Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ ησυχία έχει πέσει στο θέμα των rom για το κινητό μας. Τελικά δεν βλέπω πλέον να έχει και μεγάλη υποστήριξη από την κοινότητα και το xda. Οπότε μας βλέπω να μανουμε στα ίδια.

 

Αλήθεια ποια rom χρησιμοποιείται?

 

Εγώ πλέον είμαι με την maz flavour του carliv αλλά θα ήθελα μια αλλαγή, το θέμα είναι για ποια? Έχετε καμία φρέσκα ιδέα να πέιτε?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους!

 

Θα ήθελα τη βοήθεια των ειδικών του φόρουμ σε ένα εκνευριστικό πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το v967s μου.

Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος πλην ενός:

Έχουμε 4 κινητά στην οικογένεια και όταν μιλάμε μεταξύ μας (όλοι v967s) ο καλών ενώ ακούει τον συνομιλητή, όταν μιλάει ακούει έναν οξύτατο ήχο – παράσιτα ενώ ο συνομιλητής ακούει κανονικά. Όταν μιλά ο συνομιλητής ..όλα καλά. Με άλλες συσκευές δεν παρατηρείται πρόβλημα.

 

Θεώρησα ότι ίσως είναι θέμα ROM (minideal 1.0.5) αλλά και με maxflavour v5 κάνει το ίδιο!

Από ότι είδα στο αρχείο ΤΕΧΝΙΚΑ_ΘΕΜΑΤΑ δεν έχει αναφερθεί κάτι παρόμοιο!!

Please help!!!

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ ... όχι πάντα αλλά τον τελευταίο καιρό τις περισσότερες φορές !

Ένας Οξής εκνευριστικός θόρυβος (κυρίως στον ακροατή, όχι στο δικό μου τηλ.)

Το παρατήρησα και σε μερικές ΝΟΚΙΑ συσκευές.

Άλλος δεν το έχει αυτό το πρόβλημα ???

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας εχω μια απορια θελω να παραγγειλω 2 απο το minideal kai 2 καρτες μνημες αλλα μου ειπανε οτι μπορω να πληρωσω με καρτα μαεστρο.που συμπληρωνο visa η mastercard.εχει αγορασει κανεις ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

16GB MicroSD/TF TransFlash Memory Card

16GB MicroSD/TF TransFlash Memory Card

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ ... όχι πάντα αλλά τον τελευταίο καιρό τις περισσότερες φορές !

Ένας Οξής εκνευριστικός θόρυβος (κυρίως στον ακροατή, όχι στο δικό μου τηλ.)

Το παρατήρησα και σε μερικές ΝΟΚΙΑ συσκευές.

Άλλος δεν το έχει αυτό το πρόβλημα ???

 

Παρουσιαζεται και σε μενα αυτο το προβλημα και κατα συμπτωση μονο οταν μιλαω με μια φιλη η οποια εχει ενα παλιο νοκια! Μονο τοτε! Εχω f2go

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιωνω κ εγω το ιδιο με ενα συγκεκριμενο f2go.αλλα με αλλους κ με αλλα f2go δεν εχω θεμα.τι να πω

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα . Θέλω να αγοράσω screen protector για το κινητο αλλα να είναι ποιότητας σαν αυτή που είχε στην αρχή γιατί κάτι άλλες που αγόρασα απο το e bay δεν ηταν καλές και μάλιστά κάποιες ενώ έλεγαν οτι είναι για v987 ειναι πολύ μικρές αν μπορεί κάποιος ας δώσει ένα link ευχαριστώ .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα .

Αν και ξερω οτι ηδη θα εχει απαντηθει αυτο το θεμα , δεν μπορω να το βρω στις τοσες πολλες σελιδες εδω και εχω χαθει.

Θελω λοιπον αν μπορει καποιος να μου δωσει εναν οδηγο για το πως μπορω να κανω ενοποιηση της εσωτερικης μνημης του κινητου μου.

Ειμαι εντελως ασχετος απο κινητα και δεν ξερω τπτ ...

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ZTE v967s

 

http://www.freewebs.com/arxeia/ZTE_v967s_TEXNIKA_THEMATA.pdf

 

Εισαι φοβερος ευχαριστω παρα πολυ.

Αν και απ οτι βλεπω ειναι λιγο μπελαλιδικο και φοβαμαι να το κανω. Ασε που δε ξερω καν τι ειναι το root κι τι " εκδοση η λογισμικο εχω " αν το λεω σωστα.

