Jump to content

Motorola RAZR V3


valtrex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια μια ερωτησουλα..Εχει η μητερα μου το κινητο και εδω και 2 μερες της κανει το εξης: Οταν την παιρνουν τηλεφωνο, δε χτυπαει ενω το κινητο καλει κανονικα, ενω μετα τις βγαζει τις αναπαντητες κανονικα.

Εχει κανεις ιδεα τι μπορει να ειναι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια μια ερωτησουλα..Εχει η μητερα μου το κινητο και εδω και 2 μερες της κανει το εξης: Οταν την παιρνουν τηλεφωνο, δε χτυπαει ενω το κινητο καλει κανονικα, ενω μετα τις βγαζει τις αναπαντητες κανονικα.

Εχει κανεις ιδεα τι μπορει να ειναι?

εεε... Μηπως το εχει στο αθορυβο? :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εεε... Μηπως το εχει στο αθορυβο? :rolleyes: :rolleyes:

 

Οχι δεν εδειχνε καν κληση.Τιποτα.Τεσπα με μια ολικη επαναφορα ηρθε στα ισια του!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.εχω ενα προβλημα και δεν μπορω να βρω την λυση και παει να μου στριψει :w00t:.ενω εχω βαλει εναν ηχο για ξυπνητηρι εναν συγκεκριμενο οταν χτυπαει δεν χτυπαει με τον ηχο που εχω επιλεξει εγω αλλα με εναν αλλο.:worry: στις ρυθμισεις μηπως και εχω κανει λαθος αλλα ολα ειναι μια χαρα.μηπως μπορει καποιος να μου δωσει μια λυση!:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτό κάτι μου θυμίζει... :p μου ακούγεται σαν αδυναμία του κινητού να ανανεώνει δυναμικά την βάση δεδομένων με του ήχους κλήσης. Για να καταλάβεις υπάρχονυ 2 αρχεία τo temptone.mdb το mytones.mdb(ή κάπως έτσι :O δεν το έχω πια το κινητό) . Φαντάσου ότι εκεί γράφονται οι αναφορές στους ήχους σου. Έστω οτι έχει αυτήν την απλή μορφή:

1. abba.mid

2. boing.mid

3. cancan.mid

4. dance.mid

Όπως βλεπεις η σειρά είναι αλφαβητική. Τώρα αν εσύ ανεβάσεις έναν ήχο στο κινητό σου, πχ τον bat.mid αυτός θα έπρεπε να πάει ανάμεσα στα abba και boing και να έχει αυτό τον αριθμό 2 και το boing το 3 αυτό που συμβαίνει όμως είναι ότι στα mdb σου αυτό κολάει στο τέλος (και έτσι πέρνει τον αριθμό 5) Εσύ παρόλα αυτά το βλέπεις (σωστα) στην αλφαβητική του θέση και το επιλέγεις, αυτό όμως που επιλέγεις είναι το δεύτερο στην λίστα (δηλαδή το boing) και οχι αυτό που θα ήθελες. Οπότε σβήσε τα 2 mdb αρχεία και κάνε restart για να ξαναφτιάξει το κινητό την λίστα.

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει ηχο κλησης τον ambient και αυτο χτυπαει με κουδουνι κανονικα.δεν μπορω να το καταλαβω με τιποτα.τετοιο bug πρωτη φορα συνανταω! :shock:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eχω εδω και μια 6ετια νοκια κινητα.. (3300, 3650, 7610 κτλ...)

Το θεμα ειναι οτι τα βαρεθηκα οπως βαρεθηκα και τα bug που εχουν γενικα.

Ειμαι σε σκεψη να παρω ενα V3x αλλα θελω ενα καθαρα Motorola κινητο και οχι ενα Vodamotorola...

 

Αρα βλεπω να πηγαινω σε ενα V3 (βρισκω την τωρινη τιμη του, σε σχεση με οταν πρωτοβγηκε, τιμη ευκαιριας (απο 600 στα 220!!!!!!!!))

ή

σε ενα V3i το οποιο εχει αυτο το κατι παρααπανω... (οπως και 100ε παραπανω...)

