Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φυσικά και ειναι δυνατόν γιατί η λογική του κινέζου ειναι "κανένα υλικό δεν πρέπει να πάει χαμένο" και βάζουμε ότι μας κάτσει πρόχειρο.Σήμερα έβλεπα και εγώ κινητό φίλου με την 1.05 απο minideal και η οθόνη δίπλα στο δικό μου ήταν σαφώς με πιο ζωντανά χρώματα.Επισης πριν λίγες ημέρες μου έστειλε φίλος με pm φωτό απο 2 v967s με την 1.05 ρομ όπου το ένα είχε πιο ξεθωριασμένα χρώματα και το gps του δεν κλείδωνε με τίποτε,ενω το άλλο με τα καλύτερα χρώματα στο ιδιο ακριβώς σημείο είχε κλειδώσει σήμα με 5 δορυφόρους

Δυστυχώς όταν παίρνουμε κινέζικο για τον χ,ψ λόγο που το παίρνει ο καθένας μας,παίρνουμε και το ανάλογο ρίσκο στο ποιοτικό κομμάτι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

απενεργοποιησε την γρηγορη εκκινηση. θα την βρεις στις ρυθμισεις

Σε ευχαριστω πολυ τωρα ξεκιναει κανονικα!Να εισαι καλα νομιζα οτι ειναι χαλασμενο!

wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Εχω απο χθες την miui στο κινητο(καιρο περιμενα να χω κινητο που να μην κολλαει με miui:D) και οι εντυπωσεις οι καλυτερες. Δεν εχει παρουσιασει το παραμικρο και το γραφικο περιβαλλον πολυ ενδιαφερον. Εχω απενεργοποιησει πολλες εξτρα miui εφαρμογες γιατι η αληθεια ειναι καπως φορτωμενη και ολα μια χαρα . Το μονο που μου λειπει τα gestures που ειχα στο nova και δεν ξερω αν μπορω να τα ενσωματωσω με καποιο τροπο στον miui launcher. Την προτεινω σε οποιο θελει κατι διαφορετικο να δοκιμασει.
Link to comment
Share on other sites

Για τα gestures δες μήπως κάνεις δουλειά με το gmd gesturecontrol αν και για μερικά πράγματα θέλει την full έκδοση που ειναι επί πληρωμή
Link to comment
Share on other sites

Καλο φαινεται θα το δοκιμασω να δω πως δουλευει γιατι με βολευουν πολυ.Eιδικα για τις εφαρμογες που ειναι ανοιχτες σπανια να τα καταφερω με το home button.
Link to comment
Share on other sites

1ον, γιατί 2,46GB; Το υπόλοιπο 1,5 περίπου το καταλαμβάνει το λειτουργικό ή λέω @@ριες;

 

2ον δες τα screenshots σε μενα με τη σειρά scroll-άροντας στο κινητό από πάνω προς τα κάτω. Σε εμένα δεν αναφέρεται το "Internal Storage" που λέει σε σενα.

1) Αν θες ακολουθησε τον οδηγο στην υπογραφη μου.

Θα χρειαστεις cwm recovery, δες το πρωτο ποστ.

2) Εχεις βαλει micro sd μεσα στο τηλεφωνο?

http://www.aliexpress.com/item/For-zte-mobile-phone-battery-v987-n919-n980-v967s-battery-u935-electroplax-mobile-phone-charger/1484276136.html

 

και εδω και πολλοι αλλοι στο aliexpress

(αφου ξεστοκαρισε το αλλο μαγαζι που την εδινε και με φορτιστη αυτοκινητου δωρο, τωρα αν φτανει με το ταχυδρομειο ειναι αλλο θεμα σε καποιους)

 

Κατα πρωτον πως μας φαινονται? Θα ειναι τπτ refurbished για να ειναι τοσο φτηνες?

