Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπως εχω γραψει και πιο πανω απαντωντας σε αλλο φίλο, εχω το τλφ περιπου 6 μηνες. Αγορα απο To2c και δεν του εχω αλλαξει τιποτα. Του εχω φορτωσει πανω απο 100 εφαρμογες, και εχω σβησει μετα απο δοκιμη αλλες τοσες. Του εχω βγαλει τα ματια, δεν το προσεχω καθολου, και δεν καταλαβαινει τιποτα. wIFI, gps, μια χαρα. Φωτογραφιες τη μερα μετριες το βραδυ χαλια. Κανενα απολυτως προβλημα εκτος απο μια δυο φορες που δεν μου αναγνωριζε την δευτερη σιμ (βοντα), προβλημα που λυθηκε καταργωντας το πιν.

Γενικα για τα λεφτα που εδωσα δεν μπορω να σκεφτω τι παραπανω μπορουσα να ζητησω.

Η μπαταρια κρατα 3, 5 ημερες με μπολικη χρηση βαιπερ.

Το φλας οχι δεν ειναι δυνατο, και το πηρα αποφαση, δεν το πειραζω μπας και το καψω.

 

Φιλε ησουν κατατοπιστικοτατος και σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια σου! :up:

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οπως εχω γραψει και πιο πανω απαντωντας σε αλλο φίλο, εχω το τλφ περιπου 6 μηνες. Αγορα απο To2c και δεν του εχω αλλαξει τιποτα. Του εχω φορτωσει πανω απο 100 εφαρμογες, και εχω σβησει μετα απο δοκιμη αλλες τοσες. Του εχω βγαλει τα ματια, δεν το προσεχω καθολου, και δεν καταλαβαινει τιποτα. wIFI, gps, μια χαρα. Φωτογραφιες τη μερα μετριες το βραδυ χαλια. Κανενα απολυτως προβλημα εκτος απο μια δυο φορες που δεν μου αναγνωριζε την δευτερη σιμ (βοντα), προβλημα που λυθηκε καταργωντας το πιν.

Γενικα για τα λεφτα που εδωσα δεν μπορω να σκεφτω τι παραπανω μπορουσα να ζητησω.

Η μπαταρια κρατα 3, 5 ημερες με μπολικη χρηση βαιπερ.

Το φλας οχι δεν ειναι δυνατο, και το πηρα αποφαση, δεν το πειραζω μπας και το καψω.

Ακριβώς τα ίδια φίλε μου και αγορά από το ίδιο μαγαζί….. πέρα από ενοποίηση τίποτα άλλο και στα υπόλοιπα όπως τα περιγράφεις….. για αυτό δεν έχω αλλάξει και ρομ και ούτε προτίθεμαι… και στο antutu δεν έχει πέσει ποτέ κάτω από 13500-600
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ησυχία έχει πέσει στο θέμα δοκιμές νέων Rom:(

 

Έχει μπει κανένας στον πειρασμό να δοκιμάσει τις νέες και τελευταίες rom του carliv να μας πει εντυπώσεις?

Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Σωστός ο παίχτης η συσκευή είναι όσο πιο value for money γίνεται. Αλλά τρεισιμιση μέρες μπαταρία είναι αρκετά. Το έχεις στο 2g;

 

Ναι, στο 2g το εχω και το βραδυ το σβηνω. Αλλα ολη την ημερα το σκαλιζω! :lol:

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ησυχία έχει πέσει στο θέμα δοκιμές νέων Rom:(

 

Έχει μπει κανένας στον πειρασμό να δοκιμάσει τις νέες και τελευταίες rom του carliv να μας πει εντυπώσεις?

 

Δοκίμασα τις Max Smart και Blue. Στην Smart έχει προστεθεί η πλευρική μπάρα που όχι μόνο είναι δύσχρηστη και εντελώς "αναίσθητη" στην προσπάθεια να τη χειριστείς αλλά δεν απενεργοποιείται κιόλας! (τουλάχιστον δεν βρήκα τρόπο να γίνει αυτό).

