Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκτός αν απεγκαταστήσεις μερικές (αρκετές - λίγες ανάλογα) εφαρμογές. Το ευρετήριο με τα γράμματα βγαίνει μετά από κάποιο συγκεκριμμένο αριθμό εφαρμογών.

Ένας άλλος τρόπος είναι να κάνεις τη γλώσσα τηλεφώνου αγγλικά κι έτσι όσες εφαρμογές έχουν ελληνικό τίτλο θα βγαίνυν κάτω από ένα εικονίδιο (γήινη σφαίρα) ενώ οι όσες έχουν αγγλικό όνομα θα βγαίνουν πάλι με ευρετήριο.

 

Ερώτηση: Το ξέχασα όλη νύχτα+ (κανένα 10ωρο), με wi fi on, έχασε 7 μονάδες η μπαταρία χωρίς καμιά άλλη χρήση. Νορμάλ είναι; Ρωτάω γιατί δεν μου έχει ξανατύχει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια ξερετε πως μπορω να το κανω να μην μου βγαζει αλφαβητικα τις εφαρμογες που εχω και να ειναι οπως ηταν στην αρχη ,η μια κατω απο την αλλη χωρις τα α,β,γ...?πως το αλλαζω?

 

Πανω απο 45 ή 50 εφαρμογες ενεργοποιειται το "ευρετηριο" με τα αρχικα γραμματα..

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, κατοχος 925 απο χτες...μεταβαση απο android, καπως παραξενα τα πραγματα μιας και η συνηθεια τοσα χρονια δυσκολα αλλαζει...ημουν ετοιμος να το βαλω για πουλημα χτες το βραδυ χαχαχα

 

σορρυ αλλα ειμαι τελειως noob στα windows, μπορει καποιος να μου δωσει λινκ με μερικα χρησιμα pdf η σελιδες για το συστημα?απο επιπεδο αρχαριου μεχρι πιο ανεβασμενο...

 

λυπαμαι αλλα το θρεντ εχει γινει τεραστιο μου ειναι πολυ δυσκολο να κατσω να ψαξψ μεσα σε 160 σελιδες οποτε οποιος μπορει βοηθαει πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Υπάρχει δυνατότητα να επιλέξω φωτογραφίες για την αρχική οθόνη που να αλλάζουν αυτόματα? Να διαλέξω δηλαδή 10 φωτογραφίες και να αλλάζουν κάθε τόσο μόνες τους.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, κατοχος 925 απο χτες...μεταβαση απο android, καπως παραξενα τα πραγματα μιας και η συνηθεια τοσα χρονια δυσκολα αλλαζει...ημουν ετοιμος να το βαλω για πουλημα χτες το βραδυ χαχαχα

 

σορρυ αλλα ειμαι τελειως noob στα windows, μπορει καποιος να μου δωσει λινκ με μερικα χρησιμα pdf η σελιδες για το συστημα?απο επιπεδο αρχαριου μεχρι πιο ανεβασμενο...

 

λυπαμαι αλλα το θρεντ εχει γινει τεραστιο μου ειναι πολυ δυσκολο να κατσω να ψαξψ μεσα σε 160 σελιδες οποτε οποιος μπορει βοηθαει πολυ

 

Το καλύτερο για μένα είναι να αρχίσεις να το "σκαλίζεις" μόνος σου και έτσι διαρκώς θα βρίσκεις νέα πράγματα. Όπου σκαλώνεις μας ρωτάς. Ειναι εύκολο λειτουργικό και δεν θα δυσκολευτείς ιδιαίτερα. Αν μετά από 10 ημέρες νομίζεις πως δεν σου πάει τότε βαλε μια αγγελία. Όχι όμως τόσο αμεσα. Δεν πρόλαβες να δεις ούτε το 10%....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, κατοχος 925 απο χτες...μεταβαση απο android, καπως παραξενα τα πραγματα μιας και η συνηθεια τοσα χρονια δυσκολα αλλαζει...ημουν ετοιμος να το βαλω για πουλημα χτες το βραδυ χαχαχα

 

Φίλε κοίτα μην σε δούμε σε κανα forum android ξανά γιατί κάηκες! :D

 

Μην ανησυχείς και μέρα με τη μέρα θα καταλάβεις το πόσο καλή επιλογή έκανες. Και μη ξεχνάς οτι έρχονται τα 8.1

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, κατοχος 925 απο χτες...μεταβαση απο android, καπως παραξενα τα πραγματα μιας και η συνηθεια τοσα χρονια δυσκολα αλλαζει...ημουν ετοιμος να το βαλω για πουλημα χτες το βραδυ χαχαχα

 

σορρυ αλλα ειμαι τελειως noob στα windows, μπορει καποιος να μου δωσει λινκ με μερικα χρησιμα pdf η σελιδες για το συστημα?απο επιπεδο αρχαριου μεχρι πιο ανεβασμενο...