 

 

Το προβλημα ειναι οτι καποτε ειχα το Motorola T720i το οποιο δεν το κρατησα παραπανω απο βδομαδα γιατι ηταν σαν να ειχα Katsarola T720i...

Θελω να πω οτι ειμαι λιγο διστακτικος πλεον ως προς τα κινητα της Motorola.

 

Aν εχει καποιος την καλοσυνη να με βοηθησει θα το εκτιμουσα!

Ευχαριστω... :D

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία 5 χρόνια είχα Nokia (6630 ήταν το τελευταίο μου Nokia κινητό). επειδή βαρέθηκα τα video-mp3-mail-browser και απλά ήθελα ένα κινητό το οποίο απλά να παίρνει τηλ και να είναι όσο το δυνατόν πιό μικρό-λεπτό-όμορφο πήρα το V3.

 

Αν το μετάνιωσα? Οχι γιατί το μόνο που θέλω πλέον είναι να παίρνω τηλ. Το menou του V3 είναι χάλια (έτη φωτός πίσω από τα S60) αλλά δεν με ενοχλεί καθόλου αφού την κάνω την δουλειά μου...

 

Το θέμα είναι να ξέρεις τι ακριβώς ζητάς...

Link to comment
Share on other sites

Αρα βλεπω να πηγαινω σε ενα V3 (βρισκω την τωρινη τιμη του, σε σχεση με οταν πρωτοβγηκε, τιμη ευκαιριας (απο 600 στα 220!!!!!!!!))

ή

σε ενα V3i το οποιο εχει αυτο το κατι παρααπανω... (οπως και 100ε παραπανω...)

Οπως ειπε και ο basil26, το θεμα ειναι τι ζητας απο ενα κινητο.

Αν θελεις π.χ. 2ΜΡ καμερα, μεγαλη μνημη, 3G κλπ. κλπ. τοτε το V3 δεν ειναι για σενα! :)

Αν θελεις ενα κομψο, designατο κινητο, που θα το βαζεις στην τσεπη σου και δε θα καταλαβαινεις οτι το εχεις μαζι σου τοτε μη το σκεφτεσαι αλλο. :happy:

Οσο για το μενου των motorola, ολα ειναι θεμα συνηθειας. Ενταξει γενικα τα moto εχουν καποιες παραξενιες, αλλα το μενου ειναι μια χαρα (και μαλιστα αρκετα παραμετροποιησιμο).

Τωρα οι διαφορες v3 και v3i ειναι ελαχιστες:

Λιγο διαφορετικος σχεδιασμος (και χρωμα),

1.3MP καμερα το i - vga το απλο,

καρτα μνημης (οποτε και χρηστικο mp3 player) το i - εως ~9ΜΒ μνημης το απλο.

Προσωπικα οι παραπανω διαφορες δε δικαιολογουν τα ~€100 διαφορα...

Link to comment
Share on other sites

To προβλημα μου εμενα ηταν βαριομουν καθε κινητο που αγοραζα στους 2 μηνες...

Το V3 το εχω απο το Νοεμβρη και ειναι σαν να το αγορασα χθες...

Ειναι το μονο που το εχω σε θηκη,το μονο που προσεχω!

 

Αλλα το κυριοτερο σημειο που με κανει να μη το βαριεμαι ποτε,ειναι η ΑΤΕΛΕΙΩΤΗ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΠΟΙΗΣΗ.Μπορεις να αλλαξεις απο τα εικονιδια του μενου ως και την παραμικρη λεπτομερεια!Βεβαια,με αυτο δεν ασχολειται ο μεσος χρηστης αλλα δεν παυει να ειναι μια πραγματικοτητα!

Link to comment
Share on other sites

Eνταξει, για ολα τα παραπανω (καμερες κτλ..) εχω το 7610,

Απλα το V3 το βλεπω σαν ενα απλο λειτουργειακα, αλλα καραντιζαινατο κινητο ανεπηρεαστο απο το

περασμα του χρονου, οπως ηταν καποτε και για πολλα χρονια το Star tak...

