4 5.0.1 JB

Galaxy S 2 ΛΕΥΚΟ 16GB

HTC Sensation XE

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν υπήρχε στην 4.2 αλλά στην 4.3 στο TV App πλέον υπάρχει και Ελλάδα.

Όχι ότι έχει σημασία γιατί η χώρα μας όπως πάντα είναι πίσω σε όλα αυτά και δεν υποστηρίζεται πρόγραμμα, αλλά τουλάχιστον είναι επιλέξιμη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει αγοράσει κανένας το κινητό από amazon να μου πει αν ήταν vodafone ή όχι? Είμαι στο τσακ να το πάρω από εκεί και αν είναι να είναι vodafone το παίρνω από το σκρουτζ φθηνότερα! Μιλάω για το μαύρο...
Link to comment
Share on other sites

Απ όπου και να το αγοράσεις θα γράφει ότι χρώμα κ να είναι αν είναι branded στη Vodafone η όχι..μπορείς εξάλλου να ρωτήσεις τον πωλητή

HTC HD2

HTC Desire HD

iphone 4 5.0.1 JB

Galaxy S 2 ΛΕΥΚΟ 16GB

HTC Sensation XE

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα επίμονα και μου απαντάνε συνέχεια ότι είναι sim-free!!! Χαίρω πολύ τους λέω vodafone branded είναι? Μου απαντάνε πάλι ότι είναι sim-free με το logo της HTC!
Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω..Αλλά όπως κ να έχει πλέον υπάρχει τρόπος κ Vodafone να είναι να το αλλάξεις..

HTC HD2

HTC Desire HD

iphone 4 5.0.1 JB

Galaxy S 2 ΛΕΥΚΟ 16GB

HTC Sensation XE

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω εναν κατοχο του τηλεφωνου,ποια ειναι η πραγματικη διαθεσιμη χωρητικοτητα απο τα 32γ ,για τον χρηστη?Ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

γυρω στα 24 με 25 gb

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Απ όπου και να το αγοράσεις θα γράφει ότι χρώμα κ να είναι αν είναι branded στη Vodafone η όχι..μπορείς εξάλλου να ρωτήσεις τον πωλητή

δεν σου λενε φιλε οτι ειναι βονταφον αλλα να ξερεις οτι οσα ειναι κατω απο 500 ειναι ολα βονταφον.τα περνουν 30-40 ευρω κατω απο τα unbraded.

Σε καταλαβαίνω..Αλλά όπως κ να έχει πλέον υπάρχει τρόπος κ Vodafone να είναι να το αλλάξεις..

 

δεν μπορουν να σου τα αλλάξουν γιατι ετσι και αλλιώς ολα βονταφον ειναι:)αν το ανοίξεις δεν σου το αλλάζουν μου ειχαν πει ολοι .και το κακο ειναι οτι για να καταλαβεις αν ειναι βονταφον πρεπει να το ανοίξεις , γιατι εξω δεν γραφει το κουτι τιποτα!

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

δεν σου λενε φιλε οτι ειναι βονταφον αλλα να ξερεις οτι οσα ειναι κατω απο 500 ειναι ολα βονταφον.τα περνουν 30-40 ευρω κατω απο τα unbraded.

 

 

δεν μπορουν να σου τα αλλάξουν γιατι ετσι και αλλιώς ολα βονταφον ειναι:)αν το ανοίξεις δεν σου το αλλάζουν μου ειχαν πει ολοι .και το κακο ειναι οτι για να καταλαβεις αν ειναι βονταφον πρεπει να το ανοίξεις , γιατι εξω δεν γραφει το κουτι τιποτα!

 

δεν εννοουσα να αλλαξεις ολοκληρο το τηλ..αλλα το λογισμικο του να μην ειναι vodafone..με το που κανεις s-off αλλαζεις supercid/modelid

και κανεις debrand το κινητο στο λεπτο..:happy:

 

δεν ξερω αν τα μαυρα vodafone εχουν και καποιο λογοτυπο πανω στο πλαισιο της συσκευης..αλλα αμα σβηνεται οπως εσβησε απο μονο του και το beats audio στο πισω μερος τοτε κανενα προβλημα..

HTC HD2

HTC Desire HD

iphone 4 5.0.1 JB

Galaxy S 2 ΛΕΥΚΟ 16GB

HTC Sensation XE

Link to comment
Share on other sites

δεν σου λενε φιλε οτι ειναι βονταφον αλλα να ξερεις οτι οσα ειναι κατω απο 500 ειναι ολα βονταφον.τα περνουν 30-40 ευρω κατω απο τα unbraded.

 

 

δεν μπορουν να σου τα αλλάξουν γιατι ετσι και αλλιώς ολα βονταφον ειναι:)αν το ανοίξεις δεν σου το αλλάζουν μου ειχαν πει ολοι .και το κακο ειναι οτι για να καταλαβεις αν ειναι βονταφον πρεπει να το ανοίξεις , γιατι εξω δεν γραφει το κουτι τιποτα!

 

παντως παιδια, εγω που μονο εμπειρος δεν ειμαι σε αυτα, το εβγαλα το branding παρα πολυ ευκολα!:) Ας ειναι καλα το rumrunner!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...