Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει δοκιμασει καποιος απο τους κατοχους να βγαλει τις κινεζικες εφαρμογες με root unistaller?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

α δλδ η νεα ρομ δεν εχει καν αγγλικα??:confused:

.

Η Ρόμ του μινιντιλ έχει πολλές γλώσσες μέσα. Η νέα ρομ από ζτε έχει μόνο Αγγλικά και Κινέζικα. Μόνο στο recovery έχει Κινεζικά.

Η ρομ από το minideal είναι καλή?

Είναι βασισμένη στην 1.0.0 της ζτε. Λογικά η 1.0.3 είναι πιο ενημερωμενη αλλά δεν έχει Ελληνικά. Παίζει και αυτό το θέμα με την οθόνη που έχω ήδη αναφέρει. Εγώ μέχρι στιγμής δεν την αλλαζω. Αργότερα βλέπουμε.

εχει δοκιμασει καποιος απο τους κατοχους να βγαλει τις κινεζικες εφαρμογες με root unistaller?

Δεν ειχε τιποτε Κινεζικο μέσα. Έκανα απεγκατασταση δύο τρία προγράμματα του συστήματος γιατί δεν τα ήθελα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!για να επεκτεινουμαι την ρομ του κινητου που ειναι 4gb παλι με παρτισιον απο 4ext οπως π.χ στο ντιζαιρ που ειχα?η υπαρχει αλλως τροπος?καποιο λινκ απο xda η καποιου αλλου ειδους site με custom roms ξερουμε?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Πηρα και εγω το κινητο και μεχρι στιγμής εχω πολύ καλές εντυπώσεις. Εχω ομως δύο ερωτήσεις αν μπορείτε να με βοηθείσετε:

 

1. Στα updates της συσκευης που εμφανίζει ενα, το οποίο το κατεβάζω κανονικά αλλά οταν κανει restart, εμφανίζεται ένα ανθρωπάκι android και λέει error με αποτελέσμα να μη γίνεται το update!! Ξερετε τι φταίει? Επισης αν τελικά γίνει επιτυχώς το update θα χαλάσει το root η τις εφαρμογές που έχω ήδη εγκαταστήσει?

 

2. Δεν εχω καταλάβει τι γίνεται με τους αποθηεκυτικούς χώρους του κινητού. Εχει λεει ενα internal storage και ενα phone storage. Οταν βαζω μια microSD που έχω αυτή την εμφανίζει επιπλέον οταν παω να δω στο filemanager. Ωστόσο όταν χρησιμοποιώ προγράμματα όπως το app2sd ή το utorrent, δεν φαίνεται να αναγνωρίζει την κάρτα με αποτέλεσμα να μη μπορω να μεταφέρω στην SD εφαρμογές αλλά ουτε πχ να την κανω default path για τα torrents που κατεβάζω!!

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για το χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα παρελαβα και εγω! Φανταστικο κινητο....

Το πηρα απο το mini deal με ελληνικα αλλα το φανταστικο ειναι οτι μου ηρθε και με την 1.03 με ελληνικα μεσα!

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον, μάλλον την έφτιαξαν την Rom... Καλορίζικο :-P

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα παρελαβα και εγω! Φανταστικο κινητο....

Το πηρα απο το mini deal με ελληνικα αλλα το φανταστικο ειναι οτι μου ηρθε και με την 1.03 με ελληνικα μεσα!

 

Μάλλον έπιασαν τόπο τα παράπονα που τους έκανα.

Υπάρχει τρόπος να την κάνεις την back up και να την ανεβάσεις κάπου και για τους υπόλοιπους; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ναι βεβαίως αν μου πει κάποιος με πιό πρόγραμμα?

 

Δεν ξέρω αν γίνεται με το titanium και ποια είναι η διαδικασία γενικότερα.Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος ....

 

 

 

Καλησπέρα!

 

Πηρα και εγω το κινητο και μεχρι στιγμής εχω πολύ καλές εντυπώσεις. Εχω ομως δύο ερωτήσεις αν μπορείτε να με βοηθείσετε:

 

1. Στα updates της συσκευης που εμφανίζει ενα, το οποίο το κατεβάζω κανονικά αλλά οταν κανει restart, εμφανίζεται ένα ανθρωπάκι android και λέει error με αποτελέσμα να μη γίνεται το update!! Ξερετε τι φταίει? Επισης αν τελικά γίνει επιτυχώς το update θα χαλάσει το root η τις εφαρμογές που έχω ήδη εγκαταστήσει?

