Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια ηθελα να ρωτησω εχει κανεις αλλος θεμα με τα notifications του viber και γενικα με αυτη την εφαρμογη ?

Γενικα εχει προβλημα τον τελευταιο καιρο το viber...γιαυτο αν εχεις προσεξει κιολας σχεδον καθε 2-3 μερες ερχεται και απο μια ενημερωση για το viber

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Guest YiorgosA

Χρόνια πολλά, Χριστός Ανέστη.

Για τον φίλο που ρώτησε για το Data Sense, ναι με Voda GR υπάρχει κανονικά.

 

Αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα, τόσο με τα 8, όσο και με τα 8.1 developer preview

 

Όταν συνδέω τα hands free, στην πρώτη κλήση που θα κάνω όλα οκ, ακούγονται και τα δυο ακουστικά. Σε κάθε επόμενη κλήση, ραδιόφωνο κλπ, ακούγεται μόνο το ένα ακουστικό.

Το πρόβλημα λύνεται μόνο με reset της συσκευής και μετά πάλι τα ίδια.

Μου το είχε κάνει 1-2 φορές με το 8, αλλά αυτές τις μέρες το κάνει συνέχεια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά, Χριστός Ανέστη.

Για τον φίλο που ρώτησε για το Data Sense, ναι με Voda GR υπάρχει κανονικά.

 

Αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα, τόσο με τα 8, όσο και με τα 8.1 developer preview

 

Όταν συνδέω τα hands free, στην πρώτη κλήση που θα κάνω όλα οκ, ακούγονται και τα δυο ακουστικά. Σε κάθε επόμενη κλήση, ραδιόφωνο κλπ, ακούγεται μόνο το ένα ακουστικό.

Το πρόβλημα λύνεται μόνο με reset της συσκευής και μετά πάλι τα ίδια.

Μου το είχε κάνει 1-2 φορές με το 8, αλλά αυτές τις μέρες το κάνει συνέχεια!!!!

 

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ. Όχι με τα 8 αλλά μόνο με 8.1 στα ακουστικά της Nokia δεν παίζει αυτό που έχει το μικρόφωνο απάνω, ενώ το μικρόφωνο λειτουργεί κανονικά.Το ίδιο ακριβώς κάνει και με τα iLuv και στην ομιλία και στην μουσική.

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να κλεισουμε το 4G?

 

Ναι: κινητή τηλεφωνία+SIM-->Ρυθμίσεις SIM-->Μέγιστη ταχύτητα σύνδεσης.

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Guest YiorgosA
Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ. Όχι με τα 8 αλλά μόνο με 8.1 στα ακουστικά της Nokia δεν παίζει αυτό που έχει το μικρόφωνο απάνω, ενώ το μικρόφωνο λειτουργεί κανονικά.Το ίδιο ακριβώς κάνει και με τα iLuv και στην ομιλία και στην μουσική.

 

 

 

Ακριβώς!!!

Το ακουστικό που έχει το μικρόφωνο δεν ακούγεται, ενώ το μικρόφωνο λειτουργεί

Link to comment
Share on other sites

Μου εμφανιζει μονο 2 επιλογες 2G 3G αλλα πιανει LTE ετσι λεει τουλαχιστον πανω κανω κατι λαθος?

 

Ναι η συσκευή είναι LTE παράξενο μου φαίνεται που δεν στο εμφανίζει :blink: . Εγώ που έχω WIND παρόλο που δεν είναι 4G δίκτυο, μου εμφανίζει την επιλογή κανονικά.

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει παρατηρήσει κανείς με την 8.1 αύξηση στην κατανάλωση μπαταρίας σε σχέση με πρίν;;
Link to comment
Share on other sites

Πέρασε το Πάσχα χώνεψα το αρνί, αλλά ακόμα δε μου ήρθε διάθεση να αναβαθμίσω σε 8.1

Θα περιμένω την επίσημη της Nokia. :)

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει παρατηρήσει κανείς με την 8.1 αύξηση στην κατανάλωση μπαταρίας σε σχέση με πρίν;;

 

Τεράστια! :mad: Αλλά δεν μετανιώνω που την έβαλα! :D

Link to comment
Share on other sites

Τεράστια! :mad: Αλλά δεν μετανιώνω που την έβαλα! :D

 

Ψάξε τις ρυθμίσεις σου. Εγώ δεν είδα διαφορα. Τουλάχιστον αντιληπτή και μάλιστα σε βαθμό να την χαρακτηρίσω τεράστια.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει παρατηρήσει κανείς με την 8.1 αύξηση στην κατανάλωση μπαταρίας σε σχέση με πρίν;;

 

Τεράστια! :mad: Αλλά δεν μετανιώνω που την έβαλα! :D

 

Είναι ξεκάθαρα θέμα εφαρμογής. Έχω φίλο με το 925 που είναι πολύ ψείρας και αν υπήρχε εμφανής αύξηση της κατανάλωσης θα με είχε φάει στη γκρίνια.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Το εχω 3 μερες το κινητο καλο χρυσο σε ολα αυτο το πραγμα με τις ειδοποιησεις του βαιμπερ και του whatsapp που η δεν ερχονται η αργουν παρα πολυ μου εχει σπασει τα νευρα ,τοσο πολυ που σκεφτομαι να το δωσω.
Link to comment
Share on other sites

