Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια να ρωτησω ασπρο ή μαυρο; Με βαση:

αν λερωνετε; αν πέσει για να φαινονται τα σημαδια;

σαν εμφανιση σε αντρα;

 

Το είχα σε μαύρο. Το πιό όμορφο smartphone που κυκλοφορεί ακόμα και σήμερα.. μακράν.. Σε συνδιασμό με την απίστευτη amoled με clearblack απλά χαζέυουν όλοι γύρω σου..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έκανα update σε Windows 8.1 και φαίνεται τέλειο. Έκανα backup τα αρχεία στον Η/Υ. Να ρωτήσω κάτι: Στο Onedrive πρέπει να αποθηκευω τις φώτο μια-μια? Όχι τίποτα άλλο αλλά διαρκεί πολύ ωρα η αποθήκευση μόνο της μιας...:confused:
Lumia 925
Link to comment
Share on other sites

Έκανα update σε Windows 8.1 και φαίνεται τέλειο. Έκανα backup τα αρχεία στον Η/Υ. Να ρωτήσω κάτι: Στο Onedrive πρέπει να αποθηκευω τις φώτο μια-μια? Όχι τίποτα άλλο αλλά διαρκεί πολύ ωρα η αποθήκευση μόνο της μιας...:confused:

 

όχι , αν πατήσεις τις τρείς τελείες κάτω θα σου δώσει επιλογή να τικάρεις ποιες φωτογραφίες θες να βάλεις στο onedrive . Εναλλακτικά μπορείς να επιλέξεις από τις ρυθμίσεις να τις κάνει upload αυτόματα και μόνο από wifi

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολυ σκεψη και ψαξιμο παρηγγειλα το 925 θελω να πιστευω πως εκανα την καλυτερη επιλογη στα 200 ευρω... βρηκα ενα φορτηστη usb επισημα στο σιτε της νοκια αλλα δεν γραφει τιμη και απο που μπορω να το παραγγειλω. γνωριζετε κατι εσεις?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατέληξα στο μαύρο, αν και το άσπρο δεν με χαλάει.

Αν πέσει λίγο ακόμα η τιμή του και δεν βρω 720 οικονομικό, λέω να το χτυπήσω.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατέληξα στο μαύρο, αν και το άσπρο δεν με χαλάει.

Αν πέσει λίγο ακόμα η τιμή του και δεν βρω 720 οικονομικό, λέω να το χτυπήσω.

 

νομιζω πως το λευκο σε αυτη τη συσκευη ειναι ολα τα λευτα!

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολυ σκεψη και ψαξιμο παρηγγειλα το 925 θελω να πιστευω πως εκανα την καλυτερη επιλογη στα 200 ευρω... βρηκα ενα φορτηστη usb επισημα στο σιτε της νοκια αλλα δεν γραφει τιμη και απο που μπορω να το παραγγειλω. γνωριζετε κατι εσεις?

Δεν έκανες απλά την καλύτερη επιλογή.. έκανες την άριστη επιλογή! ;)

Στο κουτί έχει φορτιστή τοίχου και ξεχωριστά καλώδιο usb που λειτουργεί και για φόρτιση από Η/Υ

Link to comment
Share on other sites

....

Screen protector δεν θα βάλω. Βασίζομαι στο corning gοrilla glass 2 που την προστατεύει. Το προστατευτικό οθόνης βοηθάει πολύ το καλοκαίρι στην παραλία που έχει άμμο. Η άμμος είναι από τα ελάχιστα υλικά που μπορούν να χαράξουν την οθόνη, ή πολύ σκληρά υλικά όπως το διαμάντι..!

 

Και εγώ κάπως έτσι σκεφτόμουν, και δεν έβαλα ζελατίνα από την πρώτη μέρα. Και την πάτησα ενώ δεν είχα κλείσει μήνα.... Δεν ξέρω πως και πού έχει κάνει κάτι πάρα πολύ ψιλές 'χαρακιές' σαν τρίχες.... Δεν είναι απο κλειδία σε τσέπη, είναι από κάτι άσχετο....

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κάπως έτσι σκεφτόμουν, και δεν έβαλα ζελατίνα από την πρώτη μέρα. Και την πάτησα ενώ δεν είχα κλείσει μήνα.... Δεν ξέρω πως και πού έχει κάνει κάτι πάρα πολύ ψιλές 'χαρακιές' σαν τρίχες.... Δεν είναι απο κλειδία σε τσέπη, είναι από κάτι άσχετο....

Μπορεί να σου την χάραξε άμμος ή αν όχι άμμος... κάποιο διαμάντι ίσως! :p

Μέχρι στιγμής πάντως ποτέ δεν είχα screen protector σε οθόνη αφής και ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Και σε κινητά και τάμπλετ. Ελπίζω και με το 925 να γίνει το ίδιο.

Δε μου αρέσει καθόλου να έχω φουσκίτσες ή σκονίτσες ή οτιδήποτε που να χαλάει την επαφή με την οθόνη!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να σου την χάραξε άμμος ή αν όχι άμμος... κάποιο διαμάντι ίσως! :p

Μέχρι στιγμής πάντως ποτέ δεν είχα screen protector σε οθόνη αφής και ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Και σε κινητά και τάμπλετ. Ελπίζω και με το 925 να γίνει το ίδιο.

Δε μου αρέσει καθόλου να έχω φουσκίτσες ή σκονίτσες ή οτιδήποτε που να χαλάει την επαφή με την οθόνη!

