Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

την ειχα ενεργοποιημενη (οπως και στην 1.0.3 του μινιντιλ, αλλα δεν παρουσιασε κατι). τωρα την ξετικαρα. για να δουμε πως θα τα παει
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Βάλε κάποια άλλη εφαρμογή όπως το k9 mail

 

Συγγνώμη αλλά διαφωνώ με αυτή τη λογική του "πονάει χέρι - κόβω χέρι". Αγοράσαμε ένα κινητό και θα πρέπει τα βασικά apps να λειτουργούν και όχι να βάζουμε ότι ναναι. Πρέπει να υπάρχει τρόπος να φτιάχνεται αυτό το bug με το mail..

Link to comment
Share on other sites

με ποιο app μπορω να πειραξω αρχεια του συστηματος; προσπαθησα με es file explorer se root αλλα δε με αφησε. κανα free παιδια.

 

επισης το gps ζοριζεται να βρει σημα μεσα σε πολυκατοικια.

Link to comment
Share on other sites

με ποιο app μπορω να πειραξω αρχεια του συστηματος; προσπαθησα με es file explorer se root αλλα δε με αφησε. κανα free παιδια.

 

επισης το gps ζοριζεται να βρει σημα μεσα σε πολυκατοικια.

δοκιμασε το root browser
Link to comment
Share on other sites

με ποιο app μπορω να πειραξω αρχεια του συστηματος; προσπαθησα με es file explorer se root αλλα δε με αφησε. κανα free παιδια.

 

επισης το gps ζοριζεται να βρει σημα μεσα σε πολυκατοικια.

Με το xplore, κι ενεργοποιώντας το root access/mount writable στις ρυθμίσεις του, εφόσον έχεις πρόσβαση root στο κινητό.

GPS μέσα σε πολυκατοικία, θεωρώ πώς κάνεις πλάκα:lol:

Συγγνώμη αλλά διαφωνώ με αυτή τη λογική του "πονάει χέρι - κόβω χέρι". Αγοράσαμε ένα κινητό και θα πρέπει τα βασικά apps να λειτουργούν και όχι να βάζουμε ότι ναναι. Πρέπει να υπάρχει τρόπος να φτιάχνεται αυτό το bug με το mail..
Ξαναπέρασε τη ρομ
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως λειτουργεί κανονικά τώρα που το δοκιμάζω αλλά έχω αυτή την ρομ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2429645
Link to comment
Share on other sites

στειλε μου λινκ για τον xplorer γιατι μου βγαλε πολλους στο play, και δεν ξερω ποιος ειναι ο σωστος.

κανα πληκτρολογιο της προκοπης εχει να προτεινει κανεις; το ΑΙ δοκιμασα μονο αλλα δεν ενθουσιαστηκα.

Link to comment
Share on other sites

με ποιο app μπορω να πειραξω αρχεια του συστηματος; προσπαθησα με es file explorer se root αλλα δε με αφησε. κανα free παιδια.

 

επισης το gps ζοριζεται να βρει σημα μεσα σε πολυκατοικια.

 

Δεν είναι θέμα es file explorer. Απλά το root δεν είναι writable. Χρειάζεσαι αυτό το οποίο κάνει remount το root σε rw και μετά μπορείς να πειράζεις ότι θες. Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα μέχρι που μου έκοψε και έβαλα αυτό.

 

Τελικά το ζήτημα με το YGPS στα MobileUncleTools που είναι γκριζαρισμένο και δε μπορείς να μπεις μέσα το έχει κανένας άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα βρηκα ακρη με τον ES file explorer.

Τον ανοιγετε, πατε settings>tools>Root Explorer. To βαζετε ON αλλα παρολα αυτα δεν μπορει να πειραξει αρχεια συστηματος. Κρατηστε πατημενο πανω στη λεξη Root Explorer λιγα δευτερολεπτα και αφηνοντας το πεταγεται απο δεξια ενα μενου και επιλεγετε: Μount R/W

Θα εμφανισει τις 3 επιλογες του Root explorer οι οποιες ειναι ολες επιλεγμενες στο RO. Για το directory που σας ενδιαφερει επιλεξτε RW και ειστε ετοιμος. Εγω το εκανα για το directory: /system για να σβησω το αρχειο ηχου bootaudio.mp3 το οποιο ειναι ο ηχος που ακουγεται οταν bootarei το κινητο.

