Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

διαβασα σε προηγουμενες σελιδες οτι καποιοι απο το φορουμ πηραν τις δερματινες θηκες που δινει το to2c ή αλλο σάιτ και ειναι καλες.

Αλλοι λενε οτι δεν εχουν την τελεια εφαρμογη γιατι ειναι σχεδιασμενες για το 987 που ειναι λιιιγο πιο λεπτο.

 

επειδη ειμαι στο σταδιο να πειλεξω θηκη μπορει να μας πει καποιος που την εχει αν ταιριαζει καλα στο 967;

 

ειτε την mofi YI

http://www.to2c.com/mofi-leather-case-for-original-zte-v987-v967s-smartphone.html

 

ειτε την RUI, ειτε αυτη που δινουν δωρεαν με το λογοτυπο τους (TO2C)

 

ευχαριστω

 

Σχετικά με την Yi, είναι άψογη!

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να σας πω και εγώ τις εντυπώσεις μου από το τηλ. που μου ήρθε μόλις πριν 3 μέρες με παραγγελία 4/10.

Το κινητό είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ !!! και εξτριμ μεγάλο ... στα όρια του αποδεκτού οι 5" ...

Οι απαιτήσεις μου γενικά δεν είναι και πολύ μεγάλες έτσι μου φαίνεται άψογο !!!

Ένα παραπονάκι και από μένα :) ... Είμαι μηχανικός εγκατέστησα το AUTOcad 360 με εξυπηρετεί αφάνταστα στη δουλειά μου, αλλά δούλεψε 1 μόνο μέρα ... Εξαφανίστηκε, προσπαθώ να το εγκαταστήσω πάλι από το market και μου βγάζει "Σφάλμα -25"

Είναι θέμα κινητού ? Ή προγράμματος ???

ΔΕΝ το βρίσκω πουθενά στο κινητό μου το πρόγραμμα ... Αν μπορούσε κάποιος να βοηθήσει ...

Να το απεγκατάσταση ΠΛΗΡΩΣ και να το εγκαταστήσω ξανά ...

Ευχαριστώ για όλες τις πληροφορίες ... Σας διαβάζω και με βοηθήσατε να κάνω μια καλή αγορά !!!

Απόστολος

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και εγώ τις εντυπώσεις μου από το τηλ. που μου ήρθε μόλις πριν 3 μέρες με παραγγελία 4/10.

Το κινητό είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ !!! και εξτριμ μεγάλο ... στα όρια του αποδεκτού οι 5" ...

Οι απαιτήσεις μου γενικά δεν είναι και πολύ μεγάλες έτσι μου φαίνεται άψογο !!!

Ένα παραπονάκι και από μένα :) ... Είμαι μηχανικός εγκατέστησα το AUTOcad 360 με εξυπηρετεί αφάνταστα στη δουλειά μου, αλλά δούλεψε 1 μόνο μέρα ... Εξαφανίστηκε, προσπαθώ να το εγκαταστήσω πάλι από το market και μου βγάζει "Σφάλμα -25"

Είναι θέμα κινητού ? Ή προγράμματος ???

ΔΕΝ το βρίσκω πουθενά στο κινητό μου το πρόγραμμα ... Αν μπορούσε κάποιος να βοηθήσει ...

Να το απεγκατάσταση ΠΛΗΡΩΣ και να το εγκαταστήσω ξανά ...

Ευχαριστώ για όλες τις πληροφορίες ... Σας διαβάζω και με βοηθήσατε να κάνω μια καλή αγορά !!!

Απόστολος

 

 

σε αντιστοιχο προβλημα εγω παω με καποιο root explorer στα αρχεια της συσκευης

data/data kai σβηνω το αντιστοιχο com.xxxx αρχειο.

στην περιπτωση σου πρεπει να ειναι το com.autodesk.autocadws

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν να έχει εγκατασταθεί στην κάρτα μνήμης και για κάποιον λόγο αρκετά συχνό φαινόμενο να χάνονται προγράμματα που ειναι εν μέρει στην sd και να χρειάζεται πάλι εγκατάσταση.Πήγαινε ρυθμίσεις--->εφαρμογές και ψάξε το εκεί μέσα αν υπάρχει με ένα γκρι "σπασμένο" εικονίδιο android.Το απεγκαθιστάς και το ξαναεγκαθιστάς και αν πάει στην sd,το μεταφέρεις στην μνήμη τηλεφώνου και θα εισαι οκ.Αν τώρα δε το βρίσκεις ούτε εκεί,βάλε απο το play store το πρόγραμμα sd maid και ψάξε το απο εκει απο την επιλογή "corpse finder" και σβήστο

edit

Σωστός και ο τρόπος που λες machoo αλλά για να μην το ξαναπάθει,καλό ειναι αν έχει πηγαίνει στην sd να το φέρει στην μνήμη τηλεφώνου

Link to comment
Share on other sites

βάλε απο το play store το πρόγραμμα sd maid και ψάξε το απο εκει απο την επιλογή "corpse finder" και σβήστο

 

machoo και bbbb σας ευχαριστώ για τις άμεσες και έγκυρες απαντήσεις σας !!! Εγκατέστησα το sd maid , το έσβησα και εγκατέστησα το autocad ξανά ... Φρόνιμο λέτε είναι να μεταφέρω το πρόγραμμα στην μνήμη τηλ. Και όχι στην SD κάρτα ???

