Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Filkats σ'ευχαριστω. Οποτε ουτε στην glance screen εχει ειδοποιηση με κανα γραφικο ε?

Αλλα να μην εχει καθολου Τ9?!Παει καηκαμε μετα στα μηνυματα!Θα πρεπει να διορθωνεις το παραμικρο λαθος.

Σημαντικες ελλειψεις που με βαζουν σε σκεψεις.

η glance screen εχει ειδοποιησεις κανονικα. Παντως εμένα στα ελληνικά μου βγάζει προτάσης λέξεων

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

-Sms&call notifications εχει? Εννοω οπως ειχε το παλιο μου τα μπλε/πρασινα λεντακια.

-Pop up sms με quick reply εχει?

-Να ακυρωσω στγμιαια με ενα κουμπι τον ηχο κλησης οταν με καλουν, γινεται?

-Swype ελληνικο ή εστω ελληνικο Τ9 στην μορφη αριθμητικων πληκτρων(δηλ οχι qwerty αλλα το κλασικο τρια γραμματα στο 1, άλλα τρια στο 2 κλπ κλπ) εχει?

-Φακελους μπορεις να κανεις πχ στις εικονες?

-Χαρτες με υποστηριξη ελληνικων εχει να φανταστω ε?

1. Έχει και στη lock screen και στη glance (το όχι μάλλον πήγαινε στο ότι δεν αναβοσβήνει κάποιο led)

2. Έχει κι όπως λέει ο φίλος σε βάζει στο μενού των μηνυμάτων απ ευθείας

3. Γυρνάς το τηλέφωνο ανάποδα και κάνει μόκο.

4. Swype απ' ότι λέν οι γνωρίζοντες θα μπει με τα 8.1. Λεξικό με προλέψεις λέξεων ναι, κλασσικό πληκτρολόγιο όχι

5. Ναι αλλά μέσω pc όχι απ ευθείας στο τηλέφωνο. Δεν γνωρίζω για κάποια εφαρμογή, δεν έχω ασχοληθεί.

6. Ναι

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι για αγορα του 925 αλλα επειδη ερχομαι απο android ηθελα να ρωτησω μερικα πραγματακια για την καθημερινη χρηση.

 

-Sms&call notifications εχει? Εννοω οπως ειχε το παλιο μου τα μπλε/πρασινα λεντακια.

-Pop up sms με quick reply εχει?

-Να ακυρωσω στγμιαια με ενα κουμπι τον ηχο κλησης οταν με καλουν, γινεται?

-Swype ελληνικο ή εστω ελληνικο Τ9 στην μορφη αριθμητικων πληκτρων(δηλ οχι qwerty αλλα το κλασικο τρια γραμματα στο 1, άλλα τρια στο 2 κλπ κλπ) εχει?

-Φακελους μπορεις να κανεις πχ στις εικονες?

-Χαρτες με υποστηριξη ελληνικων εχει να φανταστω ε?

 

Aυτα μου ερχονται τωρα. Σορυ αλλα το θεμα ειναι τεραστιο και δεν ξερω αν εχουν ερωτηθει τα ιδια παλι.

Ευχαριστω.

 

Και φακέλους φτιάχνεις στις φωτογραφίες χωρίς PC. Με την εφαρμογή pocket file manager.

Όσο για το Τ9, ήμουν κι εγώ φανατικός υποστηρικτής του αλλά πίστεψε με, δεν θα σου λείψει ιδιαίτερα.....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια! Μαλλον θα το τσιμπησω αυριο οποτε και γινομαι μελος της παρεας σας. :)

Να χε και πιο καλη μπαταρια γμτ θα ταν σουπερ. Γιατι απο οσα μπορεσα να διαβασω ειναι το Νο1 προβλημα.

Τεσπα, ολα δε γινονται..