Το αντικατεστησα με δικο μου αρχειο, που εκοψα απο ενα αγαπημενο μου τραγουδι (περιπου 8-12 δευτερολεπτα διαρκειας θελει).

Link to comment
Share on other sites

ειχα παραγγειλει δυο δεματα το ενα εφταα χτες στις 5 και 20 το πρωι στην ελλαδα και το αλλο 6μιση... το δετερο ηταν κδ αεροδρομιου στις 11 και το πρωτο ειναι ακομα αφιξη στην χωρα προορισμου... εχω βαλει αλλο τηλεφωνο και λεει οτι δεν τον πηρε κανενας... υπαρχει περιπτωση να σταματησε στο τελωνειο? http://prntscr.com/1suz6x
Link to comment
Share on other sites

 

Τελικά το ζήτημα με το YGPS στα MobileUncleTools που είναι γκριζαρισμένο και δε μπορείς να μπεις μέσα το έχει κανένας άλλος;

 

 

και σε μενα ειναι γκριζαρισμενο

 

 

 

 

Συγγνώμη αλλά διαφωνώ με αυτή τη λογική του "πονάει χέρι - κόβω χέρι". Αγοράσαμε ένα κινητό και θα πρέπει τα βασικά apps να λειτουργούν και όχι να βάζουμε ότι ναναι. Πρέπει να υπάρχει τρόπος να φτιάχνεται αυτό το bug με το mail..

υποτιθεται ομως οτι η "δυναμη" του android ειναι οι εφαρμογες του.

για αυτο υπαρχουν πολλες επιλογες για ολα τα γουστα

Link to comment
Share on other sites

Έγινε η παραγγελία για έναν φίλο απο το to2c με τις προσφορές που είχε λόγο διακοπών.

Με το καλό να μας έρθει σε όλους (χωρίς τελωνείο φυσικά, αρκετά έχω πληρώσει στο κράτος) και μάλλον θα ακολουθήσουν αλλά δυο.

Είμαι πολύ περίεργος με το To2c. Τιμές και προσφορές κάνουν καλές και αν συνεχίσουν έτσι βλέπω το minideal να ερχεται δευτερο.

Link to comment
Share on other sites

...

Τελικά το ζήτημα με το YGPS στα MobileUncleTools που είναι γκριζαρισμένο και δε μπορείς να μπεις μέσα το έχει κανένας άλλος;

 

Στο V987, που υποτίθεται ότι είναι ίδιο σε όλα εκτός από κάμερα και οθόνη, είναι ενεργό κανονικά!

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα που έχω την smart rom v1.1 είναι κανονικά ενεργό.Αρα δεν ειναι θέμα hw της συσκευής.Επισης Σωκράτη το v987 έχει πυξίδα,ενώ το 967 δεν έχει
Link to comment
Share on other sites

ειχα παραγγειλει δυο δεματα το ενα εφταα χτες στις 5 και 20 το πρωι στην ελλαδα και το αλλο 6μιση... το δετερο ηταν κδ αεροδρομιου στις 11 και το πρωτο ειναι ακομα αφιξη στην χωρα προορισμου... εχω βαλει αλλο τηλεφωνο και λεει οτι δεν τον πηρε κανενας... υπαρχει περιπτωση να σταματησε στο τελωνειο? http://prntscr.com/1suz6x

 

Ξερεο κανεις??

Link to comment
Share on other sites

Έγινε η παραγγελία για έναν φίλο απο το to2c με τις προσφορές που είχε λόγο διακοπών.

Με το καλό να μας έρθει σε όλους (χωρίς τελωνείο φυσικά, αρκετά έχω πληρώσει στο κράτος) και μάλλον θα ακολουθήσουν αλλά δυο.

Είμαι πολύ περίεργος με το To2c. Τιμές και προσφορές κάνουν καλές και αν συνεχίσουν έτσι βλέπω το minideal να ερχεται δευτερο.

