Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν, το παρελαβα σήμερα.

Ότι ζήτησα από τον μινιντιλ όλα οκ. Έστειλαν και την θήκη σιλικόνης και το φιλμ (ήταν για το 987). Η θήκη κουμπωσε μια χαρά.

Το τηλέφωνο φαίνεται μια χαρά. Καλή ποιότητα κατασκευής, η οθόνη ευκρινεστατη, το touch παρα πολύ καλό.

Η οθόνη αφήνει δαχτυλιές. Θα δω πως θα είναι μόλις βάλω και το φιλμ προστασίας.

Γενική εντύπωση μέχρι τώρα παρα πολύ καλή. Περισσότερα αργότερα, μόλις το ψάξω λίγο

 

Καλορίζικο περιμένουμε εντυπώσεις! Είναι root? έχει ελληνικά? έχει μέσα playstore?

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πφφ κυριακη παρηγγειλα,ακομα να στειλει το μινιντιλ..

κ το χα για πιο γρηγορο κιολας..:confused:

 

Μήπως δεν έχει κάτι διαθέσιμο. Μιλα τους και ρώτα. Συνήθως την επόμενη μέρα τα στέλνουν. Και Κυριακή δουλεύουν, Σάββατο έχουν ρεπό.

 

Καλορίζικο περιμένουμε εντυπώσεις! Είναι root? έχει ελληνικά? έχει μέσα playstore?

 

Ναι και στα τρία :)

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Ναι και στα τρία :)

 

Με έφτιαξες τώρα :D

Άραγε είναι βολικό 5 ίντσες να το χειρίζεσαι με 1 χέρι?

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

πφφ κυριακη παρηγγειλα,ακομα να στειλει το μινιντιλ..

κ το χα για πιο γρηγορο κιολας..:confused:

 

Έχεις απόλυτο δίκιο και εμένα ακόμη δεν μου το έχουν στείλει ακόμη μάλλον δεν έχουν διαθέσιμο. Άσε που τους ρώτησα και ούτε φωνή ούτε ακρόαση :mad:

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

10,11,12 εχουν αργια.

αυριο ειπε ο λαιβ-chatas τους,θα μας τα shiparoyn οολαα:p

 

αντεεε:)

 

xkaliac καλοδουλευτοοο:)

 

α ναι φωτο,φλας ολα τζετ?touch επιπεδου high specced κινητων που εχουμε κ εδω ??:confused:,χε με καιει αυτοοο:happy:

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

παιδια 16gb class 10 sdhc σκεφτομαι να βαλω τις kingston..θα την υποστιριζει η θα εχει θεμα οπως μερικα κινητα σε ταχυτητα και συμβατοτητα?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι περιμένετε από minideal πείτε τους να σας περάσουν την τελευταία έκδοση της επίσημης ρομ, αν δεν θέλετε να το κάνετε μόνοι σας.

 

http://www.ztedevice.com.cn/support/smart_phone/65cae3c9-8ab9-445c-bf86-0f0c42568d25.html?type=software

 

Χθες το βράδυ παρατήρησα μια περίεργη συμπεριφορά στο touch. Μια δύο φορές το touch δεν ακουσε με την πρώτη σε ένα κομμάτι της οθόνης 2 χ 2 εκατοστά, τέρμα δεξιά και κάτω. Είναι θέμα ρομ και λύνεται με την τελευταία έκδοση.

Ας το επιβεβαιώσει ο kandreou που την έχει περάσει. Επίσης ας μας πεις πως έκανες το φλασαρισμα της ρομ, βήμα βήμα.

 

Μην αγχώνεστε το τηλέφωνο φυσάει...:lol::)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι περιμένετε από minideal πείτε τους να σας περάσουν την τελευταία έκδοση της επίσημης ρομ, αν δεν θέλετε να το κάνετε μόνοι σας.

 

http://www.ztedevice.com.cn/support/smart_phone/65cae3c9-8ab9-445c-bf86-0f0c42568d25.html?type=software

 

Χθες το βράδυ παρατήρησα μια περίεργη συμπεριφορά στο touch. Μια δύο φορές το touch δεν ακουσε με την πρώτη σε ένα κομμάτι της οθόνης 2 χ 2 εκατοστά, τέρμα δεξιά και κάτω. Είναι θέμα ρομ και λύνεται με την τελευταία έκδοση.

Ας το επιβεβαιώσει ο kandreou που την έχει περάσει. Επίσης ας μας πεις πως έκανες το φλασαρισμα της ρομ, βήμα βήμα.

 

Μην αγχώνεστε το τηλέφωνο φυσάει...:lol::)

 

επιβεβαιώνω και εγώ με την τελευταία ρομ το τηλεφωνώ δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ας κάνει κάποιος που το έχει τον κόπο,να ανεβάσει οδηγίες για αλλαγή ρομ και σχετικά πειράγματα του κινητού.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι περιμένετε από minideal πείτε τους να σας περάσουν την τελευταία έκδοση της επίσημης ρομ, αν δεν θέλετε να το κάνετε μόνοι σας.

