Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς αν χωρίς κόλπα στυλ exposed μπορεί κανείς να κλειδώσει το κινητό να λειτουργεί με συγκεκριμένες SIM και μόνο;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν κάνει καλή επαφή ο φορτιστής πάνω στο τηλέφωνο μπορώ να κάνω κάτι ή θέλει αλλαγή ή πλακέτα USB.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

ξαφνικά το ηχείο του κινητού μου δεν δουλεύει

μέχρι χθές δούλευε μια χαρά και σήμερα από

το πουθενά είναι σαν να μην έχω ηχείο....

τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας.....

έχω το τηλέφωνο περίπου 10 μήνες.....

το παρήγγειλα με τα φθηνά hands free τα οποία άντεξαν 7 μήνες......από to2c.

μετά από το ίδιο site πήρα τα original zte όπως τα αναφέρει και στο μήνα πάνω δεν κάνουν καλή επαφή......

τι είναι συμβατό με την ελληνική αγορά ή τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω στο mobile uncle tools? για να ακούγονται οποιαδήποτε καινούρια ικανοποιητικά? ευχαριστώ.....

 

 

ερώτηση 2 (ποιο gps είναι πιο αξιόπιστο έστω και να το αγοράσω?)

έχω μπερδευτεί από όσα έχω διαβάσει.....

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας.....

έχω το τηλέφωνο περίπου 10 μήνες.....

το παρήγγειλα με τα φθηνά hands free τα οποία άντεξαν 7 μήνες......από to2c.

μετά από το ίδιο site πήρα τα original zte όπως τα αναφέρει και στο μήνα πάνω δεν κάνουν καλή επαφή......

τι είναι συμβατό με την ελληνική αγορά ή τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω στο mobile uncle tools? για να ακούγονται οποιαδήποτε καινούρια ικανοποιητικά? ευχαριστώ.....

 

 

ερώτηση 2 (ποιο gps είναι πιο αξιόπιστο έστω και να το αγοράσω?)

έχω μπερδευτεί από όσα έχω διαβάσει.....

το τηλ υποστηρίζει ακουστικά με το παλαιότερο πρότυπο OMTP.

καλή περίπτωση είναι ακουστικά από sony ericsson(όχι SONY)πχ MH-610 ή και άλλα που βρίσκεις πολύ φθηνά στο ebay.

για ρυθμίσεις στο mobile uncle tools δες:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049

 

αν με το "GPS" εννοείς πρόγραμμα πλοήγησης,τα sygic,iGO δουλεύουν κανονικά,πιθανώς και άλλα.

φυσικά υπάρχουν και πολλές free λύσεις,με ελεύθερους αλλά υποδεέστερους χάρτες(OSM).

Edited by xnikos
Link to comment
Share on other sites

αυτα http://www.obostore.com/35mm-inear-stereo-earphone-headphone-for-zte-mobile-phone-p-15598.html εχω παρει μια χαρα μου ειναι αλλα οντως ακουγετε λιγο χαμηλα τουλαχιστον για μουσικη
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες ώρες μου συνέβη κάτι περίεργο....

Πήγα να πάρω backup από το CWM recovery και μου έβγαζε error: "Error while making a backup image of /data!". Τελικά μάλλον ήταν θέμα χώρου στην SD (είχα κάπου 2.2 GB άδεια), οπότε ελευθέρωσα χώρο σβήνοντας παλαιότερο backup και τελικά έγινε το νέο backup επιτυχώς. Αμέσως μετά έκανα reboot κι αφού άργησε χαρακτηριστικά να μπει στο λειτουργικό, όταν μπήκε είχαν χαθεί όλα τα shortcuts από τα homescreens κι είχαν χαθεί κι οι ρυθμίσεις από τα περισσότερα -ίσως κι όλα- προγράμματα+παιχνίδια (ενώ όλα ήταν εγκατεστημένα όπως είδα όταν σέρφαρα στον κατάλογο των προγραμμάτων). Οι ρυθμίσεις από τα settings του Android δεν άλλαξαν, μόνο των προγραμμάτων και τα games που έγιναν όλα reset.

 

Έκανα μετά restore το backup που μολις είχα πάρει, μήπως και στρώσει, αλλά πάλι με χαμένες ρυθμίσεις ήταν. Έτσι αναγκάστηκα να ξανασετάρω ένα ένα τα προγράμματα.

 

Τι παίχτηκε; Έχει τύχει σε κανέναν άλλο;

 

(Να αναφέρω ότι σε καμία φάση δεν έκανα κανένα από τα wipes που υπάρχουν στο CWM. Ούτε πριν ούτε μετά από το backup ούτε πριν ή μετά από το restore. Το μόνο που έκανα πριν από όλα αυτά ήταν το κλασσικό καθάρισμα με το Clean Master, το οποίο κάνω τακτικά χωρίς προβλήματα.)

Edited by GiO_K
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες ώρες μου συνέβη κάτι περίεργο....