Kαντες τις παραγγελιες για αλλες 10 συσκευες ρε φιλε για φιλους και γνωστους και μετα να ανοιξεις και κανα μαγαζακι στο youlube (δεν θασαι και ο πρωτος!)και να τα σπρωχνεις με κερδος κανα 20ρικο στην συσκευη και φυσικα στο τελος θα εχεις και παραπονο οτι αρκετά έχεις πληρώσει στο κράτος και να μην θελεις να πληρωσεις τελωνειο,Ελλαδαρα αθανατη με τους φοβερους νομοτυπους πολιτες σου!

Ειπαμε ρε παιδια αντε να παρει καποιος ενα τηλ. απο Κινα γιατι το βρηκε πιο φθηνα και δεν του φτανουν τα λεφτα να παρει κατι καλο απο εδω και να το φερει ζουλα κ.τ.λ αλλα το θεμα ξευτιλιστηκε εντελος ,τα ταχυδρομια εχουν πηξει με μικρα δεματακια που εχου τηλεφωνα μεσα και απ'εξω γραφουν home and garden!

Link to comment
Share on other sites

Και ποιο ειναι το πρόβλημα ρε φίλε που όλο και περισσότερος κόσμος θέλει να αποκτήσει ένα καλό και φθηνό smartphone;
Link to comment
Share on other sites

Για δημοσιος υπαλληλος που περιμενει το εφαπαξ μου κανει....... :lol::lol:

 

Ελλαδαρα αθανατη με τους φοβερους νομοτυπους δημοσιος υπαλληλος και πολιτικους...., δεν λεω οτι ειναι ολοι τους.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Kαντες τις παραγγελιες για αλλες 10 συσκευες ρε φιλε για φιλους και γνωστους και μετα να ανοιξεις και κανα μαγαζακι στο youlube (δεν θασαι και ο πρωτος!)και να τα σπρωχνεις με κερδος κανα 20ρικο στην συσκευη και φυσικα στο τελος θα εχεις και παραπονο οτι αρκετά έχεις πληρώσει στο κράτος και να μην θελεις να πληρωσεις τελωνειο,Ελλαδαρα αθανατη με τους φοβερους νομοτυπους πολιτες σου!

Ειπαμε ρε παιδια αντε να παρει καποιος ενα τηλ. απο Κινα γιατι το βρηκε πιο φθηνα και δεν του φτανουν τα λεφτα να παρει κατι καλο απο εδω και να το φερει ζουλα κ.τ.λ αλλα το θεμα ξευτιλιστηκε εντελος ,τα ταχυδρομια εχουν πηξει με μικρα δεματακια που εχου τηλεφωνα μεσα και απ'εξω γραφουν home and garden!

εσύ προφανώς γουστάρεις να πληρώνεις 50-300e επιπλέον φόρους-marketing-δικηγόρους-πατέντες κλπ σε μια συσκευή ε?

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα σου δεν καταλαβα ποιο ειναι;;;η δουλευεις στα ελτα κ βαριεσαι να βλεπεις κιτρινα πακετα ή εχεις μαγαζι με κινεζιες κ σε τσουζει που τα παιρνουμε φθηνοτερα....το λογω να μιλας ετσι πραγματικα δεν τον καταλαβαινω..φιλικα παντα:)
Link to comment
Share on other sites

Καλα ενταξει οτι πειτε,δουλευω στα ελτα,ειμαι δημοσιος υπαλληλος,εχω μαγαζι με κινεζιες,αλλο τι θα ακουσουμε!

Απ'τα γραφωμενα σας και τα συμπερασματα το τι δουλεια κανω και αφου δεν καταλαβαινεται που ειναι το κακο της ολης υποθεσης καταλαβαινω οτι μαλλον πρεπει ναστε πιτσιρικαδες που στα τετοια σας και ολοι οι αλλοι φταινε εκτος απο σας για την καταντια της χωρας!

