Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χτες μόλις το παρέλαβα και εγώ, μετά από 12 μέρες από τότε που έκανα την παραγγελία.

Όντως πολύ καλό κινητό για τα λεφτά του. Οι αρνητικές παρατηρήσεις μου είναι οι εξής:

1. Μερικές εφαρμογές τρώνε αρκετά κολλήματα. Από 3d παιχνίδια δοκίμασα την monopoly που μου κολλάει, ενώ στο samsung ace 2 λειτουργούσε κανονικά. Κολλάει ακόμα και η εργοστασιακή εφαρμογή του mail...

2. Το interface του με ξενίζει λιγάκι, έχοντας συνηθίσει του samsung. Πέρασα τον Go launcher με samsung theme αλλά και πάλι δε με ικανοποιεί. Υπάρχει κάτι άλλο για να το κάνουμε να "μοιάζει" με samsung?

3. Τα samsung handsfree δεν δουλεύουν καλά (πρέπει να τα πιέζεις συνέχεια μέσα στην τρύπα για να ακούς). Ξέρει κανείς ποιό από αυτά τα handsfree είναι συμβατά με το κινητό μας; http://www.e-shop.gr/sort_search_rest.phtml?stuff=handsfree&tbl=TEL

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχεις κανα link διαθέσιμο, γιατί δεν βρίσκω για το μοντέλο μας.

Δεν υπαρχει για το 967,για το 987 θα κοιτας.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα και εγω στα χερια μου.!Απο κινα εκανε 8 μερες να ερθει.!πρωτες εντυπωσεις αριστες.Το κουτι ειναι πολυ καλα σφραγισμενο και θα το καταλαβεις αμα το εχουν ανοιξει καλου κακου ζητηστε να σας το ζυγισουν εμενα ηταν 580 γρ με power bank μεσα.Αμα γινετε το παλικαρι που εχει κανει το Pdf να βαλει και καποιες εφαρμογες που ειναι must μιας και ειμαι αρχαριος στο android.!Μετα απο κανενα μηνα θα γραψω ολοκληρωμενα τις εντυπωσεις μου.
Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα και εγω στα χερια μου.!Απο κινα εκανε 8 μερες να ερθει.!πρωτες εντυπωσεις αριστες.Το κουτι ειναι πολυ καλα σφραγισμενο και θα το καταλαβεις αμα το εχουν ανοιξει καλου κακου ζητηστε να σας το ζυγισουν εμενα ηταν 580 γρ με power bank μεσα.Αμα γινετε το παλικαρι που εχει κανει το Pdf να βαλει και καποιες εφαρμογες που ειναι must μιας και ειμαι αρχαριος στο android.!Μετα απο κανενα μηνα θα γραψω ολοκληρωμενα τις εντυπωσεις μου.

 

Aπο την ημερα παραγγελιας 8 μερες??Καταστημα?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα και εγω στα χερια μου.!Απο κινα εκανε 8 μερες να ερθει.!πρωτες εντυπωσεις αριστες.Το κουτι ειναι πολυ καλα σφραγισμενο και θα το καταλαβεις αμα το εχουν ανοιξει καλου κακου ζητηστε να σας το ζυγισουν εμενα ηταν 580 γρ με power bank μεσα.Αμα γινετε το παλικαρι που εχει κανει το Pdf να βαλει και καποιες εφαρμογες που ειναι must μιας και ειμαι αρχαριος στο android.!Μετα απο κανενα μηνα θα γραψω ολοκληρωμενα τις εντυπωσεις μου.

Το ζητημα με τις εφαρμογες ειναι μπερδεμενο και προσωπικη υποθεση του καθενος. Διοτι υπαρχουν χιλιαδες εφαρμογες και ο καθενας διαλεγει με τα δικα του κριτηρια. Ενας αρχαριος συνηθως ξεκιναει ψαχνοντας εφαρμογες που ειναι οι πιο διάσημες στον τομέα τους (top 5 πχ) και τις δοκιμαζει. Υπαρχουν πολλα reviews στο νετ για καθε τομεα εφαρμογων. Βασικες εφαρμογες που χρειαζεται καποιος ειναι: video player, audio player, Internet browsers, launcher, startup manager, file manager, battery manager, email apps.

