Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα δεν μου άρεσε ιδιαίτερα ο dialer και η lockscreen. Με τσ υπόλοιπα είμαι οκ. Μου φαίνεται λίγο πιο γρήγορη και smooth σε κάποια πράγματα όμως η συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με την ευκαιρία, με το μοβ πέπλο της κάμερας, αλλάζεται η κάμερα ή όλη η συσκευή? Και εγώ αγορασμένο από έξω (amazon.co.uk), ενώ αρχικά δεν είχε πρόβλημα, μου το εμφάνισε τώρα (αριθμός παρτίδας 39χχχχ). Αλλά σκέφτομαι να το στείλω αρκετά αργότερα, γιατί το χρειάζομαι το κινητό...

αλλάζουν το camera module

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αριστη η υποστήριξη από Expansys..

 

Έχασα την απόδειξη πιθανόν και θέλω να το στείλω στην Arvato για το θέμα με το μοβ πέπλο.

 

Έδωσα IMEI στην Expansys και σε ένα λεπτό μου στείλανε την απόδειξη σε PDF (email)

 

Τώρα τι γινετε... το στέλνω εκεί και οποιος θέλει βλέπει φωτογραφίες και ιστορίες ??

 

Μπορώ να βάλω κάποιο κωδικό σε αυτά ?.....νομίζω το είδα κάπου στο κινητό χωρίς να είμαι σίγουρος.

 

Δε θέλω να μπλέξω με extra Apps από το market.

σώσε ότι είναι στο pc ή στο Google photos και φόρμαρε το

Link to comment
Share on other sites

[/color]

σώσε ότι είναι στο pc ή στο Google photos και φόρμαρε το

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Εσείς εκεί στη Google δε το σκεφτήκατε ποτε αυτό ?

Τουλάχιστον να μπορείς να κλειδώνεις επαφές και φωτογραφίες ;)

 

Και γενικά οποια εφαρμογή θες να κλειδώνει στο δευτερόλεπτο.

 

Θα κάθομαι τώρα να σβήνω όλα τα μηνύματα από Viber.FB messenger....τέλεια.

 

Το Sense 6.0 μου άρεσε......φρεσκάρισε τη συσκευή :)

 

έβαλα και το θέμα από Z2 και τώρα έχω δυο συσκευές σε μια :lol:

Link to comment
Share on other sites

έβαλα και το θέμα από Z2 και τώρα έχω δυο συσκευές σε μια :lol:

 

Ποιο ειναι το θεμα απο το ζ2 και πως μπαινει? Ειναι αναμεσα στα 3-4 που εχει η συσκευη? Μπορουμε να προσθεσουμε αλλα θεματα? Ολα αυτα χωρις ροοτ..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θα συμφωνήσω με τους περισσότερους, μου αρέσει sense 6 δίνει μια αίσθηση φρεσκάδας...αυτό το πράσινο χρώμα του blikfeeld να συνηθήσω και θα είμαι ΟΚ.
πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Μια που πήρατε πλέον αρκετοί το Sense 6 μπορείτε να τσεκάρετε αυτό που είχα γράψει πριν καιρό, ότι έχει double tap για να κλείνει όταν είσαι στην locksreen (χωρίς να το έχεις ξεκλειδώσει). Γιατί σε μια κουβέντα σε ένα ξένο φόρουμ κανείς δεν μπορούσε να το κάνει (είχαν branded αμερικάνικα κινητά βέβαια) και είμαι περίεργος να δω αν το φαντάζομαι.

:lol:

 

bouss μήπως αυτό που θες είναι μια επιλογή που λέει να κάνει overpass το locksreen ο music player; αν και κατάλαβα τι εννοείς, θες εκείνο το ας πουμε locksreen widget που είχε παλιά

 

Χρησιμοποιεί κανείς yahoo mail με το stock mail app; Έχω προβλήματα τις τελευταίες μέρες με sync failed κτλ και δεν ξέρω τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Μια που πήρατε πλέον αρκετοί το Sense 6 μπορείτε να τσεκάρετε αυτό που είχα γράψει πριν καιρό, ότι έχει double tap για να κλείνει όταν είσαι στην locksreen (χωρίς να το έχεις ξεκλειδώσει). Γιατί σε μια κουβέντα σε ένα ξένο φόρουμ κανείς δεν μπορούσε να το κάνει (είχαν branded αμερικάνικα κινητά βέβαια) και είμαι περίεργος να δω αν το φαντάζομαι.