Μην με παρεξηγειτε και΄γω θελω να παρω τηλ. απο Κινα αλλα 1 (και οχι 5 και 10 οπως βλεπω οτι αρχισε να γινετε αβερτα απο πολους εδω μεσα πραγμα και το οποιο αυτο εκραξα!!!!)και αυτο για τους λογους οπως αναφερθηκαν δηλ. γιατι ειναι πιο φθηνα ουσιαστικα ομως ειναι παρανομο και το ξερω το "που ειναι το κακο" αν δεν το καταλαβαινετε εσεις και βρισκετε δικαιολογιες του τυπου ναχαμε να λεγαμε τοτε μην παρεξηγηθειτε οταν δεν θα εχει χαρτζιλικη να σας δοσει ο γερος σας (και οχι μονο χαρτζιλικη, μπορε και φαη στο τραπεζι)γιατι του επιβληθηκε εκτακτος φορος επειδη εχει μαλλια δηλ. να σκαρφιστει το κρατος φορο σε οσους εχουν μαλλια επειδη τα εσοδα του κρατος δεν πετυχαν !

Link to comment
Share on other sites

Καλα ενταξει οτι πειτε,δουλευω στα ελτα,ειμαι δημοσιος υπαλληλος,εχω μαγαζι με κινεζιες,αλλο τι θα ακουσουμε!

Απ'τα γραφωμενα σας και τα συμπερασματα το τι δουλεια κανω και αφου δεν καταλαβαινεται που ειναι το κακο της ολης υποθεσης καταλαβαινω οτι μαλλον πρεπει ναστε πιτσιρικαδες που στα τετοια σας και ολοι οι αλλοι φταινε εκτος απο σας για την καταντια της χωρας!

Μην με παρεξηγειτε και΄γω θελω να παρω τηλ. απο Κινα αλλα 1 (και οχι 5 και 10 οπως βλεπω οτι αρχισε να γινετε αβερτα απο πολους εδω μεσα πραγμα και το οποιο αυτο εκραξα!!!!)και αυτο για τους λογους οπως αναφερθηκαν δηλ. γιατι ειναι πιο φθηνα ουσιαστικα ομως ειναι παρανομο και το ξερω το "που ειναι το κακο" αν δεν το καταλαβαινετε εσεις και βρισκετε δικαιολογιες του τυπου ναχαμε να λεγαμε τοτε μην παρεξηγηθειτε οταν δεν θα εχει χαρτζιλικη να σας δοσει ο γερος σας (και οχι μονο χαρτζιλικη, μπορε και φαη στο τραπεζι)γιατι του επιβληθηκε εκτακτος φορος επειδη εχει μαλλια δηλ. να σκαρφιστει το κρατος φορο σε οσους εχουν μαλλια επειδη τα εσοδα του κρατος δεν πετυχαν !

ε ναι, το κράτος δεν έχει λεφτά επειδή δεν πληρώνουμε φπα, όχι επειδή ο προϋπολογισμός και το τελικό κόστος ενός δημοσιου έργου είναι 60% κόστος κατασκευής και 40% στις τσέπες βουλευτών κι εργολάβων, που φεύγουν απ τις δικες μας τσέπες. ok

Link to comment
Share on other sites

δημοκρατια εχουμε, η αγορα ειναι ελευθερη, ο καθενας αγοραζει απο οπου θελει. Αν ο ελληνας δεν πουλαει, για αυτο φταιει η φορολογια που τον τσακιζει, η συμπεριφορα του αρμεγματος του πελατη με την υπερκοστολογηση και η ελλειψη ανταγωνιστικοτητας σε ολη τη χωρα.

Ομως εδω που τα λεμε, και να θελει να γινει ανταγωνιστικη μια επιχειρηση, δεν θα την αφησει το κρατος με το παρον φορολογικο. Στη μεση της διενεξης βρισκεται ο καταναλωτης που ψαχνει τροπο να εξοικονομησει. Να αγορασει απο ελλαδα ενα υπερκοστολογημενο προιον βοηθωντας το κρατος και την εγχωρια αγορα, ή να παρει πχ. απο Κινα κατι καλο κ φθηνο, εστω και παρανομα.

