Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, πάτησα ταυτόχρονα το power και τα δυο κουμπιά αυξομείωσης του ήχου, μπουτάρησα κανονικά το τηλ. αλλά κάτω αριστερά μου έβγαλε μια ένδειξη που έλεγε "ασφαλής λειτουργία", έκανα επανεκκίνηση κι εξαφανίστηκε.

Μήπως ξέρει κανείς τι είναι η "ασφαλής λειτουργία"?

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, πάτησα ταυτόχρονα το power και τα δυο κουμπιά αυξομείωσης του ήχου, μπουτάρησα κανονικά το τηλ. αλλά κάτω αριστερά μου έβγαλε μια ένδειξη που έλεγε "ασφαλής λειτουργία", έκανα επανεκκίνηση κι εξαφανίστηκε.

Μήπως ξέρει κανείς τι είναι η "ασφαλής λειτουργία"?

 

Σε περίπτωση που κανεις εγκατάσταση καμία εφαρμογή και δεν ανοίγει μετά η συσκευή η γενικότερα κανεις κάτι και δεν ανοίγει η συσκευή την ανοίγεις με ασφαλή λειτουργία που φορτώνει μόνο τα βασικά σβήνεις οτι δημιουργεί το πρόβλημα και μετά κανεις επανεκκίνηση και ανοίγει η συσκευή σε κανονική λειτουργία.

Κάτι παρόμοιο με την ασφαλή λειτουργία στα Windows αν γνωρίζεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 10 μηνες κατοχης htc one,

Συμπερασμα δυστηχως ειναι το πιο προβληματικο htc που εχω αγορασει.

 

Μωβ καμερα.

Οθονη ξεκολαει στα πλαγια.

Χανει την σιμ οποτε του ερθει.

Το 3g ανοιγει αλλα πολλες φορες δεν μεταφερει δεδομενα.

 

Μαλλον ειναι το τελος της σχεσης μου με την htc,χρονια πελατης ημουνα αλλα σε συνδιασμο με το τελειο service.....

Bye bye htc

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 10 μηνες κατοχης htc one,

Συμπερασμα δυστηχως ειναι το πιο προβληματικο htc που εχω αγορασει.

 

Μωβ καμερα.

Οθονη ξεκολαει στα πλαγια.

Χανει την σιμ οποτε του ερθει.

Το 3g ανοιγει αλλα πολλες φορες δεν μεταφερει δεδομενα.

 

Μαλλον ειναι το τελος της σχεσης μου με την htc,χρονια πελατης ημουνα αλλα σε συνδιασμο με το τελειο service.....

Bye bye htc

 

Τα ίδια... Με την μωβ κάμερα μου διαλύσανε το κινητό στο service + αναμονή ενός μήνα. Ευτυχώς το amazon το πήρε πίσω και εγώ έκανα την βλακεία και το ξαναπήρα! Σε λιγότερο από 2 μήνες είδα ότι και εμένα μου έχει ξεκολήσει η οθόνη στα πλαϊνά... Και δεν υπάρχει η δικαιολογία των πρώτων συσκευών αφού έχει ημερομηνία κατασκευής 6/2014!!! Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω... Ούτε σκοπεύω να μείνω πάλι χωρίς κινητό για 1 μήνα αλλά ούτε τους το εμπιστεύομαι για επισκευή! Γι αυτό ζητάω βοήθεια εδώ μήπως και το φτιάξω μόνος μου, πχ αν το ζεστάνω υπάρχει περίπτωση να ξανακολλήσει η κόλλα ή αν βάλω μόνος μου ανασηκώνοντας της οθόνη λίγη κόλλα, αλλά ακόμα περιμένω απάντηση...:(

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 10 μηνες κατοχης htc one,

Συμπερασμα δυστηχως ειναι το πιο προβληματικο htc που εχω αγορασει.

 

Μωβ καμερα.

Οθονη ξεκολαει στα πλαγια.

Χανει την σιμ οποτε του ερθει.

Το 3g ανοιγει αλλα πολλες φορες δεν μεταφερει δεδομενα.

 

Μαλλον ειναι το τελος της σχεσης μου με την htc,χρονια πελατης ημουνα αλλα σε συνδιασμο με το τελειο service.....

Bye bye htc

Δυστυχώς το Μ7 ήταν της υπομονής. Εγώ άλλαξα 2 μέχρι να βρω το καλό. Από τη στιγμή που το βρήκα όμως δεν έχω κανένα παράπονο, εκτός ίσως από την μπαταρία σε 3g.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος; Εχω την συσκευή ολοκαίνουργια και δεν μπορώ να κάνω αναβάθμιση.

