Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν σε καλύπτει η εγγύηση;

 

Με καλύπτει.

Αλλά 3 εβδομάδες χωρίς κινητό, ή με μια μπακατέλα που έχω από το 2000, δεν είναι κάτι που θέλω να περάσω!!!

http://img221.imageshack.us/img221/2345/kouksig3el.jpg

AΟΠΛΟΣ ΜΑΤΑΙΟΣ ΑΓΩΝ ΝΥΜΦΕΥΜΕΝΩΝ- ΑΜΑΝ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσωπική άποψη:

1. Είναι κρίμα να χάσεις την εγγύηση από την στιγμή που σε καλύπτει για το (γνωστό) πρόβλημα της κάμερας.

2. Είναι κρίμα να αλλάξεις καινούργια σωθικά με παλαιότερα (από ένα κινητό που το χρησιμοποιείς ήδη κάποιο διάστημα και έχει υποστεί χρήση, υγρασίες, ιδρώτα κλπ κλπ).

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έτσι πιστεύω. Επίσης μου κάνει εντύπωση που σου έβγαλε το πρόβλημα το κινητό. Αυτό συνέβαινε μόνο στις πρώτες παρτίδες.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Κατά ένα εκπληκτικό τρόπο, το νέο που πήρα είναι παλαιότερης κατασκευής από αυτό που είχα!!!!:lol:

 

Τέσπα.

 

Θα ζήσω μάλλον με αυτό. Άλλωστε, σε εξωτερικό περιβάλλον, βγάζει φοβερές φωτογραφίες!!!

http://img221.imageshack.us/img221/2345/kouksig3el.jpg

AΟΠΛΟΣ ΜΑΤΑΙΟΣ ΑΓΩΝ ΝΥΜΦΕΥΜΕΝΩΝ- ΑΜΑΝ

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες δεν μου δουλευε το GPS. Δεν μου κλειδωνε σημα με τιποτα. Εκανα restart το κινητο. Κατεβασα οτι προγραμμα υπηρχε στο Play Store με τον τιτλο gps fix, status κτλ. Ενω μου δειχνει οτι βλεπει τουλαχιςτον 8 δορυφορους δεν κλειδωνει σημα με τιποτα...

Εκανα factory reset και ξαναετρεξα οτι προγραμμα υπηρχε στο Play Store για GPS ξανα, παλι τιποτα...

Επιςης μου κολλαει τρελα το home button εδω και μηνεςκαι πολλες φορες δεν υπακουει καθολου ενω δονειται κανονικα... Νομιζα πως ειναι λογω της Lollipop. Μαλλον δεν ειναι...

Δευτερα πρωι στην Αρβατο...

Παω μαλλον για το τριτο m7...

Αντε να δω σε ποιο θα σταθω τυχερος...

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Κατά ένα εκπληκτικό τρόπο, το νέο που πήρα είναι παλαιότερης κατασκευής από αυτό που είχα!!!!:lol:

 

Τέσπα.

 

Θα ζήσω μάλλον με αυτό. Άλλωστε, σε εξωτερικό περιβάλλον, βγάζει φοβερές φωτογραφίες!!!

 

Μια λύση είναι να βγει η οθόνη μόνο από αυτό που έχεις τώρα και να την βάλεις στο άλλο που έσπασε.

Εγγύηση όπως λένε χάνεις αλλά φυσικά με πολύ καλή και προσεγμένη δουλειά μπορεί να μην καταλάβουν και τίποτα.

Έχουν περάσει από τα χέρια μου πολλές συσκευές που άνοιξα και μετά στείλαμε για επισκευή με την εγγύηση και τις δέχτηκαν κανονικά.

Παλαιότερα είχαν κάτι χαρτάκια για σημάδι σε βίδες και λοιπά πλέον δεν βάζουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με κάποιο τρόπο, όταν έναν μήνυμα (SMS) παραδίδεται, να μην σου έρχεται η ειδοποίηση πάνω αριστερά στην notification bar, αλλά όταν πας στη συνομιλία σου στο message app να βλέπεις ότι έχει παραδοθεί επιτυχώς;

 

Επίσης, κάτι που φαντάζομαι θα έχει απαντηθεί πολλάκις... Πως γράφω (χωρίς να κατεβάσω άλλο app) με 160 ελληνικούς χαρακτήρες;

Link to comment
Share on other sites

Μια λύση είναι να βγει η οθόνη μόνο από αυτό που έχεις τώρα και να την βάλεις στο άλλο που έσπασε.

Εγγύηση όπως λένε χάνεις αλλά φυσικά με πολύ καλή και προσεγμένη δουλειά μπορεί να μην καταλάβουν και τίποτα.

Έχουν περάσει από τα χέρια μου πολλές συσκευές που άνοιξα και μετά στείλαμε για επισκευή με την εγγύηση και τις δέχτηκαν κανονικά.

