Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένας εύκολος τρόπος για να δει κάποιος ποτέ κατασκευαστικε το τηλέφωνο του πριν καν ακόμα το αγοράσει είναι βάζοντας το serial number εδώ

 

http://sndeep.info/en

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

ψαξε λιγο καλυτερα κι εσυ..εκει που λεει απενεργοποιηση blinkfeed απο κατα εχει καποια πλαισια. αυτες ειναι οι αρχικες σου οθονες. συρε τες απο αριστερα προς τα δεξια και θα βρεις το +

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

συνολο 6 μαζι με το blinkfeed το οποιο μπορεις να το απενεργοποιησεις αν δεν το χρειαζεσαι..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

οποτε αναμενουμε να μας πουνε,κ εαν ειναι μια χαρα οι συσκευες.ευχαριστω παιδια.

 

Καλησπέρα

Εγώ πήρα το δικό μου αρχές Δεκεμβρίου από το Kaiser. Το serial number μου έβγαλε κατασκευή μέσα στο Νοέμβρη. Πιο καινούργιο δεν έχω δει, μάλιστα όταν το πήρα στα χέρια μου είχε δεν είχε 3 βδομάδες που έφυγε από τη γραμμή παραγωγής. Ψάξε για serial αυτής της μορφής σαν το δικό μου για να είσαι σίγουρος:

FA3B5W9xxxxx

Δοκίμασε και τα site που δώσανε τα παιδιά πιο πάνω για να ελέγξεις ημερομηνία και εργοστάσιο κατασκευής. Ιδανικά θέλεις να είναι Δεκεμβρίου του 2013 και στο καινούργιο εργοστάσιο της Ταϊβάν.

Πάντως όλα από Σεπτέμβρη και μετά είναι άψογα.

Edited by Makinen

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Εγώ πήρα το δικό μου αρχές Δεκεμβρίου από το Kaiser. Το serial number μου έβγαλε κατασκευή μέσα στο Νοέμβρη. Πιο καινούργιο δεν έχω δει, μάλιστα όταν το πήρα στα χέρια μου είχε δεν είχε 3 βδομάδες που έφυγε από τη γραμμή παραγωγής. Ψάξε για serial αυτής της μορφής σαν το δικό μου για να είσαι σίγουρος:

FA3B5W9xxxxx

Δοκίμασε και τα site που δώσανε τα παιδιά πιο πάνω για να ελέγξεις ημερομηνία και εργοστάσιο κατασκευής. Ιδανικά θέλεις να είναι Δεκεμβρίου του 2013 και στο καινούργιο εργοστάσιο της Ταϊβάν.

Πάντως όλα από Σεπτέμβρη και μετά είναι άψογα.

δλδ,δεν ειχαν θεμα στο να πεζουν τα εμπρος καπακια,το γνωστο θεμα?κ προβλημα με την καμερα?απο πιο kaiser το πηρες?εχει 2.καλημερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

ΚΑΝΈΝΑ θέμα, το τηλέφωνο είναι άψογο και επειδή πέρασαν 2 από τα χέρια μου και το άλλο ήταν παρτίδα Σεπτέμβρη ήταν κι εκείνο άψογο.

Από το σκέτο Kaiser αγόρασα, όχι store ούτε shop. Το θέμα είναι να προτιμήσεις συσκευή eu και όχι ελληνική γιατί η πιο καινούργια ελληνική θα είναι το πολύ καλοκαιριού κατασκευή. Τα γερμανικά είχαν πολύ καλύτερες πωλήσεις και επειδή τελειώνουν οι παραγγελίες και έρχεται συνέχεια καινούργιο στοκ είναι και ολοκαίνουρια.

Τέλος πάντων δεν έχει σχέση το κατάστημα, αρκεί να σου πούνε στο τηλέφωνο το σειριακό αριθμό γιατί πολλοί δεν είχαν το κουτί κοντά τους για να το δούνε και αναγκαστικά δεν αγόρασα από αυτούς. Όποιος σου λέει σειριακό αριθμό (ή Imei το ίδιο είναι ) και είναι όντως καινούργιο τότε το αγοράζεις κατευθείαν.

Edited by Makinen

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ξεκιναει απο ht35 και λεει made in twaiwan κατασκευη τελος μαιου.

 

Το πηρα απο cosmote τον δεκεμβρη,τι να προσεξω?

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα έχεις το purple tint στην κάμερα και τίποτα άλλο. Αν μέχρι τώρα δεν το έχεις καταλάβει και δεν σε ενόχλησε άστο στην ησυχία του.