 

λυπαμαι αλλα το θρεντ εχει γινει τεραστιο μου ειναι πολυ δυσκολο να κατσω να ψαξψ μεσα σε 160 σελιδες οποτε οποιος μπορει βοηθαει πολυ

 

και εγώ έρχομαι απο αντροιντ φίλε.πολλες συσκευές αντροιντ.απο το Σάββατο έχω το 925.αναμεικτα συναισθήματα αλλα το εψαχνα το διαφορετικό.μονο όρεξη να έχεις και θα τα βρεις όλα.θα ρωτάς και εδώ.εγω θα το κρατήσω.εχω και το οπτιμους γ παράλληλα αλλα δεν μου έχει λείψει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε κοίτα μην σε δούμε σε κανα forum android ξανά γιατί κάηκες! :D

 

Μην ανησυχείς και μέρα με τη μέρα θα καταλάβεις το πόσο καλή επιλογή έκανες. Και μη ξεχνάς οτι έρχονται τα 8.1

 

 

χαχα στα αντροιντ φορουμ κοβω ετσι κ αλλιως, ταμπλεκ και κινητα αντροιντ εξακολουθω να εχω, δεν ειμαι κολλημενος(με εξαιρεση apple που ορκιστικα οτι δε ξαναπαιρνω :p )

 

 

και εγώ έρχομαι απο αντροιντ φίλε.πολλες συσκευές αντροιντ.απο το Σάββατο έχω το 925.αναμεικτα συναισθήματα αλλα το εψαχνα το διαφορετικό.μονο όρεξη να έχεις και θα τα βρεις όλα.θα ρωτάς και εδώ.εγω θα το κρατήσω.εχω και το οπτιμους γ παράλληλα αλλα δεν μου έχει λείψει κάτι.

 

ευτυχως νιωθουν κ αλλοι αυτα που νιωθω εγω...η αληθεια ειναι οτι εχω απογοητευτει απο την ελλειψη παραμετροποιησης, ισως να μην αλλαζα και τιποτα, αλλα θες να εχεις τη δυνατοτητα να μπορεις να αλλαξεις...οπως και να χει περιμενουμε τα 8,1 και οπως διαβασα απο φημες, τα 9 για παραπανω διαφορες...και ας ελπισουμε η microsoft να ακουει αυτα που ζηταμε

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι έπαθα και ήθελα αλλαγη;τώρα δυο χρόνια δεν έχω ούτε μια φωτογραφία απο τα κινητά μου.οταν μου (έμπαινε) να αλλαξω ρομ δεν είχα υπολογιστή κοντά μου.

και να τα φλασαρισματα και να τα μπρικαρισματα κοκ.και δεν μπορούσα να το σταματήσω.καθε δυο εβδομάδες αυτο το βιολί.και λέω δεν πάει αλλο.θα δοκιμάσω WP και αμα βολεύει θα μείνω.να φτιάξω ένα άλμπουμ με φωτογραφίες και εγώ στο κινητό μου ρε αδερφε :lol:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχ εγω δεν εχω μπρικαρει συσκευη ακομα ευτυχως... :p

 

εχω ακομα στο στολο one x και gpad, απλα εχει αρχισει να μου τη σπαει οτι πλεον τα παντα εχουν γινει αντροιντ απο κινητα και τηλεορασεις μεχρι δε ξερω κ εγω τι...οποτε καλο ειναι να δουλεψουμε και κατι αλλο

 

 

και κατι χρησιμο τωρα...μη μου πειτε οτι για να αλλαξω ηχους πρεπει να τους περασω απο τον υπολογιστη ετσι? :lol:

 

και κατι ακομα δεν υπαρχει ξεχωριστη ενταση φωνης για εφαρμογες κλησεις τραγουδια κλπ?