Link to comment
Share on other sites

8 μερες απο την μερα που πηρα tracking number και 10 απο την μερα παραγγελιας,απο το minideal.Απο το to2c ακριβως την ιδια μερα παρηγειλα μια mofi leather case και στα ελτα λεει οτι ειναι conta ips αναμενω δλδη τη θηκη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας,

Απέκτησα κι εγώ ένα v967s.

Κάπου είχα διαβάσει ότι με κάποιο κόλπο ανεβαίνουν τα scores στο Antutu αλλά δεν μπορώ να το βρω.

Το θυμάται κάποιος;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας,

Απέκτησα κι εγώ ένα v967s.

Κάπου είχα διαβάσει ότι με κάποιο κόλπο ανεβαίνουν τα scores στο Antutu αλλά δεν μπορώ να το βρω.

Το θυμάται κάποιος;

Ποιος ο λόγος να το κάνεις αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας,

Απέκτησα κι εγώ ένα v967s.

Κάπου είχα διαβάσει ότι με κάποιο κόλπο ανεβαίνουν τα scores στο Antutu αλλά δεν μπορώ να το βρω.

Το θυμάται κάποιος;

Καλα αυτο τι ειναι τωρα......αυτα μονο η sun τα κανει φιλε..........:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πηρα power bank 2600 mAh και δευτερη μπαταρια απο το mimideal.

 

To powerbank φορτιζει το κινητο πιο γρηγορα ή το ιδιο με το ρευμα;;; το ιδιο φορτιζει απο τον υπολογιστη;;

 

Για την δευτερη μπαταρια να την αφησω να τελειωσει πρωτα και μετα να την φορτισω τελειως; και αυτο να το κανω 3 φορες;;;

 

Περιμενω συμβουλες.

 

Να χαιρεστε ολοι το κινητο...

Link to comment
Share on other sites

Πηρα power bank 2600 mAh και δευτερη μπαταρια απο το mimideal.

 

To powerbank φορτιζει το κινητο πιο γρηγορα ή το ιδιο με το ρευμα;;; το ιδιο φορτιζει απο τον υπολογιστη;;

 

Για την δευτερη μπαταρια να την αφησω να τελειωσει πρωτα και μετα να την φορτισω τελειως; και αυτο να το κανω 3 φορες;;;

 

Περιμενω συμβουλες.

 

Να χαιρεστε ολοι το κινητο...

 

Ειπαμε,για τις 3 πρωτες φορτισεις,αφηνουμε να πεσει στο 10% και μετα full φορτιση εως και το 100%.

Και το powerbank μια extra μπαταρια ειναι φιλε,κανε το ιδιο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για hd videos στο youtube δείτε την εφαρμογή Viral (YouTube Floating HD) με interface όπως το νέο youtube και πολύ καλύτερο κατά την γνώμη μου,δυνατότητα να ψάχνεις για βιντεο και να παίζει το προηγούμενο που είχες και όχι μόνο.Η default youtube app που λόγω qhd οθόνης δε δίνει τη δυνατότητα να βλέπουμε hd videos αλλά μέχρι hq δηλαδή high quality έχει απαράδεκτη ποιότητα εικόνας στο κινητό μας,προφανώς λόγω των 5".Εκει βλέπεις χαλαρά αν το βάλεις δίπλα σε κινητό με hd οθόνη,ότι κάτι δεν πάει καλά Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για hd videos στο youtube δείτε την εφαρμογή Viral (YouTube Floating HD) με interface όπως το νέο youtube και πολύ καλύτερο κατά την γνώμη μου,δυνατότητα να ψάχνεις για βιντεο και να παίζει το προηγούμενο που είχες και όχι μόνο.Η default youtube app που λόγω qhd οθόνης δε δίνει τη δυνατότητα να βλέπουμε hd videos αλλά μέχρι hq δηλαδή high quality έχει απαράδεκτη ποιότητα εικόνας στο κινητό μας,προφανώς λόγω των 5".Εκει βλέπεις χαλαρά αν το βάλεις δίπλα σε κινητό με hd οθόνη,ότι κάτι δεν πάει καλά

 

εχεις χρησιμοποιησει http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1529715 ??