 

2. Δεν εχω καταλάβει τι γίνεται με τους αποθηεκυτικούς χώρους του κινητού. Εχει λεει ενα internal storage και ενα phone storage. Οταν βαζω μια microSD που έχω αυτή την εμφανίζει επιπλέον οταν παω να δω στο filemanager. Ωστόσο όταν χρησιμοποιώ προγράμματα όπως το app2sd ή το utorrent, δεν φαίνεται να αναγνωρίζει την κάρτα με αποτέλεσμα να μη μπορω να μεταφέρω στην SD εφαρμογές αλλά ουτε πχ να την κανω default path για τα torrents που κατεβάζω!!

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για το χρόνο σας!

 

Αν γίνει το update , τα χάνεις όλα τα παλιά.

Αυτό που λες με την κάρτα είναι περίεργο. Δηλαδή αν κατάλαβα καλά , την βλέπει το κινητό όταν την βάζεις αλλά δεν την βλέπουν τα προγράμματα? μήπως χρειάζεται κάποια παραμετροποίηση μέσα από το μενού ?

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα καποιος που εχει περασει μονος του την 1.0.3 version στο τηλεφωνο αν στο update εκανε clear cache,davlik κτλ οπως κανουμε σε φλασαρισμα η την περασε απο πανω?πιστευω το ρουταρουμε μετα την αναβαθμιση?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

τελικά κατάφερα να πάρω screenshot

 

Screenshot_2013-06-30-16-57-02.png

 

https://www.dropbox.com/s/qiy73y94rj01l56/Screenshot_2013-06-30-16-57-02.png

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

 

Αν μπορείς kandreou ανέβασε και την ανάλογη δικιά σου, να δούμε αν έχετε την ίδια

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς kandreou ανέβασε και την ανάλογη δικιά σου, να δούμε αν έχετε την ίδια

 

Ακριβώς την ίδια, αυτη είναι η official

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο ηρθε σημερα απο της 14/6 το βραδι που εκανα παραγγελια!!το ρουταρα με οσα εχει ποσταρει ο kandreou και ειναι σουπερ του εβαλα την 1.03 και διορθοθηκε το μπαγκ(εγω ποτε δεν το καταλαβα)!αντε να δουμε πως θα τελειωσει η μπαταρια!!
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο ηρθε σημερα απο της 14/6 το βραδι που εκανα παραγγελια!!το ρουταρα με οσα εχει ποσταρει ο kandreou και ειναι σουπερ του εβαλα την 1.03 και διορθοθηκε το μπαγκ(εγω ποτε δεν το καταλαβα)!αντε να δουμε πως θα τελειωσει η μπαταρια!!

 

Καλορίζικο, να το χαρείς

 

Εσένα σου ήρθε με την 1.00; Από που το πήρες;

Edited by xkaliak
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια στον αόμματο..

 

Μόλις το παρέλαβα (ερχόμενος από ios) και έχουν αρχίσει τα όργανα...

 

Τέσπα, να μην τα πολυλογούμε, (το πήρα από merimobiles) έκανα root και του πέρασα την 1.0.3 (ίδια στοιχεία με του bull2004 παραπάνω).

 

Το google play το εγκατέστησα εγώ, είναι στην έκδοση 4.1.10

 

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ είναι ότι μόλις πάω να τρέξω το google play, η εφαρμογή κλείνει ΑΜΕΣΩΣ. Clear cache, data, με/χωρίς sim δοκίμασα... το πρόβλημα δεν διορθώθηκε.... μήπως φταίνε οι κινέζικες εφαρμογές (πολλές από τις οποίες δεν μπορούν να απεγκατασταθούν)?

 

Κάποια πρόταση μπας και το σώσουμε το θέμα??

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια στον αόμματο..

Μόλις το παρέλαβα (ερχόμενος από ios) και έχουν αρχίσει τα όργανα...

Τέσπα, να μην τα πολυλογούμε, (το πήρα από merimobiles) έκανα root και του πέρασα την 1.0.3 (ίδια στοιχεία με του bull2004 παραπάνω).

Το google play το εγκατέστησα εγώ, είναι στην έκδοση 4.1.10

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ είναι ότι μόλις πάω να τρέξω το google play, η εφαρμογή κλείνει ΑΜΕΣΩΣ. Clear cache, data, με/χωρίς sim δοκίμασα... το πρόβλημα δεν διορθώθηκε.... μήπως φταίνε οι κινέζικες εφαρμογές (πολλές από τις οποίες δεν μπορούν να απεγκατασταθούν)?

Κάποια πρόταση μπας και το σώσουμε το θέμα??