 

http://www.ztedevice.com.cn/support/smart_phone/65cae3c9-8ab9-445c-bf86-0f0c42568d25.html?type=software

 

Χθες το βράδυ παρατήρησα μια περίεργη συμπεριφορά στο touch. Μια δύο φορές το touch δεν ακουσε με την πρώτη σε ένα κομμάτι της οθόνης 2 χ 2 εκατοστά, τέρμα δεξιά και κάτω. Είναι θέμα ρομ και λύνεται με την τελευταία έκδοση.

Ας το επιβεβαιώσει ο kandreou που την έχει περάσει. Επίσης ας μας πεις πως έκανες το φλασαρισμα της ρομ, βήμα βήμα.

 

Μην αγχώνεστε το τηλέφωνο φυσάει...:lol::)

 

Ναι όντως με την τελευταία αναβάθμιση έκδοση 1.03 δεν έχει κανένα πρόβλημα με την οθόνη... Μετά την αναβάθμιση δεν ξέρω αν θα έχετε τα ελληνικά γιατί η Official Rom δεν τα έχει μέσα...

Για την αναβάθμιση απλά κάντε αντιγραφή το update.zip στην εσωτερική μνήμη ή στην sd card και πάτε Settings, κάτω κάτω Update, storage card updates και πατήστε το update ανάλογα με το που το αποθηκεύσατε, έχει και οδηγίες εκεί.

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως με την τελευταία αναβάθμιση έκδοση 1.03 δεν έχει κανένα πρόβλημα με την οθόνη... Μετά την αναβάθμιση δεν ξέρω αν θα έχετε τα ελληνικά γιατί η Official Rom δεν τα έχει μέσα...

Για την αναβάθμιση απλά κάντε αντιγραφή το update.zip στην εσωτερική μνήμη ή στην sd card και πάτε Settings, κάτω κάτω Update, storage card updates και πατήστε το update ανάλογα με το που το αποθηκεύσατε, έχει και οδηγίες εκεί.

 

Το update.zip είναι αυτό με ημερομηνία 31 Μαΐου 13 που το κατεβάζουμε από εδώ, σωστά;

 

 

http://www.ztedevice.com.cn/support/smart_phone/65cae3c9-8ab9-445c-bf86-0f0c42568d25.html?type=software

 

Το πετάς μέσα ζιπαρισμενο ή το ξεζιπαρεις πρώτα; Παίζει ρόλο αν το τηλέφωνο στην διαδικασία είναι στην φόρτιση ή όχι; Πόση ώρα πάει για να ολοκληρωθεί η διαδικασία και όταν ξεκινάει είναι στα κινέζικα;

Σε μένα που είναι η 1.00 πειραγμένη από minideal.net όμως (με τα ελληνικά κλπ) θα έχει πρόβλημα να κάνει update?

 

Μιλάω ήδη με minideal.net για να φτιάξουν την ρομ τους με βάση την καινούρια έκδοση της zte. Λογικά οι γλώσσες δεν μπορούν να προστεθούν μετά, πρέπει να ενσωματωθούν στην ρομ, έτσι δεν είναι;

Edited by xkaliak
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβώς ειναι , οταν το κατεβάσεις θα δεις ενα ζιπ 2013053115363896.zip , πρεπει να το ξεζιπαρεις και τοτε θα εχεις ενα φακελο

V967S SD¬ρ-²-_-_¦=___-¦ώ(__¦·+ς=ρ)-212123B0152CU-CN-9B18D-P188F07V1.0.3

μεσα εχει ενα update.zip... το βαζεις αυτο το ζιπ οπως ειναι στην sd η στην εσωτερικη μνημη και κανεις αυτα που εγραψα πιο πανω...

Σημειωση : Εμενα το τηλ ηρθε με μαμα ROM, δεν ειχα ζητησει γλωσσες, play store και root οποτε για να το φτασω εδω που λογικα ειναι το δικο σου (φανταζομαι εχεις root και play store) επρεπε να ακολουθησω αυτα που λεω στο post 42

Παντα το κινητο πρεπει να ειναι πληρως φορτισμενο , δεν χρειαζετε να ειναι στη φορτιση και η διαδικασια κραταει το πολυ 10 λεπτα...

Ναι οι γλώσσες δεν μπορούν να προστεθούν μετά, πρέπει να ενσωματωθούν στην ρομ οποτε λογικα θα εχεις μετα την αναβαθμιση μονο κινεζικα και αγγλικα!