Παλαιότερα είχαν κάτι χαρτάκια για σημάδι σε βίδες και λοιπά πλέον δεν βάζουν

Το σκέφτηκα κι αυτό. Αλλά μου αρέσει η ιδέα να έχω ένα backup τηλέφωνο για ώρα ανάγκης.

Τελικά μίλησα με κάποιο μαγαζί στους Αμπελόκηπους αλλά δεν είχε ανταλλακτικά. Θα ξανακαλέσω σε 15 μέρες. 100€ είναι, από ότι είδα, η επισκευή της οθόνης. Θα φτιάξω το σπασμένο και θα το έχω σαν κύριο τηλέφωνο ώστε να είμαι ΟΚ και με την κάμερα.

 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Δέχομαι και pm αν κάποιος ξέρει κάποιο service στην Αθήνα.

http://img221.imageshack.us/img221/2345/kouksig3el.jpg

AΟΠΛΟΣ ΜΑΤΑΙΟΣ ΑΓΩΝ ΝΥΜΦΕΥΜΕΝΩΝ- ΑΜΑΝ

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα κι αυτό. Αλλά μου αρέσει η ιδέα να έχω ένα backup τηλέφωνο για ώρα ανάγκης.

Τελικά μίλησα με κάποιο μαγαζί στους Αμπελόκηπους αλλά δεν είχε ανταλλακτικά. Θα ξανακαλέσω σε 15 μέρες. 100€ είναι, από ότι είδα, η επισκευή της οθόνης. Θα φτιάξω το σπασμένο και θα το έχω σαν κύριο τηλέφωνο ώστε να είμαι ΟΚ και με την κάμερα.

 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Δέχομαι και pm αν κάποιος ξέρει κάποιο service στην Αθήνα.

 

Γιατί από την αρχή δεν έκανες αυτό και πήρες άλλο τότε. Τζάμπα λεφτά.

Δεν ξέρω λίγο μπερδεμένα πράγματα σκέφτεσαι όπως το βλέπω.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαιρετώ! :)

 

Έχω ένα M7. Το πήρα μεταχειρισμένο και ο προηγούμενος το χε πάρει απο Κίνα.

Εξ αρχής το κινητό είχε 2 θέματα. Δε λειτουργούσε καθόλου η δόνηση (είναι θέμα hardware) και στις βραδινές λήψεις με την κάμερα μου κάνει κάτι μωβ σημάδια παντού.

Το πήγα στην Αρβατο. Είδαν από το ΙΜΕΙ ότι έχει προσέλευση την Κίνα και μου λένε ότι δεν το δέχονται καν γιατί το προηγούμενο από Κίνα που δεχτήκανε τους το στείλαν πίσω από την Τσεχία (που απ οτι κατάλαβα είναι κάποιο σερβις της HTC) :blink:.

Τι να κάνω για να το φτιάξω, πού να το πάω?

(επίσης μου παν ότι οποια Μ7 είναι απο Κίνα έχουν 1 χρόνο εγγύηση. Αλήθεύει; γκρρρ)

Κατα τ΄αλλα είναι σούπερ.

Ευχαριστώ!

Αγγελίες στο Buy & Sell Μόνο..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά καλό μήνα.USB otg παίρνει το κινητό?θυμίστε μου

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά καλό μήνα.USB otg παίρνει το κινητό?θυμίστε μου

Ναι παίρνει.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Τι θερμοκρασίες βλέπετε αυτή την περίοδο στο m7? Γιατί εμένα άρχισαν να παίρνουν την ανηφόρα 30-40 και θέλω να δω αν έχει σχέση με το ότι πριν κάποιες μέρες το κινητό μύρισε έντονα καμένο στον φορτιστή αυτοκινήτου ανεβάζοντας 51 βαθμούς! Με την ευκαιρία να προσθέσω τηλεφώνησα στην htc και μου ζήτησαν να τρέξω κάποια τεστ για μπαταρία και θερμοκρασίες τα οποία και το κινητό πέρασε επιτυχώς. Τώρα γιατί μύριζε έντονα καμένο (και ακόμα μυρίζει λίγο όμως) απάντηση δεν πήρα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Έχω εγκατεστημένο twrp και όταν κάνω install κάποια Ρομ ( έχω δοκιμάσει 3) μέσο usb otg , ενω μου δείχνει οτι installation έγινε σωστά όταν κάνω reboot με πετάει πάλι στο μενού του twrp ..καμία ιδέα ??

