Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά πως γίνεται να μην απενεργοποιείτε το WiFi με το κλείδωμα της οθόνης;

 

wifi ---> συνθετες ρυθμίσεις

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

8.0.10521.155 η τελευταία

 

εγώ σε ιταλικό unbranded έχω την 8,0,10517,150 αλλά όταν κάνω αναζήτηση για ενημερώσεις μου λέει ότι το τηλέφωνο είναι ενημερωμένο, γιατί; Δεν θα έπρεπε να είχα πάρει και εγώ την τελευταία; Ή εξαρτάται από τη ΝΟΚΙΑ που έχει δώσει την black?

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

εγώ σε ιταλικό unbranded έχω την 8,0,10517,150 αλλά όταν κάνω αναζήτηση για ενημερώσεις μου λέει ότι το τηλέφωνο είναι ενημερωμένο, γιατί; Δεν θα έπρεπε να είχα πάρει και εγώ την τελευταία; Ή εξαρτάται από τη ΝΟΚΙΑ που έχει δώσει την black?

 

Και εγώ σε ελληνικό vodafone branded την ίδια έχω.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η τελευταία και μην φοβάστε. Δεν χάνετε κάτι.

Η 10521 μου ήρθε εμένα επειδή εχω developer preview... αλλιώς κι εγώ την 10517 θα 'χα.

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πως γίνεται να υπάρχει πάντα ορατή η ένδειξη του σήματος (cellular, wifi)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πως γίνεται να υπάρχει πάντα ορατή η ένδειξη του σήματος (cellular, wifi)

Δεν νομίζω να γίνεται.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πως γίνεται να υπάρχει πάντα ορατή η ένδειξη του σήματος (cellular, wifi)

 

Δε γίνεται και ευτυχώς, δεν υπάρχει κανένας λόγος.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται και ευτυχώς, δεν υπάρχει κανένας λόγος.

 

ακριβως. Ειναι τόσο σημαντικό να βλεπεις συνέχεια αν έχει 2 η 3 μπάρες σήματος; όταν θα χρειαστεί εμφανίζεται μόνιμα. Όταν δηλαδη δεν έχει σήμα η μπαταρία κάτω του 20%

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται και ευτυχώς, δεν υπάρχει κανένας λόγος.

 

προφανώς και υπάρχει λόγος για αυτό και το βάζει στα 8.1

Link to comment
Share on other sites

προφανώς και υπάρχει λόγος για αυτό και το βάζει στα 8.1

 

Το διορθώνω. Για μένα δεν υπάρχει λόγος.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

προφανώς και υπάρχει λόγος για αυτό και το βάζει στα 8.1

 

δηλαδη θα μένει σταθερό?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη θα μένει σταθερό?

 

σε όλα τα βίντεο με 8.1 που έχω δει ναι,μένει σταθερό

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Μόλις απέκτησα το Lumia 925 και μου έχει αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις (πριν είχα ένα Xperia SP...τι να πω..δεινοπάθησα!)

Μια ερώτηση,όταν σβήνει η οθόνη μένει η ώρα φωτισμένη στο μαύρο φόντο.Αυτό απενεργοποιείται κάπως?

 

Ευχαριστώ!

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Μόλις απέκτησα το Lumia 925 και μου έχει αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις (πριν είχα ένα Xperia SP...τι να πω..δεινοπάθησα!)

Μια ερώτηση,όταν σβήνει η οθόνη μένει η ώρα φωτισμένη στο μαύρο φόντο.Αυτό απενεργοποιείται κάπως?

 

Ευχαριστώ!

 

Την ίδια πορεία με εμένα ακολούθησες, μετά το Sp στο 925. Αυτό που αφήνει την ώρα στην οθόνη είναι η Glance screen, όταν έχεις ειδοποιήσεις θα φαίνονται κι αυτές. Είναι από τις πιο χρήσιμες λειτουργίες του 925 και δεν βλέπω λόγο να την απενεργοποιήσεις, αν θες πάντως να το κάνεις μπορείς από τις ρυθμίσεις >γρήγορη ματιά.