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πως γίνεται να έχουμε εφαρμογές στην SD και να μην χάνονται

Εχεις πρόβλημα χώρου και θέλεις να τις βάζεις στην sd; Οτι θα τρέξουν καλύτερα αν τις έχεις εκεί,δεν ισχύει.Προσωπικά ο μόνος τρόπος που γνωρίζω γιαυτό και να μην χάνονται,ειναι να κάνεις στην sd ένα δεύτερο ext4 partition και μετά με το link2sd να κάνεις "σύνδεση" των εφαρμογών σε αυτό το partition.Προσοχή όχι μεταφορά των εφαρμογών στην sd,γιατι αυτή η επιλογή κάνει ότι κάνει και η επιλογή ρυθμίσεις--->εφαρμογές--->στην κάρτα sd αλλά σύνδεση.Αυτό το κάναμε στο hd2 και σε άλλες παλιότερες συσκευές γιατί είχαμε μόνο 512mb rom και δεν μπορούσαμε να βάλουμε όσες εφαρμογές θέλουμε.

Εδώ στο zte με την δυνατότητα που υπάρχει για re-partition μέχρι 2,46gb για εφαρμογές,προσωπικά δεν έχω λόγο να ασχοληθώ με κάτι τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

Wallpaper απορίες:

Εχω κατεβασει μερικες φωτο σε αναλυση 540Χ960 (δηλ. ιδια με του τηλεφωνου) αλλά οταν τις επιλεγω για wallpaper, μου βγαζει εργαλειο για crop ωστε να κοψω απο αυτην ενα πολυ μικρο κομματακι, το οποιο στη συνεχεια το μεγενθυνει μετα το κοψιμο και φαινεται χαλια (πιξελιασμα).

Δεν εχω καταλαβει τι παιζει με τα wallpaper. Ξερει κανεις τι αναλυση ειναι τα original που εχει η ROM ωστε να φτιαξω και τα δικα μου ετσι;

Link to comment
Share on other sites

Η διάσταση πρέπει να είναι 1080*960

Μα αυτες που δοκιμασα (540Χ960) τις θεωρει μεγαλες και μου βγαζει εργαλειο crop για να κοψω μικροτερο κομματακι.

Το εχεις δοκιμασει με 1080Χ960 θα πετυχει;

Δεν θελω να κανω crop αλλα να μπει wallpaper ακριβως αυτο που βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

Για να κινείται η ταπετσαρία από άκρη σε άκρη,όταν κάνεις scroll στις οθόνες του launcher πρέπει να ειναι οι διαστάσεις που λέω
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο μιλησα απο κοντα με ενα φιλο και μου ειπε οτι αν μπορεσω να κανω το κινητο να μην κανει οριζοντιο scroll στο desktop, θα εχω μια και μονο οθονη, οποτε θα ταιριαζουν τα wallpapers που ανεφερα. Τωρα με το scroll εχουμε 3 οθονες.

Γινεται κατι τετοιο, να εχουμε μονο 1;

Μου ανεφερε και την παρακατω εφαρμογη αλλα δεν τη δοκιμασα ακομη.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ogqcorp.bgh&hl=en

Link to comment
Share on other sites

παιδες τελικα να το παρω η θα μου βγαλει προβλημα??ψαχνομαι να το παραγγειλω δευτερα-τριτη...επισης επειδη καιγομαι για κινητο γιατι το δικο μου χαλασε και εχω μεινει χωρις ας στειλει καποιος πμ που να πουλαει ειτε το zte ειτε το x920
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο μιλησα απο κοντα με ενα φιλο και μου ειπε οτι αν μπορεσω να κανω το κινητο να μην κανει οριζοντιο scroll στο desktop, θα εχω μια και μονο οθονη, οποτε θα ταιριαζουν τα wallpapers που ανεφερα. Τωρα με το scroll εχουμε 3 οθονες.

Γινεται κατι τετοιο, να εχουμε μονο 1;

Μου ανεφερε και την παρακατω εφαρμογη αλλα δεν τη δοκιμασα ακομη.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ogqcorp.bgh&hl=en

Λοιπόν από ότι βλέπω γίνεται με nova launcher.Αν η εικόνα είναι 560*940 ο nova την βάζει σε όλη την οθόνη,χωρίς πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανας air vent holder για το αυτοκίνητο για το 967 συγκεκριμένα ή πρεπει να παμε για universal?

εχετε δοκιμασει κανεναν?

Link to comment
Share on other sites

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-100-original-LCD-Display-for-Lenovo-A800-LenovoA800-display/925524500.html

οθονη κ touch screen για το δικο μας.

στο url λεει για το λενοβο α820 αλλα η εικονα κ η περιγραφη ειναι για το δικο μας.

κατι αλλο την μοφι yi απο που την εχετε παρει κ ποσο.

καπου ειδα οτι καποιος την πηρε με 7,5ευρω αν υπαρχει καποιο λινκ.

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

οι 2 κάρτες sim πως λειτουργούν???

είναι ταυτόχρονα ενεργοποιημένες

ή πρέπει να κάνω εγώ κάποια εναλλαγή

για να βλέπω κλήσεις κλπ από κάθε sim??

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργούν ταυτόχρονα σε αναμονή.Και στο ιστορικό κλήσεων γράφει την sim στην οποία έκανες/δέχτηκες την κλήση
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν από ότι βλέπω γίνεται με nova launcher.Αν η εικόνα είναι 560*940 ο nova την βάζει σε όλη την οθόνη,χωρίς πρόβλημα

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα τελικα γινεται και απο την εφαρμογη που παρεθεσα παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω ότι κρασάρει.Και διαβάζοντας τα σχόλια στο playstore,δε λειτουργεί σε αρκετά άτομα
Link to comment
Share on other sites

Εχασα καποιο επεισοδιο? Το τελευταιο που θυμαμαι ειναι οτι τo Bobsled calling ειχε κοψει της κλησεις σε Ελληνικα νουμερα

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...