Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, εμένα μου πρωτοεμφάνισε το πρόβλημα με το μωβ αρχές Σεπτεμβρίου 2014 (αγορασμένο τον 5ο του 2013) αλλά να σου πω την αλήθεια δε το έχω στείλει ακόμη διότι φοβάμαι μη μου γυρίσει χειρότερο η μου στείλουν άλλη συσκευή (με τα όποια προβλήματα που μπορεί να την ακολουθούν).

 

αυτό σκέφτομαι και εγώ. μην το στείλω για αυτό το πρόβλημα και το γυρίσουν με άλλα 10. η αρβάτο δεν είναι και ότι καλύτερο για σέρβις καλώς ή κακώς.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρόσεξε γιατί διάβασα ότι η αναβάθμιση αυτή δεν ήταν για να βγει ακόμα και δημιουργεί διαφορά προβλήματα και σε άλλους χρήστες (στους λίγους που την πρόλαβαν). Η αναβάθμιση αυτή αποσύρθηκε γρήγορα.

 

 

 

Ααα μαλιστα δεν ηξερα οτι αποσυρθηκε. προβληματα δεν ειχα αλλα δεν ειχε ολες τις λειτουργιες που εχουν ανακοινωθει.στο playstore γιατι στην εφαμογη της καμερας ομως γραφει ενημερωση

(οταν πας εφαρμογες μου στο στορ) και οταν μπαινω να πατησω γραφει οτι δεν ειναι συμβατη η συσκευη μου?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είναι να πάρω το οne μεταχειρισμένο και δεν έχει απόδειξη,τι πρέπει να προσέξω αν ισχύει η εγγύηση με το imei;ευχαριστώ προκαταβολικά:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είναι να πάρω το οne μεταχειρισμένο και δεν έχει απόδειξη,τι πρέπει να προσέξω αν ισχύει η εγγύηση με το imei;ευχαριστώ προκαταβολικά:)

 

Πρέπει να τσεκάρεις το serial number που υπάρχει στο κουτί. Λογικά θα έχεις ένα αριθμό τύπου FA36RWM11239.

Τα 2 πρώτα ψηφία δηλώνουν το εργοστάσιο κατασκευής, το οποίο δεν σε ενδιαφέρει. Τα επόμενα 2 (που σε ενδιαφέρουν) δηλώνουν

την ημερομηνία πραγωγής, το πρώτο για το έτος και το δεύτερο για τον μήνα. Στην παραπάνω περίπτωση μιλάμε για Ιούνιο του '13.

Συνοπτικά λοιπόν 3->2013, 4->2014 και οι μήνες από 1...C. Τα 1-9 είναι Ιανουάριος-Σεπτέμβρης και τα υπόλοιπα όπως παρακάτω:

Α->Οκτώβρης, Β->Νοέμβρης και C->Δεκέμβρης...

 

Καλές αγορές!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φιλε μου άλλα δεν έχει ούτε κουτί,ρωτάω αν μόνο με το imei ισχύει η εγγύηση ή πρέπει να υπάρχει και η απόδειξη και τι πρέπει να προσέξω από τυχόν προβλήματα της συσκευής και πάλι ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου.Επίσης θα τι συν και πλην εχει με το g2 που έχω τώρα;
Link to comment
Share on other sites

το δικό μου που είναι ελληνικό αγορασμένο από γερμανό, λέτε να το πάω σε κατάστημα κομοτέ μπας και γλυτώσω τα απευθείας πάρε-δώσε με αρβάτο?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φιλε μου άλλα δεν έχει ούτε κουτί,ρωτάω αν μόνο με το imei ισχύει η εγγύηση ή πρέπει να υπάρχει και η απόδειξη και τι πρέπει να προσέξω από τυχόν προβλήματα της συσκευής και πάλι ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου.Επίσης θα τι συν και πλην εχει με το g2 που έχω τώρα;

Το serial που σου λέω το αναφέρει και μέσα η συσκευή (Ρυθμίσεις->Πληροφορίες->Ταυτότητα τηλεφώνου).

Η εγγύηση χωρίς απόδειξη ισχύει για 2 χρόνια από την ημερομηνία παραγωγής της συσκευής, ασχέτως imei..

το δικό μου που είναι ελληνικό αγορασμένο από γερμανό, λέτε να το πάω σε κατάστημα κομοτέ μπας και γλυτώσω τα απευθείας πάρε-δώσε με αρβάτο?

Arvato θα πάει όπου κι αν το στείλεις. Ξεκολλήστε το κεφάλι σας πια.. Σχεδόν όλες οι συσκευές πλέoν Arvato πάνε. Ακόμα και τα nokia πχ παρόλο που υπάρχουν service points από ένα επίπεδο και πάνω arvato πάνε..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το serial που σου λέω το αναφέρει και μέσα η συσκευή (Ρυθμίσεις->Πληροφορίες->Ταυτότητα τηλεφώνου).