Link to comment
Share on other sites

Υποψία ότι το 4G δε λειτουργεί,όπως έχει αναφερθεί από αρκετούς παλιότερα. Το τηλέφωνο το λειτουργώ ως επί το πλείστον σε 2G. Όταν το βάζω σε 3G μου βγάζει H στην ένδειξη της ισχύος του σήματος,ενώ όταν το βάζω σε 4G πάλι H ή χάνει και σήμα. Δεν υπάρχει το H+. Υπόψιν είναι branded vodafone και δε μας τα λέει καλά,γιατί ήθελα να βάλω πακέτο 3/4G ίντερνετ κι απ'ότι βλέπω δεν υπάρχει 4G σε 4G smartphone.

Τί λέτε γι'αυτό?

Επίσης αυτός ο περιορισμός του ie σε πολλές ιστοσελίδες που έχουμε αναφέρει πολλές φορές δεν είναι απλά εκνευριστικός,αλλά και μη χρηστικός.Ελπίζω να το διορθώσουν στην επόμενη αναβάθμιση,διότι σε πολλές διευθύνσεις δε μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου και τελικά καταλήγει σε απλό τηλέφωνο παρά σε smartphone...

Link to comment
Share on other sites

Υποψία ότι το 4G δε λειτουργεί,όπως έχει αναφερθεί από αρκετούς παλιότερα. Το τηλέφωνο το λειτουργώ ως επί το πλείστον σε 2G. Όταν το βάζω σε 3G μου βγάζει H στην ένδειξη της ισχύος του σήματος,ενώ όταν το βάζω σε 4G πάλι H ή χάνει και σήμα. Δεν υπάρχει το H+. Υπόψιν είναι branded vodafone και δε μας τα λέει καλά,γιατί ήθελα να βάλω πακέτο 3/4G ίντερνετ κι απ'ότι βλέπω δεν υπάρχει 4G σε 4G smartphone.

Τί λέτε γι'αυτό?

Επίσης αυτός ο περιορισμός του ie σε πολλές ιστοσελίδες που έχουμε αναφέρει πολλές φορές δεν είναι απλά εκνευριστικός,αλλά και μη χρηστικός.Ελπίζω να το διορθώσουν στην επόμενη αναβάθμιση,διότι σε πολλές διευθύνσεις δε μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου και τελικά καταλήγει σε απλό τηλέφωνο παρά σε smartphone...

 

Με Vodafone UK συσκευή και με το μαμά firmware έχω κανονικά πρόσβαση σε 4G. Όπου υπάρχει δικτυο φυσικα.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια! Μαλλον θα το τσιμπησω αυριο οποτε και γινομαι μελος της παρεας σας. :)

Να χε και πιο καλη μπαταρια γμτ θα ταν σουπερ. Γιατι απο οσα μπορεσα να διαβασω ειναι το Νο1 προβλημα.

Τεσπα, ολα δε γινονται..

 

καλώς ήρθες φίλε και πίστεψέ με δε θα σου λείψει τίποτα. Έρχονται και τα 8.1.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Με Vodafone UK συσκευή και με το μαμά firmware έχω κανονικά πρόσβαση σε 4G. Όπου υπάρχει δικτυο φυσικα.

 

Τι θα γίνει με την κοινή χρήση κεραιών απο Vodafone και wind? Άντε μήπως δουμε κι εμείς της wind λίγο 4g

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

pazu, εμένα μου καταβρόχθισε την μπαταρία στις αρχές ο συγχρονισμός του x box.

Πήγαινε στα παιχνίδια> ρυθμίσεις και απενεργοποίησε τη σύνεδεση με το xbox.

Κάτι σου ρουφάει τη μπαταρία δεν παίζει τέτοια κατανάλωση, ούτε σαν τη δική σου ούτε σαν του bmw.

Το δικό μου παραμένει σταθερά στις 2 + μέρες με απλή χρήση (λίγο απ' όλα) τόχω ξαναγράψει

 

έχω κάνει και αυτο....αλλά υπάρχει μόνο κάτι που δεν έκανα και να ρωτήσω αν φταίει αυτο.δεν έχω συγχρονίσει το mail με τίποτα απο το ΤΗΛ,λέτε να φταίει αυτο;έκανα πατάτα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να απενεργοποιήσω και την τοποθεσία μου;και αν ναι θα πρέπει κάθε φορά που θέλω να ανοίξω το GPS θα πρέπει να ενεργοποιώ ξανά την τοποθεσία μου πρώτα;

