Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ίδιο ακριβώς κι εγώ με μαμισια από minideal. Έβαλα και printscreen αλλα από ότι διαβάζω δεν χρειάζεται... Εσβησα πράγμα πολύ, έχω και cleanmaster, μου δείχνει 500mb διαθέσιμο χώρο αλλά ούτε updates στις εφαρμογές δεν κάνει.

Gravity έχω από πρώτη μερα. Κάποια αλλαγη το clean master εκανε να μην ανοίγουν κάποιες εφαρμογές μόνες τους, μεταξύ αλλων και το Gravity αλλα τα απενεργοποιησα.

Link to comment
Share on other sites

εγω λυση δεν βρηκα και κατεφυγα στο ξαναπερασμα της rom

γυρισα και ξανα στη miui που με ειχε βολεψει αλλα για καποιο λογο δεν ερχοντουσαν τα sms

τωρα ερχονται μεχρι να διαπιστωσω αλλη ανωμαλια.

Link to comment
Share on other sites

αυτο το προβλημα με τον χωρο κι εγω τον εχω στην ιδια ρομ που ειχες κι εσυ μηπως ξερεται πως μπορο να περασω αυτην που ειχε το zte στην αρχη
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Χθες αγόρασα μια καινούρια κάρτα SD 32gb και την έβαλα στο τηλέφωνο αφού αντέγραψα σε αυτήν ότι υπήρχε και δεν υπήρχε απο την προηγούμενη. Όλες οι εφαρμογές δουλεύουν οκ αλλά παρατηρώ το εξής κουφό : δεν μπορώ να αλλάξω το ringtone με τίποτα . Πηγαίνω μέσα απο τις ρυθμίσεις βάζω και ξαναβάζω το ringtone που θέλω ακόμα και στην επαφή αλλά ότι και να γίνει δεν αλλάζει το ρημάδι και πάντα μπαίνει σαν ήχος κλήσης το πρώτο στη λίστα. Έπαθε κανείς το ίδιο πράγμα μπας και βρω καμμιά λύση εκτός απο επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;
Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι η μπαταρια μου αρχιζει και μας αφηνει...

βεβαια δε μπορω να πω με σιγουρια. θα το κοιταξω τις επομενες μερες.

εκει που εβγαζε χαλαρα 6 ωρες οθονης με wifi/data, παιχνιδια, sms, fb/messenger, κλπ τωρα με το ζορι με παει 4-4μιση

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι η μπαταρια μου αρχιζει και μας αφηνει...

βεβαια δε μπορω να πω με σιγουρια. θα το κοιταξω τις επομενες μερες.

εκει που εβγαζε χαλαρα 6 ωρες οθονης με wifi/data, παιχνιδια, sms, fb/messenger, κλπ τωρα με το ζορι με παει 4-4μιση

 

αστη 48 ωρες εκτος τηλεφωνου και θα ερθει στα ισια της

αλλιως δες τι καταναλωνει ή αν εχεις αλλαξει πχ τη φωτεινοτητα απο αυτοματο σε σταθερη κλπ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλη χρονια! Το κινητό μου στα καλά καθουμενα τα επαιξε...

Εξηγω. Χαζευα ίντερνετ κ τρώει ενα κόλλημα δε κάνει τπτ.δεν έκλεινε απο το κουμπί αρα βγάζω μπαταρία.

Μετα δεν άνοιξε ποτε όμως.μια κολλαγε στο logo zte.μια με πήγαινε και λίγο παρακατω και κολλαγε εκει ,μέχρι που έμεινε στο zte και ανκιγοκλεινε. Το μονο που μλορεσα να κανω ειναι να περάσω αλλη rom τώρα είναι κομπλε.απλα επειδή είμαι άσχετος εντελώς , πέρασα μια που έλεγε max flavour 5 νομιζω. Είναι καλη λέτε να δοκιμασω αλλη αφού το κιν. Δουλεύει? Και το μπορεί να έπαθε στα καλά καθουμενα και να χάλασε??

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ισως η καλυτερη ρομ που θα μπορούσες να του βαλεις.