 

Καλύτερα να περασεις ολο το GAPPS , κανε οτι γραφω στο post #42 και θα προσπαθησω να τα συγκεντρώσω ολα σε ενα ποστ μολις βρω λιγο χρόνο

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να περασεις ολο το GAPPS , κανε οτι γραφω στο post #42 και θα προσπαθησω να τα συγκεντρώσω ολα σε ενα ποστ μολις βρω λιγο χρόνο

 

Φίλε μου βρίσκω το αρχείο από εδώ

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=35717822

 

Δοκιμάζω να το εγκαταστήσω από την sd κάρτα, και λίγο μετά που ξεκινάει (η μπάρα φτάνει στο 1/5 περίπου) γράφει 'installation aborted'. Μετά δοκιμάζω από την εσωτερική μνήμη, τα ίδια.

 

Έκανα και factory reset, wipe cache partition, τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου βρίσκω το αρχείο από εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=35717822

Δοκιμάζω να το εγκαταστήσω από την sd κάρτα, και λίγο μετά που ξεκινάει (η μπάρα φτάνει στο 1/5 περίπου) γράφει 'installation aborted'. Μετά δοκιμάζω από την εσωτερική μνήμη, τα ίδια.

Έκανα και factory reset, wipe cache partition, τα ίδια.

 

Ολα τα προβληματα σου γινονται γιατι εχεις το official Recovery , πρεπει να το αλλαξεις με το V967s-CWM-recovery-by-Cappa72

Ακολούθησε τις οδηγίες στο παρακάτω ZTEv967s.doc που έφτιαξα απο μνήμης και ελπιζω να τα καταφέρεις :D

Edited by kandreou

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα προβληματα σου γινονται γιατι εχεις το official Recovery , πρεπει να το αλλαξεις με το V967s-CWM-recovery-by-Cappa72

Ακολούθησε τις οδηγίες στο παρακάτω ZTEv967s.doc που έφτιαξα απο μνήμης και ελπιζω να τα καταφέρεις :D

 

Φίλε σ'ευχαριστώ ΠΟΛΥ !!!!!! :)

 

Ακολούθησα τον οδηγό σου και τώρα είναι όλα οκ!! Μόλις ξεκίνησε το τηλέφωνο, ζήτησε google account και το google play δουλεύει κανονικά!!! Ευχαριστώ!!!!!

 

 

Να κάνω τώρα και μια άλλη ερώτηση.. αν χρειαστεί να γίνει factory reset, προφανώς όλα τα βήματα του οδηγού σου θα πρέπει να επαναληφθούν ώστε να έχουμε πάλι πρόσβαση στο google play. Μέχρι τουλάχιστον να βγει κάποια ρομ που να τα περιλαμβάνει όλα. σωστά??? :O

 

 

 

Ευχαριστώ και πάλι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι , το Factory Reset θα αφησει το Gapps μεσα , τουλαχιστον ετσι πιστέυω!!

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Οχι , το Factory Reset θα αφησει το Gapps μεσα , τουλαχιστον ετσι πιστέυω!!

 

Έχεις δίκιο, του έκανα reset και το google play ήταν εκεί μετά.

 

Ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστουμε kandreou για το απιστευτο οδηγο!να ρωτησο απο λοντσερ εχετε τον μαμα η καποιον νοβα η απεξ?επισης εβαλα το asphlat 7 και δεν ξεκιναγε στο gameloft κολαγε..μηπως ειναι πολυ για το κινητο μας?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστουμε kandreou για το απιστευτο οδηγο!να ρωτησο απο λοντσερ εχετε τον μαμα η καποιον νοβα η απεξ?επισης εβαλα το asphlat 7 και δεν ξεκιναγε στο gameloft κολαγε..μηπως ειναι πολυ για το κινητο μας?

 

πολυ δεν ειναι,απλα ψαξε μια εκδοση asphalt που να παιζει σε Mtk6589,αλλωστε εκκατομυρια συσκευες φορανε μτκ6589 με ιδια ρομ,ή εμενα μονο μου φαινεται πως ολα τα κινεζικα εχουν ιδια ρομ??

οποτε gkoygklare μια το.............. asphalt 7 for mtk 6589 apk

 

και ας πουμε δοκιμασε το nikhilchandhra που εχει για 6589 αλλο κινητο μια εκδοση

 

 

(αμα που ανεφερα ενα εχμ περιεργο :pblogspot εχει θεμα,ας διαγραφει το παρον κ το ξαναγραφω)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

βασικα λαθος δικο μου!πρεπει να κατεβασω και τα περιεχομενα της sd απ οτι καταλαβα για να δουλεψει..εβαλα το real racing και ενα αλλο 3d και πετανε!!!
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...