:lol:

 

Καλημέρα, ισχύει...σε lock screen (αλλά ΟΧΙ με μαύρη οθόνη) με διπλο tap κλειδώνει τελείως η οθόνη (εννοώ πως γίνεται μαύρη).

 

Επίσης κάτι που είδα τώρα και δε το είχα προσέξει πιο πριν είναι το εξής... σε εισερχόμενη κλήση (με κλειδωμένη η ξεκλείδωτη τη συσκευή) απλά ακουμπάς το τηλ. στο αυτί σου και μιλάς καλά μιλάμε τα σπάειιιιιιιιιιιιιιιι

Edited by eimaiallou
edit
πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το θεμα απο το ζ2 και πως μπαινει? Ειναι αναμεσα στα 3-4 που εχει η συσκευη? Μπορουμε να προσθεσουμε αλλα θεματα? Ολα αυτα χωρις ροοτ..

 

https://play.google.com/store/search?q=xperia%20z2%20theme

Link to comment
Share on other sites

Έπαιξε κανείς με fonts; Τα Helvetica είναι πολύ ωραία, αλλά τρομερά λεπτά και δεν φαίνονται καθαρά. Αν βρει κανείς κανένα καλό (χωρίς να είναι καγκουρίστικο) ας προτείνει.

 

Προσωπικά μετά από περίπου κανένα μήνα με το Sense 6 είμαι τρομερά ικανοποιημένος. Αν μπορούσα να χρησιμοποιώ και τα locksreen gestures με τον Nova θα ήταν ακόμα πιο καλά.

Link to comment
Share on other sites

Μια που πήρατε πλέον αρκετοί το Sense 6 μπορείτε να τσεκάρετε αυτό που είχα γράψει πριν καιρό, ότι έχει double tap για να κλείνει όταν είσαι στην locksreen (χωρίς να το έχεις ξεκλειδώσει). Γιατί σε μια κουβέντα σε ένα ξένο φόρουμ κανείς δεν μπορούσε να το κάνει (είχαν branded αμερικάνικα κινητά βέβαια) και είμαι περίεργος να δω αν το φαντάζομαι.

:lol:

 

bouss μήπως αυτό που θες είναι μια επιλογή που λέει να κάνει overpass το locksreen ο music player; αν και κατάλαβα τι εννοείς, θες εκείνο το ας πουμε locksreen widget που είχε παλιά

 

Χρησιμοποιεί κανείς yahoo mail με το stock mail app; Έχω προβλήματα τις τελευταίες μέρες με sync failed κτλ και δεν ξέρω τι γίνεται.

 

Το double tap ισχύει κανονικά. Αυτή την επιλογή που λες την είδα αλλά ανάθεμα αν κατάλαβα τι εννοεί ότι κάνει.

Εμένα προσωπικά το Sense 6 με άφησε με γλυκόπικρη γεύση.

Έβγαλαν την επιλογή που είπα πιο πάνω (γιατί;;; ) αλλά από την οθόνη κλειδώματος μπορείς κατευθείαν να διαχειριστείς τι θα κάνεις με μια αναπάντητη ή ένα μήνυμα (πχ. αν θα απαντήσεις με SMS ή θα ξαναπάρεις).

Έβγαλαν το κουμπί να τραβήξεις βίντεο ή φωτογραφία. Τώρα κάθε επιλογή είναι πίσω από μενού. Γιατί;;;;

Πλέον αποτελείωσαν την πολύ καλή ιδέα που είχαν στο 5 να είναι το μενού των εφαρμογών τμήμα του homescreen. Έβγαλαν το ρολοι. Έβγαλαν την μπάρα με τις γρήγορες εφαρμογές. Έβγαλαν το κουμπί που σε πήγαινε πίσω στο Blinkfeed. Μια εξαιρετική ιδέα που χάθηκε για χάρη της δήθεν απλότητας του "βαριέμαι να αλλάξω τρόπο λειτουργίας". Αυτό με πείραξε πιο πολύ.