Link to comment
Share on other sites

Τι θερμοκρασίες βλέπετε αυτή την περίοδο στο m7? Γιατί εμένα άρχισαν να παίρνουν την ανηφόρα 30-40 και θέλω να δω αν έχει σχέση με το ότι πριν κάποιες μέρες το κινητό μύρισε έντονα καμένο στον φορτιστή αυτοκινήτου ανεβάζοντας 51 βαθμούς! Με την ευκαιρία να προσθέσω τηλεφώνησα στην htc και μου ζήτησαν να τρέξω κάποια τεστ για μπαταρία και θερμοκρασίες τα οποία και το κινητό πέρασε επιτυχώς. Τώρα γιατί μύριζε έντονα καμένο (και ακόμα μυρίζει λίγο όμως) απάντηση δεν πήρα...

Με το που ζεσταίνει ο καιρός και εγώ το νοιώθω περισσότερο ζεστό το κινητό στο χέρι μετά από σερφάρισμα κλπ, αλλά ποτέ κάτι ανησυχητικό.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Με το που ζεσταίνει ο καιρός και εγώ το νοιώθω περισσότερο ζεστό το κινητό στο χέρι μετά από σερφάρισμα κλπ, αλλά ποτέ κάτι ανησυχητικό.

 

Και όσο ζεσταίνει ο καιρός θα γίνει πιο έντονο.Πληροφοριακά!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε αν το πρόβλημα με τις κλήσεις (σε ακούει ο άλλος αλλά δεν ακούς τίποτα) διορθώνεται με κάποια non-stock ROM ή με κάποιο radio;

Έχω αρχίσει να σκέφτομαι να το κάνω root μόνο γι αυτό το λόγο...

Link to comment
Share on other sites

Ένα update κι από μένα.

Έπειτα από ένα μήνα και μία μέρα, επέστρεψε το κινητό.

Έγινε αντικατάσταση πλακέτας και κάμερας κανονικά και δε χρεώθηκα τίποτα.

Ήρθε με 5.0.2 αλλά δυστυχώς με 1.61 hboot οπότε δε το γλιτώνω το sunshine.

Η συσκευή έχει κάτι χτυπηματάκια περιμετρικά, λιγότερα απ'ότι είχε πριν το παραδώσω όμως. :p

Επίσης ενώ πριν είχα ένα θέμα με το zero gap στο μπροστά-πάνω αριστερά μέρος, εκεί που ενώνεται το ηχείο με την οθόνη (εξείχε ελάχιστα η οθόνη) πλέον δε βλέπω κάτι.

Η οθόνη πάντως και το πίσω καπάκι είναι τα δικά μου,διότι η οθόνη έχει το screen protector που του είχα βάλει, ενώ το τζαμάκι της κάμερας έχει ένα σημαδάκι που το'χα κάνει εγώ. Δεν ενοχλεί βέβαια το σένσορα.

Αυτά. :)

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό σήμερα έφαγε μια φρίκη κι γέμισε κάθετες γραμμές στην οθόνη του. Μετά του πέρασε. Υπερθέρμανση;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Νέος κάτοχος της συσκευής.. Και ήθελα να ρωτήσω όταν μου έρχεται μήνυμα στο messenger και δεν το διαβάζω μαζί με το Led έχει και ένα ήχο σαν ειδοποίηση μπορούμε να τον απενεργοποιησω και να αφήσω μόνο το Led?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Νέος κάτοχος της συσκευής.. Και ήθελα να ρωτήσω όταν μου έρχεται μήνυμα στο messenger και δεν το διαβάζω μαζί με το Led έχει και ένα ήχο σαν ειδοποίηση μπορούμε να τον απενεργοποιησω και να αφήσω μόνο το Led?

 

λογικα απο messenger πας ρυθμίσεις/ειδοποιησεις και ηχοι

Link to comment
Share on other sites

σημερα παρατηρησα οτι το ακουστικο στον ηχο κλησεις ή στην μουσικη σαν να τριζει,οταν ειναι απο την μεση της εντασης και πανω.τερμα χειροτερευει τελειως..καμια ιδεα? ή μεινει οπως εχει κ αν χειροτερέψει το αλλαζω...

Τελικά ευτυχώς έχει ξεκολλήσει λίγο το καπάκι το απάνω στο ακουστικο και όταν το πιέζω λίγο με το χέρι μου είναι κομπλέ.Αυτό διορθώνεται εύκολα ή να πάω καμία βόλτα arvato?

Edited by jimbadou
Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και σε μένα που και που αυτό το τρίξιμο,αλλά είναι παροδικό.Δηλαδή αν ακούσω να τρίζει ενώ μιλάω,χαμηλωνω λίγο και δεν ακούγεται.Αλλά και πάλι συμβαίνει σε μια στις 80 κλήσεις.Αν είναι ενοχλητικό σε σένα στείλτο.

Έχω θέμα με το HTC weather.Δεν βρίσκει την τοποθεσία μου.Τα χω ενεργοποιημένα όλα σχετικά με τοποθεσία κλπ αλλά δε βρίσκει τοποθεσία.Τι παίζει να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...