 

Μπορει να επαθε καποιο σκαλωμα. Συμβαίνουν αυτα

Link to comment
Share on other sites

Κανένας ρε παιδιά δεν το έπαθε με την αλλαγή της SD? Ότι ήχο και να βάλω συνέχεια ενα ξερό ντινγκ μου παίζει όποιος και να πάρει. Τι profile changer έβαλα τίποτα τι ξαναπέρασα την rom τίποτα. Βασικά την επαναφορά θέλω να γλυτώσω. Καμμια ιδέα; Ποιο είναι το αρχείο για το προφίλ ήχου μέσα στο σύστημα μπας και το αλλάξω με το χέρι;

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Χθες αγόρασα μια καινούρια κάρτα SD 32gb και την έβαλα στο τηλέφωνο αφού αντέγραψα σε αυτήν ότι υπήρχε και δεν υπήρχε απο την προηγούμενη. Όλες οι εφαρμογές δουλεύουν οκ αλλά παρατηρώ το εξής κουφό : δεν μπορώ να αλλάξω το ringtone με τίποτα . Πηγαίνω μέσα απο τις ρυθμίσεις βάζω και ξαναβάζω το ringtone που θέλω ακόμα και στην επαφή αλλά ότι και να γίνει δεν αλλάζει το ρημάδι και πάντα μπαίνει σαν ήχος κλήσης το πρώτο στη λίστα. Έπαθε κανείς το ίδιο πράγμα μπας και βρω καμμιά λύση εκτός απο επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλη χρονια σε ολους.Παρατηρησα ενα προβλημα σημερα οπου δεν ξερω ποσοι το εχετε δει.Δεν μπορω να βαλω live wallpaper.Μου λέει οτι σταματησε να λειτουργει.Yπαρχει καποια λυση για αυτο το θεμα η μονο σε εμενα και σε καποια samsung εχει γινει;
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν εχω αλλαξει ποτε ουτε καρτα μνημης ουτε μου αρεσουν τα live wallpapers

 

ο φιλος που εκανε browsing και τα παιξε το κινητο μηπως κατεβασε κανα ιο ή του εβγαλε καμια προειδοποιηση (ιος παλι)

και το εκλεισε οπως του εκανε εγκατασταση.

παντως η max flavour ειναι η καλυτερη οντως.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειδα κατι περιεργο για υιο , για την ακριβεια στο σκρουτζ εκανα περιηγηση οταν απλα κολλησε και δεν εκανε τπτ.

το θεμα ειναι οτι μου εκανε το ιδιο και 5 λεπτα αφου εβαλα την αλλη ρομ και απο τοτε το κινητο τελος. δεν ανοιγει καν πλεον τπτ νεκρο...

αρα παει για πεταμα... καλα μου μπηκε ο χρονος!

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά, για τον ήχο κλήσης δεν μου έτυχε ποτέ, Και άλλαξα κάρτα. Για τα live wallpaper νομίζω σε καμία

κάποια rom τα έχουν βγάλει. Νομίζω η max flavour. Εγώ έχω του δελιοπουλου την ρομ Και παίζουν τα live wallpaper. Για τον ήχο κλείσεις δες Εάν έχεις φάκελο στην κάρτα sd ringtone.

Link to comment
Share on other sites

το ξερω οτι ειμαι σε λαθος κατηγορια αλλα αφου πλεον το zte παραδωσε πνευμα , μπορει κανεις να μου προτεινει καποιο αλλο κινητο προς αγορα και γενικα να με καθοδηγησει λιγο με το τροπο παραγγελιας απο που , πως και τα λοιπα?

το ζτε ειχε αγοραστει απο minideal , την διαδικασια ομςσ την εκανε ενας φιλος που παρηγγειλε και γι αυτον και δε ξερω το τροπο , μονο οτι το κινητο ειχε ερθει στα χερια μου στα ελληνικα , root οπως μου ειπε και χωρις να πληρωσω εξτρα για τελωνεια και τετοια και απλα το ανοιξα και δουλευε...

για να μην κανω καμια πατατα λοιπον , αν καποιος μπορει να βοηθησει καλος!