 

Κατα δευτερον αν την παρω και δεν την ανοιξω καθολου και την εχω backup για του χρονου θα τα φτυσ

Feedback Score: 0

AliExpress Seller Since: 17 Nov 2013

Νομιζω θα εισαι ο πρωτος του πελατης :ninja::worry: αν αγορασεις απο εκει. Αν εισαι ''γουρλης'' και δω οτι πανε καλα οι πωλησεις του θα σε καλεσω την πρωτοχρονια στο σπιτι μου να κανεις ''ποδαρικο'' :lol::lol::)

 

το παρελαβα κι εγω σημερα παρα πολυ καλο και ποιοτικό που δεν το περιμενα να ειναι τοσο καλο.Κανενα κολημα δεν βρηκα προς το παρον το πηρα 135$ απο antelife η καμερα μου φανηκε καπως..... αλλα δεν πολυ ασχολήθηκα πολυ ακομα μαζι τις παντος με μια πρωτη ματια το xperia neo v μου βγαζει καλυτερα τελος παντον το κινητο ειχε μεσα τιν στοκ 4.2 που δεν ειδα κανενα bug μου φενεται πως θα μεινω σε αυτην.. η μπαταρια ηταν μεσα στο κινητο και ηταν 50% ελπιζω να μην υπαρχει προβλημα σωστα? την τελειοσα ολη και το φορτισα καλα δεν εκανα?

Θα ελεγα να μην το αφησεις ποτε να κλεισει μονο του απο μπαταρια, αν φτασεις στο 3-4% και δεν εχεις μαζι σου φορτιστη καλυτερα να το κλεισεις μονος σου.

Αφού φύγει από την Άπω ανατολή το πακέτο, λίγες μέρες μετά κάθεται μέσα σε σάκο μαζί με άλλα πακέτα στο αεροδρόμιο στην Ελλάδα. Εκεί, μέχρι να ανοιχθεί ο σάκος και να καταγραφεί το πακέτο στο tracking, μπορεί να περάσουν από λίγες μέρες μέχρι και 2 βδομάδες, σπάνια και περισσότερο. Σε αυτό το διάστημα, στο τράκινγκ η τελευταία καταχώριση είναι απλά ότι αναχώρισε απ' τη χώρα αποστολής.

Οδηγός αποστολών από αγορές από Κίνα :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη το path ειναι sd/ringtones/?.mp3?και μετα μεσα απο τους ηχους κλησης το επιλεγης?

 

Ναι, αλλά μπορείς ακόμη καλύτερα να αντιγράψεις το ringtone που θέλεις στο:

/system/media/audio/ringtones

κάνε reboot μετά

Edited by xnikos
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι βλέπω το touchwiz που είναι εγκατεστημένο στην τελευταία max flavour, δεν είναι

και ιδιαίτερα παραμετροποιήσιμο, εκτός κ αν χάνω κάτι. π.χ. δεν βρήκα που σετάρεις το

grid και των application screen αλλά και των homescreen.

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι βλέπω το touchwiz που είναι εγκατεστημένο στην τελευταία max flavour, δεν είναι

και ιδιαίτερα παραμετροποιήσιμο, εκτός κ αν χάνω κάτι. π.χ. δεν βρήκα που σετάρεις το

grid και των application screen αλλά και των homescreen.

 

Βάλε Νόβα να τελειώνεις...Ποιος ο λόγος για touchwiz???

Link to comment
Share on other sites

1) Αν θες ακολουθησε τον οδηγο στην υπογραφη μου.

Θα χρειαστεις cwm recovery, δες το πρωτο ποστ.

2) Εχεις βαλει micro sd μεσα στο τηλεφωνο?

 

Feedback Score:0

AliExpress Seller Since:17 Nov 2013

Νομιζω θα εισαι ο πρωτος του πελατης :ninja::worry: αν αγορασεις απο εκει. Αν εισαι ''γουρλης'' και δω οτι πανε καλα οι πωλησεις του θα σε καλεσω την πρωτοχρονια στο σπιτι μου να κανεις ''ποδαρικο'' :lol::lol::)

 

 

Θα ελεγα να μην το αφησεις ποτε να κλεισει μονο του απο μπαταρια, αν φτασεις στο 3-4% και δεν εχεις μαζι σου φορτιστη καλυτερα να το κλεισεις μονος σου.