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω παρα πολυ αν και απ οτι βλεπω δεν ειναι και τοσο απλο τελικα και φοβαμαι να το κανω.

Ασε που δε καταλαβαινω καν τι ειναι*αυτο το root , αν το εχει το κινητο μου και πιο εκδοση λογισμικου εχω ( αν το λεω σωστα)

Επισης προσπαθησα να μπω σε recovery συμφωνα με τον οδηγο σου με το mobile uncle tool και το κινητο κολλησε εκει που δειχνει το λογοτυπο ZTE και δεν εκανε τπτ και του εβγαλα τη μπαταρια για να ξαναανοιξει.

Edited by panos_saxo
προσθεσα επιπλεον πληροφοριες
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι :

Υπαρχει greek keyboard που να μπορουμε να εγκαταστησουμε και να υποστηριζει 2 sim και Τ9 ;;

Δηλαδη να διορθωνονται αυτοματα λεξεις γραμμενες λαθος στα Ελληνικα...

Link to comment
Share on other sites

DIS-EUR-9B18D-P188F07V1.0.5B04

http://d-h.st/jUb

 

Μη επίσημη έκδοση που βασίζεται στις εκδόσεις 219175B0165-CU-CN-9B18D-P188F07V1.0.5 B01 και 232250B0444-DIS-KR-TB1S-P188F07V1.0.0 B04

Έκδοση Android : 4.2.2

Linux Kernel Version : 3.4.5 (31/10/2013)

Baseband version : MOLY.WR8.W1248.MD.WG.MP.V6.P5 ( 15/10/2013)

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Ενεργοποίηση της λειτουργίας συγχρονισμού επαφών από το Facebook.

Προσθήκη μενού "μουσικά εφέ" στις ρυθμίσεις προφίλ ήχου. ( DSP Manager )

Προσθήκη μενού "DualSim Ringer" στο προκαθορισμένο προφίλ ήχου.

Διόρθωση στην αναγνώριση καλούντος στις κλήσεις.

Μερική διόρθωση αναγνώριση καλούντος στα μηνύματα.

Αυτόματη μετατροπή των χαρακτήρων unicode σε gsm στα μηνύματα.

 

Gapps lite για 4.2.2.

http://d-h.st/BYW

Αν και μετά από πολύ καιρό. Ο σύνδεσμος για τα gapps δεν δουλεύει...

Link to comment
Share on other sites

Επισης προσπαθησα να μπω σε recovery συμφωνα με τον οδηγο σου με το mobile uncle tool και το κινητο κολλησε εκει που δειχνει το λογοτυπο ZTE και δεν εκανε τπτ και του εβγαλα τη μπαταρια για να ξαναανοιξει.

 

Έχει ειπωθεί άπειρες φορές εδώ μέσα, αλλά το Settings-->Accessibility-->Quick boot το έχεις απενεργοποιημένο ή όχι;

 

ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ZTE v967s

 

http://www.freewebs.com/arxeia/ZTE_v967s_TEXNIKA_THEMATA.pdf

 

Επίσης να ρωτήσω κάτι που το έχω απορία καιρό τώρα...

Για το repartitioning, δεν πρέπει στον οδηγό να προστεθούν τα εξής βήματα;

1). Πριν από όλα, δημιουργία backup

2). Ανάμεσα στα βήματα 6 και 7, restore το backup που πήραμε.

 

Το λέω γιατί και το βλέπω σε ξένους οδηγούς για repartitioning αλλά και μου έχει τύχει κι εμένα (2 φορές κιόλας) κάνοντας μόνο τα βήματα του οδηγού να μην μπαίνει στο λειτουργικό το κινητό αλλά να μένει στο logo του ZTE. Όλα γίνονται φυσιολογικά μόνο αν κάνω το restore του backup που λέω.

Link to comment
Share on other sites

εχω φαει σκαλωμα και δεν μπορωνα βρω την επιλογη στο gravity box πως θα μενουν ανοιχτα τα κουμπια συνεχεια... χωρις να σβηνουν... για πειτε που βρισκεται γιατι δεν την βρισκω...

 

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Έχει ειπωθεί άπειρες φορές εδώ μέσα, αλλά το Settings-->Accessibility-->Quick boot το έχεις απενεργοποιημένο ή όχι;

 

 

 

Επίσης να ρωτήσω κάτι που το έχω απορία καιρό τώρα...