Το μόνο πραγματικά ευχάριστο που βρήκα ως τώρα είναι η νέα συμπεριφορά του πληκτρολογίου. Όταν γράψεις κάτι με αυτόματη διόρθωση και αυτό που βγει δε σου αρέσει πατώντας κατευθείαν το backspace σου βγάζει αυτό που έγραψες για να το διορθώσεις ή να το κρατήσεις.

Κατά τ' αλλα μια χαρά update και χωρίς προβλήματα ως τώρα.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Όλο προβλήματα βγάζει αυτό το one.χθες πήγα σε ένα σπίτι με μηδενικό σήμα μέσα.Μόλις βγήκα μου έβγαζε ότι είμαι wind,ενώ είμαι κοσμοτε!μικρό το κακό γιατί έκανα επανεκκίνηση και επανήλθε σε Κοσμοτε.Έχει άλλο θέμα τώρα..Όταν κάνω αναπάντητη,όταν μου κάνουν αναπάντητη ή όταν ενεργοποιείται το WiFi(κυρίως το τελευταίο) ,κλείνει το σήμα για 3-4 δευτερόλεπτα και δεν μπορώ να κάνω κλήση ή να δεχτώ κλήση.Αυτο γίνεται αρκετές φορές μέσα στη μέρα.Τι μπορώ να κάνω για να φτιαχτεί ;
Link to comment
Share on other sites

για όσους είμαστε με t-mob κινητό. Σύμφωνα με το t-mobile community forum (Γερμανία) αργεί ακόμα το sense-6 για το Μ7 (η t-mobile θέλει εντελώς απροβλημάτιστο update ), αλλά γίνεται προσπάθεια για όσο το δυνατόν ταχύτερη παράδοση.

Πάντως οι εκεί κάτοχοι (γερμανοί) κοροιδεύουν και λένε καλό φθινόπωρο, ρωτήστε πάλι σε 3 μήνες γιατί τόσο κάνει η τ-μοβ κλπ.

 

Όλο προβλήματα βγάζει αυτό το one.χθες πήγα σε ένα σπίτι με μηδενικό σήμα μέσα.Μόλις βγήκα μου έβγαζε ότι είμαι wind,ενώ είμαι κοσμοτε!μικρό το κακό γιατί έκανα επανεκκίνηση και επανήλθε σε Κοσμοτε.Έχει άλλο θέμα τώρα..Όταν κάνω αναπάντητη,όταν μου κάνουν αναπάντητη ή όταν ενεργοποιείται το WiFi(κυρίως το τελευταίο) ,κλείνει το σήμα για 3-4 δευτερόλεπτα και δεν μπορώ να κάνω κλήση ή να δεχτώ κλήση.Αυτο γίνεται αρκετές φορές μέσα στη μέρα.Τι μπορώ να κάνω για να φτιαχτεί ;

 

Προσωπικά θεωρώ ότι έχει εξαιρετικό σήμα και πολύ καλή λήψη, ακόμα και σε σημεία πυ παλαιότερα κινητά μου είχαν πρόβλημα. Μήπως να ελέγξεις τη σιμ;

Edited by Lippi
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

 

Με launcher απο το market? Δεν γινεται να τρεξει σε σενσε 6 σωστα? Με τις γραμματοσειρες τι γινεται? Σε ελληνοποιημενο με more locale δεν δουλευουν για ελληνικους χαρακτηρες.

Link to comment
Share on other sites

Μολις κατεβαινει το update :D

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Με launcher απο το market? Δεν γινεται να τρεξει σε σενσε 6 σωστα? Με τις γραμματοσειρες τι γινεται? Σε ελληνοποιημενο με more locale δεν δουλευουν για ελληνικους χαρακτηρες.

 

Ρε φιλε πιο launcher, πως το λένε....το κατεβάζεις σε ένα δευτερόλεπτο και το χώνεις κεντρική οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια μικρή βοήθεια για την εύρεση κάποιου καλωδίου που να μπορώ να:

Συνδέσω το One με την τηλεόραση ΚΑΙ με mouse ταυτόχρονα.

