Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καληπέρα κι'απο μένα! Δυστυχώς έκανα μια μεγάλη ...μέγιστη πατάτα!! Έβαλα την miui rom στην συσκευή μου και ξαφνικά μια μέρα κόλλαγε στο λογότυπο! Ε, είπα θα περάσω την stock! Το λάθος μου είναι πως πάτησα format στο sp flash με αποτέλεσμα το κινητό να μπρικάρει και να μήν κάνει τίποτα! Μόνο ο υπολογιστής το αναγνωρίζει! Διάβασα πως μπορώ να το επαναφέρω με ένα backup απο κάποια ίδια συσκευή, που όμως δεν κατάφερα να βρώ πουθενά! Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χρειάζομαι backup όλη τη rom. Δηλαδή όλα τα απαραίτητα αρχεία για να τρέξουν στο sp flash tool. Λογικά NAND backup θέλω!! Έχω κατεβάσει ότι έχω βρεί αλλά πάντα πετάει error!
Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει πολλές rom, όμως καμία απο αυτές δέν έχει όλα τα απαιτούμενα αρχεία για να κάνω firmware update! Έχω κατεβάσει και απο εδώ http://www.ztedevice.com.cn/support/smart_phone/65cae3c9-8ab9-445c-bf86-0f0c42568d25.html?type=software , αλλά καί απο εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2300622&page=11, αλλά τζίφος! Πάντα μου βγάζει σφάλμα το sp flash tool!
Link to comment
Share on other sites

οταν εχω ανοιχτο το 3g στο τηλεφωνο δεν με ακουνε καλα σαν να μικροφωνιζει,το ιδιο και με το handsfree(nokia bh-118).Οταν κλεισω το 3g ολα παιζουν τελεια.Αλλαξα καρτα sim(cosmote) με πιο καινουργια(4g) αλλα παλι το κανει.Το ειχα ξαναδιαβασει εδω μεσα το προβλημα αυτο.Εχει βρει κανενας καμια λυση?

Εχω δοκιμασει να ξαναφλασαρω την rom αλλα το προβλημα παραμενει.

Υπαρχει περιπτωση με καποια αλλη rom να μην το κανει?

H δικια μου ειναι η v1.0.5

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου έτσι ξαφνικά σταμάτησε ... το είδε ηλεκτρονικός και μου είπε κατά 99% ελιναι motherboard :wacko:

Μπορεί κανείς να με βοηθήσει ??? Είμαι από Θεσσαλονίκη, φίλε miter_alarm μήπως θα μπορούσες να βοηθήσεις ?

Είναι κρίμα να πάει για κουβά σε λιγότρο από ένα χρόνο ...

Η to2c δίνει 1 χρόνο εγγύηση ή 6 μήνες ?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια βοήθεια

 

ξέρει κάνεις κάποιων τεχνικό να μου αλλάξει το usb στην πλακέτα του κινητού εχω μπλέξει με έναν που με κοροϊδεύει απο μέρα σε μέρα και εχει περάσει ενας μήνας

 

ειμαι απο αθηνα δυτικά προάστια

:help::help::help::help::help:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!!

μου δωσανε ενα zte v967s το οποιο εχει ενας σχετικα μεγαλη ηλικια 45+ χρονων και το χρησιμοποιει μονο για να μπαινει στο ιντερνετ και στο facebook και πουθενα αλλου δηλαδη ουτε καν για τηλεφωνο δηλαδη το εχει κατι σαν tablet και μετα απο την χθεσινη περιπετεια που του περασα μια ρομ και δεν ελεγε να μπει με τιποτα εμπαινε κατευθειαν σε revovery mode ευτυχως ομως το επανεφερα

θα ηθελα με την βοηθεια σας να περασω μια ρομ ειτε custom ειτε official η οποια να ειναι πολυ ελαφρια και γρηγορη το μενου του γενικα να ειναι πολυ απλο (πχ να εχει μονο το google και τιποτα αλλο θα ηταν οτι καλυτερο μου ειπε...)και εννοειτε πολυ σταθερη!!!!

και σας παρακαλω πειτε μου και την διαδικασια που πρεπει να κανω βημα βημα

σας ευχαριστω πολυ περιμενω καποια απαντηση σας!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!!

.........το οποιο εχει ενας σχετικα μεγαλη ηλικια 45+ χρονων .......

 

Φιλε με σκοτωσες !!! :p

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια βοήθεια

 

ξέρει κάνεις κάποιων τεχνικό να μου αλλάξει το usb στην πλακέτα του κινητού εχω μπλέξει με έναν που με κοροϊδεύει απο μέρα σε μέρα και εχει περάσει ενας μήνας

 

ειμαι απο αθηνα δυτικά προάστια

:help::help::help::help::help:

 

Τίποτα παιδιά?

Link to comment
Share on other sites

τελικα εβαλα την Miui και εκανα μερικες ρυθμισεις και ειναι τωρα μια χαρα

του εβαλα την 4,8,8 εχεις αυτην η εκδοση καποιο προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

το κινητο μου τον τελευταιο καιρο εχει αρχισει να κολλαει ασχημα και σκεφτηκα να αλλαξω rom , να του κανω κανα update τελοσπαντων.

το εχω παρει απο minideal και ειναι root.

δεν ξερω απο κινητα και πολλα γι αυτο και γραφω , αν μπορει καποιος να βοηθησει.

εχω βρει εναν οδηγο για το πως θα αλλαξω rom απλα δε ξερω απο που να την κατεβασω αλλα το σημαντικοτερο πια να επιλεξω.

οποιος εχει χρονο και μπορει ας βοηθησει λιγο...

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι το εκανα πριν λιγο και φαινονται ολα καλα μεχρι τωρα.

Απλα ελεγα μηπως χρειαζεται να κανω και κανα update γιατι απ οτι ειδα εχω εκδοση 4.2.1 ενω εχει βγει μεχρι 4.4 αν δε κανω λαθος?

μπορει να λεω και χαζα , ειμαι ασχετος απ αυτα απλα αν παω να κανω update μεσα απο το κινητο με πεταει η μου ζηταει να βρω το αρχειο στην sdcard πραγμα που δεν υπαρχει αφου δε ξερω τι απ ολα πρεπει να κατεβασω!

Link to comment
Share on other sites

ποια ρομ, οχι εκδοση android :)

κοινως το εχεις πειραξει; απο που το πηρες;;

 

 

αυτες τις εχει κανεις; να τις παρω;

http://www.ebay.com/itm/6x-Savvies-SU75-screen-protector-ultraclear-for-ZTE-V967s-/361077330758?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item5411e2d346

Link to comment
Share on other sites

απο ebay.. που βλέπω την έκδοση ; δεν σας ήξερα τοτε...

 

1.0.2 εχει

 

καμια βοηθεια για να βάλω ελληνικά ;

Edited by gap783
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μια ερωτηση κ απο μενα. ειχα κανει ενοποιηση του αποθηκευτικου χωρου, πως μπορω να "επιστρεψω" στην αρχικη τιμη που ειχε το κινητο? προκειται να το δωσω και θελω να ειναι οπως ηταν αρχικα. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...