Edited by kandreou

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δύο πραγματάκια επιπλέον

 

Σαν συσκευή τηλεφώνου όλα καλά. Δυνατο ηχείο, καλό μικρόφωνο, δυνατο σημα τηλ και wifi. Skype video calls ok,bluetooth ok, gps δεν έχω δοκιμάσει ακόμα. Φωτογραφική μηχανή μια χαρά, βίντεο οκ, το φλας λειτουργεί ικανοποιητικα για βραδινές λήψεις από κοντά βέβαια. Δύο κάρτες τηλεφώνου οκ, κάρτα μνήμης οκ. Στο αντουτου έπιασε 13405. Η μπαταρία με την πρώτη φόρτιση μετά από 24 ώρες χρήσης (αρκετό πείραγμα) πήγε από το 100 στο 45 τοις εκατό. Οι δαχτυλιές περιοριστηκαν αρκετά με το φιλμ προστασίας που έβαλα. Έχει notification led. Σαρ :0.778 σύμφωνα με το μανουαλ που είναι ικανοποιητικοτατη τιμή.

Αυτά τα ολίγα μέχρι στιγμής.

Γενικο συμπέρασμα είναι ότι αξίζει με το παραπάνω τα χρήματα που ζητάει, δείχνοντας πολύ πιο ακριβό από κοντά τόσο στην εμφάνιση όσο και στις λειτουργίες του.

(Το θέμα με το τατς κάτω δεξιά το κανει σπάνια και το βρήκα γιατί το είχα διαβάσει και το έψαχνα έντονα. Έχει ήδη λυθεί, σύμφωνα με όσους πέρασαν την καινούρια έκδοση οπότε θεωρείται λήξαν.)

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα screen protectors απο ζτε v 987 ταιριαζουν στο δικο μας και οι θηκες?βρηκα στο ε-βαυ μερικες για αυτο!
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

καποιος χρηστης σε ποιο παλια ποστ ειχε βαλει θηκη του

987 στο 967,οποτε διαβασε πιο πισω shinig:)

 

οι μαγκες στο μεριμομπαιλ μου στειλαν χωρις τρακινγκ number,

αποστολη,οποτε εχε γουστο να μην εβαλαν σινγκαπουρ ποστ,αλλα το τζαμπε...:mad:

με νευριασανε... ειχα ζητησει ακυρωση κ στειλανε κ τωρα αυτο......

 

χμμμμ ειδομεν,εστειλα μειλ...:confused:

 

α ναι το ζοπο 910 στο αντουτου χτυπουσε 14400,αν θυμαμαι καλα...με ιδια αναλυση..

χμμ ε καλα ας δουλευει καλα το ζτε κ οκ!χε

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα screen protectors απο ζτε v 987 ταιριαζουν στο δικο μας και οι θηκες?βρηκα στο ε-βαυ μερικες για αυτο!

 

Τα screen protectors κανουν ακριβως, οι θήκες ειναι αναλογα γιατι εχουμε μια μικρη διαφορα στο μεγεθος ... μια που μου εστειλε το minideal δωρο ειναι gel , κανει απο πανω και κατω αλλα στα πλαγια φτανει ακριβως στο οριο της οθονης ενω θα έπρεπε να περναει λιγο πιο πανω... οχι τιποτα σημαντικο κανει αυτη η θηκη :lol:

 

Βρηκα αυτο το site για accessories

 

Αυτή την θήκη την πήρε κανείς??

Edited by kandreou

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Τα screen protectors κανουν ακριβως, οι θήκες ειναι αναλογα γιατι εχουμε μια μικρη διαφορα στο μεγεθος ... μια που μου εστειλε το minideal δωρο ειναι gel , κανει απο πανω και κατω αλλα στα πλαγια φτανει ακριβως στο οριο της οθονης ενω θα έπρεπε να περναει λιγο πιο πανω... οχι τιποτα σημαντικο κανει αυτη η θηκη :lol:

 

Την θήκη αυτή του μινιντιλ αν την ανοίξεις λίγο αριστερά δεξιά (σιγά σιγά) θα αγκαλιάσει μια χαρά την μία από τις δύο πλαϊνές πλευρές και ίσα ίσα την άλλη πλευρά. Μου έφαγε κανένα μισάωρο αλλά τελικά άνοιξε :):)

 

 

 

 

Από μινιντιλ είχα σήμερα απάντηση πάλι, δεν φάνηκαν να κατάλαβαν τι τους είπα ακριβώς. Μου είπαν να το στειλω πίσω να το δουν. Θα φτιάξω ένα βιντεακι και θα το στείλω να δουν ακριβώς τι εννοώ. Τους ξαναείπα να φτιάξουν την ρομ με βάση το τελευταίο update της ζτε. Θα δούμε

Link to comment
Share on other sites

Μου το στείλανε και εμένα χθες με singpost, κανονικά με tracking number. Τώρα αρχίζει η αναμονή! Η οθόνη του είναι φωτεινή;

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Κάπου βρήκα και φώτο απο την αποσυναρμολόγηση του κινητού να δούμε και τα εντόσθια…:p

Εχει Samsung eMMC μνημη λοιπόν και Synaptics λογικα ειναι το touch

Edited by kandreou

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Μου το στείλανε και εμένα χθες με singpost, κανονικά με tracking number. Τώρα αρχίζει η αναμονή! Η οθόνη του είναι φωτεινή;

 

Μια χαρά είναι :)

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...