Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παίδες σήμερα μου έκανε ένα κουλό το V967s που έχω...Έχω περασμένη τη Max flavour ROM αλλά την προηγούμενη έκδοση όχι την τελευταία. Ξεκίνησε λοιπόν να τρώει ένα κόλλημα το wifi στο obtaining ip σε ένα δίκτυο που παλιότερα συνδεόμουν κανονικά και λέω ας το κάνω ένα reboot (τι το θελα? :P). Το κάνω και το βλέπω στην επανεκίννηση αργεί πολύ όπως την πρώτα φορά που περνάμε τη rom και όταν ανοίγει μου ζητάει γλώσσα κτλ... έχει μέσα εγκατεστημένες όλες τις εφαρμογές κανονικά αλλά έχουν χαθεί όλες οι ρυθμίσεις και οι λογαριασμοί μου απο παντού nova launcher, facebook, whatsapp τα πάντα υπάρχουν οι εφαρμογές αλλά σε παλιότερες εκδόσεις (ήθελαν update όλες ενώ γενικά τις κάνω, ακόμα και το gmail ήταν στην πρώτη αρχαία έκδοση χωρίς καρτέλες :P). Επίσης είχε κρτήσει πχ τα μηνύματα μου και τις πρόσφατες κλήσεις! Τέλος πάντων πολύ κουλό...εντάξει όχι ότι είναι και κανένα θέμα μεγάλο απλά το αναφέρω για να ξέρετε να προσέχετε γενικότερα να κάνετα και κανένα backup που και που απο το recovery αν έχετε πράγματα ειδικά που χρειαζόσαστε. Εχώ ψήθηκα μια που έγινε η φάση να περάσω miui μια που βγήκε φρέσκια σήμερα :D.
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα! Οποτε ειναι μονόδρομος να βάλω αλλον lancher! :(

Ευχαριστω πολυ ολους που ασχοληθικατε με το προβλημα μου!

Καλη σαρακοστη σε ολους!

 

Αν θυμαμαι καλα, πρεπει να γινεται μεσω Gravity Box η αφαίρεση του Google Search...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με την Max Smart του carliv μου έβγαλε ένα δύο προβλήματα. Αρχικά παρατήρησα 30 % πτώση της μπαταρίας χωρίς χρήση σε 4 ώρες χωρίς κάποια εφαρμογή να τρώει την μπαταρίας. Δεύτερον στην 1η SIM δεν φαινόταν καθόλου και μου έλεγε μόνο κλήσεις έκτακτης ανάγκης. Το δεύτερο το έφτιαξα τώρα στην τύχη με το να σβήσω το davlic cache μέσω του recovery. Το βράδυ λέω να βάλω άλλη Rom Ποια προτείνετε και με ποιο πρόγραμμα να κάνω backup; Edited by chourdis
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα, πρεπει να γινεται μεσω Gravity Box η αφαίρεση του Google Search...

 

Καλησπέρα! Μπορεις να μου στειλεις σε μηνυμα πως γίνεται?

Επισης ενα παιδι ανεφερε για επανεκινηση και ζητουσε ξανα γλωσσα και ολα αυτα,εμενα το εκανε αυτο με την minideal,γι'αυτο εβαλα την max flavor να δωκιμασω!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μεχρι της 9 μου ειχε φαει το 60% της μπαταριας με 20 λεπτα χρησης. Αυριο θα βαλω την Max Flavour 3.5, τα gapps complete τι παραπανω εχουν;
Link to comment
Share on other sites

Τί εγινε ρε παιδια; Πού ειναι το κινητο στο to2c;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά πως προσθέτουμε widget στην οθόνη κλειδώματος ξέρει κανείς ;;;

 

Αν βάλεις το gravitybox παρέχεται αυτή η δυνατότητα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μεχρι της 9 μου ειχε φαει το 60% της μπαταριας με 20 λεπτα χρησης. Αυριο θα βαλω την Max Flavour 3.5, τα gapps complete τι παραπανω εχουν;

βαλε τη flavour v5

καλη ειναι

εγω βεβαια προτιμω τη miui

απλα ειναι ολη η σουιτα της google (drive/youtube/gmail κλπ)

 

Τί εγινε ρε παιδια; Πού ειναι το κινητο στο to2c;

 

εχει σταματησει η παραγωγη του συγκεκριμένου μοντελου

και λογικα τους εχει τελειωσει οποτε και το βγαλαν απο τη σελιδα τους.

Link to comment
Share on other sites

Η εξωτερική μου κάρτα που είναι 16 γίγα έχει ανεξήγητα γεμίσει και έχω μόνο 2 γίγα ελεύθερα. Γενικά έχω 3 γίγα περίπου μουσικής. Είναι δυνατόν όλα τα υπόλοιπα να είναι απο τις εφαρογές?

 

Αν θέλω να την αδειάσω εντελώς πρέπει να ακολουθήσω κάποια διαδικασία?Αν ναι πια?

