Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το nfc του κινητού μας δεν στέλνει αρχεία σε android κινητά;;;

 

με τα 8 σίγουρα όχι. Στα 8.1 δε το χω δοκιμάσει. Απορώ πάντως για τη χρησιμότητα όταν έχεις άπειρους τρόπους να μοιράσεις αρχεία πλέον...

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να μάθω τους απειρους τρόπους και ποιος είναι ο πιο γρηγορος όταν δεν έχω σύνδεση ιντερνετ;;; εκτός από το γνωστό Bluetooth....
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να μάθω τους απειρους τρόπους και ποιος είναι ο πιο γρηγορος όταν δεν έχω σύνδεση ιντερνετ;;; εκτός από το γνωστό Bluetooth....

 

Έβαλες περιορισμό τον οποίο εγώ δεν έβαλα. Μη σύνδεση στο ίντερνετ...

Bluetooth λοιπόν..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

:-P δεν έχουμε πάντα ιντερνετ, για αυτό ρώτησα,αλλα και να υπήρχε θα απαιτούσε wifi για μεγάλα αρχεία, ήθελα να στείλω ένα βίντεο που τράβηξα αλλα έκανε πολύ ώρα με το μπλε δόντι και είπα να δοκιμάσω το NFC, αλλα μάταια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας. Σκέφτομαι να αγοράσω το lumia 925, αλλά απ'ο,τι είδα δεν παίρνει sd card. Ήθελα να σας ρωτήσω: τα 16gb είναι αρκετά κ πόσες φώτο κ τραγούδια μπορεί να πάρει; Ρωτάω εσάς που το έχετε στα χέρια σας και γνωρίζεται κάτι παραπάνω.:)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Lumia 925
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Σκέφτομαι να αγοράσω το lumia 925, αλλά απ'ο,τι είδα δεν παίρνει sd card. Ήθελα να σας ρωτήσω: τα 16gb είναι αρκετά κ πόσες φώτο κ τραγούδια μπορεί να πάρει; Ρωτάω εσάς που το έχετε στα χέρια σας και γνωρίζεται κάτι παραπάνω.:)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Αυτό είναι σχετικό φίλε μου. Εμένα δεν μου φτάνουν με τίποτα. Γι αυτό είχα πάρει το 32αρι. Σε άλλους αρκούν και τα 16. Βέβαια θα έχεις 30gb στο onedrive.

Προσωπικά θα σου έλεγα να ψάξεις 32αρι..

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι σχετικό φίλε μου. Εμένα δεν μου φτάνουν με τίποτα. Γι αυτό είχα πάρει το 32αρι. Σε άλλους αρκούν και τα 16. Βέβαια θα έχεις 30gb στο onedrive.

Προσωπικά θα σου έλεγα να ψάξεις 32αρι..

Από πού θα μπορούσα να το προμηθευτώ??

Lumia 925
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Σκέφτομαι να αγοράσω το lumia 925, αλλά απ'ο,τι είδα δεν παίρνει sd card. Ήθελα να σας ρωτήσω: τα 16gb είναι αρκετά κ πόσες φώτο κ τραγούδια μπορεί να πάρει; Ρωτάω εσάς που το έχετε στα χέρια σας και γνωρίζεται κάτι παραπάνω.:)

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

 

 

Ψάξε για το 32αρι αλλα μη τρελαινεσαι κιόλας. Η συσκευή ειναι όλα τα λεφτά.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Σκέφτομαι να αγοράσω το lumia 925, αλλά απ'ο,τι είδα δεν παίρνει sd card. Ήθελα να σας ρωτήσω: τα 16gb είναι αρκετά κ πόσες φώτο κ τραγούδια μπορεί να πάρει; Ρωτάω εσάς που το έχετε στα χέρια σας και γνωρίζεται κάτι παραπάνω.:)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Αν δεν εχεις επιθυμια να το φορτωνεις με βιντεο (movies/tvshows) για να βλεπεις on the go, μια χαρα ειναι τα 16 GB.

Moλις σεταρα το δικο μου απο την αρχη, και με ολες τις εφαρμογες που ηθελα (περιπου 40) συν 1 GB mp3s (περιπου 200+ τραγουδια), εχει πιασει 4 GB συνολο.

Το λειτουργικο πιανει γυρω στα 3 GB.

Στο 16αρι δηλαδη θα εχεις αλλα 8-9GB ελευθερα για φωτο και οτι νεοτερο.

Ειναι αρκετα.

 

Τωρα αν εισαι απο αυτους που θελουν προβολη ταινιων και σειρων στην συσκευη, καλυτερα προτιμησε μια με μεγαλυτερο storage.

( μην σου πω καλυτερα μια με android, αφου εχει καλυτερους video players με μεγαλυτερη υποστηριξη υποτιτλων)

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις επιθυμια να το φορτωνεις με βιντεο (movies/tvshows) για να βλεπεις on the go, μια χαρα ειναι τα 16 GB.

