Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο το προβλημα το εχω παρατηρησει εγω με το skype.Μετα απο αρκετο(συνηθως χρονο) π.χ 2-3 ωρες χανοταν η κληση πατουσα τερματισμος δεν ανταποκρινοταν.Εξοδος,παλι τιποτα..Μονο με restart εστρωνε.Αν πατουσα το home,το κινητο λειτουργουσε κανονικοτατα.Αλλα το skype δεν μπορουσε να κλεισει με τιποτα..

 

Τελικά το πρόβλημα δεν ήταν τυχαίο. Το ραδιόφωνο κλείνει πάντα στα 3-4 λεπτά. "Unfortunately Blutooth share has stopped", blutooth για την ιστορία δεν είχε ενεργοποιηθεί. Δεν μπορώ να κάνω χρήση του ραδιοφώνου. :mad: Και φυσικά, όπως και το skype πιο πάνω, δεν κλείνει. Δεν το έχω googlarei, θα δω αν υπάρχει γιατριά. Διαφορετικά μόνο μετά την έλευση της kitkat θα κάνω κάτι...

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το update που έδωσε η Google μείωσε το drain της μπαταρίας από τα Google services αυτό άλλαξε

 

Να ρωτήσω κατι;αυτο τωρα το apk κανει για ολα τα android ετσι;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά sos. Μπορεί κάποιος να μου πει.γιατί με το που κάνω format το κινητό όταν κάνω setup και βάζω την Sim card μέσα.μου βγάζει ελληνικά. Τα επιλέγω. Και όλα οκ..μετα αν μπω και αλλάξω γλώσσα τηλεφώνου,και βάλω αγγλικά .οτν πάω να ξανά βάλω ελληνική γλώσσα δεν υπάρχει σαν επιλογή. Γιατί;; να το πάω arvato.. Τι να. Κάνω.;;;
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά sos. Μπορεί κάποιος να μου πει.γιατί με το που κάνω format το κινητό όταν κάνω setup και βάζω την Sim card μέσα.μου βγάζει ελληνικά. Τα επιλέγω. Και όλα οκ..μετα αν μπω και αλλάξω γλώσσα τηλεφώνου,και βάλω αγγλικά .οτν πάω να ξανά βάλω ελληνική γλώσσα δεν υπάρχει σαν επιλογή. Γιατί;; να το πάω arvato.. Τι να. Κάνω.;;;

 

Να αποφασίσεις ποια γλώσσα θέλεις και να μην το αλλάζεις συνεχώς. Το κινητο σου προφανώς δεν είναι ελληνικό και γι αυτό όταν το σετάρεις για κάποιο περίεργο λόγο σταματάει να σου δίνει την επιλογή των ελληνικών (που το σύστημα έχει άλλα επειδή δεν προοριζόταν για την Ελλάδα η συσκευή δε σου το προσφέρει). Η arvato δεν πρόκειται να σου βάλει firmware διαφορετικό από αυτό που προορίζεται για την συσκευή σου. Αν πάλι πιστεύεις ότι μπορεί να σου κάνουν κάτι δοκίμασε να κάνεις ένα τηλέφωνο πρώτα.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Πως θα δω απού που είναι η συσκευή;; αύριο πάντως θα το πάω εκεί..
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Θα με κάνετε να περάσω κι εγώ το νέο apk για τα Google Services παρ' ότι είναι πολύ ΟΚ η μπαταρία τον τελευταίο καιρό.

 

Πως θα δω απού που είναι η συσκευή;; αύριο πάντως θα το πάω εκεί..

 

Aφού θέλεις ελληνικά γιατί το αλλάζεις μετά;

Link to comment
Share on other sites

Πως θα δω απού που είναι η συσκευή;; αύριο πάντως θα το πάω εκεί..

 

κατεβασε το cid getter απο το play δες τι cid σου δινει και ψάξε σε αυτήν τη λίστα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2445289. τσαμπα θα το πας στην αρβατο, δεν ειναι προβλημα της συσκευης..

