Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εβαλα και εγω σημερα 4,3 με sense 5,5 αλλα το πληκτρολογιο ειναι διαφορετικο,δεν μου διορθωνει τις λεξεις καθολου και επισης δε με αφηνει να ενεργοποιησω αυτο που σερνω το δαχτυλο μου και γραφει τις λεξεις...Ξερει κανεις πως να το κανω;

Ευχαριστω πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω απο dropbox free καπου στα 124 gb απο διαφορες σοσκευες που εκαμα activate. Αξίζει να πάρω και τα 50 του Google drive και να χρησιμοποιώ και τα δύο.
LIVERPOOL FOR LIFE
Link to comment
Share on other sites

Εχω απο dropbox free καπου στα 124 gb απο διαφορες σοσκευες που εκαμα activate. Αξίζει να πάρω και τα 50 του Google drive και να χρησιμοποιώ και τα δύο.

 

Αν είναι μόνιμα τα GB του dropbox δεν νομίζω ότι έχει νόημα, εκτός αν σου χρειάζονται τόσο πολύ.

Απλά έχε το νου σου γιατί π.χ. τα GB που παίρνεις με το One είναι νομίζω για 2 χρόνια ή κάτι τέτοιο.

Προσωπικά προτιμώ να έχω όσο το λιγότερο δεδομένα στην μαμά Γκουγκλ (τώρα θα μου πεις, ναι αυτό σε έσωσε που έχεις εκεί μέιλ, επαφές και κάνεις search με την μηχανή τους).

Link to comment
Share on other sites

εβαλα και εγω σημερα 4,3 με sense 5,5 αλλα το πληκτρολογιο ειναι διαφορετικο,δεν μου διορθωνει τις λεξεις καθολου και επισης δε με αφηνει να ενεργοποιησω αυτο που σερνω το δαχτυλο μου και γραφει τις λεξεις...Ξερει κανεις πως να το κανω;

Ευχαριστω πολύ

 

Και σε εμενα το ιδιο. Παω στις ρυθμισεις και εκει που λεει διαδραστικο πληκτρολογιο δεν πατιεται...

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα το ιδιο. Παω στις ρυθμισεις και εκει που λεει διαδραστικο πληκτρολογιο δεν πατιεται...

 

Πας ρυθμίσεις,γλώσσα και πληκτρολόγιο,HTC sense input ,σύνθετες και τσεκάρεις την πρόβλεψη λέξεων και μετά μπορείς να το ενεργοποιήσεις...

 

Στη γκαλερί στο sense 5.5 στην επεξεργασία στα εφέ που μπορούσες να κρατήσεις πατημενω κάποιο εφέ και να το επεξεργαστεις τώρα δε μπορείς, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις,γλώσσα και πληκτρολόγιο,HTC sense input ,σύνθετες και τσεκάρεις την πρόβλεψη λέξεων και μετά μπορείς να το ενεργοποιήσεις...

 

Στη γκαλερί στο sense 5.5 στην επεξεργασία στα εφέ που μπορούσες να κρατήσεις πατημενω κάποιο εφέ και να το επεξεργαστεις τώρα δε μπορείς, έτσι;

 

Οκ ενεργοποιήθηκε.

 

Στο gallery το μόνο που κάνει είναι ανακατάταξη τις επιλογές σε διαφορετική σειρά

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω, να flashαρω την HTC EU Ruu που ειναι στα 4.2.2? και μετα, ποιο cid να βαλω για να δεχθω το 4.3 + 5.5 sense σαν ota update? εχω διαβαση για φινλαδικο, γερμανικο και παει λέγοντας...
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι μόνιμα τα GB του dropbox δεν νομίζω ότι έχει νόημα, εκτός αν σου χρειάζονται τόσο πολύ.

Απλά έχε το νου σου γιατί π.χ. τα GB που παίρνεις με το One είναι νομίζω για 2 χρόνια ή κάτι τέτοιο.

Προσωπικά προτιμώ να έχω όσο το λιγότερο δεδομένα στην μαμά Γκουγκλ (τώρα θα μου πεις, ναι αυτό σε έσωσε που έχεις εκεί μέιλ, επαφές και κάνεις search με την μηχανή τους).

 

Νομίζω πως δεν είναι μόνιμα αλλά για 2 χρόνια μόνο. Thanks για την συμβουλή.

LIVERPOOL FOR LIFE
Link to comment
Share on other sites

βιάζεσαι κι εσύ :p Στο 6μηνο που κυκλοφορεί ήδη έχει παρει 2 μεγάλες αναβαθμίσεις. Λογικά θα πάρει κι άλλη..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Αναμένεται άλλο update πέρα της 4.3?

 

Η 4.4 αλλά θα αργήσει πολύ γιατί μαζί θα έρθει και το sense 6. Μετά το Φεβρουάριο σίγουρα, δηλαδή την παρουσίαση του επόμενου one.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Αναμένεται άλλο update πέρα της 4.3?