 

Η Blue είναι εμφανώς καλύτερη με καλή αυτονομία, γρήγορη και γενικά χωρίς προβλήματα. Γενικά μου άρεσε και η επιλογή της συμπυκνωμένης γραμματοσειράς και οι μικρές αισθητικές παρεμβάσεις της Amoi.

 

Γενικά, φαίνεται ότι έχει ρίξει δουλειά ο Carliv.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αναγκάστηκα να κάνω επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις.... δεν μπορούσα να στείλω μνμ δεν μπορούσα να δω βίντεο.... Κολλούσε συνέχεια.. έχασα κάποια δεδομένα εφαρμογών που για κάποιο λόγο δεν είχε γίνει backup στην sd και είναι σαν καινούργιο υπάρχει περίπτωση να ήταν ιός? γιατί κατέβαζα ταινία από το pirate.....
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? Έχω το zte V967s και όταν μιλάω με άτομα που έχουν την ίδια συσκευή και το ίδιο δίκτυο (cosmote) ακούμε ένα θόρυβο, τις πιο πολλές φορές, στο τηλέφωνο σαν σφύριγμα και γδάρσιμο μαζί και δεν μπορούμε να μιλήσουμε. Όταν μιλάω με άτομα που έχουν την ίδια συσκευή και άλλο δίκτυο (vodafone) δεν εχω κανενα προβλημα. Πρόβλημα δεν έχω και όταν μιλάω με άλλες συσκευές οτι δίκτυο και να έχουν. Έχει τύχει σε κάποιον?
Link to comment
Share on other sites

Έχει η γυναίκα μου το συγκεκριμένο τηλέφωνο και είναι όπως το πήραμε από το minideal με 1.0.3 πια ρομ να του περάσουμε που να είναι σταθερή γρήγορη και να μην έχει προβλήματα.

Η miui είναι καλη;; η 1.0.5 έχει διαφορά;;;

μπορείτε να μου δώσετε οδηγίες για recovery και γενικά τι χρειάζεται για να φλασαρω το mobileuncletool το γνωρίζω αλλά δεν ξέρω αν είναι ροοτ η συσκευή.

ευχαριστώ προκαταβολικα

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ με AOSP είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Ειδικά με την μπαταρία και τον οδηγό που είχε γράψει ένας φίλος. Να μπορούσε να τραβάει και βιντεο σε καλύτερη ποιότητα από vga...

 

Υπάρχει λύση γιαυτό?

Link to comment
Share on other sites

την max flavor την βρήκα η αοσπ που είναι ;;

ελληνικά έχουν και οι δύο ;;

σε πια δουλεύει το ξυπνητήρι με κλειστό το τηλεφωνο;;

η miui λέει για είναι βαριά ;;στο δικό μου jiayu πάει παντός σφαίρα .

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

εδω η αοσπ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2605249

εχουν και οι 2

σιγουρα δουλευει με την μινιντιλ, μαλλον με την μαξ flavour και ΟΧΙ με την αοσπ

μιουι ποτε δε με ενθουσιασε

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ φίλε θα το ψάξω και θα δω ποια θα βαλω.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ο αγαπημένος μου AIMP music player για desktop κυκλοφόρησε και σε android (εχει καιρο αλλα δεν το ειχα παρει ειδηση).

Είναι σε beta ακομα και πολυ λιτός σε σχεση με οσα εχουμε συνηθισει, αλλα ο ηχος ειναι αρκετα καλος και σε αυτο βοηθαει και το 8 band equalizer. Οταν ολοκληρωθει θα γινει πιστευω πολυ δυνατος & free (εύχομαι) android music player, αν κρινω απο τη desktop εκδοση.

Τον δοκίμασα πριν λιγο και ειναι συμβατος με το ΖΤΕ 967, για οποιον θελει να δοκιμασει.