Η εγγύηση χωρίς απόδειξη ισχύει για 2 χρόνια από την ημερομηνία παραγωγής της συσκευής, ασχέτως imei..

 

Arvato θα πάει όπου κι αν το στείλεις. Ξεκολλήστε το κεφάλι σας πια.. Σχεδόν όλες οι συσκευές πλέoν Arvato πάνε. Ακόμα και τα nokia πχ παρόλο που υπάρχουν service points από ένα επίπεδο και πάνω arvato πάνε..

Ευχαριστώ φίλε τι συν και πλην βλέπεις σε σχέση με το g2.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε τι συν και πλην βλέπεις σε σχέση με το g2.

 

Σε αυτό δεν μπορώ να σε βοηθήσω μιας και το G2 το έπιασα μόλις για 1 ώρα στα χέρια μου μόλις πρωτοκυκλοφόρησε..

 

Σχετικά με τέτοια όμως ερωτήματα θα σε παρακαλούσα να ανοίξεις ένα νέο θέμα στους Διαξιφισμούς όπου και ανήκει.

 

Ευχαριστώ!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ είχα το G2 για κανά μήνα. αυτό που δεν το πιάνει στο M7 είναι ο ήχος από τα ακουστικά και γενικά ο ήχος. και το lag. με τις ίδιες εφαρμογές και στα 2 στο G2 είχα 600mb free, και στο Μ7 είμαι πάνω από 800-900mb. στην κάμερα υστερεί το Μ7 ειδικά το σπαστικό με το μωβ πέπλο. το Μ7 είναι πιο συμπαγής σαν κατασκευή λόγω αλουμινίου, αλλά λόγω της καμπυλότητας πίσω είναι εύκολο στο να γλιστρήσει από το χέρι. καλό θα είναι να βάλεις μια θήκη, όχι την double dip της HTC γιατί είναι σκληρή και αφήνει σημάδια στο κινητό.:)
Link to comment
Share on other sites

το δικό μου που είναι ελληνικό αγορασμένο από γερμανό, λέτε να το πάω σε κατάστημα κομοτέ μπας και γλυτώσω τα απευθείας πάρε-δώσε με αρβάτο?

Kαι εγώ αγορασμένο απο Γερμανό. Χρειάστηκε να το πάω 2 φορές για επισκευή (στον Γερμανό το πήγα) καί τις δύο φορές μου επιστράφηκε σε 2 εβδομάδες επισκευασμένο σαν καινούριο. Mου δώθηκε η εντύπωση οτι ο Γερμανός έχει δικό του service.

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ αγορασμένο απο Γερμανό. Χρειάστηκε να το πάω 2 φορές για επισκευή (στον Γερμανό το πήγα) καί τις δύο φορές μου επιστράφηκε σε 2 εβδομάδες επισκευασμένο σαν καινούριο. Mου δώθηκε η εντύπωση οτι ο Γερμανός έχει δικό του service.

 

αν είναι 2 εβδομάδες μόνο είναι καλός χρόνος. θα το κοιτάξω από δευτέρα. θενξ για το ίνφο :)

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα έναν οδηγό για κρυπτογραφηση του τηλεφώνου. Δεν το έκανα γιατί δεν βρήκα χρόνο,παρότι είναι γρήγορο και εύκολο.Σήμερα διάβασα ότι το nexus 6 που έρχεται out of the box με κρυπτογράφηση είναι πιο αργό από το nexus 5.Με την lollipop περασμένη πάντα.Θα εχω και γω μείωση στην ταχύτητα;Και μια δεύτερη ερώτηση,διάβασα επίσης κάπου ότι αν το γυρίσω σε art θα είναι ακόμα πιο snappy(πόσο πιο πολύ δηλαδή,αλλά τέλος πάντων).Κατά καιρούς είδα εδώ όμως άτομα να λένε ότι καλύτερα να μένεις έτσι όπως είσαι και να μη πηγαίνεις σε art.Τελικά τι ισχυει;Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Αρχισε και σε μένα το κολληματακι στο πληκτρολόγιο της HTC όταν πληκτρολογώ γρήγορα.Θυμάμαι το είχε και ένας φίλος εδω παλιότερα.έψαξα λίγο και άκρη δεν βρίσκει κανείς από αυτούς που έχουν το θέμα.καμία λύση ;

 

Πάνε ρυθμίσεις/προσβασιμότητα και βάλε το κινήσεις μεγένθυσης στο OFF :)

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ξαναστείλω το κινητό για service για απλό κόλλημα της οθόνης... Υπάρχει τρόπος να αποφύγω το hardware reset? Δηλαδή να διασφαλίσω κάπως τα δεδομένα μου (κυρίως τις επαφές άντε και τις φωτογραφίες, δεν έχω και τίποτα άλλο προσωπικό). Ή από το μενού ασφάλεια με pin πχ στην οθόνη κλειδώματος ή με κάποιο πρόγραμμα? Και να τους ζητήσω να μην το κάνουν και εκείνοι reset...