Μου βγάζει ενα κόκκινο τριγωνάκι και σταματάει.

Απο την παρακάτω φωτογραφία τι συμπεράσματα βγαίνουν.

Εγώ πχ βλεπω οτι ειναι S-Off.

Πως γινεται αυτό; Καινούργια συσκευή χωρίς να εχει πειράξει κάτι κάποιος;

Τι άλλο βλέπετε μήπως φταίει κάτι και γι αυτό δεν γινεται η αναβάθμιση;

Ούτε root ούτε custom recovery τιποτα δεν εχει πειραχτεί. Photo%2028-10-14%20-%2012%2050%2025%20%CE%BC.%CE%BC..jpg?dl=0

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου, ελληνικό. Δεν είναι η ενημέρωση eye.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα..Περιμενω ενα Μ7 μπλε και θελω να ρωτησω κατι..Σαν μεταγενεστερο χρωμα και επειδη ξερω οτι μαυρο και ασημι ειχαν καποια σοβαρα θεματα σαυτο πρεπει να προσεξω κατι?Εχει κανεις εδω μπλε να μου πει αν εχει αυτες τις ασθενειες?Επισης επειδη ειναι αγορασμενο απο AMAZON αλλα εχει χαθει η αποδειξη θα εχω προβλημα με την εγγυηση του?Εχω ταλαιπωρηθει αρκετα απο το κινητο το ειχα σ ασημι και μαυρο αλλα δυστυχως και τα δυο ειχαν προβληματα αλλα ειναι τοσο ομορφο το ατιμο και βλεπω οτι η htc ακομα το υποστηριζει που θελω να του δωσω ακομα μια ευκαρια..Η γνωμη σας ?Το cid του κινητου ειναι htc___102.. Edited by navouxodonosoras
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που κανεις εγκατάσταση καμία εφαρμογή και δεν ανοίγει μετά η συσκευή η γενικότερα κανεις κάτι και δεν ανοίγει η συσκευή την ανοίγεις με ασφαλή λειτουργία που φορτώνει μόνο τα βασικά σβήνεις οτι δημιουργεί το πρόβλημα και μετά κανεις επανεκκίνηση και ανοίγει η συσκευή σε κανονική λειτουργία.

Κάτι παρόμοιο με την ασφαλή λειτουργία στα Windows αν γνωρίζεις

 

Τάσο καλημέρα και σε ευχαριστώ πολύ, κατάλαβα :)

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

με το flash player τι παιζει?μου βγαζει οτι δεν υποστηριζεται απο τη συσκευη

 

Κανένα android κινητό δεν υποστηρίζει flash εδώ και καιρό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Σωστά όπως αναφέρει ο giannis12a δεν υποστηρίζεται από την συσκευή, αλλά μπορείς να δοκιμάσεις κάποιον browser από το market που υποστηρίζει φλας. Νομίζω ότι είναι ο dolphin:

https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.mgeek.TunnyBrowser

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι...ειμαι κατοχος του htc m7. Το κινητο ειναι μεταχειρισμενο και το αγορασα απο ενα παιδι..αυτος μου ειπε οτι ειναι rootαρισμενο και τρεχει λεει την ρομ της viper one... εγω δεν ξερω απο αυτα και ηθελα να ρωτησω σε περιπτωση επισημης αναβαθμισης θα την παρω στο κινητο μου ( ακουσα για andoid 5)? κι αν οχι τι πρεπει να κανω για να το επαναφερω σε original κατασταση?η βοηθεια σας θα ναι πολυτιμη ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε αρχικά το cid get απ το play store και πες μας το cid σου. Μετά κλείσε το κινητό και άνοιξε το πατώντΑς volume up + power για να μπεις στον bootloader. Εκεί πες μας αν λέει s-on s-off , OS version

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Πολύ εύκολα μπορείς επιστρέψεις το κινητό σου στην εργοστάσιακη κατάσταση. Κράτα ένα backup τα αρχεία σου και θα σου γράψω έναν μίνι οδηγό τώρα

 

1.Προαιρετικά κλειδωνεις τον bootloader ώστε να γράφει LOCKED φλασαροντας το παρακάτω αρχείο http://www.htc1guru.com/2013/11/new-bootloader-unlock-tool/

 

2.Μετά φλασαρεις το στοκ αρχείο απ την παρακάτω σελίδα http://www.htc1guru.com/dld/guru_reset_m7_3-62-401-1-zip/ διαλέγοντας να περάσει και stock radio, stock recovery

Edited by Finn

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

απο 15/10 εχω στειλει το κινητο στην ΑΡΒΑΤΟ για το γνωστο θεμα καμερας-υπερθεμανσης...

