Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πιστεύω σε εμάς θα τα δώσει. Αλλά πόσο ακόμα θα το κρατήσουμε αυτό το κινητό πια; περίμενα πως και πως να βγάλει ένα δυνατό κινητό. Το 950. Αλλά ήτα απλησίαστο σε τιμή. Τώρα στα 410 είναι σχετικά καλά. Θα περιμένω όμως να το βρω πιο χαμηλά. Εσείς που λέτε θα γυρίσω σε αντροιτ το έχετε σκεφτεί καλά; από περιέργεια ρωτάω. Μετά από δυο χρόνια αποτοξίνωση από το αντροιτ πείρα πριν λίγους μήνες ένα για δεύτερο και θυμήθηκα γιατί δεν πρέπει να ξανά γυρίσω σε αυτό. Πάντως κάντε λίγη υπομονή ακόμα, στην δεύτερη φουρνιά θεωρώ πως θα είναι και το κινητό μας.

Στη θέση σου θα έπαιρνα ή το 650 ή το 640XL. Σε περίπτωση που δεν έρθουν τα 10 επίσημα για το 925! Προσωπική μου άποψη...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με ενδιαφέρει η καλή κάμερα

Το δεύτερο έχει καλή κάμερα και είναι Zeiss!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πως προέκυψε ότι το 925 δεν θα πάρει 10αρια?

Εντύπωση μου κάνει...

 

ΥΓ:Επέσε τσεκούρι και σε άλλες συσκευές για τώρα, μέχρι και το Μ8 και το Icon... Αντε γεια ms...

Edited by MIXOStsi
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικα δεν μπόρεσα να αλλαξοπιστήσω !! πήρα το 640LTE ...

Καμία σχέση η ποιότητα τα virtual buttons είναι χάλια :( αλλα τουλάχιστον θα έχω 10άρια :)

το 925 με λύπη μου και μεγάλη χαρά του γιου μου πάει στα χέρια του !!

βεβαίως και θα συνεχίσω να παρακολουθώ το thread ;)

Link to comment
Share on other sites

Πες μας πώς σου φαίνεται... Αξίζει τον κόπο να τη δοκιμάσουμε? Πριν 2 βδομάδες γύρισα στα 8.1 ...αλλά όλο τρώγομαι να ξαναδοκιμάσω τα 10άρια.
Link to comment
Share on other sites

Πες μας πώς σου φαίνεται... Αξίζει τον κόπο να τη δοκιμάσουμε? Πριν 2 βδομάδες γύρισα στα 8.1 ...αλλά όλο τρώγομαι να ξαναδοκιμάσω τα 10άρια.

ωραίο το λειτουργικό , αποτυχία η συσκευή :(

δυστυχώς το 925 έχει ανεβάσει πολύ ψηλά τον πήχη ..άτιμη μικροσοφτ !!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε η 10586.218 ενημέρωση.

http://www.windowscentral....build-10586218

 

Σε μένα τουλάχιστον με τη νέα έκδοση διορθώθηκαν πολλά προβλήματα στις ενημερώσεις των skype, viber και ειδικά στο Groove που έκανε συνεχώς τα κουλά του. Σίγουρα η καλύτερη έκδοση μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα τουλάχιστον με τη νέα έκδοση διορθώθηκαν πολλά προβλήματα στις ενημερώσεις των skype, viber και ειδικά στο Groove που έκανε συνεχώς τα κουλά του. Σίγουρα η καλύτερη έκδοση μέχρι στιγμής.

 

Και σε μένα καλά δουλεύουν με εξαίρεση τη μπαταρία ...που τελειώνει πολύ-πολύ γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα καλά δουλεύουν με εξαίρεση τη μπαταρία ...που τελειώνει πολύ-πολύ γρήγορα.