 

Οδηγός αποστολών από αγορές από Κίνα :)

 

Χαχα βρε είπα έχει κι άλλες μπαταρίες με κάτω από 10ευρω όχι μόνο απο το συγκεκριμένο! Έτσι κι αλλιώς μπροστά στις 100αρες+που μας τρώει η αγωνία τι να πουν τα 10...

Δεν απάντησες πάντως περι της μπαταρίας. Θα χαλάει αν την κρατήσω σφραγισμένη?

Γιατί να μην φτασει 0?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά μπορείς ακόμη καλύτερα να αντιγράψεις το ringtone που θέλεις στο:

/system/media/audio/ringtones

κάνε reboot μετά

 

πωω το ειχα κανει και δεν εκανα reboot και το δοκιμασα μετα...:mad::mad::cool:

 

και παλι τιποτα ακομα και με τα ιδια permissions με τους ηχους εκει εβαλα και τιποτα...μηπως θελει καταληξη .ogg που εχουν και τα υπολοιπα?

Edited by Shinig
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

γιατι εφόσον έχω κλειστά τα δεδομένα του κινητού μου εμφανίζει 3G επάνω όταν ειμαι σε περιοχή με 3g?
Link to comment
Share on other sites

γιατι εφόσον έχω κλειστά τα δεδομένα του κινητού μου εμφανίζει 3G επάνω όταν ειμαι σε περιοχή με 3g?

 

γιατι εκτος απο δεδομενα το 3g δουλευει και για τις κλήσεις.

για να δουλευει μονο 2g το τηλεφωνο πας ρυθμισεις-> δικτυο κινητης τηλεφωνιας και εχει επιλογη να δουλευει μονο 2g

Link to comment
Share on other sites

Χαχα βρε είπα έχει κι άλλες μπαταρίες με κάτω από 10ευρω όχι μόνο απο το συγκεκριμένο! Έτσι κι αλλιώς μπροστά στις 100αρες+που μας τρώει η αγωνία τι να πουν τα 10...

Δεν απάντησες πάντως περι της μπαταρίας. Θα χαλάει αν την κρατήσω σφραγισμένη?

Γιατί να μην φτασει 0?

:)

Θελει ''ειδικη μεταχειριση'' η αποθηκευση μπαταριας, θα ελεγα οτι δεν αξιζει να την αγορασεις απο τωρα. Απλα να παρακολουθεις τιμες και διαθεσιμοτητα και να την παρεις αργοτερα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Χαχα βρε είπα έχει κι άλλες μπαταρίες με κάτω από 10ευρω όχι μόνο απο το συγκεκριμένο! Έτσι κι αλλιώς μπροστά στις 100αρες+που μας τρώει η αγωνία τι να πουν τα 10...

Δεν απάντησες πάντως περι της μπαταρίας. Θα χαλάει αν την κρατήσω σφραγισμένη?

Γιατί να μην φτασει 0?

έτσι όπως τα λες,ναι θα την χαλάσεις.Μπαταρία θα βρίσκεις και αργότερα και μάλλον περισσότερες-φθηνότερες,δεν είναι και αποκλειστικά για το v967s.

και παλι τιποτα ακομα και με τα ιδια permissions με τους ηχους εκει εβαλα και τιποτα...μηπως θελει καταληξη .ogg που εχουν και τα υπολοιπα?

Ναι για αυτά που βάζεις στο system πρέπει να είναι .ogg.Τα mp3 κτλ στο sdcard/ringtones

επίσης μέσα απ'τις εφαρμογές μουσικής μπορείς να ορίσεις ένα mp3 για ήχο κλήσης

Link to comment
Share on other sites

έτσι όπως τα λες,ναι θα την χαλάσεις.Μπαταρία θα βρίσκεις και αργότερα και μάλλον περισσότερες-φθηνότερες,δεν είναι και αποκλειστικά για το v967s.