 

Εγω έχω βάλει από αρχή και δεν έχει ούτε φούσκες ούτε σκόνες, μήνες τώρα. Οσο για αμμο και διαμάντια, δεν γνωρίζω. Φίλοι μου απέκτησαν κάποιες χωρίς να το έχουν εκθέσει σε κάτι από τα δυο.

Link to comment
Share on other sites

το παρελαβα το κινητο πριν λιγο ολα οκ εκτος της οθωνης η οποια ροζιζει λιγο απ την αριστερη πλευρα δυστυχως ειμαι λιγο ψειρας και το καταλαβα .... η συσκευη πεταει πραγματικα .... τωρα με την οθωνη τι κανω?? μηπως το εχετε κι εσεισ ή ειναι ελατωματικη?
Link to comment
Share on other sites

Σπασμένη οθόνη? Τι εννοείς τι κάνεις? Πίσω στο κατάστημα που το πήρες για να σου δώσουν καινούριο με τη χρήση DOA... Δεν το συζητάμε...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σπασμένη οθόνη? Τι εννοείς τι κάνεις? Πίσω στο κατάστημα που το πήρες για να σου δώσουν καινούριο με τη χρήση DOA... Δεν το συζητάμε...

οχι ρε συ δεν ειναι σπασμενη απλα εχει ελαχιστη ροζαδα στην αριστερη μερια μπορει καποιο αλλος να μην το καταλαβαινε δεν ξερω ειναι ελατωμα τη συσκευης η αποτελεσμα της τεχνολογιας AMOLED?

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε συ δεν ειναι σπασμενη απλα εχει ελαχιστη ροζαδα στην αριστερη μερια μπορει καποιο αλλος να μην το καταλαβαινε δεν ξερω ειναι ελατωμα τη συσκευης η αποτελεσμα της τεχνολογιας AMOLED?

 

μπα δεν υπαρχει κατι τετοιο.αν ειναι εμφανες εννοειται επιστροφη και ανταλλαγη!

Link to comment
Share on other sites

απλα το αστειο ειναι οτι απο αλλη γωνια θεασης ειναι ολα οκ δεν ξερω τι να πω 50 τις εκατο να ειναι προβλημα και αλλα 50 να μου φαινεται εμενα στο ματι ετσι!
Link to comment
Share on other sites

απλα το αστειο ειναι οτι απο αλλη γωνια θεασης ειναι ολα οκ δεν ξερω τι να πω 50 τις εκατο να ειναι προβλημα και αλλα 50 να μου φαινεται εμενα στο ματι ετσι!

Εγώ και μονο στην ιδέα θα το άλλαζα.σπαστικό μεν αλλά είμαι και εγώ ψειρας

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κανένα σημάδι των Amoled... Πιθανότατα έχει θέμα...

 

Βάλε μια τελείως λευκή εικόνα να το δεις...

 

Βασικά πάτα και δες αυτή από το κινητό:

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κανένα σημάδι των Amoled... Πιθανότατα έχει θέμα...

 

Βάλε μια τελείως λευκή εικόνα να το δεις...

 

Βασικά πάτα και δες αυτή από το κινητό:

 

την εβαλα να την δω και κανει ροζ σε διαφορα σημεια στην οθονη αλλα σε διαφορετικες γωνιες θεασης! χαχαχα οτι να ναι δεν ξερω αν ειναι στο ματι μου η στη συσκευη... πρωτη φορα χρησιμοποιω τοσο εντονα σε οθονη και ισωσ μου φαινεται καπως τι να πω. πριν το στειλω για αντικατασταση πρεπει να δω ενα ιδιο και να συγκρινω! νομιζω εχει μια γνωστη μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν χρειαστει να το στειλω πισω πρεπει να κανω επαναφορα ρυθμισεων το βαζω στο κουτι και μετα πρεπει να συνενοηθω μαζι τους?

Edited by petros444
Link to comment
Share on other sites

Ναι.λογικά πάει αρβατο στην Κηφισού.Μόνο την συσκευή νομίζω Όχι κουτί και παρελκόμενα
Link to comment
Share on other sites

Ναι.λογικά πάει αρβατο στην Κηφισού.Μόνο την συσκευή νομίζω Όχι κουτί και παρελκόμενα

 

δλδ να μιλησω με την εταιρια και να το παω στη μεταφορικη που μου το εστειλε?

Link to comment
Share on other sites

Όπα... Εφόσον μόλις το αγόρασες έχεις δικαίωμα για DOA και άμεση αντικατάσταση του από το κατάστημα που το πήρες... Μην πας στο σέρβις... Πάρε τηλέφωνο στο κατάστημα και ζήτα DOA....
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

οκ απλα γινεται να το κανω αυτο τη δευτερα? γτ αυριο θα το συγκρινω με ενα ιδιο να δω τι παιζει και αν ειναι οντως ελατωματικη θα το στειλω για αντικατασταση! κριμα ρε παιδια παντως φυσαει το κινητο δεν θελω να το δωσω και βασικα βαριεμαι και να περιμενω :(:(
Link to comment
Share on other sites

1) Ροζ, πράσινες κλπ αποχρώσεις σε διάφορες γωνίες θέασης σε διάφορα σημεία της οθόνης, κάνουν οι amoled σε συνδυασμό με το clearblack...

2) Δεν θα το στείλεις για service αν σου 'ρθε ελαττωματικό, αλλά θα το επιστρέψεις από κει που το πήρες. Μίλα μαζί τους... Ναι, γίνεται απο βδομάδα.

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...