 

Όντως, όταν πρωτόβαλα τα 10άρια τον Νοέμβρη τα πράγματα ήταν καλύτερα. Έφθανε η μπαταρία μέχρι το βράδυ άνετα, δεν έβλεπα διαφορά σε σχέση με τα 8άρια. Σήμερα με την ίδια χρήση μέχρι το μεσημέρι!!! :wacko: Αλλά ας μην είμαστε και πολύ απαιτητικοί από ένα κινητάκι που εγώ τουλάχιστον το έχω στην κατοχή μου σχεδόν 2,5 χρόνια και το ευχαριστήθηκα με το παραπάνω! :up:

 

Για μένα το μεγαλύτερο πρόβλημα αυτή τη στιγμή είναι ότι αλλάζει sms στους 70 χαρακτήρες όταν γράφω ελληνικά. Ότι και να κάνω δεν αλλάζει αυτό και παρουσιάστηκε από την αρχή που έβαλα τα 10άρια τον Νοέμβρη. Πιστεύω είναι θέμα firmware.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω από εχθές στο 925 μου περάσει τα W10 την .318 έκδοση. Εντυπώσεις: το λειτουργικό πράγματικα αξίζει, είναι σύγχρονο, όμορφο και πρακτικό, σύγουρα του λείπουν πράγματα αλλά είναι προς την σωστή κατεύθυνση. Για το κινητό μας: γενικά τα σηκώνει και είναι σχετικά λειτουργικό για καθημερινή χρήση αλλά λαγκάρει στις μεταβάσεις, εφέ κλπ και στο άνοιγμα κάποιων εφαρμογών που βγάζει την φόρτωση (ακόμα και στο τηλέφωνο). Επίσης μερικές φορές κατά την κύλιση 'σπάει' η οθόνη. Μπαταρία δεν ξέρω ακόμα γιατί το έχω ταράξει στην χρήση μέχρι να μάθω τα δεκάρια. Αν και δεν είμαι αξιόπιστος γιατί η μπαταρία κλείνει 3 χρόνια ζωής και ήδη κράταγε μισή μέρα. Θα επανέλθω όμως σε λίγες μέρες για την μπαταρία. Η εντύπωση μου είναι ότι αν έδινε ένα firmware η ms θα ήταν μια χαρά το 925 για τα δεκάρια, ίσως να έπρεπε να έβγαζε μια lite έκδοση των 10 με λιγότερα εφέ μεταβάσεων. Τέλοσπάντων νομίζω αξίζει κάποιος να τα περάσει, είναι μεγάλη η διαφορά, ειδικά στις εφαρμογές. Οι καινούργιες είναι επιτέλους σύγχρονες. Εγώ το έκανα πιο πολύ για να δω την πορεία των εφαρμογων και του λειτουργικού εν όψει νέας αγοράς. Αν είναι όλα καλά θα πάω σε 950, αν όχι σε HTC 10. Αν τώρα δεν μπορείτε το λαγκ ούτε για ένα δευτερόλεπτο μείνετε στα 8.1...Αααα και η μεγάλη απόλαυση είναι ο edge, πάει σφαίρα ειδικά αν έχεις συνηθίσει από ie στα 8.1 παθαίνεις πλάκα με την ταχύτητα του.

 

ερώτηση άσχετη με τα 10 γιατί το πρόβλημα ήταν από τα 8.1. Ενώ παίζει κανονικά μουσική, βίντεο, streaming κλπ από ηχείο και ακουστικά, στις εφαρμογές τρεξίματος δεν βγάζει μιλιά. Οι ρυθμίσεις στις εφαρμογές είναι οκ, τι μπορεί να φταίει;

Edited by psail
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, θελω την βοήθεια σας. Εδώ και μια εβδομάδα το κινητο μου (925) είναι νεκρό!!! έκανε επαννεκίνηση και κολλησε στο σήμα ''Nokia'', έκανα soft reset αλλα τίποτα, μετα απο προσπάθειες πλέον δεν ανοιγει καν. Το μόνο που κάνει ειναι οταν το βάζω στην φόρτηση αναβει σταθερά το μεσέο κουμπί windows και μετα απο κάποια ώρα σβήνει. Και hard reset δοκίμασα αλλά τίποτα!! Εγκατέστησα το nokia recovery tool αλλά δεν μπορεί να βρεί την συσκευή μου, ωστόσο οταν συνδέω το κινητό στον Η/Υ ακούγεται ο χαρακτηριστικός ήχος, βρίσκει κατι drivers τους κάνει εγκατάσταση αλλά μέχρι εκεί! Τα φώτα σας παρακαλώ!