Διαφορετικά ποια η διαδικασία backup και restore που να δουλεύει όμως δοκιμασμένα και να επαναφέρει το κινητό με τις εφαρμογές και τα πάντα ακριβώς όπως ήταν? Google Backup, HTC Backup, Hellium Backup και πώς? (Δεν είμαι προφανώς root)

Link to comment
Share on other sites

HTC backup θα πάρει τα πάντα εκτός δεδομένα εφαρμογών. Αν θες τα παίρνεις με helium!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καλησπερα μετα απο αρκετο καιρο ειμαι παλι πισω στην παρεα , Το sensation μετα απο 2,5 χρονια συμβιωσης

μπηκε στο ντουλαπι της ιστοριας .

Εδω και περιπου 1 μηνα ειμαι ευτηχης κατοχος m7 χρυσου χρωματος , βαση του imei ειναι κατασκευης 6τος του 14

Δεν εχει καποιο θεμα ολα καλα

Την ιδια μερα ωρα που το αγορασα ξεκλειδωσα τον bootloader και περασα custom rom την viper φυσικα.

 

Παιδευτικα αρκετα με τους οδηγους στο xda για να το κανω s off {υπηρχε μερα που φλασαρα 3 διαφορετικες rom και kernel

αλλα τζιφος s off δεν ηθελε γιατι χρυσουλι μου δεν θες }

Πληρωσα και εγω το 20αρικακι και ηρεμησα τωρα ειμαι s off και με super cid , ποσα φραγκα εχει βγαλει ο τυπος, με απολυτη ελευθερια οπως λεει και ο

κολατος, πηρες m8 και το πουλας γιατι? τι θα παρεις το m9 δεν βγηκε ακομα.

Και τελος ενα μεγαλο ευχαριστω στον φιλο rzr86 για την οποια βοηθεια που μου εδωσε

Edited by nek46

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου επεστράφη μέσω courrier το κινητό από την Arvato. Από το σπίτι μου, είχε φύγει την Παρασκευή, οπότε φαντάζομαι στην Arvato θα πήγε τη Δευτέρα. Για να μην πολυλογώ, προς μεγάλη μου (υπερτεράστια για την ακρίβεια) έκπληξή μου, η Arvato μου έστειλε πίσω καινούργια συσκευή, κάτι που προφανώς δεν περίμενα, και κάτι για το οποίο τους ευχαριστώ και δημόσια.

 

Ήθελα να ρωτήσω κάτι για την κάμερα. Με το που μου ήρθε η συσκευή, την άνοιξα, και μου έβγαλε μία ειδοπόιηση ενημερώσης (update0, την όποια και πέρασα. Επειδή θυμάμαι ότι το πρόβλημα με την κάμερα είχε προκληθεί μετά από ένα update, έβγαλα αμέσως κανά δυο φωτογραφίες σε ένα ψιλοσκοτεινό χώρο, αλλά δεν παρατήρησα κάτι. Να φανταστώ ότι αν είχε πρόβλημα η κάμερα, θα το είχε ήδη εμφανίσει;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου επεστράφη μέσω courrier το κινητό από την Arvato. Από το σπίτι μου, είχε φύγει την Παρασκευή, οπότε φαντάζομαι στην Arvato θα πήγε τη Δευτέρα. Για να μην πολυλογώ, προς μεγάλη μου (υπερτεράστια για την ακρίβεια) έκπληξή μου, η Arvato μου έστειλε πίσω καινούργια συσκευή, κάτι που προφανώς δεν περίμενα, και κάτι για το οποίο τους ευχαριστώ και δημόσια.

 

Ήθελα να ρωτήσω κάτι για την κάμερα. Με το που μου ήρθε η συσκευή, την άνοιξα, και μου έβγαλε μία ειδοπόιηση ενημερώσης (update0, την όποια και πέρασα. Επειδή θυμάμαι ότι το πρόβλημα με την κάμερα είχε προκληθεί μετά από ένα update, έβγαλα αμέσως κανά δυο φωτογραφίες σε ένα ψιλοσκοτεινό χώρο, αλλά δεν παρατήρησα κάτι. Να φανταστώ ότι αν είχε πρόβλημα η κάμερα, θα το είχε ήδη εμφανίσει;

Αν μιλάς για το μωβ είναι αποτέλεσμα πολλών παραγόντων.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς για το μωβ είναι αποτέλεσμα πολλών παραγόντων.