Πήγα να πάρω backup από το CWM recovery και μου έβγαζε error: "Error while making a backup image of /data!". Τελικά μάλλον ήταν θέμα χώρου στην SD (είχα κάπου 2.2 GB άδεια), οπότε ελευθέρωσα χώρο σβήνοντας παλαιότερο backup και τελικά έγινε το νέο backup επιτυχώς. Αμέσως μετά έκανα reboot κι αφού άργησε χαρακτηριστικά να μπει στο λειτουργικό, όταν μπήκε είχαν χαθεί όλα τα shortcuts από τα homescreens κι είχαν χαθεί κι οι ρυθμίσεις από τα περισσότερα -ίσως κι όλα- προγράμματα+παιχνίδια (ενώ όλα ήταν εγκατεστημένα όπως είδα όταν σέρφαρα στον κατάλογο των προγραμμάτων). Οι ρυθμίσεις από τα settings του Android δεν άλλαξαν, μόνο των προγραμμάτων και τα games που έγιναν όλα reset.

 

Έκανα μετά restore το backup που μολις είχα πάρει, μήπως και στρώσει, αλλά πάλι με χαμένες ρυθμίσεις ήταν. Έτσι αναγκάστηκα να ξανασετάρω ένα ένα τα προγράμματα.

 

Τι παίχτηκε; Έχει τύχει σε κανέναν άλλο;

 

(Να αναφέρω ότι σε καμία φάση δεν έκανα κανένα από τα wipes που υπάρχουν στο CWM. Ούτε πριν ούτε μετά από το backup ούτε πριν ή μετά από το restore. Το μόνο που έκανα πριν από όλα αυτά ήταν το κλασσικό καθάρισμα με το Clean Master, το οποίο κάνω τακτικά χωρίς προβλήματα.)

Μου το εκανε και μενα αυτο οταν το πρωτο πηρα κ εβγαλα μπαταρια και την ξαναεβαλα μετα απο λιγο. φυσικα ολα τα δεδομενα μονο απο παιχνιδια χαθηκαν.μηπως εβγαλες μπαταρια κ την αφησες ξερω εγω αρκετη ωρα ?? Βεβαια μπορει να λεω και μουφες και να μην ειναι αυτο αν κ προσφατα που εβγαλα μπαταρια για πολυ λιγο δεν μου το εκανε.

Link to comment
Share on other sites

θυμάμαι ότι το πάθαινα σε άλλα κινητά πιο παλιά και τελικά νομίζω ότι έφταιγε ότι οι εφαρμογές ήταν αποθηκευμένες στην sd

κοιτάξτε μήπως οι εφαρμογές από τις οποίες χάσατε τα δεδομένα είναι αποθηκευμένες στην sd

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έβγαλα καθόλου μπαταρία χτες. Αλλά και σε προηγούμενες μέρες που την έβγαλα αρκετές φορές, δεν είχα θέμα.

 

Κι όχι, δεν έχω εφαρμογές στην SD. Όλες είναι εγκατεστημένες στην Internal. Απλά στην SD έχουν δημιουργηθεί φάκελοι από κάποια λίγα προγράμματα, αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.Στις 1 ιουλιου μου κλεψαν το κινητο.Μπαινοντας στις εφαρμογες μου απο τον υπολογιστη σ ολες λεει οτι εγκατασθηκε,αλλα μπορω να κανω εγκατασταση μιας απο 3-7 εγινε απο cosmote,vodaphone zte 967s.Oρισμενες ομως δεν σβηστηκαν(titanium,gps fix,etc).Μπορω να εχω προσβαση σ αυτες τις εφαρμογες η ακομα καλυτερα να το βρω μεσω αυτων?Η vodaphone μπορει να βοηθησει?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ηδη περιμενω το mi3 αλλα ετσι για το γα@ωτο...

 

Το android device manager το είχες σετάρει;;

https://www.google.com/android/devicemanager

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.Στις 1 ιουλιου μου κλεψαν το κινητο.Μπαινοντας στις εφαρμογες μου απο τον υπολογιστη σ ολες λεει οτι εγκατασθηκε,αλλα μπορω να κανω εγκατασταση μιας απο 3-7 εγινε απο cosmote,vodaphone zte 967s.Oρισμενες ομως δεν σβηστηκαν(titanium,gps fix,etc).Μπορω να εχω προσβαση σ αυτες τις εφαρμογες η ακομα καλυτερα να το βρω μεσω αυτων?Η vodaphone μπορει να βοηθησει?

ευχαριστω

έχει τόσες και free ακόμη εφαρμογές anti-theft,κάποιες εξαιρετικές,δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πολλοί δεν τις χρησιμοποιούν ακόμη?

τέλος πάντων ,τώρα δοκίμασε το Plan B από το Play.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το android lost,cm security,airdroid.Φανταζομαι οτι τις εσβησε ολες,εκανε format?Εαν εσβησε τον λογαριασμο google που ειχα ολες αυτες οι εφαρμογες πως μπορουν να με ειδοποιησουν?
Link to comment
Share on other sites

Ειχα το android lost,cm security,airdroid.Φανταζομαι οτι τις εσβησε ολες,εκανε format?Εαν εσβησε τον λογαριασμο google που ειχα ολες αυτες οι εφαρμογες πως μπορουν να με ειδοποιησουν?

