Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας.Ειμαι και εγω κατοχος του κινητου και πολυ ευχαριστημενος.Εχω μια ερωτηση.Ενω μουσικη ακουω κανονικα απο bluetooth ακουστικα,δεν μπορω να ακουσω ραδιο.Παιζει η απο τα ακουστικα η απο το ηχειο του κινητου.Υπαρχει καποια εφαρμογη η κατι να γινει αυτο εφικτο?
Link to comment
Share on other sites

για να παιζει το ραδιοφωνο θα πρεπει να κουμπωσουν τα ενσυρματα hands free που λειτουργουν ως κεραια
Link to comment
Share on other sites

Τα εχω κουμπωσει.Και δεν παιζει το ραδιο απο τα bluetooth ακουστικα.Μονο απο τα ενσυρματα.Δεν ειναι δλδ οτι δεν παιζει το ραδιο.Παιζει αλλα οχι απο τα bluetooth ακουστικα.Εννοειται πως τα εχω συνδεσει κανονικα καιεχουν γινει pair με το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Παρτε αυθεντικες η καποιο power bank

 

Δυστυχως για αυθεντικες πηγαινα και πατατα στειλαν.εκτος του οτι δν κρατανε φοβαμαι μην ανατιναχτουν σε φορτιση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρτε αυθεντικες η καποιο power bank

 

Δυστυχως για αυθεντικες πηγαινα και ηρθαν φολες.εκτος οτι δν αντεχουν φοβαμαι να μην τιναξουν ολο το κινητο σε φορτιση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχως το κινητο λουστικε με "ιδρωτα" δηλαδη νερο.το κουφαλουσα μαζι μου στην μεση.ετρεχα με το runtastic pro και ακουγα μουσικη.η οθονη δν αναβε καθολου ενω το κινητο δουλευε.με τα απο 3-4 ωρες το ανοιξα το καθαρισα.η ηθονη ξανα αναψε στην αρχη με πολλα ασπρα σημεια και pixel πεταμενα παντου.επανελαβα ξανα το ανοιγμα ξανα τοποθετησα τις ταινιες του LSD και η οθονη επανηλθε αλλα δυστυχως απο το κουμπωμα μου χαλασε το ηχιο,η δονηση και το μικροφωνο πλεον.το ξανα προσπαθησα το ηχιακι παιζει χαλια πολυ χαμηλα και ψιλα.δονηση και μικροφωνο νεκρα.παρειγγειλα ηχειακι 7 ευρω αλλα δν βρισκω μικροφωνο.ξερει κανει κανενα site να παραγγειλο?κριμα ειναι καλο κινητο και προς το παρον με καλυπτει το Bluetooth.σκεφτομαι να παραγγειλο το jiayu 4gs στα 140.αλλα το zte ειναι στα ιδια δν ειναι κ τοσο.επισης σκεφτομαι σοβαρα το xiaomi mi3 το οποιο επεσε στα 215 αλλα δυστυχως δν δεχεται εξωτερικη μνημη.καποτε forum ειχα διαβασει καποιος ειχε αλλαξει το μικροφωνο!!οποιος γνωριζει απο τεχνικα ας μας βοηθηση.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Ειμαι και εγω κατοχος του κινητου και πολυ ευχαριστημενος.Εχω μια ερωτηση.Ενω μουσικη ακουω κανονικα απο bluetooth ακουστικα,δεν μπορω να ακουσω ραδιο.Παιζει η απο τα ακουστικα η απο το ηχειο του κινητου.Υπαρχει καποια εφαρμογη η κατι να γινει αυτο εφικτο?

Δεν ξερω αν μπορει να γινει, αλλα για να ακουσεις απο το ΒΤ ραδιο ενω εχεις κουμπωμενα τα ακουστικα, θα πρεπει βα βρεις τροπο να "δηλωσεις" το ΒΤ σαν εξοδο ηχου

 

Αυτο ομως, λογικα, θα κανει κανει override τα ακουστικα, οποτε δεν θα εχεις κεραια, αρα και ραδιο

 

Ενδιαφερον ακουγεται παντως

Να σε ρωτησω

 

Ενοσο εχεις κουμπωμενα τα ακουστικα και το ΒΤ:

1. οταν σε καλουν μπορεις να απαντησεις απο το ΒΤ?

2. Αν ναι, ακουγεται ηχος και απο τα ακουστικα?

