Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε με Morelocale...

 

Μου λέει να κάνω κάτι με το PC και ιστορίες....δε τα πηγαίνω καλά με αυτά......Ευχαριστώ πάντως.

 

Είναι γελοίο αυτό που έγινε.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι τους πηρα και αυτους:pμου ειπαν πως δεν νομιζω να ειναι branded γιατι δεν γραφει κατι πανω.τους ειπα οτι πηρα και αλλου και μου ειπαν οτι δεν γραφει κατι πανω απλος μπορει να τυχει να ειναι vodafone.αλλα δεν αναλαμβαναν την ευθύνη οτι αν τυχόν ειναι να το παρουν πισω.α και το μοναδικο που βρηκα με doa ειναι το birdphone.

 

Μάλιστα, ευχαριστώ. :) Δηλαδή δύσκολο να μάθουμε από πρίν. Όποιος πήρε το One του από skroutzoμαγαζί ας μας πει τι έγινε σε ότι αφορά το branding.

Link to comment
Share on other sites

 

Μου λέει να κάνω κάτι με το PC και ιστορίες....δε τα πηγαίνω καλά με αυτά......Ευχαριστώ πάντως.

 

Είναι γελοίο αυτό που έγινε.

 

Ναι είναι αυτό που έβγαζε και σε εμένα λόγο 4.2.2 που κατι άλλαξαν στην ασφάλεια.Αν δεις το ποστ μου τα γραφω ακριβώς.δεν είναι κατι.μια εντολή είναι μόνο

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

 

Ναι είναι αυτό που έβγαζε και σε εμένα λόγο 4.2.2 που κατι άλλαξαν στην ασφάλεια.Αν δεις το ποστ μου τα γραφω ακριβώς.δεν είναι κατι.μια εντολή είναι μόνο

 

Αν εννοείς μια εντολή αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4916920#post4916920, για μένα είναι πιο εύκολο να μάθω πως γίνετε μια επέμβαση ανοικτής καρδιας :)

 

Any way όταν θα έχω όρεξη θα το κάνω reset και μια χαρά...ευχαριστώ και πάλι.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς μια εντολή αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4916920#post4916920, για μένα είναι πιο εύκολο να μάθω πως γίνετε μια επέμβαση ανοικτής καρδιας :)

 

Any way όταν θα έχω όρεξη θα το κάνω reset και μια χαρά...ευχαριστώ και πάλι.

 

Ε, τα υπολοιπα ειναι η "προεργασια" για να δωσεις την εντολη :P

 

Εμένα πάλι για κάποιο λόγο δε μου λειτουργεί το Google Now. Μου βγάζει μόνο τη search bar.

 

Μονο για root ομως...Λογικα υποστηριζει και τα ελληνικα.

 

http://www.xda-developers.com/android/use-google-now-in-any-language/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+xda-developers%2FShsH+%28xda-developers%29&utm_content=FaceBook

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, ευχαριστώ. :) Δηλαδή δύσκολο να μάθουμε από πρίν. Όποιος πήρε το One του από skroutzoμαγαζί ας μας πει τι έγινε σε ότι αφορά το branding.

 

εγώ πήρα vodafone branded από scroutzομάγαζο, αλλά το έκανα root και έβγαλα μέσω titanium backup όλα τα vodafone προγράμματα. όμως να ξέρετε δεν τρώνε μνήμη του κινητού ή κάτι άλλο. σε πρώτη φάση τα έβγαλα πανεύκολα τα προγράμματα, και μετά αποφάσισα να περάσω μία custom 4.3 official (revolutionhd) και το κινητό τα πάει πάρα πολύ καλά. ούτε κολλήματα ούτε τίποτα. βγήκε και το σπαστικό vodafone logo στην εκκίνηση του κινητού.

μη τα βάψετε μαύρα αν σας τύχει vodafone τηλέφωνο. το μόνο κακό φαντάζομαι θα είναι με τα updates που θα ψιλοαργούνε μάλλον.

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

εγώ πήρα vodafone branded από scroutzομάγαζο, αλλά το έκανα root και έβγαλα μέσω titanium backup όλα τα vodafone προγράμματα. όμως να ξέρετε δεν τρώνε μνήμη του κινητού ή κάτι άλλο. σε πρώτη φάση τα έβγαλα πανεύκολα τα προγράμματα, και μετά αποφάσισα να περάσω μία custom 4.3 official (revolutionhd) και το κινητό τα πάει πάρα πολύ καλά. ούτε κολλήματα ούτε τίποτα. βγήκε και το σπαστικό vodafone logo στην εκκίνηση του κινητού.

μη τα βάψετε μαύρα αν σας τύχει vodafone τηλέφωνο. το μόνο κακό φαντάζομαι θα είναι με τα updates που θα ψιλοαργούνε μάλλον.

