Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε cyan ειμαι.θα κάνω hard reset αλλά μπορεί κάποιος να μου θυμίσει πως γίνεται;

 

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Nokia Lumia FAQ- Επανεκκίνηση, soft & hard reset.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, έχω ένα πολύ ενοχλητικό πρόβλημα: ενώ διαγράφω μουσικά άλμπουμ, αυτά παραμένουν εικονικά στο κινητό. Δηλαδή άμα πατήσω πάνω τους δεν παίζουν, αλλά φαίνονται και γεμίζουν τη λίστα με τα άλμπουμ που έχω και είναι πολύ σπαστικό. Στον υπολογιστή, όταν συνδέω το κινητό, δεν φαίνονται.

 

Το έχει κανείς άλλο αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω ένα πολύ ενοχλητικό πρόβλημα: ενώ διαγράφω μουσικά άλμπουμ, αυτά παραμένουν εικονικά στο κινητό. Δηλαδή άμα πατήσω πάνω τους δεν παίζουν, αλλά φαίνονται και γεμίζουν τη λίστα με τα άλμπουμ που έχω και είναι πολύ σπαστικό. Στον υπολογιστή, όταν συνδέω το κινητό, δεν φαίνονται.

 

Το έχει κανείς άλλο αυτό;

 

Windows phone 8.0 ;

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Χαρακτηριστικό bug των WP 8.0 , που λύνεται με hard reset.

Μην ανησυχείς, μόλις αναβαθμίσεις σε WP 8.1, το πρόβλημα δε θα σε ξαναπασχολήσει.

 

Προς το παρόν κάνεις υπομονή και το hard reset θα το κάνεις μια και καλή μόλις λάβεις το update σε WP 8.1 .

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Χαρακτηριστικό bug των WP 8.0 , που λύνεται με hard reset.

Μην ανησυχείς, μόλις αναβαθμίσεις σε WP 8.1, το πρόβλημα δε θα σε ξαναπασχολήσει.

 

Προς το παρόν κάνεις υπομονή και το hard reset θα το κάνεις μια και καλή μόλις λάβεις το update σε WP 8.1 .

 

LOL

 

Το hard reset με τα 8.1 είναι αναπόφευκτο δηλαδή; Πάνε όλα;

Link to comment
Share on other sites

Όσο είσαι σε WP 8.0 το πρόβλημα θα εμφανίζεται ξανά και ξανά, και μετά από hard reset εκ νέου. Θα αναβαθμίσεις και θα ξεχάσεις ότι υπήρξε το bug. Είσαι και τυχερός που δεν εμφανίστηκε το πρόβλημα επανειλημμένα.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα πάντως να διαγράψω ένα ένα τα τραγούδια των άλμπουμ και μόλις τα σβήνεις όλα εξαφανίζεται και το άλμπουμ - δεν το είχα σκεφτεί. Οπότε ίσως αυτό να είναι η λύση.

 

Δεν θα ήταν εξαιρετικά απλό να μπορείς να σβήσεις από το κινητό όποια άλμπουμ ήθελες; Τόσο δύσκολο θα ήταν;

Edited by sbergman
Link to comment
Share on other sites

Το θετικό είναι πως μάλλον το πρόβλημα λύθηκε οριστικά στα WP 8.1 .

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δοκίμασα τα πάντα soft reset Hurd reset λούστηκα με ultrex αλλά τίποτα!!!παω σε νοκια και πήρα τηλ και μου είπαν πως θα πάρει 20 μέρες......

 

Εννοούσα ότι θα μου το κρατήσουν 20 για να το φτιάξουν αλλα το έγραψα στα κινέζικα πριν

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παιδιά εγώ το τηλέφωνο μου το εχω πάρει από τον ΟΤΕ με καλύπτει η εγγύηση στα Nokia care έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Εχω 2 πραγματακια να ρωτησω για την Cyan..

Τα παιχνιδια πλεον τα βγαζει στην διπλανη λιστα με ολες τις εφαρμογες και οχι στην εφαρμογη παιχνιδια οπως στα wp8?

Τα αρχικα γραμματα πανω απο τις εφαρμογες στην διπλανη λιστα παλι,σας τα ειχε βγαλει με το που κανατε την αναβαθμιση?