σε σημερινη τηλεφωνικη επικοινωνια μου ειπαν πως το κινητο ειχε αποσταλει στην Γερμανια και αναμενεται την επομενη εβδομαδα πισω...

λετε να εχω αντικατασταση συσκευης ή απλα αλλαγη καποιου ανταλλακτικου? ειχε κανεις αλλος παρομοια εμπειρια?

Link to comment
Share on other sites

απο 15/10 εχω στειλει το κινητο στην ΑΡΒΑΤΟ για το γνωστο θεμα καμερας-υπερθεμανσης...

σε σημερινη τηλεφωνικη επικοινωνια μου ειπαν πως το κινητο ειχε αποσταλει στην Γερμανια και αναμενεται την επομενη εβδομαδα πισω...

λετε να εχω αντικατασταση συσκευης ή απλα αλλαγη καποιου ανταλλακτικου? ειχε κανεις αλλος παρομοια εμπειρια?

 

Εγώ, δεν κάνανε αντικατάσταση και μου το γυρίσανε γεμάτο γρατσουνιές και κόλλες!!! Ευτυχώς το amazon το δέχτηκε άμεσα πίσω όταν τους είπα την ιστορία επειδή γνωρίζουν την "κατάσταση"....

Link to comment
Share on other sites

Στο πρωτο μου Μ7 ειχα και εγω το προβλημα με τη μωβ καμερα και το κενο αναμεσα στο πλαστικο και στο μεταλλο στο σασι. Μου το αλλαξαν στην Αρβατο,αλλο σασι και οθονη αρα μαλλον εγινε αντικατασταση. Στο δευτερο εχω την πολυ θερμη κιτρινη οθονη ( ενω στο πρωτο ειχα την πιο ψυχρη με το πολυ ωραιο ασπρο), Light bleed κατω δεξια στα capacitive buttons και πολλες φορες ενω εχω φουλ σημα δεν μου λειτουργουν τα δεδομενα. Για να στρωσει πρεπει να ενεργοποιησω/απενεργοποιησω το flight mode... Επισης υπερθερμαινεται υπερβολικα στα παιχνιδια ακομα και τωρα το χειμωνα και η ενδειξη της μπαταριας εξακολουεθι να ειναι οτι ναναι... Εχεις 80%, το κανεις επανεκκινηση, σου δειχνει προσωρινα 65% και μετα ξαναγυρναει στο 80% !

 

Απλα επειδη ηταν το πρωτο μεταλλικο κινητο της εταιριας ειναι γεματο παιδικες ασθενειες. Στο Μ8 εχουν διορθωθει σχεδον ολα τα προβληματα και ειναι κινηταρα!

 

Αυτο που με κραταει στη HTC και δεν την αλλαζω ευκολα ειναι το Sence, η μεταλλικη κατασκευη και συνολικα η ποιοτητα της συσκευης, το πολυ καλο μεγεθος και τα τρομερα ηχεια του. Δυσκολα βρισκεις τοσο χρηστικο, ομορφο και ποιοτικο κινητο... :)

 

ΥΓ: Μολις εκανα και εγω την τελευταια αναβαθμιση (6.09.401.10). Θα περιμενω να δω αν καποια ψιλοπροβληματακια εχουν φτιαχτει...

Edited by Nippon
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια παιδια δεν την παλευει πλεον, ετσι δεν ειναι? φορτιζει 100% και σε μια ωρα χωρις να κανεις τιποτα απολυτως σε 2g εχει πεσει 5%...
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια παιδια δεν την παλευει πλεον, ετσι δεν ειναι? φορτιζει 100% και σε μια ωρα χωρις να κανεις τιποτα απολυτως σε 2g εχει πεσει 5%...

Κάτι άλλο θα φταει,δε μπορεί να πέφτει τόσο γρήγορα..Για δες wakeloxk detector μήπως μένει τίποτα ανοικτό

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις πάντως ότι το 2g είναι δίκοπο μαχαίρι. Αυτή η έτσι κι έτσι κατάσταση του "έχω ίντερνετ αλλά είναι πολύ αργό" μπορει να κρατάει τη συσκευή σε εγρήγορση για πολλή ώρα αφού μια ενημέρωση ας πούμε μπορεί να θέλει πολλαπλάσιο χρόνο για να γίνει.

Φυσικά κι εγώ εδώ θα προσθέσω ότι είτε λόγω έκδοσης είτε λόγω χρόνου η μπαταρία δεν είναι και στα καλύτερα της.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...