το android lost στέλνει εντολές μέσω sms,το δοκίμασες?Πάντως υπάρχουν πολύ σοβαρότερες εφαρμογές από αυτές,που σε ειδοποιούν για κάθε νέα sim που μπαίνει στο τηλ,στίγμα κτλ.Δεν φαίνονται πουθενά,μένουν στο τηλέφωνο ακόμη και μετά από hard reset(θέλει root) και δέχονται εντολές από κρυφά sms.

Link to comment
Share on other sites

xnikos για πες ποιες ειναι αυτες για να τις βαλω τουλαχιστον στα καινουρια κινητα της οικογενειας(και τα 4 root).

Γι αυτο δεν σβηστηκαν οι εφαρμογες που προυποθεταν root τλφ?Που να το ηξερα.

Τηλεφωνο εχω παραγγειλει οπως προειπα,αλλα για λογους εγωισμου,ξερεις εαν μπορω να το βρω μεσω παροχου,δινοντας τα στοιχεια της συσκευης?(ιμει π.χ)

Οι εφαρμογες greenify,titanium και καποιες αλλες που εμειναν στο τλφ δεν βοηθανε την ευρεση του,σωστα?

Σ ευχαριστω για τον χρονο σου και τις συμβουλες σου.

Link to comment
Share on other sites

xnikos για πες ποιες ειναι αυτες για να τις βαλω τουλαχιστον στα καινουρια κινητα της οικογενειας(και τα 4 root).

Γι αυτο δεν σβηστηκαν οι εφαρμογες που προυποθεταν root τλφ?Που να το ηξερα.

Τηλεφωνο εχω παραγγειλει οπως προειπα,αλλα για λογους εγωισμου,ξερεις εαν μπορω να το βρω μεσω παροχου,δινοντας τα στοιχεια της συσκευης?(ιμει π.χ)

Οι εφαρμογες greenify,titanium και καποιες αλλες που εμειναν στο τλφ δεν βοηθανε την ευρεση του,σωστα?

Σ ευχαριστω για τον χρονο σου και τις συμβουλες σου.

εγώ χρησιμοποιώ αυτό:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.avast.android.antitheft_setup

εννοείται ότι μια προσπάθεια μέσω παρόχου δεν βλάπτει.

Link to comment
Share on other sites

Ενοψη καλοκαιριου αγορασα επιπλεον μπαταρια.δυσκολευτικα να βρω.τελικα βρηκα απο aliexpress 14 ευρω 2 original zte μπαταριες υποτιθετε.εχουν το μισο βαρος απο την κανονικη.με το ζορι βγαζουν 2-3 ωρες οθονη.πεταμενα χρηματα.
Link to comment
Share on other sites

Ενοψη καλοκαιριου αγορασα επιπλεον μπαταρια.δυσκολευτικα να βρω.τελικα βρηκα απο aliexpress 14 ευρω 2 original zte μπαταριες υποτιθετε.εχουν το μισο βαρος απο την κανονικη.με το ζορι βγαζουν 2-3 ωρες οθονη.πεταμενα χρηματα.

 

 

αληθεια... γιατι εχω παραγγειλει και εγω μια.... με απογοητευσες

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά περιμένω καινούργιο κινητό και θα δόσω στονπατέρα μου το παρών κινητό.

Μιας και δεν σκαμπάζει και πολλά από τεχνολογία πρέπει όλες τις ρυθμίσεις πριν του το δόσω να τις κανω εγώ.

 

Μέχρι τώρα είχα την aosp εγώ επειδή ήταν πιο ελαφριά.Παρόλα αυτά έχω την αίσθηση πως έβγαζε χειρότερες φωτογραφίες με αυτήν και έχανε και το σήμα με το gps πιο συχνά παρόλο που είχα κανει και το φιξ για τα mtk.

 

Θέλω λοιπόν να του βάλω άλλη ρομ και σκεφτόμουν να βάζω αυτήν με την οποία το έστελνε το κινητό το minideal.Που θα την βρω όμως;Θα προτείνατε να βάλω max flavour ίσως;

 

Επίσης το κινητό μου έκανε ένα θεματάκι με τα μηνύματα και για κάποιο λόγο με μερικά άτομα εμφάνιζε δύο συνομιλίες στα μνματα.Δεν είναι τπτ σπουδαία και εμένα δεν με πειραζε οποτε δεν είχα ασχοληθεί. H aosp εφτεγε ίσως; Αν όχι φτιάχνει κάπως;

Link to comment
Share on other sites

απο δω μπορεις να βαλεις οποια σου αρεσει http://www.needrom.com/phone-roms/zte/v967s/

και εδω ειναι του minideal την οποια ανεβασε ο gstavros1 http://www.4shared.com/zip/gGTKSmKt/zte_v967_minideal.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...