Εγω ειμαι κατοχος του 1020 με τα wp8 και δεν εχω δουλεψει καθολου τα 8.1..Και σημερα πηρα στα χερια μου ενα καινουριο 925 φιλου για να το σεταρω και με το που το ανοιξα ειχε ηδη την cyan και στην λιστα διπλα ολες τις εφαρμογες με τα αρχικα απο πανω...

Link to comment
Share on other sites

Τα παιχνίδια τα βγαζει και στην εφαρμογή παιχνίδια όπως πριν με την μόνη διαφορά ότι δεν μπορείς να τα σβήσεις από εκεί παρά μόνο από την λίστα.τα γράμματα τα έβγαζε και στην 8 δεν είναι της cyan,απλά για να εμφανιστούν πρέπει να έχεις συμπληρώσει κάποιο όριο εφαρμογών που δεν θυμάμαι ποιο είναι και γίνεται αυτο για να σε βοηθάει να βρίσκεις ευκολότερα τις εφαρμογές μέσα στο πλήθος τους.
Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ το φορτίζω και σήμερα κάνω λίγο browsing (wifi) 2 κλήσεις Viber και 2-3 τηλέφωνα...

Βρίσκω ένα φίλο και θέλω να του δείξω κάτι φωτογραφίες.

ΤΑΠ ΤΑΠ ...τπτ, ΤΑΠΤΑΠΤΑΠ ...τπτ.

Πατάω το κουμπί δεξιά τπτ.

Αρχίζω να το χαιρετάω να εμφανιστεί η glance τπτ.

Νεκρό.

Παρατεταμένο πάτημα να ανοιξει ...νεκρό.

Volume- power off νεκρό!

Τ' αφήνω λίγο στολίζοντας την 8.1 αναβάθμιση και σκεφτομαι σε ποιο Νοκια να το πάω και που έχω την απόδειξη αγοράς.

 

Πριν ψάξω τη βελόνα για να βγάλω τη σιμ κάνω μια τελευταία προσπάθεια σοφτ ρισετ.

Και ...θαύμα δουλεύει κανονικότατα και είναι σα να με κοροϊδεύει!

Επανάληψη σήμερα! Ήταν το πρωί γύρω στο 40%, έκανα λίγο browsing, emails 2 τηλεφωνα κλπ. Πριν λίγο πάω να τηλεφωνήσω και έδειχνε νεκρό. Επειδή βιαζόμουν έκανα κατευθείαν soft (έκανε άμεσα) και επανήλθε. Έτσι μου έμεινε η απορία, αν με έπαιρνε κάποιος τηλ θα λειτουργούσε? Το μεσημέρι έχει hard reset μήπως κάτι δεν έκατσε καλά. Ερώτηση: Αν δεν διαλέξω επαναφορά με όλες τις υπάρχουσες ρυθμίσεις, αλλα στήσιμο από την αρχή (δεν θυμάμαι ακριβώς πως το λέει) δεν χάνω τις εφαρμογές έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Επανάληψη σήμερα! Ήταν το πρωί γύρω στο 40%, έκανα λίγο browsing, emails 2 τηλεφωνα κλπ. Πριν λίγο πάω να τηλεφωνήσω και έδειχνε νεκρό. Επειδή βιαζόμουν έκανα κατευθείαν soft (έκανε άμεσα) και επανήλθε. Έτσι μου έμεινε η απορία, αν με έπαιρνε κάποιος τηλ θα λειτουργούσε? Το μεσημέρι έχει hard reset μήπως κάτι δεν έκατσε καλά. Ερώτηση: Αν δεν διαλέξω επαναφορά με όλες τις υπάρχουσες ρυθμίσεις, αλλα στήσιμο από την αρχή (δεν θυμάμαι ακριβώς πως το λέει) δεν χάνω τις εφαρμογές έτσι?

 

Οι εφαρμογές θα διαγραφούν έτσι και αλλιώς, όμως μπορείς μέσα από το store να δεις ποιές έχεις και να τις επανεγκαταστήσεις!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν με κατάλαβες "σιέμο" :lol:. Το ξέρω αυτό. Αλλα νομίζω όταν κανεις hard, σου δίνει την επιλογή αυτόματης επαναγκατάστασης η v' αρχίσεις το στήσιμο από την αρχή. Στη δεύτερη περίπτωση οι εφαρμογές παραμένουν να τις εγκαταστήσω μια μια έτσι?
Link to comment
Share on other sites

Δεν με κατάλαβες "σιέμο" :lol:. Το ξέρω αυτό. Αλλα νομίζω όταν κανεις hard, σου δίνει την επιλογή αυτόματης επαναγκατάστασης η v' αρχίσεις το στήσιμο από την αρχή. Στη δεύτερη περίπτωση οι εφαρμογές παραμένουν να τις εγκαταστήσω μια μια έτσι?