3. Αν κανεις εσυ μια κλιση, ακους ηχο απο τα ακουστικα ή το ΒΤ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω δοκιμασει με τα ακουστικα πανω ολα αυτα.Αλλα χωρις ακουστικα,οταν με καλουν εχω ηχο και απαντω και μιλω απο το ΒΤ.Μιλω κανονικα χωρις θεμα.Αλλα δεν εχω δοκιμασει με τα ακουστικα.Στην πρωτη ευκαιρια θα το κανω.Οσο εχω δει στο ιντερνετ δεν γινεται αυτο,παρα μονο οταν η συσκευη εχει ενσωματωμενο δεκτη και κεραια και δεν χρειαζεται ακουστικα για να παιξει ραδιο.Ελεγα μηπως εχει βγει καποια εφαρμογη που να κανει την δουλεια η καμια πατεντα να κουμπωνει στο 3.5 για τα ακουστικα και να παιζει σαν κεραια και να στελνει στον ηχο στα ακουστικα ΒΤ.
Link to comment
Share on other sites

Bρηκα μια λυση τελικα.Δουλευει σε αρκετα κινητα.Αλλα πιθανα οχι στο δικο μας.Λεγεται SpiritFm.Κανει αυτο ακριβως που ζηταω.Σε galaxy s δουλευει μια χαρα ( τι ηθελα και το εδινααααα).Αν μπορουν εδω οι μαστερ του κινητου να βρουν μια λυση θα λυσουν τα χερια μας!!
Link to comment
Share on other sites

ένα μικρό προβλημάτακι, το κινητό έκλεισε λόγω μπαταρίας και από τότε δε πάει καλά, συγκεκριμένα μεταξύ άλλων δε μπορεί να εγκαταστήσει μία από τις αγαπημένες μου εφαρμογές.

 

υπάρχει κάτι άλλο πριν το φορμάρισμα ώστε να το γλιτώσω ??

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/New-Flip-Ultra-Slim-PU-Case-Battery-Cover-For-ZTE-Various-Models-/221419244249?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item338d9d8ad9

 

Εχει κανεις αυτην την θηκη;;;; περιμενω εντυπωσεις και σχολια.....

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/New-Flip-Ultra-Slim-PU-Case-Battery-Cover-For-ZTE-Various-Models-/221419244249?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item338d9d8ad9

 

Εχει κανεις αυτην την θηκη;;;; περιμενω εντυπωσεις και σχολια.....

Την εχω πάρει εγώ την θήκη σε μαύρο χρώμα. Απλά είναι για το 987 και δεν κλείνει το πορτάκι καλά. Αλλά με τον καιρό ανοίγει. Είναι λεπτή σαν τις θήκες από τα Samsung

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το κινητο το επανεφερα το ανοιξα το καθαρισα και πλεον δουλευουν ολα εκτος απο το μεγαφωνο(ηχειο) το οποιο εβαλα παραγγελεια

http://www.ebay.com/itm/New-Loud-Speaker-Ringer-Buzzer-Replacement-For-ZTE-Skate-V960-/271292857236?pt=US_Other_Cell_Phone_Accessories&hash=item3f2a507b94

 

οποιος θελει να αλλαξη το μικροφωνο-δονηση χρειαζεται και αυτο

 

http://www.ebay.com/itm/New-replacement-microphone-PCB-flex-cable-For-ZTE-Grand-X-Quad-V987-V967-V967S-/281372092212?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4183156734

 

ευτυχως τελικα δν ειχα συνδεση σωστα την καλωδιοταινια και γιαυτο δν δουλευε σε προηγουμενη προσπαθεια μου.

 

Πλεον εχω προβλημα σε υπερθερμανση.η πλακετα εχει μεταλλικο περιβληματα πανω ειναι πιθανοτατα κατι σαν ψυχτρες αλλουμινου στα τσιπακια.καθως ξεκολλησα την πλακετα απο κατω ειδα στο πανω μερος σαν χαλκινο περιβλημα ειναι ολο το επανω μερος απο την μπαταρια πιστευω να καταλαβαινετε την περιγραφη δηλαδη περιοχη sd και καρτες sims.πιστευω το εκει εκανε επαφη η χαλκινη επιφανια με τα καλυμενα chip.Δυστυχως το κιντο μολις τρεξω video η παιχνιδια υπερθερμενεται το καταλλαβαινω αμεσως στο χερι.ειναι σαν να παιζεις 3d με φορτιση ταυτοχρονα κατασταση + 20 % παραπανω.Η μπαταρια παντα ηταν στους 30 βαθμους και στους 33 βαθμος και εχει φτασει και 43-46.το ξανανοιξα και εβαλα παστα απο cpu αλλα παλι εχω θρμοκρασιες.Θελω βοηθεια να μου πειτε σε τι θερμοκρασιες δουλευει το κινητο σας (μπαταρι) με το cpu-z.και καποιως με τεχνικες γνωσεις εαν καταλαβαινει τι τρεχει μπας και ειναι θεμα μπαταριας μηπως αρχισε και τα παιζει.:(