Εγώ την έχω μόνιμα ενεργή πάντως, βολεύει πολύ

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Μόλις απέκτησα το Lumia 925 και μου έχει αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις (πριν είχα ένα Xperia SP...τι να πω..δεινοπάθησα!)

Μια ερώτηση,όταν σβήνει η οθόνη μένει η ώρα φωτισμένη στο μαύρο φόντο.Αυτό απενεργοποιείται κάπως?

 

Ευχαριστώ!

 

Καλώς ήρθες πρέπει να πας ρυθμίσεις - γρήγορη ματιά και εκεί έχει διάφορες επιλογές διάλεξε ότι σου αρέσει. Εγώ το έχω στην γρήγορη ματιά.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση!μια ερωτηση ακομη μιας και οσο παιζω ανακαλυπτω...προσπαθω να δυνδεθω στο Facebook στις ρυθμισεις mail,λογ\μων κλπ και μου λεει οτι υπαρχει σφαλμα και δεν συνδεεται..ενω σε SMS μου ερχεται κανονικα ο κωδικος ασφαλειας.ξερετε πως διορθωνεται αυτο;

 

ευχαριστω.

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω το Nokia 808 εδώ και κοντά ένα χρόνο και επειδή πλέον δεν βγάζω πολλές φώτος με αυτό μιας και πλέον χρησιμοποιώ mirrorless μηχανές, θα ήθελα να το αλλάξω και να μεταβώ στο 925....θεωρείται ότι αξίζει η αλλαγή? ή είναι προτιμότερο να κάτσω στο 808 ή να πάω σε κάποιο android όωπς το Sony Z, Galaxy s4, Lg nexus 5 που παίζουν στις ίδιες τιμές πάνω κάτω με το Nokia 925?
Link to comment
Share on other sites

Αφού δε βγάζεις φωτογραφίες, είναι super. Και για φωτογραφίες δλδ είναι super απλά όχι όπως το 808.

 

Και μακριά από android αν δεν έχεις κάνει εμβόλιο! :D

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Αφού δε βγάζεις φωτογραφίες, είναι super. Και για φωτογραφίες δλδ είναι super απλά όχι όπως το 808.

 

Και μακριά από android αν δεν έχεις κάνει εμβόλιο! :D

 

Κοίταξε είμαι ανοιχτός σε όλες τις προτάσεις, όλα τα λειτουργικά μου αρέσουν και φυσικά δεν έχω πρόβλημα ούτε με το android, απλά για να είμαι ειλικρινής android phone θα ήθελα απλά με δελεάζουν η καλή κάμερα του 925 και το δωρεαν Gps, το θέμα είναι αν πράγματι είναι καλύτερη η κάμερα από π.χ. το galaxy s4.... γιατί αν δεν έχει και φοβερές διαφορές συγνώμη άλλα προτιμώ την 5 ιντσων 1080p οθόνη του S4, nexus 5 κλπ.....

Για το λειτουργικό έχω το 808 με symbian, ένα εταιρικό iphone 5 και δουλευω σε tablet Samsung note 10.1 2014 edition, ενώ παλιότερα είχα το Samsung omnia 7 με Windows 7-7.5 για πάνω από ένα χρόνο....και όλα μου άρεσαν...οπότε το λειτουργικό για μένα δεν παίζει κανένα ρόλο μιας και όλα έχουν τα καλά τους και τα κακά τους και κανένα δεν είναι τέλειο...

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε είμαι ανοιχτός σε όλες τις προτάσεις, όλα τα λειτουργικά μου αρέσουν και φυσικά δεν έχω πρόβλημα ούτε με το android, απλά για να είμαι ειλικρινής android phone θα ήθελα απλά με δελεάζουν η καλή κάμερα του 925 και το δωρεαν Gps, το θέμα είναι αν πράγματι είναι καλύτερη η κάμερα από π.χ. το galaxy s4.... γιατί αν δεν έχει και φοβερές διαφορές συγνώμη άλλα προτιμώ την 5 ιντσων 1080p οθόνη του S4, nexus 5 κλπ.....

