Jump to content

LG Optimus L5 II (E460 / E455)


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με βάση τα στοιχεία που αναφέρονται εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=356673

"Tο Optimus L5 II με 1GHz Cortex-A9 CPU

και PowerVR SGX531 GPU, οθόνη 4 ιντσών WVGA και Android 4.1.2 Jelly Bean.

 

Παράλληλα, την εμφάνιση τους θα κάνουν και δίκαρτες εκδόσεις των Optimus L5 II και L7 II."

 

Μονοπύρηνο με 1700άρα μπαταρία.

 

Αναλυτικότερα εδώ:

http://www.gsmarena.com/lg_optimus_l5_ii_e460-5293.php

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 65
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς αν υποστηρίζει

USB OTG;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καμία κίνηση για το κινητούλι αυτό?

Εγώ το πήρα πριν κανα 3 μηνο, συμπαθητικό είναι, με μερικά θεματάκια.

Ας μαζευτούμε λίγο οι κάτοχοι να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε για να το βελτιώσουμε!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα.

Σκέφτομαι να περάσω από το LG L5 E610 στο LG L5 E460.

Έχει νόημα;

Αυτό που με απασχολεί πιο πολύ είναι η διάρκεια της μπαταρίας. Στο gsmarena βλέπω για το πρώτο μοντέλο 900 ώρες, ενώ για το άλλο 550, αν θυμάμα καλά.

Πώς είναι στην πράξη η μπαταρία στο ΙΙ (Ε460); Γιατί με το Ε610 είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Με τη χρήση που του κάνω, με βγάζει 4 μέρες!

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος φίλος από εδώ μέσα έχει πληροφορίες για το εν λόγω κινητό γιατί ενδιαφέρομαι πολύ για την αγορά του...

Link to comment
Share on other sites

Eιναι στο μεσο ορο η μπαταρια του,ουτε κρυο ουτε ζεστη. Αν το πιεσεις θα φυγει γρηγορα,σε stand by ειναι πολυ καλη.

Το καλυτερο του κινητου ειναι η οθονη του. Για αυτη την κατηγορια τιμης ειναι αψογη.

Link to comment
Share on other sites

Καμία κίνηση για το κινητούλι αυτό?

Εγώ το πήρα πριν κανα 3 μηνο, συμπαθητικό είναι, με μερικά θεματάκια.

Ας μαζευτούμε λίγο οι κάτοχοι να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε για να το βελτιώσουμε![/QUOT

 

Γνωρίζει κάποιος παιδιά ποια είναι τα "θεματάκια" που παρουσιάζει το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καποια ιδιαιτερα θεματα με το κινητο,απλα,οπως τα περισσοτερα μονοπυρηνα με 512 ram ,το πιανει ενας μικρος λοξυγκας οταν πιεστει :rolleyes: ...

Τιποτα ανησυχητικο ομως, ο mediatek που εχει νομιζω ειναι ικανοτερος απο τους παλιους μονοπυρηνους snapdragon των υπολοιπων και εχει και σχετικα καλη καρτα γραφικων. Σε σχεση με το p700 μιας φίλης μου παντως,παει πολυ καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μόλις σήμερα είδα ότι τα παλιά μηνύματά μου σχετικά μα το "duet" περάσαν εδώ.....οπότε αρχίζω τις ερωτήσεις :D

 

LG L5 II (E455) DUET το έχει κανένας??? εντυπώσεις?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μόλις το ενεργοποίησα οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές (σε σχέση με το s duos που μου είχε σπάσει τα νεύρα με τα κολλήματα) κατέβασμα και εγκατάσταση εφαρμογών γρήγορο φοβερό μενού και οθόνη. Θα το δουλέψω λίγο και θα μεταφέρω τις εντυπώσεις μου.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το ενεργοποίησα οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές (σε σχέση με το s duos που μου είχε σπάσει τα νεύρα με τα κολλήματα) κατέβασμα και εγκατάσταση εφαρμογών γρήγορο φοβερό μενού και οθόνη. Θα το δουλέψω λίγο και θα μεταφέρω τις εντυπώσεις μου.

 

δεν ξερω αν εννοεις το E455 αλλα το εχω παρει εδω και 2-3 βδομαδες και μου φαινεται οντως πολυ καλο σε σχεση με ενα alcatel 918D που ειχα

Link to comment
Share on other sites

Για το Ε455 αναφέρομαι εάν θέλεις πες μου εντυπώσεις - είχα το s duos και είχα αγανακτήσει από τα κολήματα- σε εσένα πως συμπεριφέρεται κολάει?
Link to comment
Share on other sites

Για το Ε455 αναφέρομαι εάν θέλεις πες μου εντυπώσεις - είχα το s duos και είχα αγανακτήσει από τα κολήματα- σε εσένα πως συμπεριφέρεται κολάει?

 

προς το παρον το δουλευω χωρις καρτες μεσα...πιο πολυ σαν tablet και δεν εχω δει τιποτα κολληματα ακομα.....φανταζομαι οτι οταν θα μπουν και οι καρτες θα "βαρυνει" περισσοτερο αλλα σου λεω καμια σχεση με το alcatel που ειχα (χθες κατεβασα και νεοτερο λογισμικο απο την LG). για root εχεις ψαξει τιποτα ή δεν σε ενδιαφερει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαίνω σε διαδικασία root γιατί τη φοβάμαι - εγώ το έχω καθαρά σαν κινητό- μπορείς να μου πεις εάν έχει στη πρόσοψη λεντάκι για αναπάντητες? παρόλο που του έβαλα εφαρμογές και κάρτα 8άρα ελάχιστα βάρυνε, εδώ στο s duos τρόμαζα να κάνω κλήση.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαίνω σε διαδικασία root γιατί τη φοβάμαι - εγώ το έχω καθαρά σαν κινητό- μπορείς να μου πεις εάν έχει στη πρόσοψη λεντάκι για αναπάντητες? παρόλο που του έβαλα εφαρμογές και κάρτα 8άρα ελάχιστα βάρυνε, εδώ στο s duos τρόμαζα να κάνω κλήση.