Link to comment
Share on other sites

Επιπλεον παρατηρησα οτι καθως υπερθερμενεται οταν τρεχω 3d H μπαταρια χανει τα mv σε χρονο ρεκορ.χρειαζομαι επειγοντως βοηθεια απο καποιον που να γνωριζει τεχνικα.οταν δν τρεχει τπτ δουλευει αριστα.
Link to comment
Share on other sites

Mηπως εχει αρπαξει καμια ιωση και οταν ανοιγεις δεδομενα τρεχει αυτο το πραμα και εχεις μεγαλη καταναλωση?Το ειχα παθει στο galaxy s και ειχα κανει φλασαρισμα ξανα τη ρομ.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως καποιος φιλος μπορει να εγκαταστησει το cool tool. Να συγκρινουμε δεδομενα.βλεπεις τα παντα.η θερμοκρασια μπαταριας μου ειναι στα 33 στο idle.θα ξαναφλασαρω το κιντο απο την αρχη.με την πρωτη ευκαιρια.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Σήμερα ξαφνικά το κινητό άρχισε σχεδόν για τα πάντα να μου βγάζει "Η εφαρμογή δεν αποκρίνεται". Δηλαδή, από το google voice μέχρι τις Επαφές.

 

Και λέω, ας του κάνω ένα reboot..

 

Κρατάω πατημένο το power button για να εμφανιστεί το μενού, αλλά ξεκίνησε τη διαδικασία του κλεισίματος μόνο του!

 

Το άφησα 2-3 λεπτά και είχε κολλήσει στο loading screen με τα γραφικά.

 

Δεν άντεξα και έβγαλα την μπαταρία, έβγαλα τις σιμ, έβγαλα και την κάρτα μνήμης και αφού τοποθέτησα πάλι την μπαταρία, προσπάθησα να το ανοίξω.. Άναψε, αλλά εδώ και 5 λεπτά είναι σε αυτό το Γ@@ΝΟ loading screen και δεν κάνει τίποτα!

 

Τι θα μπορούσα να κάνω;;

 

Να σας πω πως δεν εγκατέστησα κάτι περίεργο τελευταία, γενικά, όπως το πήρα από το to2c, δεν άλλαξα ποτέ roms κλπ.. Μόνο εγκαθιστούσα εφαρμογές από το μαρκετ..

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

http://www.photoin.gr | all about design!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Σήμερα ξαφνικά το κινητό άρχισε σχεδόν για τα πάντα να μου βγάζει "Η εφαρμογή δεν αποκρίνεται". Δηλαδή, από το google voice μέχρι τις Επαφές.

 

Και λέω, ας του κάνω ένα reboot..

 

Κρατάω πατημένο το power button για να εμφανιστεί το μενού, αλλά ξεκίνησε τη διαδικασία του κλεισίματος μόνο του!

 

Το άφησα 2-3 λεπτά και είχε κολλήσει στο loading screen με τα γραφικά.

 

Δεν άντεξα και έβγαλα την μπαταρία, έβγαλα τις σιμ, έβγαλα και την κάρτα μνήμης και αφού τοποθέτησα πάλι την μπαταρία, προσπάθησα να το ανοίξω.. Άναψε, αλλά εδώ και 5 λεπτά είναι σε αυτό το Γ@@ΝΟ loading screen και δεν κάνει τίποτα!

 

Τι θα μπορούσα να κάνω;;

 

Να σας πω πως δεν εγκατέστησα κάτι περίεργο τελευταία, γενικά, όπως το πήρα από το to2c, δεν άλλαξα ποτέ roms κλπ.. Μόνο εγκαθιστούσα εφαρμογές από το μαρκετ..

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

σε recovery mode μπαίνεις?

