Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κάπως να απενεργοποιηθεί η αυτόματη ενημέρωση των highlights του blinkfeed;

@bouss, οκ δεν το συζητάμε αμά θέλει τόσο ψάξιμο. Εγώ φαντάστηκα ότι θα ήταν κάπου στο Settings-About του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα καποιος φιλος με viper ρομ να ρωτησω 2 πραγματακια υπαρχει?

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Για ρώτα κάποιος θα βρεθεί :)

 

οκ 1 δεν εχω ηχο στις αναφορες παραδοσεις sms μονο το μηνυμα οτι εσταλη παραδωθηκε

Και 2 γενικα τι παιζει μουσικη και ακουστικα ,και με τα ακουστικα και χωρις αυτα χαμηλωνω

την ενταση αλλα συνεχιζει να ακουγετε στο μαξιμουμ, και ενταξει χωρις ακουστικα δεν με ενοχλει

αλλα με τα ακουστικα ειναι καπως...

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

μήπως εννοείς αυτό που το βλέπεις μέσω ES?

 

http://imgur.com/a/Tvvnb

 

Aυτό είναι ναι.

Από κει βλέπεις πιο sensor χρησιμοποιεί το κινητό σου.

Ο άλλος που δεν παρουσιάζει προβλήματα, ή τουλάχιστον λιγότερα είναι ο ov ov4688 4M

Και μια λίστα με good/bad αν και δεν ξέρω το κατά πόσο είναι σωστή.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=46078942&postcount=2355

Link to comment
Share on other sites

Ο άλλος που δεν παρουσιάζει προβλήματα, ή τουλάχιστον λιγότερα είναι ο ov ov4688 4M

Τώρα παρατήρησα το link του φίλου Lippi (τον οποίο και ευχαριστώ για το info). Αυτόν τον ov ov4688 4M έχω, οπότε ελπίζω να μην έχω θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Aυτό είναι ναι.

Από κει βλέπεις πιο sensor χρησιμοποιεί το κινητό σου.

Ο άλλος που δεν παρουσιάζει προβλήματα, ή τουλάχιστον λιγότερα είναι ο ov ov4688 4M

Και μια λίστα με good/bad αν και δεν ξέρω το κατά πόσο είναι σωστή.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=46078942&postcount=2355

 

το δικό μου (παραγωγή φεβ 2014) έχει τον "ύποπτο σενσορα" αλλά σε πιο καινούργια ημερομηνία:

 

st vd6869(1.0) cinesensor 2014-01-12

 

και ευτυχώς μέχρι τώρα δεν έχω προβλήματα.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ με κάποιο τρόπο να δω αν η συσκευή που μου εστάλη είναι καινούργια ή ανακατασκευασμένη;

Η απόδειξη της Arvato γράφει απλή αντικατάσταση, τίποτα περισσότερο. Αν πατήσω ##786# (ή*#*#786#*#*) στον dialer δεν γίνεται τίποτα. Επίσης, εγκατέστησα τον Nova Launcher, αλλά δεν βρήκα πουθενά το com.android.hiddenmenu.

Επίσης, ημερομηνία παραγωγής της συσκευής γίνεται να δω;

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ με κάποιο τρόπο να δω αν η συσκευή που μου εστάλη είναι καινούργια ή ανακατασκευασμένη;

Η απόδειξη της Arvato γράφει απλή αντικατάσταση, τίποτα περισσότερο. Αν πατήσω ##786# (ή*#*#786#*#*) στον dialer δεν γίνεται τίποτα. Επίσης, εγκατέστησα τον Nova Launcher, αλλά δεν βρήκα πουθενά το com.android.hiddenmenu.

Επίσης, ημερομηνία παραγωγής της συσκευής γίνεται να δω;

Aν βρεις το imei τσεκαρε εδω για ημερομηνια κατασκευης http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=364476&page=407

ποστ# 6093

Εdit # αν μπεις ρυθμισεις πληροφοριες ταυτοτητα τηλεφωνου δεν σου δειχνει το imei?

EDIT 2 *#06# με αυτο θα δεις το imei.