 

απο την στιγμη που εκανες ροοτ δεν μπορεις να περασεις οποιαδηποτε ρομ;

Link to comment
Share on other sites

απο την στιγμη που εκανες ροοτ δεν μπορεις να περασεις οποιαδηποτε ρομ;

 

Ναι ακόμα και την Google edition.

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς μια εντολή αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4916920#post4916920, για μένα είναι πιο εύκολο να μάθω πως γίνετε μια επέμβαση ανοικτής καρδιας :)

 

...

 

Ίσως γίνεται με αυτό εδώ

Link to comment
Share on other sites

Χάνεις την εγγύηση με την google edition?

 

Θα ηθελα να το μαθω και 'γω αυτο. Υπαρχει θεμα με την εγγυηση? Γιατι ενδιαφερομαι. Επισης τα updates απ'οτι ειχα ακουσει δεν τα παιρνει μαζι με τα nexus αλλα λιγο αργοτερα. Ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να το μαθω και 'γω αυτο. Υπαρχει θεμα με την εγγυηση? Γιατι ενδιαφερομαι. Επισης τα updates απ'οτι ειχα ακουσει δεν τα παιρνει μαζι με τα nexus αλλα λιγο αργοτερα. Ισχυει?

 

Προφανώς και την χάνεις αφού βάζεις "χέρι" στη συσκευή.. Όσο για τα updates, ισχύει, αργούν λίγο..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και την χάνεις αφού βάζεις "χέρι" στη συσκευή.. Όσο για τα updates, ισχύει, αργούν λίγο..

 

Eννουσα αν την παρεις κανονικα απο playstore

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να το μαθω και 'γω αυτο. Υπαρχει θεμα με την εγγυηση? Γιατι ενδιαφερομαι. Επισης τα updates απ'οτι ειχα ακουσει δεν τα παιρνει μαζι με τα nexus αλλα λιγο αργοτερα. Ισχυει?

 

Αν θελήσεις να βάλεις μια άλλη ROM από αυτή που αντιστοιχεί στην συσκευή σου (στο CID της συσκευής σου), πρέπει να ξεκλειδώσεις το bootloader του κινητού σου. Αυτό γίνεται ακολουθώντας μια διαδικασία που περιγράφεται στο HTCDEV.COM. Κατά αυτή την διαδικασία, αναγνωρίζεις διάφορα disclaimers που αναφέρει η HTC, και πολλοί ερμηνεύουν ότι με αυτόν τον τρόπο χάνεται πλήρως η εγγύησή σου, αλλά αυτό είναι συζητήσιμο.

 

Eννουσα αν την παρεις κανονικα απο playstore

 

Αν αγοράσεις την συσκευή σου από το Google Play, προφανώς η συσκευή σου θα παίρνει τα updates της Google Play Edition κανονικά, και δεν τίθεται θέμα εγγύησης.

Το Google Play δεν στέλνει Ελλάδα, αν πατήσεις εδώ θα δεις το μήνυμα

 

Sorry! Devices on Google Play is not available in your country yet.

We're working to bring devices to more countries as quickly as possible.

Please check back again soon.

Πρέπει να πεις σε κάποιον από Αμερική να το πάρει και να στο στείλει, ή να το πάρεις δεύτερο χέρι.

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες δεν άντεξα και το πήρα και εγώ από ένα φιλαρακι μου...είχα να νοιώσω έτσι από το iPhone first generation...δεν μπορώ να το αφήσω σε ησυχια...το έκανα και Ρουτ...οπότε μπορείτε να μου προτείνετε την καλύτερη τον για μπαταρία και γρηγοράδα;θα ήθελα να έχει και ΟΤΑ updates...ή αν το κάνω google edition θα παίρνω updates από Google?το s off τι είναι;πρέπει να το κάνω;ευχαριστώ εκ των προτέρων αλλά είχα ΝΕΞΟΥΣ πριν και ψιλοχαθηκα τώρα...
Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράσεις την συσκευή σου από το Google Play, προφανώς η συσκευή σου θα παίρνει τα updates της Google Play Edition κανονικά, και δεν τίθεται θέμα εγγύησης.

Το Google Play δεν στέλνει Ελλάδα, αν πατήσεις εδώ θα δεις το μήνυμα

 

Sorry! Devices on Google Play is not available in your country yet.

We're working to bring devices to more countries as quickly as possible.

Please check back again soon.

Πρέπει να πεις σε κάποιον από Αμερική να το πάρει και να στο στείλει, ή να το πάρεις δεύτερο χέρι.

