Jump to content

Motorola RAZR V3


valtrex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οσο αφορα το root εννοω το γραμμα που αντιστοιχιζεται στο κινητο οταν συνδεεται με το pc με μεθοδο "καρτα μνημης". πχ h:/mobile/kjava

 

Εγω το συνδεω ή με BlueTooth ή με USB...

 

:confused::cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με usb γινεται η διαδικασια. Το οριζεις απο το κινητο να φαινετε ως καρτα μνημης η οπως το αναφερει? Κανονικα πρεπει να βλεπεις υστερα το κινητο σαν flash drive στο pc!
Link to comment
Share on other sites

Με usb γινεται η διαδικασια. Το οριζεις απο το κινητο να φαινετε ως καρτα μνημης η οπως το αναφερει? Κανονικα πρεπει να βλεπεις υστερα το κινητο σαν flash drive στο pc!

 

Α! πολυ ωραια... εεε, το μονο που μενει τωρα ειναι να βρω πως να το κανω αυτο να το βλεπει σαν flash ... :S

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει στο κινητο η επιλογη: "ρυθμισεις>συνδεση>ρυθμισεις usb"? Λογικα και να μην υπαρχει με το ιδιο ονομα θα υπαρχει καπως παρομοιο.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει στο κινητο η επιλογη: "ρυθμισεις>συνδεση>ρυθμισεις usb"? Λογικα και να μην υπαρχει με το ιδιο ονομα θα υπαρχει καπως παρομοιο.

 

Οριστε τι έχει:

 

Ρυθμίσεις -> Σύνδεση -> Bluetooth -> Bluetooth Hands Free

......................................................-> Ιστορικό συσκευων

......................................................-> Ρύθμιση -> κλπ κλπ

Ρυθμίσεις -> Σύνδεση -> Συγχρονισμός -> [Καταχώρηση] -> Ονομα, URL κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε δεν υπαρχει η επιλογη εκει τουλαχιστον. Λογικα καπου πρεπει να υπαρχει η επιλογη με την οποια οριζεις τον τροπο συνδεσης...κατσε να σε απαντησει και κανενα τσακαλι (Bomber21) που το εχει κανει φυλλο και φτερο το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Οποτε δεν υπαρχει η επιλογη εκει τουλαχιστον. Λογικα καπου πρεπει να υπαρχει η επιλογη με την οποια οριζεις τον τροπο συνδεσης...κατσε να σε απαντησει και κανενα τσακαλι (Bomber21) που το εχει κανει φυλλο και φτερο το κινητο.

 

Ok, thx anyway! :);)

Link to comment
Share on other sites

οποτε μαλλον πρέπει να το κανω download απο κανενα vodafone live κλπ...

 

Αλλα εχω προβλημα με το GPRS μου γ***το... δεν λειτουργει ο BROWSER. Οτι να νε! :mad:

Link to comment
Share on other sites

οποτε μαλλον πρέπει να το κανω download απο κανενα vodafone live κλπ...

 

Αλλα εχω προβλημα με το GPRS μου γ***το... δεν λειτουργει ο BROWSER. Οτι να νε! :mad:

 

Mπορείς να το εγκαταστήσεις με το πρόγραμμα MotoMidMan.

Αλλά πρέπει να εγκαταστήσεις p2k drivers πρώτα.

 

Αυτά θα τα βρεις στα download sections του motox.info ή Modmymoto.com

Link to comment
Share on other sites

 

αυτη ειναι οι τελευταιοι drivers??δεν ξερω αλλα εγω κανω σχετικα καθε βδομαδα uptade το motorola phone tools!!τους...drivers ..!! δεν ξερω τις διαφορες με τις εκδοσεις....:wacko:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστω πολυ μεσα απο την καρδια μου! :D

 

Δουλευει κανονικα! τα καταφερα αν και κολλησα λιγο εκει στα ρωσικα! anyway και παλι ευχαριστω ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ολα οκ με τα java games αλλα κολλησα αλλου.

 

Εχει μια εφαρμογη java εδω:

http://www.astrogenic.com/spark.html

 

εβαλα και τα 2 αρχεια μεσα (jad & jar) οπως εκανα και με τα παιχνιδια αλλα δεν βλεπω πουθενα την εφαρμογη μεσα στο κινητο (στο προγραμμα την βλεπω κανονικα)

 

Επισης, εχω προβλημα με το GPRS της COSMOTE. Μου λεει οτι δεν ειναι διαθεσιμο. Πήγα στην σελίδα της cosmote ΕΔΩ

έστειλα μήνυμα, ήρθαν οι ρθυμισεις αλλα οταν παει να κανει κοννεκτ λεει "Ρυθμιση browser ατελής".

 

Εχω σύνδεση βασικα. Ασχετο αλλα σχετικο. Ειδα και κατι αλλες σελιδες μεσα στο φορουμ που λεει κατι ρυθμισεις αλλα τπτ. :( τι να κανω? :(

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το GPRS. οκ δουλευει αλλα το φοβαμαι να το λειτουργησω μην μου ερθει κανενας τρελος λογαριασμος. Δεν εχει και i mode το v3 ρε γμτ να βαλουμε live messenger.