επισης μου προτειναν αυτο αν εχετε γνωση μου λετε !

http://www.aliexpress.com/item/Telsda-M9000-phone-Android-4-2-mobile-phone-MTK6589-Quad-Core-1G-RAM-5-0MP-4/1696692860.html

Link to comment
Share on other sites

Κριμα για την συσκευή :(

 

Επιλογες υπάρχουν πολλες.

Απ το κατάστημα ζητά ελληνικά, πλαυστορε, ρουτ και αποστολη με απλο ταχυδρομειο οπως επισης να δηλωσουν χαμηλη τιμη και ως gift.

Link to comment
Share on other sites

επισης μου προτειναν αυτο αν εχετε γνωση μου λετε !

http://www.aliexpress.com/item/Telsda-M9000-phone-Android-4-2-mobile-phone-MTK6589-Quad-Core-1G-RAM-5-0MP-4/1696692860.html

Αυτο το τηλεφωνο ειναι κλωνος κλοουν, ολα του τα στοιχεια/χαρακτηριστικά ειναι ψευτικα. Μεινε μακρια απο αυτο

Κανε την ερωτηση σου εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371911 , γραψε οτι ψαχνεις για καινουριο τηλεφωνο μεχρι ''τοσα'' χρηματα και ''τοσες'' ιντζες οθονης :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

καλα το ψηλιαστικα για το lenovo...

κριμαι γιατι ηδη το εχει παραγγειλει ενας φιλος.

ευχαριστω και καλη χρονια σε ολους με υγεια !

Link to comment
Share on other sites

καλα το ψηλιαστικα για το lenovo...

κριμαι γιατι ηδη το εχει παραγγειλει ενας φιλος.

ευχαριστω και καλη χρονια σε ολους με υγεια !

Μα είναι δυνατόν να έχει τόση μνήμη; ούτε note 3 να ήταν...

Link to comment
Share on other sites

Είχε κανείς θέματα με την max flavour σχετικά με το σήμα;

 

Πριν ένα 2μηνο πέρασα στην flavour απ την smart και πολλές φορές στο πέμπτο ή έκτο δευτερόλεπτο έχω διακοπή της συνομιλίας για καμιά δεκαριά δευτερόλεπτα.

Κάποιες φορές χάνει το σήμα, εκεί που ήταν full, ενώ και τα data, καθυστερούν να πάρουν μπρος.

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

στην σιμ2 εχω wu. κατα καιρους εχω δει οτι χανεται τελειως το σημα. μετα απο λιγη ωρα επανερχεται.

δε με ενοχλει ομως καθως εχω την σιμ μονο για να με καλουν :p

 

εχω την εντυπωσει οτι οφειλεται στην κοσμοτε το προβλημα και οχι στην συσκευη

Link to comment
Share on other sites

στην σιμ2 εχω wu. κατα καιρους εχω δει οτι χανεται τελειως το σημα. μετα απο λιγη ωρα επανερχεται.

δε με ενοχλει ομως καθως εχω την σιμ μονο για να με καλουν :p

 

εχω την εντυπωσει οτι οφειλεται στην κοσμοτε το προβλημα και οχι στην συσκευη

 

Εγώ είμαι με vdf και συμβαίνει αυτό.

 

Πέρασα πάλι την ρομ να δουμε αν θα υπάρξει βελτίωση. Αν δεν, τότε θα περάσω πάλι σε smart ή κάτι τέτοιο.

Το θέμα είναι οτι μόνο στην flavour δουλεύει πλέον το YGPS (για το gps fix) και έχω γρήγορα σήμα στο gps.

 

Πραγματικά το τελευταίο μου έχει σπάσει τα νεύρα, σε σημείο να μην θέλω να ξαναπάρω κινέζικο.

 

3 ερωτήσεις.

 

1. Ποιά έκδοση gravity box έχετε;

2.Από gravity box έχω ενεργοποιήσει το unlock ring targets, έτσι ώστε η lock screen να ανοίγει με σούρσιμο και όχι παρατεταμένο πάτημα.

Ωστόσο δεν ενεργοποιείται.

3. Που στο καλό είναι στο gravitybox, η αλλαγή των εικονιδίων της status bar σε εικονίδια kitkat?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...