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά.Αυτό είχα μέχρι τώρα αλλά δεν ήμουν ικανοποιημένος απο το γεγονός ότι μόλις έψαχνα άλλο βιντεο μέσα στην εφαρμογή,σταματούσε να παίζει το υπάρχον.Απο την άλλη βάζοντας το νέο επίσημο youtube app για να έχω αυτή την λειτουργία,το πιξέλιασμα στην οθόνη του 967s ειναι τεράστιο
Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα με το android lost δεν μπορω να το ενεργοποιησω απο τον browser. Μπορειτε να μου προτεινετε καποιο αλλο για τον εντοπισμο του σε περιπτωση που το χασω?
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω κ εγω με το θεμα youtube, πιξελιαζει παρα πολυ.

ενα αλλο bug που βρηκα σημερα αφορα το ραδιοφωνο. συνδεσα τα ακουστικα κ ακουγα ραδιο, αλλα οταν πηγα να γραψω κειμενο σε αλλη εφαρμογη[notepad, todo list, κλπ], σε καθε πατημα πληκτρου σταματουσε ο ηχος του ραδιοφωνου για 1". το πληκτρολογιο που εχω ειναι το ΑΙ

. ας δοκιμασει και καποιος αλλος για επιβεβαιωση.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω κ εγω με το θεμα youtube, πιξελιαζει παρα πολυ.

ενα αλλο bug που βρηκα σημερα αφορα το ραδιοφωνο. συνδεσα τα ακουστικα κ ακουγα ραδιο, αλλα οταν πηγα να γραψω κειμενο σε αλλη εφαρμογη[notepad, todo list, κλπ], σε καθε πατημα πληκτρου σταματουσε ο ηχος του ραδιοφωνου για 1". το πληκτρολογιο που εχω ειναι το ΑΙ

. ας δοκιμασει και καποιος αλλος για επιβεβαιωση.

 

Εχεις ηχους πληκτρολογιου ?

haptic feedback?

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Tο δοκίμασα αυτό που λες και συμβαίνει μόνο όταν έχεις ενεργοποιήσει στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου να ακούγεται ήχος κάθε φορά που πατάς κάποιο πλήκτρο.
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω. εβαλα το viral που ανεφεραν τα παιδια πιο πανω, αλλα δε βρηκα ακρη. δεν καταλαβα πως βλεπουμε youtube εκει μεσα, ειδικα σε 720.

 

edit: δοκιμαστε το παρακατω youtube app, τα σπαει παιδια, μολις το δοκιμασα.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1529715

Edited by Longmire
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω. εβαλα το viral που ανεφεραν τα παιδια πιο πανω, αλλα δε βρηκα ακρη. δεν καταλαβα πως βλεπουμε youtube εκει μεσα, ειδικα σε 720.

 

edit: δοκιμαστε το παρακατω youtube app, τα σπαει παιδια, μολις το δοκιμασα.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1529715

 

Παιδιά πρέπει να γίνουν pinned ή να μπει πρώτη σελίδα το pdf αυτό με το YouTube είχε αναφερθεί πριν μερικές σελίδες

edit: https://sites.google.com/site/ztev967sgr/home δείτε

Edited by chourdis
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 21-09-2013 11:01 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 21-09-2013 06:39 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 11-09-2013 15:04 IPS

 

υπαρχει περιπτωση να το εχω σημερα? μενω αγρινιο

(το ωραιο ειναι το εφυγε απο το αεροδρομιο μονο το ενα δεμα... το αλλο ακομα αεροδρομιο ειναι)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για hd videos στο youtube δείτε την εφαρμογή Viral (YouTube Floating HD) με interface όπως το νέο youtube και πολύ καλύτερο κατά την γνώμη μου,δυνατότητα να ψάχνεις για βιντεο και να παίζει το προηγούμενο που είχες και όχι μόνο.Η default youtube app που λόγω qhd οθόνης δε δίνει τη δυνατότητα να βλέπουμε hd videos αλλά μέχρι hq δηλαδή high quality έχει απαράδεκτη ποιότητα εικόνας στο κινητό μας,προφανώς λόγω των 5".Εκει βλέπεις χαλαρά αν το βάλεις δίπλα σε κινητό με hd οθόνη,ότι κάτι δεν πάει καλά

Την δοκίμασα, Πολύ καλή !

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ21-09-2013 11:01Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ21-09-2013 06:39IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS11-09-2013 15:04IPS

 

υπαρχει περιπτωση να το εχω σημερα? μενω αγρινιο

Σήμερα έφτασε στο αεροδρόμιο, Δευτέρα -Τρίτη θα το έχεις στα χέρια σου.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...