 

Ναι θα πρέπει να τις εγκαταστήσεις μια μια. Απλα για να μην τις ψάχνεις στην αναζήτηση μια μια σου το λέω αυτό για το store. :)

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν με κατάλαβες "σιέμο" :lol:. Το ξέρω αυτό. Αλλα νομίζω όταν κανεις hard, σου δίνει την επιλογή αυτόματης επαναγκατάστασης η v' αρχίσεις το στήσιμο από την αρχή. Στη δεύτερη περίπτωση οι εφαρμογές παραμένουν να τις εγκαταστήσω μια μια έτσι?

 

Όχι φίλε μου δεν χρειάζεται να της βάλεις μια μια.πριν κανεις hard reset θα κανεις πρώτα back up.και όταν θα ξανά ανοίξεις το τηλέφωνο αφου έχεις κανει hard reset και βάλεις τον λογαριασμό Microsoft τότε θα σε ρωτήσει επαναφορά τηλεφώνου;θα πατήσεις ναι και θα ξανακατεβάσει μόνο του ότι εφαρμογές είχες μόνο του και στην θέση που τις είχες.

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου δεν χρειάζεται να της βάλεις μια μια.πριν κανεις hard reset θα κανεις πρώτα back up.και όταν θα ξανά ανοίξεις το τηλέφωνο αφου έχεις κανει hard reset και βάλεις τον λογαριασμό Microsoft τότε θα σε ρωτήσει επαναφορά τηλεφώνου;θα πατήσεις ναι και θα ξανακατεβάσει μόνο του ότι εφαρμογές είχες μόνο του και στην θέση που τις είχες.

 

Ο φίλος αναφέρεται στην περίπτωση που δεν θέλει να επαναφέρει τη συσκευή του από προηγούμενο back up αλλά να την σετάρει από την αρχή!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και τους 2. Έτσι ακριβώς όπως τα λέει ο Παγουρας θέλω να το κάνω. Επαναφορά, settarisma και πέρασμα μια μια τις εφαρμογές μετά. Απλά ανησχουσα μήπως έτσι χαθούν και όχι τίποτε άλλο τις χρυσοπληρώσαμε κιόλας (με το κουπόνι δώρου :lol: )
Link to comment
Share on other sites

Δώστε μου παρακαλώ μια γρήγορη απάντηση. Αν αγοραστεί τώρα ένα 925 από την Vodafone, θα πάρει άμεσα την τελευταία 8.1 χωρίς κανένα σκάλισμα;;; Thanx!:)

 

Σύμφωνα με το site της nokia για το update άμεσα και χωρις κανένα σκάλισμα!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ζητώ συγνώμη δεν το κατάλαβα.αλλά μιας και είχα και εγώ αγορασμένες εφαρμογές μου τις κατέβασε κανονικά δεν είχα κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω ωραία και καλή η αναβάθμηση αλλα έχει μερικά προβληματάκια, θα εστιάσω σε ενα που αντιμετωπίζω, αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει? Εχω βάλει ήχο μηνύματος δικό μου ο οποιος πριν την αναβάθμισει έπαιζε κανονικά, τωρα με το που έρχεται μήνυμα παιζει 3-4 δευτερολεπτα και σταματα απο μονος του χωρίς να πατήσω κάποιο κουμπί. Μου δημιουργεί πρόβλημα γιατι δεν ακούω το μηνυμα που έρχεται. Συμβαίνει και σε άλλους αυτο??

Καλησπέρα στη παρέα και καλωσήρθα :D Χρόνια αναγνώστης των θεμάτων εδώ πέρα, και ήρθε η στιγμή για να γραφτώ και εγώ.

Κάτοχος του 925 εδώ και ενάμιση μήνα (δεν έχω λόγια για το κινητό !!!!), και από τότε που πέρασα τα 8.1 (εδώ και καμιά δεκαριά μέρες), αντιμετωπίζω το ίδιο "πρόβλημα" με το φίλο, του οποίου το ποστ έκανα παράθεση.

 

Κανείς καμιά ιδέα ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...