Edited by Slester
Link to comment
Share on other sites

Το έχω που υπάρχει αυτή η επιλογή ;;;

 

Δε γίνεται στη στοκ ρομ γιατί η ZTE έχει τροποποιήσει την οθόνη κλειδώματος

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται στη στοκ ρομ γιατί η ZTE έχει τροποποιήσει την οθόνη κλειδώματος

 

Έχω περάσει την max flavour γγίνεται σε αυτή ;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια! Εχω την Max flavor v5 και όταν κάνω κλήση μεσω viber ανοίγει αμέσως σε ανοιχτή ακροαση! Απεγκατεστησα το viber το ξαναεγκατεστησα και δούλευε μια χαρά,αλλα μόλις το έσβησα και το άναψα ξανά το κινητό κάνει τα ίδια! Υπάρχει κάποια λύση;
Link to comment
Share on other sites

παιδια για αυτους που εχουν την miui

πως απενεργοποιητε η αντιστροφη μετρηση που βγενει οταν παμε να κανουμε μια κληση ????

και αν μπορουμε να εχει βγαζει την επιλογη εστω και με καποιο προγραμμα να εχουμε την δυνατοτητα να καλει μονο απο μια καρτα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα παρηγγειλα μια θήκη για το κινητό από το to2c

 

http://www.to2c.com/zte-v9...tive-case.html

 

μιας και θεωρείται αξιόπιστο αλλά μου έδωσαν ένα tracking number πολύ κουφο χωρίς σύμβολα μόνο νούμερα. Το 4px μόνο εμφανίζει πληροφορίες για το που βρίσκεται το πακέτο το οποίο δε έχει ξεκολλησει από Κίνα εδώ και μια βδομάδα που έγινε παραγγελία. Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πέρασα την aosp.

Ολα καλά εκτός από το ότι δεν μπορεί το κινητό να βρει με τπτ δορυφόρο. Χρησιμοποιούσα την "πλοήγηση της γοογλε για τζι πι ες όταν ήθελα αλλά τώρα δεν μπορώ.'Εχει συμβεί και σε άλλους;Μπορώ να κάνω κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Το navigation της google θέλει ίντερνετ ε; Το έχεις ανοιχτό σίγουρα;

Επίσης υπάρχει περίπτωση να μην κλειδώνει για καμιά μέρα, χωρίς να φταίει το κινητό, απλά να είναι θέμα δορυφόρου.

Link to comment
Share on other sites

Το navigation της google θέλει ίντερνετ ε; Το έχεις ανοιχτό σίγουρα;

Επίσης υπάρχει περίπτωση να μην κλειδώνει για καμιά μέρα, χωρίς να φταίει το κινητό, απλά να είναι θέμα δορυφόρου.

 

Ανοικτό το έχω.

Ε θα το δω για μερικές μέρες ακόμη και αν δεν δουλεύει θα δω τι θα κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα παρηγγειλα μια θήκη για το κινητό από το to2c

 

http://www.to2c.com/zte-v9...tive-case.html

 

μιας και θεωρείται αξιόπιστο αλλά μου έδωσαν ένα tracking number πολύ κουφο χωρίς σύμβολα μόνο νούμερα. Το 4px μόνο εμφανίζει πληροφορίες για το που βρίσκεται το πακέτο το οποίο δε έχει ξεκολλησει από Κίνα εδώ και μια βδομάδα που έγινε παραγγελία. Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία?

κ εμενα το ιδιο φιλο μου.μαλλον δεν ειναι για τρακ απλα ο αριθμος της αποστολης.βεβαια μακαρι να κανω λαθος.εντωμεταξυ ακομα κ η θηκη της εταιριας η δερματινη εχει διπλασια τιμη απο πιο πριν.

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια πέρασα την aosp.

Ολα καλά εκτός από το ότι δεν μπορεί το κινητό να βρει με τπτ δορυφόρο. Χρησιμοποιούσα την "πλοήγηση της γοογλε για τζι πι ες όταν ήθελα αλλά τώρα δεν μπορώ.'Εχει συμβεί και σε άλλους;Μπορώ να κάνω κάτι;

 

Κάνε αυτό... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372981

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εφτιαξε μάλλον. Κατάφερε και κλέιδωσε βασικά. Τώρα μέχρι το μπαλκόνι πήγα αλλά θα το τεστάρω και σε πραγματικές συνθήκες έξω.Ευχαριστώ πολύ :D

Link to comment
Share on other sites

κ εμενα το ιδιο φιλο μου.μαλλον δεν ειναι για τρακ απλα ο αριθμος της αποστολης.βεβαια μακαρι να κανω λαθος.εντωμεταξυ ακομα κ η θηκη της εταιριας η δερματινη εχει διπλασια τιμη απο πιο πριν.

 

Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι το παραπάνω λινκ που παρεθεσα για τη θήκη δε σε βγάζει πουθενά ούτε και από το account μπορώ να δω το προϊόν που παρηγγειλα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...