Link to comment
Share on other sites

Τωρα οι διαφορες v3 και v3i ειναι ελαχιστες:

Λιγο διαφορετικος σχεδιασμος (και χρωμα),

1.3MP καμερα το i - vga το απλο,

καρτα μνημης (οποτε και χρηστικο mp3 player) το i - εως ~9ΜΒ μνημης το απλο.

Προσωπικα οι παραπανω διαφορες δε δικαιολογουν τα ~€100 διαφορα...

 

Από προσωπική εμπειρία ως κάτοχος και των δύο κινητών να αναφέρω ότι η οθόνη του V3i μοιάζει να είναι αισθητά καλύτερη, αν και ώρες-ώρες γυαλίζει αρκετά και σε προβληματίζει. Η μικρή μνήμη ήταν για μένα ίσως ο μεγαλύτερος πονοκέφαλος στο V3, οπότε προσωπικά πιστεύω ότι αξίζουν τα 100Ε παραπάνω. ;)

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Eνταξει, για ολα τα παραπανω (καμερες κτλ..) εχω το 7610,

Απλα το V3 το βλεπω σαν ενα απλο λειτουργειακα, αλλα καραντιζαινατο κινητο ανεπηρεαστο απο το

περασμα του χρονου, οπως ηταν καποτε και για πολλα χρονια το Star tak...

Eτσι ακριβως!

Κοντευει 2 χρονια στην κυκλοφορια και ομως οταν το κοιταζω,το θαυμαζω! :D

Link to comment
Share on other sites

hello.. epeidh eimai kainourios ston xoro tis motorola mporeite na mou peite pos blepo ti version firmware exo k pos to kano update an xreiastei? euxaristo!:)

myi.gr

Φτιάξτε αυτό το "Τροποποίηση υπογραφής" ούτε εικόνα δεν μπορούμε να βάλουμε, έλεος 1 ώρα παλεύω" using safari.:mad:

iPhone 3G Pwned | Mac Pro 2.8 8core/6GB RAM/8 TB HDs/8800 NVIDIA | MacBook Pro 15 unibody |

Link to comment
Share on other sites

hello.. epeidh eimai kainourios ston xoro tis motorola mporeite na mou peite pos blepo ti version firmware exo k pos to kano update an xreiastei? euxaristo!:)

Ρυθμισεις/Κατασταση τηλεφωνου/Λοιπες Πληροφοριες/Εκδοση Software

 

 

 

Για να κανεις update πρεπει να το συνδεσεις σε p2k mode!

 

Μετα,ακολουθεις τον οδηγο flashing/flexing !

 

Αντι για το PST,ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ RSD Lite.

Link to comment
Share on other sites

Exw to ekshs provlhma. Phra ena bluetooth handsfree motorola H3. Otan to kinhto einai sundedemeno me to handsfree kai kalei kapoios, o hxos klhshs den einai autos pou exw epileksei alla enas polu aplos, default ypothetw, mpip mpip. Epsaksa ta menu alla den vrika pouthena pws allazei. Mporei na vohthisei kapoios h prokeitai gia bug tou logismikou? Euxaristw
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο handsfree έχω φίλε μου. Ο ήχος δυστυχώς, δεν αλλάζει... :(

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται οτι δεν εχει να κανει με τον τυπο του bt hands-free...

Με ολες τις μαρκες bt hands-free το v3 παρουσιαζει το συγκεκριμενο "προβλημα" :O

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι. Δεν έθεσα σωστά την απάντηση μου. Το πρόβλημα είναι γενικό με τα Bluetooth ακουστικά...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα ρύθμισης των συσκευών της Motorola. Δεν το κάνει μόνο το V3.

Μόνο τα Ε1070 και V3x δεν το κάνουν γιατί έχουν πρωτόκολλα που υποστηρίζουν στερεοφωνικό ήχο μέσω bluetooth.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι. Δεν έθεσα σωστά την απάντηση μου. Το πρόβλημα είναι γενικό με τα Bluetooth ακουστικά...