Ναί για στο μωβ αναφέρομαι. Δεν το είχα αντιμετωπίσει στην προηγούμενη συσκευή οπότε δεν είχα δώσει ιδιαίτερη βάση στο όλο θέμα, ενώ το μόνο που θυμάμαι είναι ότι είχε εμφανισθεί μετά από ένα update.

Link to comment
Share on other sites

Ναί για στο μωβ αναφέρομαι. Δεν το είχα αντιμετωπίσει στην προηγούμενη συσκευή οπότε δεν είχα δώσει ιδιαίτερη βάση στο όλο θέμα, ενώ το μόνο που θυμάμαι είναι ότι είχε εμφανισθεί μετά από ένα update.

Το μωβ είναι λαχείο. Υπάρχουν κάποιοι που δεν το είχαν ποτέ. Υπάρχουν κάποιοι που το είχαν πάντα. Υπάρχουν κάποιοι που δεν το είχαν και το απέκτησαν. Συνδέεται άμεσα με τη θερμοκρασία της συσκευής. Αν θέλεις να δεις αν έχεις το πρόβλημα ή όχι, δεν έχεις πάρα να βάλεις τη συσκευή να φορτίζει και σε 5 λεπτά στην πρίζα τη δοκιμάζεις. Αν δεν έχει τότε δεν έχεις το πρόβλημα αλλά έχουν ακουστεί εμπειρίες από άτομα που το απέκτησαν με τον καιρό και το συνδέουν με τη βαριά χρήση που προκαλεί υψηλή θερμότητα. Τέλος υπάρχει και θεωρία των 2 φακών. Ο ένας που χρησιμοποίησε μαζικά στο one και παρουσίαζε το πρόβλημα (όχι στο 100% των περιπτώσεων) και ο άλλος της omnivision που δεν παρουσιάζει το πρόβλημα. Η πιθανότητα να έχεις τον πρώτο είναι συντριπτικα μεγαλύτερη πάντως.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Το μωβ είναι λαχείο....

Κατατοπιστικότατος (δεν έχει και thank/like button το forum)! :)

Δεν πολυχρησιμοποιώ την κάμερα, οπότε δεν θα το ζορίσω. Αν είναι να το παρουσιάσει, φαντάζομαι ότι μέχρι τον Δεκέμβρη του '15 που καλύπτομαι από εγγύηση, θα το έχει εμφανίσει.

Αυτό σχετικά με τον φακό (αν είναι την omnivision ή ο άλλος), γνωρίζεις αν μπορώ να το διαπιστώσω κάπως;

Link to comment
Share on other sites

Κατατοπιστικότατος (δεν έχει και thank/like button το forum)! :)

Δεν πολυχρησιμοποιώ την κάμερα, οπότε δεν θα το ζορίσω. Αν είναι να το παρουσιάσει, φαντάζομαι ότι μέχρι τον Δεκέμβρη του '15 που καλύπτομαι από εγγύηση, θα το έχει εμφανίσει.

Αυτό σχετικά με τον φακό (αν είναι την omnivision ή ο άλλος), γνωρίζεις αν μπορώ να το διαπιστώσω κάπως;

Τώρα μου βάζεις δύσκολα. Κάποτε το είχα βρει στους xda. Βασικά είναι ένα αρχείο κειμένου στη μνήμη της συσκευής που ανάλογα με αυτό που γράφει καταλαβαίνεις τον κατασκευαστή. Θα το ξαναδώ μήπως και το βρω. Πάντως η αναλογία είναι συντριπτικά μεγαλύτερη για τον "κακό" φακό (ST) εκτός εάν είναι πολύ καινούριο. Στις τελευταίες παρτίδες καθώς και στο Μ8 εξαιτίας των προβλημάτων του ST η HTC χρησιμοποιεί αποκλειστικά τους φακούς της omnivision.

Edited by bouss
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μου βάζεις δύσκολα. Κάποτε το είχα βρει στους xda. Βασικά είναι ένα αρχείο κειμένου στη μνήμη της συσκευής που ανάλογα με αυτό που γράφει καταλαβαίνεις τον κατασκευαστή. Θα το ξαναδώ μήπως και το βρω. Πάντως η αναλογία είναι συντριπτικά μεγαλύτερη για τον "κακό" φακό (ST) εκτός εάν είναι πολύ καινούριο. Στις τελευταίες παρτίδες καθώς και στο Μ8 εξαιτίας των προβλημάτων του ST η HTC χρησιμοποιεί αποκλειστικά τους φακούς της omnivision.

 

μήπως εννοείς αυτό που το βλέπεις μέσω ES?

 

http://imgur.com/a/Tvvnb

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...