Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.ξερεις κανεις πως να κάνω back up το τηλέφωνο μου για να του κάνω εργοστασιακές ρυθμίσεις και να το επαναφέρω ξανά όπως το είχα;;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.ξερεις κανεις πως να κάνω back up το τηλέφωνο μου για να του κάνω εργοστασιακές ρυθμίσεις και να το επαναφέρω ξανά όπως το είχα;;

 

ρυθμίσεις --> αντίγραφο ασφαλείας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.ξερεις κανεις πως να κάνω back up το τηλέφωνο μου για να του κάνω εργοστασιακές ρυθμίσεις και να το επαναφέρω ξανά όπως το είχα;;

 

Πας ρυθμίσεις->αντίγραφα ασφαλείας και μπορείς να μπεις στο εφαρμογές+ ρυθμίσεις και να πατήσεις "αντίγραφο ασφαλείας τώρα".

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις->αντίγραφα ασφαλείας και μπορείς να μπεις στο εφαρμογές+ ρυθμίσεις και να πατήσεις "αντίγραφο ασφαλείας τώρα".

 

ωραία ευχαριστώ το έκανα.τωρα πρέπει να το συνδεσω στον υπολογιστή για να περάσει εκεί το back up ή το κρατάει το τηλέφωνο στην μνήμη του και κάνω εργοστασιακές ρυθμίσεις τώρα;μάλλον είναι χαζή η ερώτηση μου.....

Link to comment
Share on other sites

ωραία ευχαριστώ το έκανα.τωρα πρέπει να το συνδεσω στον υπολογιστή για να περάσει εκεί το back up ή το κρατάει το τηλέφωνο στην μνήμη του και κάνω εργοστασιακές ρυθμίσεις τώρα;μάλλον είναι χαζή η ερώτηση μου.....

 

Δεν χρειάζεται υπολογιστής! Στον υπολογιστή θα κρατήσεις μόνο τραγούδια,φωτογραφίες και τα σχετικά που έχεις αποθηκευμένα στη συσκευή σου.

To αντίγραφο ασφαλείας το κρατάει στο cloud. Σου το αναφέρει άλλωστε μόλις μπεις στο "αντίγραφα ασφαλείας". Λογικά θα ήσουν συνδεδεμένος σε κάποιο WiFi μόλις πάτησες "αντίγραφο ασφαλείας τώρα",σωστά;

Μόλις επανέλθει η συσκευή σου στις εργοστασιακές ρυθμίσεις και βάλεις τον Microsoft λογαριασμό σου θα σε ενημερώσει αν θέλεις να επαναφέρεις στη συσκευή σου το αντίγραφο ασφαλείας που έχεις κάνει.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ με βοήθησες παρα πολύ!!!ακριβώς όπως τα είπες όλα.να είσαι καλά.

 

 

 

 

 

παιδια καλημερα τη γινετε με την 8.1 εχω ελληνικο απο νοκια αγορα αλλα δεν την εχω παρη ακομα για της 24 ιουνιου λεγανε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν είπε ότι θα πάρουμε τα 8.1 στις 24/06... Κάνε τον κόπο να διαβάσεις 1-2 σελίδες πριν να καταλάβεις...

Η ΜΣ απλά είπε ότι δίνει την άδεια στους κατασκευαστές από τις 24/06 να αρχίσουν την διανομή των 8.1 και ότι αρχίζει ο κύκλος ζωής τους...

 

Λογικά μέσα στον Ιούλιο θα την πάρουμε όλοι...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

8.1 στην Ταϊλάνδη

http://m.wpcentral.com/lumia-cyan-update-reportedly-heading-thailand?utm_source=wpc&utm_medium=twitter

 

Αντε να παίρνουμε σειρά ένας ένας :)

HTC 7 Trophy - Nokia Lumia 800 - iPhone 4 - BlackBerry Z10 - Nokia Lumia 925
Link to comment
Share on other sites

8.1 στην Ταϊλάνδη

http://m.wpcentral.com/lumia-cyan-update-reportedly-heading-thailand?utm_source=wpc&utm_medium=twitter

 

Αντε να παίρνουμε σειρά ένας ένας :)

 

και γιατι δεν φλασαρετε μια φινλανδικη ROM να την παρετε χθες?

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτούς που έχουν 8 μπορεί να αξίζει. Για όσους είναι με Dev Preview, τζάμπα κόπος νομίζω...