 

παρεπιπτοντως το apk των google services που ποσταρε ο galanakop ειναι η εκδοση 4.1.31 και βλέπω πως εγω εχω την 4.1.32 και παντα το google services επαιζε στο 0.1%.

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το Morelocale2 να τελειώνεις. Αν ήταν για τέτοια θέματα να στέλναμε το κινητό στην arvato...

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

παρεπιπτοντως το apk των google services που ποσταρε ο galanakop ειναι η εκδοση 4.1.31 και βλέπω πως εγω εχω την 4.1.32 και παντα το google services επαιζε στο 0.1%.

 

Κι εγώ αυτήν έχω (4.1.32). Δεν έχει νόημα να περνάτε χειροκίνητα, αφού αναβαθμίζονται μόνα τους στο background τα Google play services.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτήν έχω (4.1.32). Δεν έχει νόημα να περνάτε χειροκίνητα, αφού αναβαθμίζονται μόνα τους στο background τα Google play services.

 

Kι εγώ αυτή έχω, πιθανότατα σε αυτό να οφείλεται και η αλλαγή που είχα στην μπαταρία τον τελευταίο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία εβδομάδα όταν κλείνω το Real Racing παρατηρώ redraw. Εμφανίζεται πρώτα το εικονίδιο στην μπάρα που μπαίνει στις εφαρμογές και σιγά σιγά τα υπόλοιπα εικονίδια. Δεν χρησιμοποιώ άλλα παιχνίδια για να ξέρω αν το κάνει γενικώς και σε αυτό μετά απο χρήση 10 λεπτών, δεν συνηθίζω παραπάνω. Έκανα επανεκκίνηση αλλά συνεχίζεται. Έχει παρατηρηθεί κάτι αντίστοιχο;

 

P.S.: Σε αυτο το σημείο να "παραπονεθώ" για το One. Δεν θυμάμαι πόσους μήνες είχα να του κάνω επανεκκίνηση, πήγα να ξεχάσω το ΡΙΝ :p

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το Morelocale2 να τελειώνεις. Αν ήταν για τέτοια θέματα να στέλναμε το κινητό στην arvato...

Αυτό θέλει να το περάσεις μέσω cmd. Τελικά είδα απο το cid.είναι HTC -102. Οπότε είναι γερμανικό.. Γιαυτό δεν μου βγάζει δεύτερη φορά τα ελληνικα παρα μόνο στο σεταρισμα.

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

ναι ετσι περνιεται. υπαρχει τοπικ με λεπτομερειες..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρες. Σκέφτομαι να κάνω την μεταβαση από το Ζ στο One. Εκτός από το να διαβάσω όλα τα ποστ, θα έχω και κάποιες απορίες έξτρα. Δεν ξέρω αν το έχει ποστάρει κάποιο άλλο παιδί αυτό http://www.gsmarena.com/android_44_kitkat_now_available_on_european_htc_one-news-7621.php
Link to comment
Share on other sites

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

απ ότι διαβασα καποια branded την πηραν την αναβαθμιση και τωρα αναμενουμε κι εμεις..ψιλοαδιαφορη μου φαινεται η αναβαθμιση παντως καθως απ οτι λεει και ο sotnem ουτε διαφορα στη μπαταρια ειδε, ουτε αρτ υπαρχει..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα αδιάφορη μου φαίνεται η αναβάθμιση. Έφυγα από nexus και δε μου λείπει καθόλου όλο αυτό που γινόταν με τις αναβαθμίσεις. Άσε που μερικές ήταν προβληματικές και περίμενες για νέα. Ας παίρνουμε τις σταθερές μόνο, πχ 4.4.2 κι όχι 4.4 και 4.4.1.
Link to comment
Share on other sites

απ ότι διαβασα καποια branded την πηραν την αναβαθμιση και τωρα αναμενουμε κι εμεις..ψιλοαδιαφορη μου φαινεται η αναβαθμιση παντως καθως απ οτι λεει και ο sotnem ουτε διαφορα στη μπαταρια ειδε, ουτε αρτ υπαρχει..