Moλις σεταρα το δικο μου απο την αρχη, και με ολες τις εφαρμογες που ηθελα (περιπου 40) συν 1 GB mp3s (περιπου 200+ τραγουδια), εχει πιασει 4 GB συνολο.

Το λειτουργικο πιανει γυρω στα 3 GB.

Στο 16αρι δηλαδη θα εχεις αλλα 8-9GB ελευθερα για φωτο και οτι νεοτερο.

Ειναι αρκετα.

 

Τωρα αν εισαι απο αυτους που θελουν προβολη ταινιων και σειρων στην συσκευη, καλυτερα προτιμησε μια με μεγαλυτερο storage.

( μην σου πω καλυτερα μια με android, αφου εχει καλυτερους video players με μεγαλυτερη υποστηριξη υποτιτλων)

 

Εγώ δεν βλέπω ποτέ ταινία κλπ στο κινητό. Κρατάω όμως αρκετές φωτογραφίες και βίντεο που τα τράβηξα εγώ. Στο 32αρι είχα 4gb ελεύθερο χώρο.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εσείς την εμπιστευεστε?:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η cloud υπηρεσια της MS για αποθηκευση αρχειων.

Απ'ο,τι βλέπω σου δίνει δωρεάν πολλά gbs. Τότε νομίζω δε θα υπάρχει σοβαρο πρόβλημα για το lumia 925 16gb. Έτσι δεν είναι?:wacko:

Lumia 925
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς/???

 

Γυμνές φώτο δεν έχουν βγει πάντως από το OneDrive :lol::lol::lol:

 

 

Πέρα από την πλάκα, νομίζω ότι όλες πάνω κάτω το ίδιο είναι... Και στην Apple την πάτησαν από δικιά του ******* όπως φαίνεται...

 

Αλλά το OneDrive πρώτον δίνει τα περισσότερα GB (30GB δώρο), με μεγάλο όριο ανά αρχείο (10GB το μεγαλύτερο αρχείο) και το μεγλαύτερο του προσόν για μένα είναι ότι μπορείς να το χρησιμοποιήσεις παντού... Σε Widnows 7 ή 8 και σε Mac, σε Windows Phone, σε iOS, σε Android...

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Αφαιρέθηκαν οι άσεμνες εκφράσεις από το μήνυμα. Θα σε παρακαλούσα στο μέλλον να αποφεύγεις τέτοιου είδους εκφράσεις. Απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by impreza_sti
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς/???

 

Γυμνές φώτο δεν έχουν βγει πάντως από το OneDrive :lol::lol::lol:

 

 

Πέρα από την πλάκα, νομίζω ότι όλες πάνω κάτω το ίδιο είναι... Και στην Apple την πάτησαν από δικιά του ******* όπως φαίνεται...

 

Αλλά το OneDrive πρώτον δίνει τα περισσότερα GB (30GB δώρο), με μεγάλο όριο ανά αρχείο (10GB το μεγαλύτερο αρχείο) και το μεγλαύτερο του προσόν για μένα είναι ότι μπορείς να το χρησιμοποιήσεις παντού... Σε Widnows 7 ή 8 και σε Mac, σε Windows Phone, σε iOS, σε Android...

Εννοω αν υπάρχει περίπτωση να διαγραφουν τα αρχεία σου κατα λαθος χωρις την επίγνωση σου, ή τεσπα αν υπήρξε ποτε τέτοια περιπτωση

Edited by impreza_sti
Lumia 925
Link to comment
Share on other sites

Όχι... Εδώ και 9-10 μήνες που την χρησιμοποιώ δεν μου έχει τύχει.... Σε όλες τις συσκευές μου έχω τα αρχεία μου... Και όχι μόνο φώτο αλλά και έγγραφα κτλ που χρειάζομαι...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όχι... Εδώ και 9-10 μήνες που την χρησιμοποιώ δεν μου έχει τύχει.... Σε όλες τις συσκευές μου έχω τα αρχεία μου... Και όχι μόνο φώτο αλλά και έγγραφα κτλ που χρειάζομαι...

Ok τότε.

 

Άρα να κινηθω προς λουμια 925 16 gb??:ninja:

Lumia 925
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν βλέπω ποτέ ταινία κλπ στο κινητό. Κρατάω όμως αρκετές φωτογραφίες και βίντεο που τα τράβηξα εγώ. Στο 32αρι είχα 4gb ελεύθερο χώρο.....

 

E και αυτο ειναι υπερβολη ομως. Δεν εισαι δηλαδη ο μεσος χρηστης με 20GB προσωπικες φωτο/βιντεο.

Να γουσταρεις να τραβας συνεχεια το δεχομαι πες, αλλα γιατι να θες ανα πασα στιγμη να τα εχεις πανω σου μεσα στην συσκευη;

Θελω να πω, ακομα και αν γεμισουν τα 16 ή 32 GB, τα αδειαζεις στο pc σου και ξαναρχιζεις.