Σκεφθειτε, θα αγοραζε καποιος βαλκανιος κινητο ή άλλα προιοντα απο ελλαδα σε αυτες τις τιμες;

Η συζητηση ειναι τεραστια και απαντηση ξεκαθαρη δεν μπορει να δοθει. Αν η ελληνικη αγορα αξιζε, πολυ λιγοι θα ψωνιζαν απο Κινα, ετσι οπως ρην καταντησαν ομως (νοοτροπια, εμποροι, νομοθεσια, τροικα), μη ζητουν και τα ρεστα τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη συμφωνα με τα λεγομενα σου θα παρεις ενα μονο κινεζικο κιν (κ καλα θα κανεις)αλλα εαν το δει καποιος φιλος σου κ σου πει ρε μεγαλε που το πηρες αυτο θα του απαντησεις οτι ο πηρα απο την κινα αλλα μην παρεις εσυ γτ θα καταστρεψουμε την οικονομια του κρατους μας κ του εμπορους....τι αλλο θα ακουσω...
Link to comment
Share on other sites

Kαντες τις παραγγελιες για αλλες 10 συσκευες ρε φιλε για φιλους και γνωστους και μετα να ανοιξεις και κανα μαγαζακι στο youlube (δεν θασαι και ο πρωτος!)και να τα σπρωχνεις με κερδος κανα 20ρικο στην συσκευη και φυσικα στο τελος θα εχεις και παραπονο οτι αρκετά έχεις πληρώσει στο κράτος και να μην θελεις να πληρωσεις τελωνειο,Ελλαδαρα αθανατη με τους φοβερους νομοτυπους πολιτες σου!

Ειπαμε ρε παιδια αντε να παρει καποιος ενα τηλ. απο Κινα γιατι το βρηκε πιο φθηνα και δεν του φτανουν τα λεφτα να παρει κατι καλο απο εδω και να το φερει ζουλα κ.τ.λ αλλα το θεμα ξευτιλιστηκε εντελος ,τα ταχυδρομια εχουν πηξει με μικρα δεματακια που εχου τηλεφωνα μεσα και απ'εξω γραφουν home and garden!

 

Έχεις δίκαιο φίλε μου εγω φταιω που όταν ξεκίνησα να δουλεύω ο εργοδότης μου ενω μου έβαζε ένσημα δεν τα πλήρωνε στο κρατος, εγώ φταίω που πληρώνω 10 χρόνια ΤΕΒΕ και δεν μπορώ να πάω σε γιατρό χωρίς να πληρώσω απο την τσέπη μου την επίσκεψη ( και δεν έχω χρησιμοποιείσει ποτέ το βιβλιαριο, ευτυχώς για την υγεία μου δυστυχώς για την τσέπη μου), που η γυναίκα μου δουλεύει 12 χρόνια με ένσημα ΙΚΑ και πληρώνω τις εξετάσεις εγκυμοσύνης αποτην τσέπη μου (γιατί πλέον η εγκυμοσύνη δεν θεωρείται ασθένεια άρα πληρώνεις χωρίς συμμετοχή του ταμείου), εγώ φταίω που πληρώνω ΦΠΑ και φόρους για την εταιρεία που έχω (οποίος με αμφισβητεί του στέλνω τα εκκαθαριστικά και δηλώσεις ΦΠΑ), εγώ φταίω που έχω 50% μείωση οικογενειακού εισοδήματος με όλες μου τις υποχρεώσεις πληρωμένες, μέχρι στιγμής, εγώ φταίω που δεν χρωστάω σε κανέναν ούτε 1 λεπτό και αυτοί που χρωστάνε είναι μαγκες και ξέρεις κάτι " βαρέθηκα " ρε αδερφέ μου να είμαι σωστός, ας το πάρω το σκασμένο χωρίς να έχω συμμέτοχο το κρατος.

 

Προς ενημέρωση αυτό που γίνεται με τις αγορές απο την ανατολή δεν είναι ελληνικό φαινομενο , να δείτε τι γίνεται στο εξωτερικο, έχουν ολόκληρα επιτελεία απο τελωνειακους για να μπορέσουν να ανταπεξέλθουν στον όγκο των δεμάτων.

 

Χωρίς παρεξήγηση αλλά προς ενημέρωσή σου σου απάντησα,μην τα τσουβαλιάζουμε όλα επειδή είδε το κινητό μου το φιλαράκι και ο γείτονας και με παρακάλεσαν να παραγγείλω και γι αυτούς ένα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...