 

Πες τα χρυσόστομε... Πλέον η 8.1 preview είναι stable οπότε βάλτε την και ξενοιάστε...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Παιδιά σρυ γτ θα έχει υποθει αλλά το 32 αρι υποστηρίζεται από ελληνική εγγύηση αν και εφόσον είναι Ευρωπαϊκό;μια άμεση απάντηση θα μου ήταν χρήσιμη να στε καλα
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Παιδιά σρυ γτ θα έχει υποθει αλλά το 32 αρι υποστηρίζεται από ελληνική εγγύηση αν και εφόσον είναι Ευρωπαϊκό;μια άμεση απάντηση θα μου ήταν χρήσιμη να στε καλα

 

Ναι φυσικά και υποστηρίζεται.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μου έπεσε νερό και πλέον δεν δουλεύει το ακουστικό. Τι παίζει τώρα; Ξέρει κανείς αν επισκευάζεται και γενικά χρόνο και κόστος στο περίπου; Είναι ιταλικό το 925, που το πάω για σέρβις;; Κρίμα ρε γμτ λίγο πριν την cyan...:(:(
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μου έπεσε νερό και πλέον δεν δουλεύει το ακουστικό. Τι παίζει τώρα; Ξέρει κανείς αν επισκευάζεται και γενικά χρόνο και κόστος στο περίπου; Είναι ιταλικό το 925, που το πάω για σέρβις;; Κρίμα ρε γμτ λίγο πριν την cyan...:(:(

 

Σε κάποιο Nokia Care θα πρέπει να το πας αλλά δεν γνωρίζω κατά πόσο σου καλύπτει η εγγύηση τέτοιου είδους ζημιά!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μου έπεσε νερό και πλέον δεν δουλεύει το ακουστικό. Τι παίζει τώρα; Ξέρει κανείς αν επισκευάζεται και γενικά χρόνο και κόστος στο περίπου; Είναι ιταλικό το 925, που το πάω για σέρβις;; Κρίμα ρε γμτ λίγο πριν την cyan...:(:(

 

δοκίμασε να το στεγνώσεις με ένα πιστολάκι μαλλιών (μη το παρακάνεις όμως) αν στεγνώσει υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να ξαναδουλέψει. Το έχω κάνει σε προηγούμενες συσκευές .

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος και εγώ από χτες του 925.κάτι που είδα είναι πως με την Microsoft camera τραβάει κάπως μπλε τις φωτο.διορθωνεται κάπως αυτό η απλά να χρησιμοποιώ την νοκια καμερα;επίσης έχω περασμένα τα 8.1 με ποιο τρόπο μπορώ να περασω τα 8;σρυ για το κατεβατό
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος και εγώ από χτες του 925.κάτι που είδα είναι πως με την Microsoft camera τραβάει κάπως μπλε τις φωτο.διορθωνεται κάπως αυτό η απλά να χρησιμοποιώ την νοκια καμερα;επίσης έχω περασμένα τα 8.1 με ποιο τρόπο μπορώ να περασω τα 8;σρυ για το κατεβατό

 

Αν σου το κάνει με όλες τις εφαρμογές να το επιστρέψεις.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε να το στεγνώσεις με ένα πιστολάκι μαλλιών (μη το παρακάνεις όμως) αν στεγνώσει υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να ξαναδουλέψει. Το έχω κάνει σε προηγούμενες συσκευές .

 

Σήμερα το πρωί που πήρα τηλέφωνο, βλέπω ότι δουλεύει κανονικά, δεν βλέπω κάποια αξιοσημείωτη διαφορά στην ένταση ακουστικού και μικροφώνου σε σχέση με πριν,θα φανεί καλύτερα βέβαια μετά από λίγες μέρες. Δεν έκανα κάτι συγκεκριμένο, κανονικά το δούλευα απλά μάλλον στέγνωσε το νερό που είχε μπει μέσα και έφτιαξε.

 

Αυτό το περιστατικό επιβεβαιώνει το συμπέρασμα που είχα καταλήξει το τελευταίο έτος. Όλες οι ναυαρχίδες,τουλάχιστον, θα έπρεπε να βγαίνουν ανθεκτικές στο νερό όπως της Σόνυ, αφού είναι πλέον εφικτό. Δεν γίνεται να έχω τη συσκευή αγρατζούνιστη, μέσα σε θήκη, με screen protector και επειδή ακούμπησε σε νερό στο τραπέζι να πεθαίνει.

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

...επειδή ακούμπησε σε νερό στο τραπέζι να πεθαίνει...

 

Δεν είναι έτσι... Δεν παθαίνει κάτι η συσκευή ακουμπώντας σε νερά στο τραπέζι ή χρησιμοποιώντας το στη βροχή.

Αν το χρησιμοποιήσεις για σφουγγάρι όμως... :rolleyes:

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να δω απο που προερχεται η συσκευη μου; :confused:

 

ρυθμίσεις ------->πρόσθετα και πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...