Edited by nek46

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

@nek46 ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Το site μου βγάζει ως ημερομηνία παραγωγής 12/2013, οπότε ουσιαστικά η συσκευή είναι ενός έτους.

Θα πάρω αύριο τηλέφωνο την HTC να ρωτήσω για το αν η αντικατάσταση έγινε με ανακατασκευασμένη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε νέα αναβάθμιση 6.09.401.11

 

Ναι. Κάτι βελτιώσεις στις κλήσεις δε λέει ότι περιλαμβάνει;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εμενα ηρθε και την κατεβασα αλλα καποια εμφανη διαφορα δεν ειδα....

Εσας οταν μιλατε και εχετε το ακουστικο στο αφτι σας κανει τιποτα τρελα;;;; Εμενα ξαφνικα μπαινει σε κατασταση πτησης....η' ανογει το μενου των ρυθμισεων εξοικονομησης ενεργειας.....η' ανοιγουν τα δεδομενα....και αλλα διαφορα τρελα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εμενα ηρθε και την κατεβασα αλλα καποια εμφανη διαφορα δεν ειδα....

Εσας οταν μιλατε και εχετε το ακουστικο στο αφτι σας κανει τιποτα τρελα;;;; Εμενα ξαφνικα μπαινει σε κατασταση πτησης....η' ανογει το μενου των ρυθμισεων εξοικονομησης ενεργειας.....η' ανοιγουν τα δεδομενα....και αλλα διαφορα τρελα!!!!!

 

Ωχ! Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο προς το παρόν.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ την αναβάθμιση. Δεν είδα κάποια αλλαγή παρά μόνο ότι έκανε reset τις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου και γράφει τη Θεσσαλονίκη στον καιρό στα αγγλικά (το οποίο φτάνει και περισσεύει για να με εκνευρίσει). Ούτε τα bug του πληκτρολογίου διορθώθηκαν.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ την αναβάθμιση. Δεν είδα κάποια αλλαγή παρά μόνο ότι έκανε reset τις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου και γράφει τη Θεσσαλονίκη στον καιρό στα αγγλικά (το οποίο φτάνει και περισσεύει για να με εκνευρίσει). Ούτε τα bug του πληκτρολογίου διορθώθηκαν.

 

αφού γράφει και Θεσσαλονίκη πάλι καλά να λες. Εμένα στην δουλειά που έχει μουλαρώσει και γράφει Αγ. Ανάργυροι, Καματερό? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ την αναβάθμιση, κι επειδή είδα ότι αναφερόταν σε βελτιώσεις που αφορούν τις κλήσεις έκανα κάποιες δοκιμές.

Συγκεκριμένα, είχα κι εγώ το πρόβλημα με τις κλήσεις που έχει αναφερθεί εκτενώς, στο οποίο καλείς κάποιον κι ενώ αυτός σε ακούει, εσύ δεν ακούς τίποτα.

Το συγκεκριμένο πρόβλημα στη δική μου συσκευή, είχε παρατηρηθεί μόνο όταν το είχα σε WCDMA (3G). Μάλιστα, πρόσφατα έγινε αντικατάσταση της συσκευής μου με νέα, και το πρόβλημα παρουσιαζόταν και στην καινούργια. Τις μέρες που το One ήταν στο service,

χρησιμοποιούσα ένα άλλο κινητό, το οποίο δεν είχε κανένα πρόβλημα.

 

Αφού περάστηκε το update και μετά από αφού έχω κάνει καμία 15αρια κλήσεις, παρατήρησα ότι το παραπάνω πρόβλημα δεν μου εμφανίστηκε. Ίσως βέβαια να ήταν και τυχαίο.