 

Σε κάποιο σημείο είδα να πέφτει πολύ η απόδοση της μπαταρίας αλλά πιθανότατα συνέπεσε με τις διάφορες χαζομάρες στα Google Services.

Επειδή αλλάζουν πάντως κάτι επιλογές σε κάτι μενού (location και τέτοια) καλό είναι να το ψάξετε αν δείτε κάτι να μην πηγαίνει καλά.

Κατά τα άλλα πραγματικά δεν είδα καμία διαφορά ουσιαστική, εκτός από το θέμα που είχα με το wifi στο ρούτερ μου (υπάρχει και σχετικό τόπικ με ακριβώς το ίδιο θέμα). Πλέον να πω την αλήθεια περισσότερο αλλαγές στο Sense με ενδιαφέρουν. Λογικά το 6 θα το πάρουμε καλοκαίρι αφού βγει το νέο One.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αλλάζουν πάντως κάτι επιλογές σε κάτι μενού (location και τέτοια) καλό είναι να το ψάξετε αν δείτε κάτι να μην πηγαίνει καλά.

 

Κατάλαβα. Οι χαζομάρες της Google που αλλάζει συνέχεια το μενού με τα locations και όλο και κάτι κρύβει ή σε μπερδεύει. Κλασσικό παράδειγμα στην 4.3 (αν δεν κάνω λάθος) στο WiFi όπου είχε ενεργοποιημένη την επιλογή να σκαναρουν για δίκτυα οι εφαρμογές και ρουφαγε όλη τη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Οι αλλαγές του 4.4 σε σχέση με το 4.3 υπαρχουν εδώ:

 

  • Refreshed interface with white elements instead of blue
  • Ability for applications to trigger translucency in the navigation and status bars
  • Applications can now use "immersive mode" to keep the navigation and status bars hidden while maintaining user interaction
  • Optimizations for performance on devices with lower specifications, including zRAM support and "low RAM" device API
  • Wireless printing capability
  • NFC host card emulation, enabling a device to replace smart cards
  • WebViews now based on Chromium engine (feature parity with Chrome for Android 30)
  • Expanded functionality for notification listener services
  • Public API for developing and managing text messaging clients.
  • New framework for UI transitions
  • Storage access framework for retrieving content and documents from other sources
  • Sensor batching, step detector and counter APIs
  • Settings application now makes it possible to select default text messaging and home (launcher) application
  • Audio tunneling, audio monitoring, loudness enhancer
  • Built-in screen recording feature (primarily for developers, usage of ADB is required)
  • Native infrared blaster API
  • Expanded accessibility APIs and system-level closed captioning settings
  • New experimental runtime virtual machine, ART (not enabled by default)
  • Bluetooth Message Access Profile (MAP) support
  • Disabled access to battery statistics by third-party applications
  • Settings application no longer uses a multi-pane layout on devices with larger screens
  • Wi-Fi and mobile data activity (TX/RX) indicators are moved to quick settings

 

(και εδώ και δω)

 

Αν δεν σας ενδιαφέρει τίποτα από αυτά, δεν χρειάζετε να βιάζεστε.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το wireless printing δεν υπάρχει στο One, εκτός αν δεν το πήρα χαμπάρι.

Το αγαπημένο μου είναι το:

Disabled access to battery statistics by third-party applications

 

Αυτό μόνο ο Στιβ Τζομπς θα μπορούσε να το πουλήσει για θετικό.

:p

 

Ευτυχώς πλέον ξεπεράστηκε και παίζουν τα apps σε γενικές γραμμές.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το wireless printing δεν υπάρχει στο One, εκτός αν δεν το πήρα χαμπάρι.

 

Δεν υπάρχει στο Developer Edition αλλά έρχεται στο ευρωπαϊκό..[ATTACH]40259[/ATTACH]

 

BTW aπλά έκλεισα τα data...[ATTACH]40262[/ATTACH][ATTACH]40263[/ATTACH]

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...