Για το repartitioning, δεν πρέπει στον οδηγό να προστεθούν τα εξής βήματα;

1). Πριν από όλα, δημιουργία backup

2). Ανάμεσα στα βήματα 6 και 7, restore το backup που πήραμε.

 

Το λέω γιατί και το βλέπω σε ξένους οδηγούς για repartitioning αλλά και μου έχει τύχει κι εμένα (2 φορές κιόλας) κάνοντας μόνο τα βήματα του οδηγού να μην μπαίνει στο λειτουργικό το κινητό αλλά να μένει στο logo του ZTE. Όλα γίνονται φυσιολογικά μόνο αν κάνω το restore του backup που λέω.

Ναι το εχω απενεργοποιησει το quick boot.

Πριν καν προσπαθησω να κανω το repartition κολλαει στο zte λογοτυπο . δλδ απλα προσπαθω να μπω σε recovery ( χωρις να εχω κανει κατι απο τον οδηγο ακομα) και κολλαρι εκει. Αρα δε μπορω να προχωρησω τη διαδικασια .

Link to comment
Share on other sites

Το repartitioning ειναι χρησιμο αν θελετε να εγκαταστησετε πολλα games που εξ ορισμου ειναι μεγαλα σε μεγεθος, αλλιως δεν χρειαζεται. Μην το κανετε μονο & μονο επειδη το γραφει ο οδηγος.

Εγω δεν το εκανα ακομα, εχω 40 εφαρμογες μεσα (οχι παιχνιδια) και εχει ακομα 350ΜΒ ελευθερα.

Link to comment
Share on other sites

Σωστό ναι. Εγώ ας πούμε ξέμεινα από χώρο (οχι λόγω games βέβαια) τις προάλλες και το έκανα.

 

Απλά ας ξεκαθαριστεί αυτό που λέω πιο πάνω για το βήμα με το restore του backup, γιατί αν φταίει αυτό τότε θα πρέπει να προστεθεί στον οδηγό.

 

Έχει κάνει κάποιος τα βήματα αυτά χωρίς το restore που λέω και να του δούλεψε μετά;

Link to comment
Share on other sites

εχω φαει σκαλωμα και δεν μπορωνα βρω την επιλογη στο gravity box πως θα μενουν ανοιχτα τα κουμπια συνεχεια... χωρις να σβηνουν... για πειτε που βρισκεται γιατι δεν την βρισκω...

 

ευχαριστω...

 

Display tweaks > button backlight mode

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια μια ερωτηση! καποια εφαρμογη για το zte v967s για να μπορεις να φτιαξεις την διαταξη των εικονιδειων σοτ μενου!
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να ειναι στο Βελτιωσεις προβολης --> ρυθμισεις φωτεινοτητας φιλε μου ή ειδοποιησεις οπισθιου φωτισμου. τσεκαρε το

 

ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

Εισαι φοβερος ευχαριστω παρα πολυ.

Αν και απ οτι βλεπω ειναι λιγο μπελαλιδικο και φοβαμαι να το κανω. Ασε που δε ξερω καν τι ειναι το root κι τι " εκδοση η λογισμικο εχω " αν το λεω σωστα.

 

Τελικα το προσπαθησα σημερα και τα καταφερα!

Σ ευχαριστω και παλι για τη βοηθεια , ο οδηγος που μου εδωσες ηταν πληρεστατος και κατατοπιστικος , δεν ειχα κανενα προβλημα τελικα!

Μονο μια ερωτηση , το backup που πηρα στην αρχη και εκανα restore μετα , που μπορω να το βρω τωρα και να το διαγραψω? γιατι μου τρωει αρκετο χωρο και δεν εχω μεγαλη καρτα μνημης αυτη τη στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το CWM Recovery, τα backup αποθηκεύονται στο φάκελο clockworkmod-->backup.

 

Πάντως καλό είναι αν δε θέλεις με τίποτα να έχεις backup μέσα στην sd, τουλάχιστον να συνδέεις 2 λεπτά το κινητό στο pc και να τα αντιγράφεις πρώτα εκεί για να είσαι καλυμμένος αν χρειαστεις κάποια στιγμή. Εγώ τουλάχιστον σε κάθε νεότερο backup που παίρνω, αυτό κάνω.

 

Α δε μου λες... Για το repartitioning έκανες και το βήμα -αυτό με το restore- που λέω στην προηγούμενη σελίδα ε;

Ή μήπως δοκίμασες καθόλου πριν χωρίς restore; Δλδ όπως είναι γραμμένος στεγνά ο οδηγός.

Edited by GiO_K
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...