 

Ok τότε.

 

Άρα να κινηθω προς λουμια 925 16 gb??:ninja:

Aφου φαινεσαι οτι εισαι ψημενος γιατι ψαχνεις επιβεβαιωση; :p

Εμενα δεν θα με προβληματιζε τοσο η χωρητικοτητα οσο η μπαταρια.

Aν εισαι power user, ή απλα user που ολη την ωρα εχει στα χερια του το κινητο και το τζολευει, υπολογισε οτι με το ζορι θα σου βγαζει την μερα.

 

Σε συγκριση με το 625 που υποτιθεται εχουν και τα δυο 2000mah μπαταριες,

κανοντας ακριβως την ιδια χρηση με μονη διαφορα την glance screen του 925, (που ομως γι αυτη και μονο το πηρα)

το 625 αντεχει ανετα μερα και βαλε, ενω το 925 παραδιδει πνευμα πολυ πριν τελειωσει η μερα.

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

E και αυτο ειναι υπερβολη ομως. Δεν εισαι δηλαδη ο μεσος χρηστης με 20GB προσωπικες φωτο/βιντεο.

Να γουσταρεις να τραβας συνεχεια το δεχομαι πες, αλλα γιατι να θες ανα πασα στιγμη να τα εχεις πανω σου μεσα στην συσκευη;

Θελω να πω, ακομα και αν γεμισουν τα 16 ή 32 GB, τα αδειαζεις στο pc σου και ξαναρχιζεις.

 

 

Aφου φαινεσαι οτι εισαι ψημενος γιατι ψαχνεις επιβεβαιωση; :p

Εμενα δεν θα με προβληματιζε τοσο η χωρητικοτητα οσο η μπαταρια.

Aν εισαι power user, ή απλα user που ολη την ωρα εχει στα χερια του το κινητο και το τζολευει, υπολογισε οτι με το ζορι θα σου βγαζει την μερα.

 

 

εγώ είμαι power user και μου βγάζει 1,5 μέρα :)

 

Σε συγκριση με το 625 που υποτιθεται εχουν και τα δυο 2000mah μπαταριες,

κανοντας ακριβως την ιδια χρηση με μονη διαφορα την glance screen του 925, (που ομως γι αυτη και μονο το πηρα)

το 625 αντεχει ανετα μερα και βαλε, ενω το 925 παραδιδει πνευμα πολυ πριν τελειωσει η μερα.

 

βέβαια το 925 έχει μεγαλύτερη ανάλυση , πιο ψηλά χρονισμένο επεξεργαστή και 1g ram

Link to comment
Share on other sites

E και αυτο ειναι υπερβολη ομως. Δεν εισαι δηλαδη ο μεσος χρηστης με 20GB προσωπικες φωτο/βιντεο.

Να γουσταρεις να τραβας συνεχεια το δεχομαι πες, αλλα γιατι να θες ανα πασα στιγμη να τα εχεις πανω σου μεσα στην συσκευη;

Θελω να πω, ακομα και αν γεμισουν τα 16 ή 32 GB, τα αδειαζεις στο pc σου και ξαναρχιζεις.

 

 

Aφου φαινεσαι οτι εισαι ψημενος γιατι ψαχνεις επιβεβαιωση; :p

Εμενα δεν θα με προβληματιζε τοσο η χωρητικοτητα οσο η μπαταρια.

Aν εισαι power user, ή απλα user που ολη την ωρα εχει στα χερια του το κινητο και το τζολευει, υπολογισε οτι με το ζορι θα σου βγαζει την μερα.

 

Σε συγκριση με το 625 που υποτιθεται εχουν και τα δυο 2000mah μπαταριες,

κανοντας ακριβως την ιδια χρηση με μονη διαφορα την glance screen του 925, (που ομως γι αυτη και μονο το πηρα)

το 625 αντεχει ανετα μερα και βαλε, ενω το 925 παραδιδει πνευμα πολυ πριν τελειωσει η μερα.

 

Δεν έχεις άδικο. Γύρω στο 1,5gb τα mp3, κανένα 3αρι το λειτουργικό, χάρτες, εφαρμογές, παιχνίδια και τα υπόλοιπα φωτογραφίες και βιντεακια. Εννοείται πως "αδειάζω" στο PC αλλά είναι και πολλές που κουβαλάω. Τα βιντεακια κάνουν την "ζημιά".....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το 1020 έχω αλλα το 925 ήταν το πιο όμορφο κινητό που είχα ποτέ. Νομίζω ότι σ αυτά τα λεφτά ειναι τοπ επιλογή και το λειτουργικό ζάχαρη. Παλικάρι μου μη το παιδεύεις παρ το και θα το ευχαριστηθείς.
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω 215 κοστίζει. Τι προτείνεις σε αυτά τα χρήματα?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...