Για το λειτουργικό έχω το 808 με symbian, ένα εταιρικό iphone 5 και δουλευω σε tablet Samsung note 10.1 2014 edition, ενώ παλιότερα είχα το Samsung omnia 7 με Windows 7-7.5 για πάνω από ένα χρόνο....και όλα μου άρεσαν...οπότε το λειτουργικό για μένα δεν παίζει κανένα ρόλο μιας και όλα έχουν τα καλά τους και τα κακά τους και κανένα δεν είναι τέλειο...

 

Πρώτα απ όλα ποιες είναι οι προτεραιότητές σου? Θέλεις 5" οθόνη? Θέλεις κάμερα, GPS?

Το 925 το είχα και ήταν σούπερ. Κάμερα παααρα πολύ καλή, χάρτες/πλοηγηση επίσης, ποιότητα κατασκευής κορυφαία. Οθόνη όνειρο Αν δεν με δελέαζε η κάμερα του 1020 δεν θα το άλλαζα με τίποτα. Βρίσκεις ακομα και σφραγισμένο στα 250. Πόσο κοστίζει το s4? Κάνε την σούμα και αποφάσισε.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε είμαι ανοιχτός σε όλες τις προτάσεις, όλα τα λειτουργικά μου αρέσουν και φυσικά δεν έχω πρόβλημα ούτε με το android, απλά για να είμαι ειλικρινής android phone θα ήθελα απλά με δελεάζουν η καλή κάμερα του 925 και το δωρεαν Gps, το θέμα είναι αν πράγματι είναι καλύτερη η κάμερα από π.χ. το galaxy s4.... γιατί αν δεν έχει και φοβερές διαφορές συγνώμη άλλα προτιμώ την 5 ιντσων 1080p οθόνη του S4, nexus 5 κλπ.....

Για το λειτουργικό έχω το 808 με symbian, ένα εταιρικό iphone 5 και δουλευω σε tablet Samsung note 10.1 2014 edition, ενώ παλιότερα είχα το Samsung omnia 7 με Windows 7-7.5 για πάνω από ένα χρόνο....και όλα μου άρεσαν...οπότε το λειτουργικό για μένα δεν παίζει κανένα ρόλο μιας και όλα έχουν τα καλά τους και τα κακά τους και κανένα δεν είναι τέλειο...

 

Εγω πουλησα το S4 και πηρα το lumia 920 Λογω καμερας.Σε ημερησιες φωτο το Σ4 ειναι καλυτερο...αλλα σε βραδινες το 920 κανει παπαδες.Τσεκαρε το forum

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες παρατήρησα πως όταν δέχομαι κλήση και με τον ήχο σε απλό κουδούνισμα (με το κλασικό ringtone της Nokia) χτυπάει για 2-3 δευτερόλεπτα και μετά γίνεται αθόρυβο χωρίς να πατήσω απολύτως τίποτα. Εχει συμβεί και σε κάποιον άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες παρατήρησα πως όταν δέχομαι κλήση και με τον ήχο σε απλό κουδούνισμα (με το κλασικό ringtone της Nokia) χτυπάει για 2-3 δευτερόλεπτα και μετά γίνεται αθόρυβο χωρίς να πατήσω απολύτως τίποτα. Εχει συμβεί και σε κάποιον άλλο?

 

Μου είχε συμβεί κι εμένα. Λύθηκε με το να απενεργοποιήσω τη λειτουργία που το γυρνάς ανάποδα και σταματά να χτυπά (flip to silence), κάπου μπερδεύεται..

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μου είχε συμβεί κι εμένα. Λύθηκε με το να απενεργοποιήσω τη λειτουργία που το γυρνάς ανάποδα και σταματά να χτυπά (flip to silence), κάπου μπερδεύεται..

 

Και που ακριβώς είναι αυτή η ρύθμιση γιατί δεν την βρίσκω?

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...