Link to comment
Share on other sites

έχω κάνει και αυτο....αλλά υπάρχει μόνο κάτι που δεν έκανα και να ρωτήσω αν φταίει αυτο.δεν έχω συγχρονίσει το mail με τίποτα απο το ΤΗΛ,λέτε να φταίει αυτο;έκανα πατάτα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να απενεργοποιήσω και την τοποθεσία μου;και αν ναι θα πρέπει κάθε φορά που θέλω να ανοίξω το GPS θα πρέπει να ενεργοποιώ ξανά την τοποθεσία μου πρώτα;

 

Το Mail σου συγχρονίζει θες δε θες όταν είναι αυτό με το οποίο ενεργοποίησες το τηλέφωνο.

 

Ναι να την απενεργοποιήσεις και να την ανοίγεις όταν τη χρειάζεσαι. Αλλιώς κρατάς ενεργό το δέκτη του gps και προφανώς τρελαίνει τη μπαταρία ειδικά αν έχεις κάποιο app ενργό που το χρησιμοποιεί...

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι θα γίνει με την κοινή χρήση κεραιών απο Vodafone και wind? Άντε μήπως δουμε κι εμείς της wind λίγο 4g

 

Έλα ντε κι εγώ την ίδια απορία έχω αν και δε με τρελαίνει η ιδέα του 4G. Δε βλέπω πρακτικά κάποιο τεράστιο πλεονέκτημα. Και το 3G μια χαρά παίζει.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Το Mail σου συγχρονίζει θες δε θες όταν είναι αυτό με το οποίο ενεργοποίησες το τηλέφωνο.

 

Ναι να την απενεργοποιήσεις και να την ανοίγεις όταν τη χρειάζεσαι. Αλλιώς κρατάς ενεργό το δέκτη του gps και προφανώς τρελαίνει τη μπαταρία ειδικά αν έχεις κάποιο app ενργό που το χρησιμοποιεί...

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έλα ντε κι εγώ την ίδια απορία έχω αν και δε με τρελαίνει η ιδέα του 4G. Δε βλέπω πρακτικά κάποιο τεράστιο πλεονέκτημα. Και το 3G μια χαρά παίζει.

 

θα το δοκιμάσω με κλειστεί την τοποθεσία μου και θα το τεστάρω να δω τι διαφορά θα έχει και θα σας ξαναπώ.ευχαριστω πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Το Mail σου συγχρονίζει θες δε θες όταν είναι αυτό με το οποίο ενεργοποίησες το τηλέφωνο.

 

Ναι να την απενεργοποιήσεις και να την ανοίγεις όταν τη χρειάζεσαι. Αλλιώς κρατάς ενεργό το δέκτη του gps και προφανώς τρελαίνει τη μπαταρία ειδικά αν έχεις κάποιο app ενργό που το χρησιμοποιεί...

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έλα ντε κι εγώ την ίδια απορία έχω αν και δε με τρελαίνει η ιδέα του 4G. Δε βλέπω πρακτικά κάποιο τεράστιο πλεονέκτημα. Και το 3G μια χαρά παίζει.

 

Σε αρκετές περιοχές (όπως το σπίτι μου) δεν έχω ούτε 3g.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Να ρωτήσω κάτι για μια εφαρμογή;; Ψάχνω μια εφαρμογή αν υπάρχει η οποία να κάνει καταμέτρηση και να σου παρέχει ειδοποιήσεις όταν κοντεύεις να φτάσεις το μέγιστο αριθμό μηνυμάτων, χρόνου ομιλίας καθώς και MB που σου παρέχει η εταιρεία. Όπως επίσης και να θέτεις κάπους περιορισμούς, όρια σε αυτά, όπως για παράδειγμα υπήρχε για τα Windows Phone 7 το Counters http://www.addictivetips.com/windows-phone/counters-track-limit-sms-call-data-usage-on-nokia-windows-phone/

 

Γνωρίζετε αν υπάρχει κάτι τέτοιο ή όχι;; Έχει από μόνο του το τηλέφωνο το Data Sence αλλά αυτό καταμετράει και σου δίνει τη δυνατότητα να θέσεις ένα όριο μόνο στη χρήση MB.