 

απο οτι εχω δει ως τωρα δεν εχει....του εχεις περασει κανενα προγραμμα για πλοηγηση?

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει και πώς ενεργοποιείται;

Τελικά το βρήκα googlάροντας.

 

 

 

:!:-- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σας παρακαλούσαμε να αποφεύγετε τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποιήστε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλετε να προσθέσετε κάτι στο μήνυμα σας ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλετε να απαντήσετε ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

 

Edited by m7ixalis
συνενωση συνεχόμενων μυνηματων
Link to comment
Share on other sites

παιδια λιγο τα φωτα σας. Εκανα hard reset το τηλεφωνο και απο τοτε ανοιγει, βλεπω το ρομποτ, κλεινει,αναβει και οταν παει στο λογοτυπο της lg σβηνει! Κανει συνεχεια αυτο! Δοκιμασα με το download mode να ξαναπερασω το λογισμικο και ενω το εκανα 2 φορες με τον επισημο τροπο και μια με τον τροπο απο το xda με offline συνεχιζει και κανει τα ιδια! Υπαρχει καποιος με αντιστοιχο προβλημα;

Πιστευω οτι το κινητο ειναι νεκρο,δεν εχω και εγγυηση! Να πω επισης οτι οταν το βαλω να φορτισει βγαζει οτι φορτιζει δειχνει και την μπαταρια αλλα αμα παω να το ανοιξω,αυτο δεν ανοιγει με τιποτα. Πρεπει να μην φορτιζει για να ανοιξει. Επισης αν ειναι ανοιχτο εστω μεχρι να φτασει στο λογοτυπο της lg που κλεινει το τηλεφωνο,αμα του βαλω το καλωδιο για φορτιση,τοτε παλι κλεινει κ παει για την φορτιση!

 

 

Δεν νομιζω να εχει μεινει τιποτα αλλο να δοκιμασω απλα ειπα να δοκιμασω και εδω , μηπως ειχε καποιος το ιδιο προβλημα και ειχε βρει την λυση ή μηπως ξερει το οτιδηποτε. Ευχαριστω προκαταβολικα και συγνωμη για το μεγαλο κειμενο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...πήρα το LG 5 II 460 πριν δύο μέρες και μου παρουσιάζει κάποιο θέμα με το σήμα. Δηλαδή πρέπει να υπάρχει καλύτερο σήμα στο χώρο που βρίσκομαι για να μου δώσει 2 γραμμές. Σε εξωτερικό χώρο είναι όλα μια χαρά, μάλιστα όταν βρει δυνατό σήμα το τηλέφωνο δουλεύει δουλεύει γρήγορα σε δίκτυο κλπ. Έχει κάποιος πρόβλημα με την δύναμη του δέκτη ?
Festina Lende
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...πήρα το LG 5 II 460 πριν δύο μέρες και μου παρουσιάζει κάποιο θέμα με το σήμα. Δηλαδή πρέπει να υπάρχει καλύτερο σήμα στο χώρο που βρίσκομαι για να μου δώσει 2 γραμμές. Σε εξωτερικό χώρο είναι όλα μια χαρά, μάλιστα όταν βρει δυνατό σήμα το τηλέφωνο δουλεύει δουλεύει γρήγορα σε δίκτυο κλπ. Έχει κάποιος πρόβλημα με την δύναμη του δέκτη ?

 

δοκιμασε μηπως το εχεις να δουλευει σε 3G αν ναι φυσιολογικα μεσα σε κλειστους χωρους δεν παει παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Το προηγούμενο τηλέφωνο που είχα (LG 450) είχε κάπως καλύτερο σήμα μέσα στο σπίτι. Στο καινούργιο μου, το LG 5 II 460, έκανα αυτή τη ρύθμιση, ώστε το τηλέφωνο να έχει μόνο 2G, αλλά η βελτίωση είναι έως ελάχιστη. Θα το δουλέψω λίγο έτσι και θα δω. Πάντως το τηλέφωνο είναι καταπληκτικό και δεν υπάρχει περίπτωση να το παρατήσω, ακόμα και με λιγότερο σήμα σε εσωτερικούς χώρους θα το λειτουργώ. Είμαι ενθουσιασμένος με την οθόνη του, την μπαταρία του, κλπ. Έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα και αν ναι πώς το έλυσε...?
Festina Lende
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αγόρασα μια θήκη από ebay για μια φίλη μου αλλά αυτή έχει το L5 και δεν ταιριάζει!:mad:

Είναι λευκή flip δερμάτινη, δεν χρησιμοποιήθηκε καθόλου, φυσικά, είμαι έτοιμος να την στείλω πίσω αλλά με 6 ευρώ αν την θέλει κάποιος, του την στέλνω! Μέχρι Δευτέρα που θα ξανανοίξει το ταχυδρομείο γίνεται, αν την θέλει κανείς!

Η ζωή είναι ΠΟΛΥ μικρή, μην χάνεις ούτε μέρα!!!
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το Duos για την σύζυγο και είμαι πολύ ευχαριστημένος από την ευκολία χρήσης των δύο καρτών. Το τηλ το πήρα 133 ευρώ και για τα λεφτά του είναι πολύ καλό.

 

Υπόψιν ότι επειδή η συζυγος δεν πολυασχολείται τα σεταρίσματα του τηλεφώνου τα έκανα εγώ. Οι καρτούλες vodafone δεν χρειάζονται κόψιμο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L5 II (E460 / E455)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...