 

Συγνώμη ρε παιδία! Που το βλέπετε το πρόβλημα; Αφού το τηλέφωνο, όταν έχει συνδεδεμένο το bluetooth hands-free, δε σου δίνει την επιλογή να επιλέξεις αν θες να απαντήσεις απο το ακουστικό του τηλεφώνου ή από το bluetooth hands-free, δεν έπρεπε να υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να σε προειδοποιεί ότι έχεις συνδεδεμένο και άλλο ακουστικο;; Φαντάζεστε, και μη μου πείτε ότι δεν το έχετε πάθει, να χτυπάει το τηλέφωνο, να έχετε συνδέσει σε αυτό το bluetooth hands-free, να το έχετε ξεχάσει (άνθρωποι είμαστε!!!) και να προσπαθήσείτε να μιλήσετε με το κινητό στο αυτί! Και δε φτάνει μόνο αυτό, αλλά να κατεβάζετε και καντήλια σε αυτόν που σας πήρε και δε μιλάει!! Όλα σε αυτό τον κόσμο γίνονται με κάποιο σκοπό!! Βρείτε τον! :D :D :D :D :D :D :D

HTC Touch: Back to stock!!

ROM 1.11.405.1B => hxxp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=345778

{επαναφέρει το Touch στην εγγύηση, μετά από τα παιχνιδίσματα σας με διάφορες cooked ROMs, μάλλον...}

hxxp://www.pamepotaki.gr

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδία! Που το βλέπετε το πρόβλημα; Αφού το τηλέφωνο, όταν έχει συνδεδεμένο το bluetooth hands-free, δε σου δίνει την επιλογή να επιλέξεις αν θες να απαντήσεις απο το ακουστικό του τηλεφώνου ή από το bluetooth hands-free, δεν έπρεπε να υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να σε προειδοποιεί ότι έχεις συνδεδεμένο και άλλο ακουστικο;; Φαντάζεστε, και μη μου πείτε ότι δεν το έχετε πάθει, να χτυπάει το τηλέφωνο, να έχετε συνδέσει σε αυτό το bluetooth hands-free, να το έχετε ξεχάσει (άνθρωποι είμαστε!!!) και να προσπαθήσείτε να μιλήσετε με το κινητό στο αυτί! Και δε φτάνει μόνο αυτό, αλλά να κατεβάζετε και καντήλια σε αυτόν που σας πήρε και δε μιλάει!! Όλα σε αυτό τον κόσμο γίνονται με κάποιο σκοπό!! Βρείτε τον! :D :D :D :D :D :D :D

 

Τώρα για να λέμε την αλήθεια δεν έχεις καθόλου άδικο... :wink:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδία! Που το βλέπετε το πρόβλημα; Αφού το τηλέφωνο, όταν έχει συνδεδεμένο το bluetooth hands-free, δε σου δίνει την επιλογή να επιλέξεις αν θες να απαντήσεις απο το ακουστικό του τηλεφώνου ή από το bluetooth hands-free, δεν έπρεπε να υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να σε προειδοποιεί ότι έχεις συνδεδεμένο και άλλο ακουστικο;; Φαντάζεστε, και μη μου πείτε ότι δεν το έχετε πάθει, να χτυπάει το τηλέφωνο, να έχετε συνδέσει σε αυτό το bluetooth hands-free, να το έχετε ξεχάσει (άνθρωποι είμαστε!!!) και να προσπαθήσείτε να μιλήσετε με το κινητό στο αυτί! Και δε φτάνει μόνο αυτό, αλλά να κατεβάζετε και καντήλια σε αυτόν που σας πήρε και δε μιλάει!! Όλα σε αυτό τον κόσμο γίνονται με κάποιο σκοπό!! Βρείτε τον! :D :D :D :D :D :D :D

 

Κοίτα να δεις τι σκεφτηκε!!! :respect:

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia thelo na rotiso kati!!!

to v3 bgaini se roz ayto to ksero (me exei trelanei i gynaika mou na tis to paro)

to v3i bgaini se roz?

kai an kserei kapoios poso kanoun kai ta 2 tilefona kai logo oti exo epidotisi an ta exei i vodiafone!!!!

eyxaristo ek ton proteron gia tis apantiseis sas!!!:O

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...