Link to comment
Share on other sites

αφού γράφει και Θεσσαλονίκη πάλι καλά να λες. Εμένα στην δουλειά που έχει μουλαρώσει και γράφει Αγ. Ανάργυροι, Καματερό? :rolleyes:

Γι αυτό φταίει ο ΟΤΕ :D. Δεν ξέρω αν φταίει το σταθερό wifi ή το δίκτυο της κινητής αλλά είναι θέμα της τοποθεσίας που δίνει ένα από τα 2 δίκτυα. Το έχω δει και σε άλλες συσκευές άλλων εταιριών. Σε μένα πάντως σταμάτησε να το κάνει εδώ και λίγο καιρό.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ την αναβάθμιση. Δεν είδα κάποια αλλαγή παρά μόνο ότι έκανε reset τις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου και γράφει τη Θεσσαλονίκη στον καιρό στα αγγλικά (το οποίο φτάνει και περισσεύει για να με εκνευρίσει). Ούτε τα bug του πληκτρολογίου διορθώθηκαν.

 

Ποια bug; Για πες...

 

Ένα bug που έχω παρατηρήσει είναι αυτό με το Hangouts που βγαίνεις από την εφαρμογή και συνεχίζει να μένει στην οθόνη το πληκτρολόγιο, αλλά αυτό είναι θέμα του app όταν το έψαξα, είδα ότι υπάρχει γενικά.

 

Για το... Καματερό δεν είναι θέμα του κινητού, έχει να κάνει είτε με το Accuweather, είτε με το δίκτυο. Έχω δει αντίστοιχο θέμα σε άιφον φίλου που και στους δυο μας έβγαζε εντελώς αλλού.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,

το κινητο μου παρουσιαζει τα εξης προβληματα,

1) μωβ καμερα,θελει arvato

2)ξεκολλημενη οθονη στη μεση της μιας πλευρας,θελει arvato

3)χανει την sim και ξαναεπανερχεται ,φταει το δυκτιο η το τηλεφωνο??

 

ΛΥΣΗ ΓΕΝΙΚΟΣ ------------> ΣΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ

HTC SERVICE TO ΑΠΟΛΥΤΟ 0

Link to comment
Share on other sites

Ποια bug; Για πες...

 

Ένα bug που έχω παρατηρήσει είναι αυτό με το Hangouts που βγαίνεις από την εφαρμογή και συνεχίζει να μένει στην οθόνη το πληκτρολόγιο, αλλά αυτό είναι θέμα του app όταν το έψαξα, είδα ότι υπάρχει γενικά.

 

Για το... Καματερό δεν είναι θέμα του κινητού, έχει να κάνει είτε με το Accuweather, είτε με το δίκτυο. Έχω δει αντίστοιχο θέμα σε άιφον φίλου που και στους δυο μας έβγαζε εντελώς αλλού.

Το πληκτρολόγιο έχει 2 bug + το θέμα με το hangouts στο οποίο δεν ξέρω ποια εφαρμογή φταίει.

1. Το γνωστό θέμα με τον Dialer και την λευκή μπάρα στα ελληνικά

2. Οταν πατας στα ελληνικά το κουμπί για να βγάλει * βγάζει ?.

Ως τώρα είχα να το λέω για αυτούς που κάνουν την ελληνική προσαρμογή αλλά σε αυτά μου τα χάλασαν. Βάλε τώρα και το θέμα με τον καιρό που μου βγάζει την πόλη στα αγγλικά και γίναμε...

