Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα στον παροχο γραφει CV GBIE....απο που είναι δηλαδη και ποτε θα πάρω το update;

 

Αγγλικο ειναι. Το ιδιο γραφει και σε μενα αλλα στο 1520. :)

Link to comment
Share on other sites

Κατα τη διάρκεια του Update απο 8.1DP σε Cyan (lumia 925 vodafone greece) αντιμετωπίζω το θέμα που αναφέρεται και στο link http://forums.wpcentral.com/ask-question/296375-bitlocker-recovery-screen-lumia-925-a.html .

 

Προσοχή επειδή βλέπω οτι έχει συμβεί σε πολλούς τελικά ..πάρτε backup πρώτα !!! Το nokia software recovery tool διαγράφει τα προσωπικά αρχεία και δυστυχώς είναι ο μόνος τρόπος αντιμετώπισης όπως φαίνεται!

Edited by jimpe
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Η Cortana που είναι οεο; Και πως βάζουμε στην οθόνη κλειδώματος θέματα για το πως εμφανίζεται η ώρα και η ημερομηνία όπως δειχνανε την 8.1 στο ίντερνετ;
HTC 7 Trophy - Nokia Lumia 800 - iPhone 4 - BlackBerry Z10 - Nokia Lumia 925
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Η Cortana που είναι οεο; Και πως βάζουμε στην οθόνη κλειδώματος θέματα για το πως εμφανίζεται η ώρα και η ημερομηνία όπως δειχνανε την 8.1 στο ίντερνετ;

 

η Cortana είναι διαθέσιμη μόνο για US προς το παρόν αλλά όποιος βάλει γλώσαα και περιοχή σε US μπορεί να έχει πρόσβαση

Τα lockscreen themes δεν έχουν κυκλοφορήσει ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω ότι λίγο με χάλασε η μπαταρία μετά την αναβάθμιση σε 8.1. Συγκεκριμένα μετά το update έβαλα το κινητό για φόρτιση και το έβγαλα όταν είχε φτάσει στο 100%. Μετά από 7 ώρες σε κατάσταση αναμονής με όλα (bluetooth, Wi-Fi, GPS κλπ) κλειστά εκτός από το 2G, το πρωί είχε 80%. Με απαγορευτικό σε όλες τις εφαρμογές παρασκηνίου...
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επανεκκίνηση και τσέκαρε μήπως κόλλησε ο μετρητής... Τσέκαρε και την οικονομία μπαταρίας μήπως κόλλησε κανα mail ή τίποτα τέτοιο... Δεν είναι λογικό ούτε θα είναι έτσι η κατάσταση....
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το άφησα το βράδυ με airplaine mode και κλειστό wifi στο 47% και το πρωί το βρήκα στο 43% . Πιστεύω πως αν ασχοληθώ λίγο και με τα backround tasks θα καταναλώνει ακόμα λιγότερο
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επανεκκίνηση και τσέκαρε μήπως κόλλησε ο μετρητής... Τσέκαρε και την οικονομία μπαταρίας μήπως κόλλησε κανα mail ή τίποτα τέτοιο... Δεν είναι λογικό ούτε θα είναι έτσι η κατάσταση....

 

Πρώτο στη λίστα κατανάλωσης μου έβγαζε το "Ρυθμίσεις" αλλά όχι με μεγάλο ποσοστό. Θα το ξανατσεκάρω το απόγευμα αλλά μέχρι τότε θα με φάει η γκρίνια της γυναίκας!

Link to comment
Share on other sites

Πρώτο στη λίστα κατανάλωσης μου έβγαζε το "Ρυθμίσεις" αλλά όχι με μεγάλο ποσοστό. Θα το ξανατσεκάρω το απόγευμα αλλά μέχρι τότε θα με φάει η γκρίνια της γυναίκας!

 

Κάνε ένα soft reset καλού κακού και πάρε και ντεπόν :p

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη λύση είναι να της δώσω το iPhone 4S και να πάρω εγώ το 925 αλλά δεν το δέχεται ρε ****το!

 

Πάντως πέρα από το offtopic οι αλλαγές του 8.1 του έδωσαν άλλο αέρα. Πλέον έχει γίνει ακόμη πιο εύχρηστο και στην τιμή που κυκλοφορεί είναι το καλύτερο value for money.

Edited by alex_1982
Link to comment
Share on other sites

Έξυπνη η γυναίκα :D

 

Αν ξέρει να μπαίνει στο site πες το να τα βάζουμε σε spoiler :lol:

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχω Lumia 925 με Lumia Black και την developers preview από windows 8.1. Όταν ψάχνω για ενημέρωση για να βάλω Cyan μου βγάζει ότι το τηλέφωνο είναι ενημερωμένο. Γνωρίζει κανείς γιατί δεν κάνει ενημέρωση; (είμαι στην vodafone και το τηλέφωνο είναι αγορασμένο από vodafone)

Manufacturer: RM-892_eu_greece_209

Mobile operator: VOD-GR

Core Build ID: 3051.40000.1345.10285

Edited by tampere
Link to comment
Share on other sites

Έχω Lumia 925 με Lumia Black και την developers preview από windows 8.1. Όταν ψάχνω για ενημέρωση για να βάλω Cyan μου βγάζει ότι το τηλέφωνο είναι ενημερωμένο. Γνωρίζει κανείς γιατί δεν κάνει ενημέρωση; (είμαι στην vodafone και το τηλέφωνο είναι αγορασμένο από vodafone)

Manufacturer: RM-892_eu_greece_209

Mobile operator: VOD-GR

Core Build ID: 3051.40000.1345.10285

 

Lumia 925 Cosmote 3051.40000.1345.1004

Lumia 925 Vodafone 3051.50009.1424.0008

 

Με μπερδεύει το γεγονός ότι η έκδοσή σου μοιάζει με αυτή της Cosmote. Μήπως φταίει ότι έχεις την developers επάνω;

Edited by alex_1982
Link to comment
Share on other sites

OK αλλά το θέμα είναι ότι όταν ψάχνω για update δεν μου τα βγάζει. Λέει ότι το τηλέφωνο είναι ενημερωμένο αντί να κατεβάσει το update για vodafone
Link to comment
Share on other sites

OK αλλά το θέμα είναι ότι όταν ψάχνω για update δεν μου τα βγάζει. Λέει ότι το τηλέφωνο είναι ενημερωμένο αντί να κατεβάσει το update για vodafone

 

δοκίμασε να κάνεις ένα reboot

Link to comment
Share on other sites

Μια μέρα φοράω τα καινούργια :)

Σα να μου φαίνεται ότι η μπταρία από την οποία ήμουν ευχαριστημένος, πέφτει πιο γρήγορα, προφανώς και θα το δω στην πορεία, τώρα όλο το σκαλίζω.

 

2 - αρχικά - ερωτήσεις:

Από που ρυθμίζω ποιές εφαρμογές τρέχουν στο παρασκήνιο

Πως γίνονται τα updates των εφαρμογών μέσω καταστήματος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...