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Μιλωντας με το κινητο, επειδη ακουμπαει στο μαγουλο πατιουνται διαφορα κουμπια, συνηθως αυτο της ανοικτης ακροασης αλλα μερικες φορες και αλλα... Συμβαινει σε αλλους αυτο και αν μπορει καποιος να βοηθησει..

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μιλωντας με το κινητο, επειδη ακουμπαει στο μαγουλο πατιουνται διαφορα κουμπια, συνηθως αυτο της ανοικτης ακροασης αλλα μερικες φορες και αλλα... Συμβαινει σε αλλους αυτο και αν μπορει καποιος να βοηθησει..

Ευχαριστω

 

Ναι το εχω και εγω αυτο το προβλημα στο ενα απο τα δυο One που εχω.

Στο αλλο δεν εχω προβλημα. Οποτε μαλλον δεν κανω κατι λαθος απλα εχιε θεμα ο αισθητηρας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Για dialer χρησιμοποιώ τον exdialer. Μεταξύ άλλων έχει ένα plugin για connect/disconnect vibrate που προσωπικά το θεωρώ πολύ χρήσιμο.

Όμως το πρώτο, connect, δουλεύει μόνο σε όσα είναι rooted ενώ περιέργως το disconnect λειτουργεί κανονικά. Όσο διαρκεί η εγγύηση, δεν μπαίνω στη διαδικασία root γιατί δεν το κατέχω και πολύ. Υπάρχει άλλος dialer που να έχει τις παραπάνω δυνατότητες και να μην απαιτεί φυσικά root?

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Μιλωντας με το κινητο, επειδη ακουμπαει στο μαγουλο πατιουνται διαφορα κουμπια, συνηθως αυτο της ανοικτης ακροασης αλλα μερικες φορες και αλλα... Συμβαινει σε αλλους αυτο και αν μπορει καποιος να βοηθησει..

Ευχαριστω

Ναι το εχω και εγω αυτο το προβλημα στο ενα απο τα δυο One που εχω.

Στο αλλο δεν εχω προβλημα. Οποτε μαλλον δεν κανω κατι λαθος απλα εχιε θεμα ο αισθητηρας.

 

Καλησπέρα, όταν μιλάς απ' ευθείας στο τηλ. (εννοώ χωρίς τη χρήση κάποιου hands free) κανονικά η οθόνη του κινητού είναι μαύρη, κλειστή.

Αν σας ανοίγει, μήπως είναι θέμα του αισθητήρα, μήπως μια επανεκκίνηση?

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Παιδάκια απέκτησα ένα πρόβλημα. Ήθελα να μπω στο menu που μου δείχνει το Hboot κτλ αλλά πατώντας το on και το volume down αλλά το μόνο που κατάφερα είναι να κάνει επανεκκίνηση σε ασφαλή λειτουργία. Έκανα μια επανεκκίνηση και μπήκε σε κανονική λειτουργία αλλά παρατήρησα το εξής: εκτός απ' ότι χάθηκαν μερικοί φάκελοι και βγήκαν οι εφαρμογές χύμα στο app drawer, δε δουλεύει ο συγχρονισμός google στις επαφές. Είναι τυχαίο και θα διορθωθεί; Έχει πρόβλημα και κάποιος άλλος ή φρικάρησε με αυτά που του έκανα;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδάκια απέκτησα ένα πρόβλημα. Ήθελα να μπω στο menu που μου δείχνει το Hboot κτλ αλλά πατώντας το on και το volume down αλλά το μόνο που κατάφερα είναι να κάνει επανεκκίνηση σε ασφαλή λειτουργία. Έκανα μια επανεκκίνηση και μπήκε σε κανονική λειτουργία αλλά παρατήρησα το εξής: εκτός απ' ότι χάθηκαν μερικοί φάκελοι και βγήκαν οι εφαρμογές χύμα στο app drawer, δε δουλεύει ο συγχρονισμός google στις επαφές. Είναι τυχαίο και θα διορθωθεί; Έχει πρόβλημα και κάποιος άλλος ή φρικάρησε με αυτά που του έκανα;

 

Edit:

Πρέπει να υπάρχει γενικότερο πρόβλημα. Και της γυναίκας μου δε συγχρονίζει επαφές

Sorry για το διπλό post. Πάτησα ο,τι να 'ναι

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...