 

Υπάρχει εφαρμογή ή κάποιος τρόπος για ειοποιήσεις και να θέσεις κάποια όρια και στο χρόνο ομιλίας καθώς και στα μηνύματα εκτός απο τη χρήση των MB

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!

Link to comment
Share on other sites

Στα 8.1 θα έχουμε τέτοιες δυνατότητες. Ψάξε μήπως υπάρχει εφαρμογή για τον παροχο. Για την wind που έχω εγώ δεν υπάρχει κάτι. Νομίζω πως πως υπάρχει για cosmote αλλά δεν ξέρω τι προσφέρει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, και γω που χω Vodafone δεν έχει κάτι, για αυτό είπα να ρωτήσω για τη συσκευή μπάς και υπάρχει κάτι. Οπότε αναμένουμε την έκδοση 8.1 για να βγάλουν κάτι καινούργιο τώρα;;; ωραία. Και ξέρουμε περίπου πότε βγαίνει;;;
Link to comment
Share on other sites

Στα 8.1 θα έχουμε τέτοιες δυνατότητες. Ψάξε μήπως υπάρχει εφαρμογή για τον παροχο. Για την wind που έχω εγώ δεν υπάρχει κάτι. Νομίζω πως πως υπάρχει για cosmote αλλά δεν ξέρω τι προσφέρει.

 

Απλά να πούμε πως και τα 8.1 δε θα κυκλοφορήσουν με όλες τις λειτουργίες κατευθείαν, θα παίξουν κι εκεί GDR1,2,3,4

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Ναι, λογικό, για να προλαβαίνουν τις εξελίξεις και τον κόσμο, για να χει με κάτι να σχολείτε και να μην αγανακτήσει !!!

 

:-)

Link to comment
Share on other sites

Είναι φοβερό πάντως και τώρα καταλαβαίνω τους φίλους, τι κατανάλωση κάνει αν κάποια εφαρμογή φάει κόλλημα. Και το χειρότερο δεν ξέρεις και ποιά είναι, αν έχεις χρησιμοποιήσει αρκετές!

Τελευταία φορά που το τσέκαρα χθες βραδάκι ήταν κοντά στο 70% και σήμερα το πρωί είχε φτάσει 40 τόσο χωρίς χρήση!

Το έκλεισα-άνοιξα (όχι soft reset) και ξεκόλλησε, ότι είχε κολλήσει τέλος πάντων!

Μα να μην μπορείς να δεις τι σου καταπίνει μπαταρία...

Και δεν έχω και υπόπτους, δεν θυμάμαι τι έκανα πριν αρχίσει να "τρώει".

Link to comment
Share on other sites

οταν μπαινω στο μενου μου εχει κατηγοριοποιημενα αλφαβητικα τισ εφαρμογεσ με τα γραμματα του αλαβητου απο πανω. υπαρχει καποιοσ τροποσ να εξαφανισω τα γραμματα??
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε αναβάθμιση στη γρήγορη ματιά που λέει νέα χαρακτηριστικά έκδοσης η υποστήριξη για windows phone 8.1!!

Να τη κάνουμε λέτε;

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Αγορασμένο από media markt το Φλεβάρη (vodafone branded) και του φλασαρα αμεσα γαλλικη unbranded (black) και όλα άψογα από τότε. Σήμερα μου ήρθε ενημέρωση τηλεφώνου (!!!) και πάτησα να την κάνω. Τώρα είναι στο τελικό στάδιο (μετεγκατάσταση δεδομένων λέει). Ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι αυτή η ενημέρωση;

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

λέτε με αλλαγή ρομ να δούμε διαφορά στην μπαταρία ?

 

αν και κάποιοι υποστήριξαν πως ειδαν διαφορά, εγώ δεν το πολυπιστευω.

Υ.Γ. Τριάρα έχεις? (BMW)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

αν και κάποιοι υποστήριξαν πως ειδαν διαφορά, εγώ δεν το πολυπιστευω.

Υ.Γ. Τριάρα έχεις? (BMW)

οχι απλά τυχαίο είναι.τοτε που είχα κάνει λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...