 

το 2ο θεμα με το προγραμμα lightning ακομη τπτ!

Link to comment
Share on other sites

Windows Mobile users: Download the CAB and ActiveSync_________ http://www.google.com/gmm/gps.html?hl=en&phone=3

ειναι κατι σαν gprs -google map για κινητα!!:D:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες πως μπορω να κανω αναβαθμιση στο v3 της γυναικας μου?
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες πως μπορω να κανω αναβαθμιση στο v3 της γυναικας μου?

 

το πιο λογικο σε ενα v3 ειναι να σου κολλαει γενικοτερα το κινητο..(αυτο συνηθως αντιμετοπιζουν η σειρα ''v'' και ιδιαιτερα τα ν3!) μεσω του προγραμματος rsd lite (3.0) latest version ή 2.4 απο τις καλες.. και μεσω αυτου να συνδεσεις το κινητο σου... εξ' αρχης θα κατεβασεις το αναλογο reflash για το κινητο αυτο... κατεβασε 1 απο τις τρεις απο εδω: http://grmoto.blogspot.com/2006/09/razr-v3-reflashes.html (δεν προτεινω καποια αλλα οχι την τριτη διοτι εχει χαθει σε αυτο το site)

και μετα θα την περασεις μεσω του rsd lite που θα κατεβασεις απο εδω: http://files.filefront.com/RSD+LITE+3+0rar/;6227050;/fileinfo.html

θα κανεις αποσυμπιεση το αρχειο αυτο και μετα μεσω του rsd lite θα το περασεις...

 

 

μολις ανοιξεις το προγραμμα και δειξει το κινητο (της) θα πας στις 3 τελιτσες και θα πατησεις στο αρχειο αυτο ,λογικα θα ειναι ''shx'' το αρχειο.. θα πατησεις start και θα περιμενεις μεχρι να φορτωσει και να γραψει pass!!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

SOS

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!

 

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ!

 

Διαβάστε τι λεει στην COSMOTE:

 

Για να ενεργοποιήσετε το WAP στο κινητό σας θα πρέπει να στείλετε το μήνυμα WAPA στο 1651. Αμέσως θα λάβετε ως απάντηση ένα γραπτό μήνυμα με τις οδηγίες εγκατάστασης ρυθμίσεων της συσκευής σας καθώς και τις ρυθμίσεις. Αφού διαβάσετε τις οδηγίες, "βγείτε" στην αρχική οθόνη του κινητού σας και επιλέξτε SAVE ή ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ για αυτόματη εγκατάσταση των WAP ρυθμίσεων (settings) στο κινητό σας.

 

Μέσα στις επόμενες 24 ώρες, η ενεργοποίηση του WAP θα πραγματοποιηθεί και εσείς θα λάβετε ως επιβεβαίωση ένα μήνυμα από την Υπηρεσία Εξυπηρέτησης Πελατών της COSMOTE.

 

Αυτο ειναι στο website τους.

 

Το εκανα και σε λιγοτερο απο 24 ωρες ηρθε ενα μηνυμα.

 

Απο εκεινη την στιγμη ενα σημαδι ειναι συνεχεια ενεργοποιημένο στην οθονη του V3.

 

Διαβασα και λεει οτι το σημαδι αυτο εννοει πως τo GPRS ειναι διαθεσιμο.

 

Μπηκα στο Browser 3 φορες και βγηκα απευθειας γιατι φοβηθηκα.

 

Το σημαδι αυτο στο κιν εμενε ανοιχτο. 4 ημερες μετα :worry: ... εκλεισα το κινητο.

 

Λετε να με χρεωνε συνεχεια? ο browser ηταν κλειστος btw

 

:worry::worry::worry::worry::!::!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

πως βλεπω τηλεοραση στο v3?

 

μεσω ποιας εταιρειας κινητης γινεται?:)

 

Μέσω καμίας...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Μέσω καμίας...

 

ελα ρε συ...γιατι το λες αυτο?? υπαρχουν καποιες που εχουν...π.χ vodafone live μπορεις να δεις ΤV!! (ετσι ξερω.....):wacko:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

ελα ρε συ...γιατι το λες αυτο?? υπαρχουν καποιες που εχουν...π.χ vodafone live μπορεις να δεις ΤV!! (ετσι ξερω.....):wacko:

 

Μωρέ εταιρείες που προσφέρουν Mobile TV υπάρχουν, το RAZR δεν έχει τη δυνατότητα...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Θάθελα να χρησιμοποιήσω το V3 με τα ενσύρματο hands-free

σαν ασύρματα ακουστικά για το Pc

δηλαδή Pc+bluetooth και V3+ακουστικά για να ακούω μουσική απ το Pc μέσα στο σπίτι ασύρματα.

Καμιά ιδέα???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...