 

Ναι για αυτά που βάζεις στο system πρέπει να είναι .ogg.Τα mp3 κτλ στο sdcard/ringtones

επίσης μέσα απ'τις εφαρμογές μουσικής μπορείς να ορίσεις ένα mp3 για ήχο κλήσης

 

απλα αλλαζω την καταληξη ετσι?δεν θελει καποιο convert η συγκεκριμενο size?

permissions αυτα που εχουνε τα .ogg ετσι?

Edited by Shinig
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!

εχω παρει το κινητο εδω και 1 μηνα ευχαριστημενος πολυ.

το μονο θεμα ειναι οτι μου κανει root απο μονο του μερικες φορες οταν το ανοιγω.

τα εχω δοκιμασει ολα αλλα παλι μου το εκανε

ξερει κανεις τι φταιει?

Link to comment
Share on other sites

απλα αλλαζω την καταληξη ετσι?δεν θελει καποιο convert η συγκεκριμενο size?

permissions αυτα που εχουνε τα .ogg ετσι?

όχι βέβαια,πώς είναι δυνατόν! θέλει .ogg αρχεία

καλημερα!!!

εχω παρει το κινητο εδω και 1 μηνα ευχαριστημενος πολυ.

το μονο θεμα ειναι οτι μου κανει root απο μονο του μερικες φορες οταν το ανοιγω.

τα εχω δοκιμασει ολα αλλα παλι μου το εκανε

ξερει κανεις τι φταιει?

να υποθέσω ότι εννοείς reboot. Απενεργοποίησε την γρήγορη εκκίνηση από ρυθμίσεις/προσβασιμότητα

Link to comment
Share on other sites

λοιπον για οσους θελουν να βαλουν δικους τους ηχους βρηκα online converter για μετατροπη απο .mp3 σε .ogg και να τα βαζουν system/media/audio/ringtones και βαζεις permissions ιδια με τα αλλα αρχεια εκει και τα βαζεις καννονικα απο το audio profiles/general/voice call ringtone!!
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

λοιπον για οσους θελουν να βαλουν δικους τους ηχους βρηκα online converter για μετατροπη απο .mp3 σε .ogg και να τα βαζουν system/media/audio/ringtones και βαζεις permissions ιδια με τα αλλα αρχεια εκει και τα βαζεις καννονικα απο το audio profiles/general/voice call ringtone!!

 

Δεν θελει τιποτα απο αυτα...

Βαλτε τα mp3 στο φακελο sd/ ringtones και απο το μενου δεξια οριστε απευθειας τον ηχο

Link to comment
Share on other sites

τωρα τα εκανα αστα να πανε.....δεν μπορω να κατεβασω καμια εφαρμογη μου βγαζει σφαλαμα 24.

 

πάνε ρυθμίσεις/εφαρμογές /play store/ και διέγραψε τα δεδομένα της εφαρμογής

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι την βοήθειά σας, παρήγγειλα τηλέφωνο από την to2c και μου ήρθε χθές αrootάριστο και με 1.0.3 πάνω :mad:

Μίλησα με την πωλήτρια Sophia στο live chat και μετά από 1000 συγνώμη μου έστειλε το αρχείο ( V967S-8-25-P188F07V1.0.5_Lang.zip ... 373,939 ΚΒ) της ζήτησα οδηγίες και με παρέπεμψε στο φόρουμ :) ...

Διαβάζω το pdf και προσπαθώ με τη "μέθοδο 2" (2η Μέθοδος: Αντί να μπούμε στο recovery, πάμε Settings, κάτω κάτω Update, Storage card updates και πατήστε την κατάλληλη επιλογή, ανάλογα με το που το αποθηκεύσατε (internalήSD)) φαίνεται να κάνει update, κάνω reboot αλλά τίποτα ... ξανά η 1.0.3 μέσα ...

Πολύ θα παρακαλέσω ένα φίλο να βοηθήσει ... τι δεν κάνω καλά ???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...