Link to comment
Share on other sites

χαχαχ εγω δεν εχω μπρικαρει συσκευη ακομα ευτυχως... :p

 

εχω ακομα στο στολο one x και gpad, απλα εχει αρχισει να μου τη σπαει οτι πλεον τα παντα εχουν γινει αντροιντ απο κινητα και τηλεορασεις μεχρι δε ξερω κ εγω τι...οποτε καλο ειναι να δουλεψουμε και κατι αλλο

 

 

και κατι χρησιμο τωρα...μη μου πειτε οτι για να αλλαξω ηχους πρεπει να τους περασω απο τον υπολογιστη ετσι? :lol:

 

και κατι ακομα δεν υπαρχει ξεχωριστη ενταση φωνης για εφαρμογες κλησεις τραγουδια κλπ?

 

Με το Nokia Ringtone δε χρειάζεται να τα βάζεις στον φάκελο ringtones από το pc, το κάνει η εφαρμογή.

 

Ναι για τη ξεχωριστή ένταση θα την έχεις στα 8.1 :)

 

Υπομονή παιδιά θα δείτε με το καιρό θα τα λατρέψετε τα wp.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Για διαφορετικο ήχος κλήσης δεν γνωριζω.αλλα η ένταση είναι μια...γ@μ.,,@α WP θα λες τώρα...ειναι κάτι που περιμένουμε να αλλαξει στην αναβάθμιση 8.1
Link to comment
Share on other sites

Για διαφορετικο ήχος κλήσης δεν γνωριζω.αλλα η ένταση είναι μια...γ@μ.,,@α WP θα λες τώρα...ειναι κάτι που περιμένουμε να αλλαξει στην αναβάθμιση 8.1

 

Δες το κι αλλιώς. Αναγκάζεσαι για ένα διάστημα της ζωής σου να ζήσει λιτά και απλά! Θα το εκτιμήσεις μόνο όταν το χάσεις!:lol:

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα της μπαταρίας που έλεγε πιο "πίσω" και για το battery monitor μπορείτε να δείτε το ποστ μου στο τοπικ του 620 εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5247863#post5247863

 

Χαίρομαι που υπάρχουν άτομα που θέλουν να δοκιμάσουν κάτι διαφορετικό αλλά να μην μένουμε στα ίδια. Δείτε και τα άλλα OS πχ Sailfish :P

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Κάτοχος του κινητού εδώ και περίπου 1 1/2 μήνα, έχω μείνει αρκετα ικανοποιημένος και ευχαριστημένος απο την μετάβαση σε WP από Android (galaxy s και s4).

Το μόνο θέμα που έχω είναι ότι κάποιες στιγμές και κυριως οταν έχω αρκετη ωρα ν χρησιμοποιησω το κινητο, χάνει το σήμα-δικτυο και δεν το ξαναβρίσκει, ενώ επάνω αριστερά μου βγάζει 4 γραμμες. Αν προσπαθήσει κάποιος να με πάρει, του λέει ότι ο συνδρομητής δεν είναι διαθέσιμος.

Όταν κάνω επανεκκίνηση του κινητού, το πρόβλημα λύνεται και το κινητό δουλευει πάλι στο δίκτυο.

Μήπως γνωριζει κάποιος αν έχω πατήσει κάτι στις ρυθμίσεις ή χρειάζεται να κάνω κάτι αλλο ή να το πάω για σέρβις κλπ;

ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Δες το κι αλλιώς. Αναγκάζεσαι για ένα διάστημα της ζωής σου να ζήσει λιτά και απλά! Θα το εκτιμήσεις μόνο όταν το χάσεις!:lol:

 

δηλαδη τοσα χρονια ηταν ετσι η εγινε τωρα με την τελευταια αναβαθμιση? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πρέπει να έχει ψιλοχαλάσει η υποδοχή για τα ακουστικά. Όταν κουμπώνω τα handsfree μέχρι τέρμα κάτω στην υποδοχή ακούγεται μόνο από το αριστερό ακουστικό,στο δεξί νέκρα.Πρέπει να το σηκώσω ελαφρώς,αλλά είναι στο όριο και το ραδιόφωνο δεν πιάνει σήμα. Πίστεψα πως χάλασαν τα ακουστικά,αλλά δοκίμασα και ένα ζευγάρι sony,πάλι δεν ακουγόταν το δεξί. Τα δοκίμασα επίσης και τα 2 σε samsung galaxy S2 και δούλευαν κανονικά,όπερ σημαίνει ότι είμαι για service. Η αλήθεια είναι ότι δεν πολυψήνομαι να αφήσω 1,5 μηνών κινητό για να το ανοίξουν. Έλα,όμως,που χρησιμοποιώ το τηλέφωνο μόνο με ακουστικά...