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Γιατι φιλε μου τα μηδενιζεις ολα???? Προσωπικα εγω (και απο οτι εχω δει και απο αλλους εδω μεσα) δεν εχω προβλημμα οσες φορες μιλησα με HTC .....Εξυπηρετηθηκα αμεσα ειτε τηλεφωνικα ειτε μεσω chat...Και το τηλεφωνο που εστειλα μεσω HTC στην Αρβατο δεν ειχα κανενα θεμα....Αν θετουμε θεμα χρονου παραδοσης αυτο ειναι σχετικο...Πρεπει να καταλαβουμε οτι δεν μπορουμε να δινουμε μια συσκευη σημερα και να την περνουμε αυριο....Ισως να ειναι προβλημμα που μια εταιρια εχει αναλαβει το service αρκετων (αν οχι ολων) εταιριων τηλεφωνικων συσκευων και αυτο να φταιει που καθυστερουν τις επισκευες...Τα προβλημματα που αναφερεις ειναι προβλημματα αναγνωρισμενα απο την HTC και αν μιλησεις μαζι τους θα βρεις ακρη ανεξοδα...Μου εχει τυχη παρομοιο προβλημμα (με την καμερα ) σε Sony και Samsung και παρολο που ηταν σε εγγυηση το τηλεφωνο ακρη δεν βρηκα λεγοντας μου ενα σωρο δικαιολογιες οτι εφταιγα εγω....Η HTC οταν εδωσα το κινητο μου εφτιαξαν και δυο προβλημματα που τα ειχα δημιουργησει εγω (σπασμενο τζαμακι στην φωτογραφικη και πειραγμα στο λογισμικο ...) αφου τους το ειχα πει βεβαια πριν παραλαβουν την συσκευη και τα καλυψαν ολα....Δεν ξερω βεβαια σε τι συνθηκες εχουν δημιουργηθει τα δικα σου προβλημματα (εκτος απο αυτο της καμερας που εχει αποδειχθει πλεον οτι ειναι προβλημμα απο την HTC...) και ποσο εχεις ταλαιπωρηθει αλλα δεν νομιζω οτι πρεπει να μπει τοσο ευκολα το 0 στην HTC.....
Link to comment
Share on other sites

Ναι και εμενα ηρθε και την κατεβασα αλλα καποια εμφανη διαφορα δεν ειδα....

Εσας οταν μιλατε και εχετε το ακουστικο στο αφτι σας κανει τιποτα τρελα;;;; Εμενα ξαφνικα μπαινει σε κατασταση πτησης....η' ανογει το μενου των ρυθμισεων εξοικονομησης ενεργειας.....η' ανοιγουν τα δεδομενα....και αλλα διαφορα τρελα!!!!!

Φίλε μου αυτό μάλλον σου συμβαίνει γιατί δεν ενεργοποιήται ο αισθητήρας εγγύτητας οταν βάζεις το τηλέφωνο στο αυτί και δέν σβήνει η οθόνη, οπότε πατάς και επιλέγεις με το μάγουλο (χωρίς να το καταλαβαίνεις αφού δεν βλέπεις) τις λειτουργίες που λές οτι σου παρουσιάζονται κατα την διάρκεια της κλήσης.

Μου συμβαίνει και εμένα και ετσι προσπαθώ να βάζω το τηλέφωνο στο αυτί με τρόπο ωστε ο αισθητήρας εγγύτητας να ακουμπάει σχεδόν στο αυτί ωστε να ενεργοποιηθεί. Είναι ενοχλητικό βέβαια και νομίζω οτι άρχισε μετά απο κείνη την αναβάθμιση που σου επιτρέπει να απαντάς σε κλήση βάζοντας το τηλέφωνο κατευθείαν στο αυτί χωρίς να χρειάζεται να πατήσεις το πράσσινο κουμπί για την αποδοχή κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος με υπερευαισθησία στο home και στο back button; Πολλές φορές αντιλαμβάνεται ως διπλό το άγγιγμα που κάνω, ενώ τώρα που ηχογραφούσα κάτι, όταν το έφερνα κοντά στο στόμα για να μιλήσω, τα πλήκτρα ενεργοποιούνταν από τη φωνή μου :blink: Με ένα απλό κύμα αέρος χωρις να ακουμπάω το τηλέφωνο πουθενά.

 

Ένα ακόμη πρόβλημα που αντιμετωπίζω, είναι ότι μπορεί να μιλάω στο τηλέφωνο και να μου αλλάζει τοποθεσία. Την άλλη φορά το έκλεισα και με έβγαζε για 10 δευτερόλεπτα στο Σιάτλ, με αλλαγμένη ώρα κλπ. Την άλλη φορά ήμουν στην Κίνα.

 

Περίεργα πράγματα γενικώς, θα φάει ένα hard reset πιθανότατα μετά από 10 μήνες (ούτε ένα μέχρι στιγμής) αλλά θα ήθελα να δω αν αντιμετωπίζετε κι άλλοι παρόμοια θέματα κι αν υπάρχει κάποια λύση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...