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ξεκιναει απο ht35 και λεει made in twaiwan κατασκευη τελος μαιου.

 

Το πηρα απο cosmote τον δεκεμβρη,τι να προσεξω?

 

Έχω ακριβώς το ίδιο με ίδια ημερομηνία αγοράς ,ίδιο HT35 κι επίσης από cosmote.

Δεν έχει κανένα θέμα, είναι άψογο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση ότι δεν υποστηρίζει Ελληνικά και γι αυτό το κάνει.

 

Δεν ξέρω, στο δικό μου τηλέφωνο το Speak λειτουργει κανονικά στα ελληνικά. Δηλαδή λες "Εύρεση Οδος Αριθμος" και στα εμφανιζει. Μπορει κάποιος άλλος να δοκιμασει να δει εαν βγαζει προβλημα συνδεσης στο ιντερνετ?

Link to comment
Share on other sites

Μα ακόμη και οι συσκευές που έχουν όντως θέμα δεν το εμφανίζουν πάντα αλλά υπό συγκεκριμένες συνθήκες. Μια χαρά είναι τα One σας παιδιά, μην τα ψειρίζετε με το ζόρι να βρείτε πρόβλημα, είπαμε τα ΠΟΛΥ πρώτα είχαν μερικά θέματα, όχι κι έτσι :lol:

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Όντως τα νηπιακά προβλήματα του One έχουν πλέον διορθωθεί. Αυτό έλειπε κιόλας, 2 μήνες πριν κυκλοφορήσει ο διάδοχος του, να μην έχουν επιλυθεί.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

αυτο εννουσα παιδια,το εβγαλαν καποιες παρτιδες.http://www.youtube.com/watch?v=QNT1YRcGDL0

 

δεν υπαρχει πλεον τετοιο προβλημα στις καινουργιες παρτιδες?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει όχι

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον θέλει πραγματικά τελευταία παρτίδα ας ψωνισει από το expansys!!!

Έρχεται εντός της εβδομάδας εντελώς καινούργια παρτίδα...

Είδη εγώ παραγγειλα το μαύρο και πιστεύω οτι μέχρι την άλλη τρίτη θα το έχω...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Τσιμπημενο το expansys αλλά είναι και εγγύηση. Έφερε και το dual sim

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον θέλει πραγματικά τελευταία παρτίδα ας ψωνισει από το expansys!!!

Έρχεται εντός της εβδομάδας εντελώς καινούργια παρτίδα...

Είδη εγώ παραγγειλα το μαύρο και πιστεύω οτι μέχρι την άλλη τρίτη θα το έχω...

 

πως εισαι σιγουρος οτι θα ειναι τελευταια παρτιδα?

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε μικρά πηγαίνετε ρυθμίσεις sms και τικαρετε κωδικοποίηση 16 bit Unicode και όχι 7 bit που είναι προεπιλεγμένο.. Όμως για να μην μπερδευόμαστε σε όλες τις συσκευές.. σε όλους τους ελληνικούς παρόχους τα μηνύματα πάνε κεφάλαια 160 χαρακτήρες ή μικρά 70 χαρακτήρες.. Και μικρά να γράφετε εσείς ας πούμε σε κάποιο Xperia η galaxy στον άλλον πάνε κεφάλαια εκτός κι αν πάνε με 70 χαρακτήρες και χρεώνεται δίπλα.. οπότε για μένα καλά κάνει η HTC και σου δείχνειτο μήνυμα όπως θα πάει.. το ίδιο νομίζω κάνουν και τα IPhone..

 

Τελικά μπορούμε με κάποια ρύθμιση να στείλουμε sms με μικρά και τόνους, με το HTC Keyboard?

 

Εμένα δεν έχει ρύθμιση που να την ονομάζει 7bit/16bit. Έχει μια ρύθμιση που λέει "Support SMS special accent characters". Λογικά πρόκειται για την ίδια ρύθμιση. Αλλά όπως και να την αλλάξω, δεν μπορώ να γράψω μικρά ή τόνους στο HTC Keyboard. Στο δικό σου, όταν επιλέξεις 16 bit, μπορείς και γράφεις και μικρά, με το stock HTC Keyboard?

Link to comment
Share on other sites

μολις το δοκιμασα..αν βαλεις τη κωδικοποιηση στα 16bit στελνεις με μικρα και ο παραληπτης τα δεχεται μικρα

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...