Και να φανταστείτε ότι δεν το στριμώχνω πουθενά,ούτε το κακομεταχειρίζομαι. Κρίμα. Για nokia δεν το περίμενα. Αθάνατα 3210 το πετούσες κάτω εσκεμμένα και δεν καταλάβαινε τίποτα,6600 το χονδροειδές αλλά ποιότητα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Κάτοχος του κινητού εδώ και περίπου 1 1/2 μήνα, έχω μείνει αρκετα ικανοποιημένος και ευχαριστημένος απο την μετάβαση σε WP από Android (galaxy s και s4).

Το μόνο θέμα που έχω είναι ότι κάποιες στιγμές και κυριως οταν έχω αρκετη ωρα ν χρησιμοποιησω το κινητο, χάνει το σήμα-δικτυο και δεν το ξαναβρίσκει, ενώ επάνω αριστερά μου βγάζει 4 γραμμες. Αν προσπαθήσει κάποιος να με πάρει, του λέει ότι ο συνδρομητής δεν είναι διαθέσιμος.

Όταν κάνω επανεκκίνηση του κινητού, το πρόβλημα λύνεται και το κινητό δουλευει πάλι στο δίκτυο.

Μήπως γνωριζει κάποιος αν έχω πατήσει κάτι στις ρυθμίσεις ή χρειάζεται να κάνω κάτι αλλο ή να το πάω για σέρβις κλπ;

ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Πέτρος

 

έχεις vf? μου το κάνει κι εμένα αρκετές φορές μέσα στη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο θέμα η ποιότητα και άλλο η αντοχή. Τα παλιά κινητά με τα χοντρά πλαστικά τους και τις απλές οθόνες είναι αξεπέραστα σε αυτό. Όμως η φορητοτητα, οι τεράστιες αναλογικά οθόνες και τα λοιπά καλούδια έχουν το τίμημα τους. Πάντως το Ν9 έχει πέσει πολλές φορές κάτω αλλά δεν έπαθε τίποτα πέρα απο τις αμυχές του πλαστικού.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Μου έφαγε μια τούμπα,ευχυχώς όχι δυνατή και νομίζω ότι έχει ψιλοφθαρθεί η πάνω αριστερή πλευρά του αλιμινίου. Είναι πρόβλημα αυτό? Υπάρχει κάποιος τρόπος να το διορθώσω?

Επίσης έκανα κάποιες επαφές μετά το σύνδεσα με το hotmail όπου κια πρόσθεσε και τις επαφές από εκεί. όταν έκλεισα το hotmail μου διέγραψε και τις επαφές που είχα στο τηλέφωνο. Τι να κάνω επί του θέματος?

Nokia 7610 - Nokia N70 - Nokia N82 - Nokia Lumia 925

 

Κουρείο η σταθερότης-Δημήτρης Τρεμουλοχέρας

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου batman007 το ιδιο εχω και εγω.Δεν ειναι θεμα υποδοχης γιατι πηγα και μου το αλλαξαν και ξαναεκανε το ιδιο. αν το κλεισεις το κινητο και το ανοιξεις παλι θα επανελθει. βεβαια δεν ειναι και λογικο αυτο. Μαλλον θελει λιγο παραπανω ψαξιμο γιατι μου ειπαν οτι καποιο θεμα με τα ρευματα εχει. Δυστυχως δεν εχω το χρονο να το ψαξω. Αξερει κανενας τιποτα το λεει.
Link to comment
Share on other sites

έχεις vf? μου το κάνει κι εμένα αρκετές φορές μέσα στη μέρα.

Καλημέρα. Ναι το vf edition έχω, σε δίκτυο cosmote.

Edited by kosmicpetros
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για καντε λιγο τον κοπο και πηγαιντε στις ρυθμισεις και μετα "ελεγχο μνημης" .Ενω πηρα την εκδοση των 16 gb ,το γραφημα με την πιτα γραφει συνολικα 14 gb .Ετσι ειναι και σε εσας ή μου φαγανε 2 gb?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...