"Το εχω 3 μερες το κινητο καλο χρυσο σε ολα αυτο το πραγμα με τις ειδοποιησεις του βαιμπερ και του whatsapp που η δεν ερχονται η αργουν παρα πολυ μου εχει σπασει τα νευρα ,τοσο πολυ που σκεφτομαι να το δωσω"

 

 

 

 

Καλησπέρα. Δεν είναι ζήτημα κινητού, αλλά εφαρμογών... Ιδίως το βάιμπερ έχει τεράστιο θέμα με τις ειδοποιήσεις (ακόμα χειρότερα είναι με την 8.1)... Οσο για το what's app, δεν είχα ποτέ πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως το whatsapp δεν εχει θεμα αν και αυτο τρωει σκαλωματα σπανια βεβαια το βαιμπερ απο την αλλη ειναι μη λειτουργικο στην κατασταση που βρισκεται .
Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως το whatsapp δεν εχει θεμα αν και αυτο τρωει σκαλωματα σπανια βεβαια το βαιμπερ απο την αλλη ειναι μη λειτουργικο στην κατασταση που βρισκεται .

 

Και το viber δουλεύει μια χαρά. Κάποιες μέρες έχει τα θεματακια του αλλα αυτό παρουσιάζεται και σε αλλά λειτουργικα. Πχ στο 4s

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε τις ρυθμίσεις σου. Εγώ δεν είδα διαφορα. Τουλάχιστον αντιληπτή και μάλιστα σε βαθμό να την χαρακτηρίσω τεράστια.

 

Με ανοιχτά τα δεδομένα, από 1,5-2 μέρες αυτονομία πριν, δεν βγάζει καν τη μέρα πλέον. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Με ανοιχτά τα δεδομένα, από 1,5-2 μέρες αυτονομία πριν, δεν βγάζει καν τη μέρα πλέον. :blink:

 

2 ημέρες? Με τι χρήση? Εμένα μια μου έβγαζε και μια μου βγάζει....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και το viber δουλεύει μια χαρά. Κάποιες μέρες έχει τα θεματακια του αλλα αυτό παρουσιάζεται και σε αλλά λειτουργικα. Πχ στο 4s

 

Το βαιμπερ δεν δουλευει μια χαρα φιλε ειδοποιησεις σχεδον ποτε το προγραμμα οταν το κλεινω και το ξανανοιγω κολλαει και θελει παλι κλεισιμο ,με την δευτερη παντα καταλαβαινει ετσι και αλλιως εχει βγαλει ανακοινωση η ομαδα του βαιμπερ οτι δουλευει να το διορθωσει.

Link to comment
Share on other sites

Το βαιμπερ δεν δουλευει μια χαρα φιλε ειδοποιησεις σχεδον ποτε το προγραμμα οταν το κλεινω και το ξανανοιγω κολλαει και θελει παλι κλεισιμο ,με την δευτερη παντα καταλαβαινει ετσι και αλλιως εχει βγαλει ανακοινωση η ομαδα του βαιμπερ οτι δουλευει να το διορθωσει.

 

Σου είπα πως είναι με τις μέρες του. Κάποιες φορές παρουσιάζει αυτα που λες. Και σίγουρα είναι πιο αργή απο το whatsapp. Όμως τις περισσότερες φορές δουλεύει κανονικά. Κάνε μια επανεγκατάσταση.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συν925owners, με το bluetooth όλα ok? Χρησιμοποιώ ένα Nokia multipoint και ο συνομιλητής μου ακούγεται πολύ χαμηλά. Το δεύτερο τηλέφωνο μου ακούγεται πολύ πιο δυνατά, σε σημείο να χαμηλώνω την ένταση και όχι δεν έχω πρόβλημα στ' αυτιά :)

Το bluetooth μου δεν έχει αυτόνομη ρύθμιση ήχου, απλά ανεβάζεις (ή κατεβάζεις) την ένταση από το τηλέφωνο και σε εξωτερικούς χώρους χρειάζεται προσπάθεια να ακούσω απο το 925.

Link to comment
Share on other sites

Συν925owners, με το bluetooth όλα ok? Χρησιμοποιώ ένα Nokia multipoint και ο συνομιλητής μου ακούγεται πολύ χαμηλά. Το δεύτερο τηλέφωνο μου ακούγεται πολύ πιο δυνατά, σε σημείο να χαμηλώνω την ένταση και όχι δεν έχω πρόβλημα στ' αυτιά :)

Το bluetooth μου δεν έχει αυτόνομη ρύθμιση ήχου, απλά ανεβάζεις (ή κατεβάζεις) την ένταση από το τηλέφωνο και σε εξωτερικούς χώρους χρειάζεται προσπάθεια να ακούσω απο το 925.

 

Εγώ έχω το plantronics M-55 και δεν έχω κανένα θέμα. Βέβαια έχει και ανεξάρτητη ένταση το ίδιο..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...