[sIGPIC][/sIGPIC]

207 Sport

Link to comment
Share on other sites

μπαταρία με την .318 τραγική, χειρότερα και από την ήδη πεσμένη μπαταρία μου, στις 12 το πρωί 23% με την νορμάλ καθημερινή μου χρήση ενώ πριν είχα 45-50% και παλιά 70%.
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, θελω την βοήθεια σας. Εδώ και μια εβδομάδα το κινητο μου (925) είναι νεκρό!!! έκανε επαννεκίνηση και κολλησε στο σήμα ''Nokia'', έκανα soft reset αλλα τίποτα, μετα απο προσπάθειες πλέον δεν ανοιγει καν. Το μόνο που κάνει ειναι οταν το βάζω στην φόρτηση αναβει σταθερά το μεσέο κουμπί windows και μετα απο κάποια ώρα σβήνει. Και hard reset δοκίμασα αλλά τίποτα!! Εγκατέστησα το nokia recovery tool αλλά δεν μπορεί να βρεί την συσκευή μου, ωστόσο οταν συνδέω το κινητό στον Η/Υ ακούγεται ο χαρακτηριστικός ήχος, βρίσκει κατι drivers τους κάνει εγκατάσταση αλλά μέχρι εκεί! Τα φώτα σας παρακαλώ!

 

Έτσι όπως το περιγράφεις δύο πράγματα συμβαίνουν:

Δεν φορτίζει για να τρέξει το λειτουργικό που σημαίνει η μπαταρία σου "τέλος" και θέλει αλλαγή

Η

Πλακέτα

 

Και στις δύο περιπτώσεις πρέπει να το πας για σέρβις

(θα σου πρότεινα αυτό της Κατεχάκη αν είσαι Αθήνα)

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το 925 (έχασα κι ένα σωρό αρχεία ). Καμένη μητρική. Αν είναι εντός εγγύησης, λογικά θα σου το αντικαταστήσουν με επόμενο μοντέλο,αυτή τη στιγμή με το 950 ( εμένα δυστυχώς με το προβληματικό 930,που δεν κάνει πλέον εγγραφή βίντεο με ήχο όπως και πολλά άλλα 930 που διαβάζω,λόγω γνωστού προβλήματος στα μικρόφωνα και η οθόνη του από την πρώτη στιγμή είχε κάποιο θέμα,τουλάχιστον σε αυτό που μου έστειλαν )
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πάλι εδώ με το 925 αφού έδωσα το 930 λόγο οικονομικών.

 

Με 8.1 και ανακάλυψα μόλις τις 3 σειρές εικονιδίων στην αρχική:D

 

Πολύ super είναι έτσι...;)

 

http://s5.postimg.org/blv7uxe2v/wp_ss_20160523_0001.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάλι εδώ με το 925 αφού έδωσα το 930 λόγο οικονομικών.

 

Με 8.1 και ανακάλυψα μόλις τις 3 σειρές εικονιδίων στην αρχική:D

 

Πολύ super είναι έτσι...;)

 

http://s5.postimg.org/blv7uxe2v/wp_ss_20160523_0001.jpg

Παιδιά να ακούσουμε απόψεις από αυτούς που δοκιμάζουν τα 10άρια....

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τις παιδικές ασθένειες στην αρχή, ήρθε η ώρα να μου παρουσιάσει στα 2μιση χρόνια θέμα, ή "θέμα".

Είχα περάσει την εφαρμογή Oldify, χωρίς να τη χρησιμοποιήσω.

Χθες είπα να παίξω λίγο και μουλάρωσε.

Κάνω soft reset και μου βγάζει μήνυμα σφάλματος sim. Δεν αναγνωρίζεται ή είναι κατεστραμένη .

Στο μεταξυ ζεστάθηκε αρκετά.

Η sim δεν είναι κομμένη.

Ξανά soft, τα ίδια.

Το αφήνω λίγο να δροσιστεί, πάλι soft κι όλα καλά πλέον.

 

Το προφανές να φταίει η εφαρμογή.

Μήπως είναι προάγγελος φοβάμαι περεταίρω προβλημάτων;

 

8.1 έχω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...