Δεν θα το βρειτε στο play παρα μόνο στο λινκ:

 

http://yadi.sk/d/q0wHFOd8H5yvq

http://www.aimp.ru/forum/index.php?topic=39347.0

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τις Max Smart και Blue. Στην Smart έχει προστεθεί η πλευρική μπάρα που όχι μόνο είναι δύσχρηστη και εντελώς "αναίσθητη" στην προσπάθεια να τη χειριστείς αλλά δεν απενεργοποιείται κιόλας! (τουλάχιστον δεν βρήκα τρόπο να γίνει αυτό).

 

Η Blue είναι εμφανώς καλύτερη με καλή αυτονομία, γρήγορη και γενικά χωρίς προβλήματα. Γενικά μου άρεσε και η επιλογή της συμπυκνωμένης γραμματοσειράς και οι μικρές αισθητικές παρεμβάσεις της Amoi.

 

Γενικά, φαίνεται ότι έχει ρίξει δουλειά ο Carliv.

 

η blue ποια rom είναι?

Link to comment
Share on other sites

παιδια παιζει καποιο λινκ που να δουλευει για την αοσπ κ το ζιπ της 4.4 καμερα;

στο xda τα λινκ δεν δουλευουν.

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

παιδια παιζει καποιο λινκ που να δουλευει για την αοσπ κ το ζιπ της 4.4 καμερα;

στο xda τα λινκ δεν δουλευουν.

https://mega.co.nz/#!x8li1aAa!SE9g2y94Zfu7tR1TKVDbeKU0ciZ5KERZOAev-txSzfo

https://mega.co.nz/#!udkj3SiA!cX6i-EHDkHBZSS-M5NrIq0bf_T5v4uOiSBZ9hMFmioo

https://f-droid.org/repository/browse/?fdid=com.android.camera2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορούμε απο κάπου να αγοράσουμε μεμβράνη ποιότητας σαν αυτή που στέλνουν όταν παίρνουμε το τηλ . πήρα κάτι αλλες απο το e bay αλλά είναι μάπα τελείως .. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

δεν μου ανοιγει τα 2 πρωτα λινκ;

κανω κατι λαθος;προσπαθω να τα ανοιξω απο το κινητο;

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/3-x-CLEAR-LCD-Screen-Guards-Protector-Film-For-ZTE-Grand-X-Quad-V987-/111085535004?pt=US_Cell_Phone_Screen_Protectors&hash=item19dd36bf1c

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά μπορούμε απο κάπου να αγοράσουμε μεμβράνη ποιότητας σαν αυτή που στέλνουν όταν παίρνουμε το τηλ . πήρα κάτι αλλες απο το e bay αλλά είναι μάπα τελείως .. Ευχαριστώ

http://www.ebay.com/itm/3-x-CLEAR-LCD-Screen-Guards-Protector-Film-For-ZTE-Grand-X-Quad-V987-/111085535004?pt=US_Cell_Phone_Screen_Protectors&hash=item19dd36bf1c

Link to comment
Share on other sites

με lewa εχει κανεις ασχοληθει

εχω σαιτ με μεταφρασμενη περιπου το 8ο% τησ lewa os 5 αλλα δεν ξερω πως να κατεβασω τα αρχεια και να τα εγκαταστησω

μπορει καποιος που ξερει να βοηθησει ......??????

αν τα καταφερουμε θα την παρουμε ολοι και μετα με της αναβαθμησεις που κανει δεν χρειαζετε αλλη μεταφραση .......

την εχω βαλει σε lenovo p770 και ηταν φοβερη και απο μπαταρια μου κρατουσε μια εβδομαδα

αυτη βεβαια δεν κανει για zte αλλα αν γνωριζει καποιος περισοτερα μπορω να δωσω λινγ να την κατεβασει καποιος και νατην τροποποιηση για αυτο το τηλεφωνο , εχω διαβασει καπου αλλα δεν θυμαμε πως μπορει αυτο να γινει (ειναι και στα ελληνικα)

Edited by sopyster
Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσεις απο Miui rom εχουμε?Εχει κανενα προβλημα?Τη φοραει κανενας?Γιατι το περιμενω το κινητο σε κανα 10ημερο και καθοτι λατρης της Miui θελω να την περασω.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...