 

δεν νομιζω ειναι πολυ νωρις να μιλαμε για 4.4 kitkat..αν ειναι για ota διορθωσεων στην 3.62.401.1 ισως..

HTC HD2

HTC Desire HD

iphone 4 5.0.1 JB

Galaxy S 2 ΛΕΥΚΟ 16GB

HTC Sensation XE

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι εδω και λιγες ωρες κατοχος του τηλεφωνου στην red εκδοση απλα δεν υπαρχει ειχα στην κατοχη μου και το ασημι αλλα αυτο το τηλ σε αυτο τοχρωμα το ερωτευεσαι τρελα.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι εδω και λιγες ωρες κατοχος του τηλεφωνου στην red εκδοση απλα δεν υπαρχει ειχα στην κατοχη μου και το ασημι αλλα αυτο το τηλ σε αυτο τοχρωμα το ερωτευεσαι τρελα.

 

Δωσε φωτο στο λαο....να φτιαχτουμε

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έβγαλα ένα βιντεο σε fullhd 1080p και παρατήρησα ότι κάπου καπου χαλάει η εικόνα σαν να πιξελιάζει για ένα δευτερόλεπτο και επανέρχεται.... γιατί συμβαίνει αυτό?
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έβγαλα ένα βιντεο σε fullhd 1080p και παρατήρησα ότι κάπου καπου χαλάει η εικόνα σαν να πιξελιάζει για ένα δευτερόλεπτο και επανέρχεται.... γιατί συμβαίνει αυτό?

 

Το δοκίμασα κι εγώ. Μάλλον το βίντεο φταίει παρά το κινητό.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Να μερικες φωτο

 

πανέμορφο!άντε και καλοδούλευτο!

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ.

Είναι όντως απο τις περιπτώσεις που μένεις και το χαζεύεις με ανοιχτό το στόμα.

Με γεια σου φίλε! :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι εδω και λιγες ωρες κατοχος του τηλεφωνου στην red εκδοση απλα δεν υπαρχει ειχα στην κατοχη μου και το ασημι αλλα αυτο το τηλ σε αυτο τοχρωμα το ερωτευεσαι τρελα.

 

απο ελλαδα φιλε μου το κοκκινο η εξωτερικο το πηρες?

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Όποιος είναι να αγοράσει άμεσα, ίσως έχει νόημα να περιμένει λίγες μέρες, καθώς μεθαύριο βγαίνει το Nexus 5 σε τιμή που φημολογείται ότι στην Αμερική θα είναι στα $350 (το μοντέλο με τα 16GB). Αν το μοντέλο με τα 32GB κινηθεί στα $400-$450 και στην ευρώπη στα €400-€450, θα πιέσει και την τιμή του ONE προς τα κάτω, καθώς πλέον θα υπάρχει ανταγωνιστικό μοντέλο στην εμφάνιση με ανώτερα specs σε χαμηλότερη τιμή από την τρέχουσα του ONE.
Link to comment
Share on other sites

Όποιος είναι να αγοράσει άμεσα, ίσως έχει νόημα να περιμένει λίγες μέρες, καθώς μεθαύριο βγαίνει το Nexus 5 σε τιμή που φημολογείται ότι στην Αμερική θα είναι στα $350 (το μοντέλο με τα 16GB). Αν το μοντέλο με τα 32GB κινηθεί στα $400-$450 και στην ευρώπη στα €400-€450, θα πιέσει και την τιμή του ONE προς τα κάτω, καθώς πλέον θα υπάρχει ανταγωνιστικό μοντέλο στην εμφάνιση με ανώτερα specs σε χαμηλότερη τιμή από την τρέχουσα του ONE.

 

Και το LG G2 μια χαρά ανταγωνιστική τιμή έχει αλλά δεν βλέπω να συγκινούνται εκεί στην HTC...

Link to comment
Share on other sites

Και το LG G2 μια χαρά ανταγωνιστική τιμή έχει αλλά δεν βλέπω να συγκινούνται εκεί στην HTC...

 

Εχεις ενα δικιο, απλα το Nexus θα ειναι άμεσος ανταγωνιστής και στο θέμα ίντσες. Στο lg g2 μιλαμε για πανω απο 5"

 

Ερωτηση. Απο τοτε που εχω το Android 4.3 η μπαταρια πιανει τρομερα ποσοστά, μεγάλη βελτίωση και αυτό ηταν γενικά γνωστό. Ειχα κανει restore μεσω της HTC, οποτε ολα τα apps που είχα τα εχω και τωρα, αρα σίγουρα δεν εχανε η μπαταρια μου προ-4.3 λόγω κάποιου app με περιεργα wakelocks κτλ.

 

Η μοναδικη διαφορά που υπάρχει περα του android, ειναι οτι εχω ξεχάσει να ενεργοποιήσω το Google Now (για καποιο λογω το HTC Backup δεν κρατησε τις ρυθμίσεις του). Να το ενεργοποιήσω, ή μήπως τραβάει τρελά juice η συγκεκριμένη υπηρεσία? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...