 

Το γνωριζω αλλα υπαρχει ασφαλης τροπος να αγορασεις απο το play.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω από χτες. Η ποιότητα σε σχέσει με το s4 που έχω είναι χαοτική! Ήχος φοβερός και γενικός μου άρεσε μέχρι τώρα. Με την κάμερα λίγο που ασχολήθηκα σε εσωτερικούς χώρους είναι καλύτερη από το s4 αλλά νομίζω έξω αλλάζουν τα πράγματα . το ζμουθ που λέμε είναι απόλυτο στο one χωρίς ίχνος καθυστερήσης πουθενά! Θυμίζει στο smooth ios στα καλύτερα του . και η οθόνη είναι φανταστική και κερδίζει την επίσης πολύ καλή του s4 στον ήλιο και στην πιστότητα των χρωμάτων. Αυτά μέχρι τώρα. Χρήση οθόνης έχει κάπου να δω?
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Το έχω από χτες. Η ποιότητα σε σχέσει με το s4 που έχω είναι χαοτική! Ήχος φοβερός και γενικός μου άρεσε μέχρι τώρα. Με την κάμερα λίγο που ασχολήθηκα σε εσωτερικούς χώρους είναι καλύτερη από το s4 αλλά νομίζω έξω αλλάζουν τα πράγματα . το ζμουθ που λέμε είναι απόλυτο στο one χωρίς ίχνος καθυστερήσης πουθενά! Θυμίζει στο smooth ios στα καλύτερα του . και η οθόνη είναι φανταστική και κερδίζει την επίσης πολύ καλή του s4 στον ήλιο και στην πιστότητα των χρωμάτων. Αυτά μέχρι τώρα. Χρήση οθόνης έχει κάπου να δω?

 

Βάλε gsam.

 

Υ.Γ. Όταν τα λέγαμε εμείς ... :-)

Edited by bouss
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Βάλε gsam.

 

Υ.Γ. Όταν τα λέγαμε εμείς ... :-)

 

ok ευχαριστω το εβαλα.screen 5.12 λεπτα! και εχω ακομα 35% .βαρια χρηση ραδιο ιντερνετ γενικος ψαξιμο πολυ ακομα και παιχνιδι καμια μιση ωρα (φιφα14)αλλα χωρις καθολου δεδομενα μονο wifi συνεχεια.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Το γνωριζω αλλα υπαρχει ασφαλης τροπος να αγορασεις απο το play.

 

Με μεσάζοντα? ή γίνεται και απευθείας?

Link to comment
Share on other sites

Το έχω από χτες. Η ποιότητα σε σχέσει με το s4 που έχω είναι χαοτική! Ήχος φοβερός και γενικός μου άρεσε μέχρι τώρα. Με την κάμερα λίγο που ασχολήθηκα σε εσωτερικούς χώρους είναι καλύτερη από το s4 αλλά νομίζω έξω αλλάζουν τα πράγματα . το ζμουθ που λέμε είναι απόλυτο στο one χωρίς ίχνος καθυστερήσης πουθενά! Θυμίζει στο smooth ios στα καλύτερα του . και η οθόνη είναι φανταστική και κερδίζει την επίσης πολύ καλή του s4 στον ήλιο και στην πιστότητα των χρωμάτων. Αυτά μέχρι τώρα. Χρήση οθόνης έχει κάπου να δω?

 

Sorry αν σε πρήζω αλλά τελικά από που το πήρες;:p

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα από ένα παιδί από εδώ μέσα. Δεν ήθελα βονταφον η branded με Τίποτα. :) όσα βλέπεις 480 περίπου και να μην γράφουν βονταφον είναι. Μου το είπε ένας από skroutzoμαγαζο ότι τα περνούν 30 με 40 ευρώ κάτω από τα unbranded γιαυτό μπορούν και τα δίνουν τόσο χαμηλά. Ένα μαγαζί από τα σκρουτζ έχει το Vodafone 478 και το unbranded 520 περίπου. Edited by lazman
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

ερώτηση. Αν βάλω custom ROM πχ HD Revolution θα παίζει οκ το ραδιόφωνο; Επίσης, στην Google Play ROM παίζει το ραδιόφωνο;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Με μεσάζοντα? ή γίνεται και απευθείας?

 

Mε μεσαζοντα που σου δινει αγγλικη διευθυνση

http://www.doctorandroid.gr/2013/02/how-to-shop-nexus-device-from-other-country-play-store.html?m=1

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ηθελα μαυρο και βρισκω μονο της βονταφον στο σκρουτζ ηθελα να ρωτησω ποια ακριβως μειονεκτηματα εχει περαν των αναβαθμισεων; Θα εχω προβλημα με τη συνδεση ιντερνετ που εχω what's up; Επισης το vodafone logo και λοιπες εφαρμογες μονο με root αφαιρουνται;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...