στην χειρότερη θα κάνεις ξανά εγκατάσταση μέσω sp flash tools,

αλλά δες πρώτα το recovery.

Link to comment
Share on other sites

σε recovery mode μπαίνεις?

στην χειρότερη θα κάνεις ξανά εγκατάσταση μέσω sp flash tools,

αλλά δες πρώτα το recovery.

 

Πως μπαίνω σε recovery;

 

Με Volume Down + Power Button ενώ το κινητό είναι κλειστό;

 

Επεξεργασία: Vol Up + Power Button ήταν τελικά!

 

Μπήκα μόλις αλλά είναι κινέζικο :/

http://www.photoin.gr | all about design!
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/New-Flip-Ultra-Slim-PU-Case-Battery-Cover-For-ZTE-Various-Models-/221419244249?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item338d9d8ad9

 

Εχει κανεις αυτην την θηκη;;;; περιμενω εντυπωσεις και σχολια.....

 

την εχω σε μαυρο και ασπρο. το μαυρο φαινεται πολυ φθηνιαρικο το πισω καπακι σε σχεση με το ασπρο. πολυ καλη , οπωσ ειπε και ο φιλος , οτι κοντινοτερο σε θηκη στυλ samsung s cover , απλα με το καιρο φθειρεται "ασχημα"

 

μπορει στην αρχη να μη κλεινει καλα επειδη ειναι για το 987 αλλα με λιγο χρηση στρωνει..

 

να την προτημισεις, κατα τη γνωμη μου μπορει να μην εχει την καλυτερη ποιοτητα κατακευης αλλα κανει το κινητο πολυ κιμπαρικο!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το προβλημα το βρηκα.Ηταν το ελαττωματικο ηχειο.το ξηλωσα εντελως και το κινητο εστρωσε.Οταν ειχα το προβληματικο ηχειακη η καταλωση οταν ετρεχα 3d ηταν -1230 mv!!!!!!!! μολις το αφαιρεσα -327 και η μπαταρια φτανει μεγιστα 36 κελσιου.Καποιος φιλος ας βαλει το cool tool να συγκρινομαι δεδομενα.Εγκατασταση απο το aptoide.πολυ καλο προγραμματακι.το παιχνιδι που κανω τεστ ειναι dead triger.ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Πως μπαίνω σε recovery;

 

Με Volume Down + Power Button ενώ το κινητό είναι κλειστό;

 

Επεξεργασία: Vol Up + Power Button ήταν τελικά!

 

Μπήκα μόλις αλλά είναι κινέζικο :/

ή βρίσκεις κάποιον οδηγό που μεταφράζει τα κινέζικα(δες και στο πρώτο post),

ή πειραματίζεσαι λίγο με τις επιλογές(το χειρότερο,να κάνεις επαναφορά,που ίσως είναι και η λύση)

Link to comment
Share on other sites

Φτηνά μεν, μετρίας έως κακής ποιότητας δε.

Το χειρότερο είναι πως οι εναλλακτικές επιλογές αφορούν κυρίως "In-ear" ακουστικά με σιλικονούχες άκρες οι οποίες αφενός προσαρμόζονται δύσκολα στα αφτιά*, αφετέρου απομονώνουν εντελώς τον κάτοχο από το περιβάλλον με τις ανάλογες συνέπειες.

[π.χ. αδυναμία αντίληψης κίνησης διερχομένων οχημάτων λόγω της μείωσης -έως εκμηδένισης- εξωτερικών θορύβων. Για πότε θα σας «κόψει» το αυτοκίνητο, ούτε που θα το καταλάβετε!]

 

*Αγόρασα τον περασμένο Μάρτιο αυτά [προς €8,80], και από τότε απλώς μαζεύουν σκόνη :(

4 διαφορετικά μεγέθη σιλικονούχων buds περιλαμβάνονται [bulk συσκευασία] και κανένα απ' αυτά δεν είναι βολικό :mad:

Ε, δεν θα καταστρέψουμε και τον ακουστικό πόρο!

Link to comment
Share on other sites

εγω τα εχω εδω και παρα πολυ καιρο και δεν εχω κανενα μα κανενα προβλημα... πραγματικα χωρις να θελω να κρινω την αποψη του προηγουμενου φιλου....

 

εμενα με βολευουν απιστευτα.... και απο τιμουλα φανταστικη.... και εχουν και διαρκεια... τα εχω 6 μηνες χωρις κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...