Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό είναι πολύ σημαντικό. Μήπως όλα αυτά τα προγράμματα τύπου Automaton προκαλούν τελικά βλάβη του proximity sensor?
Πάντως το Galaxy S4 και το Νote 2/3 έχουν παρόμοια λειτουργία ενσωματωμένη, quick glance λέγεται και όταν περνάς το χέρι επάνω από τον proximity sensor όταν είναι σβηστή η οθόνη, σου δείχνει την ώρα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα

μπορει καποιος φιλος να μου πει πως λεγεται η εφαρμογη για το aytomation και που ειναι το proximity sensor στο κινητο?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει το κινητό από το minideal.net εδώ και 3 βδομάδες περίπου χωρίς κανένα πρόβλημα.

Όλα μια χαρά, γρήγορο, φοράει την 1.0.5.

 

Εκτός από μια ξενέρα που έφαγα που δεν έχει γυροσκόπιο και πυξίδα...

έχω ένα πρόβλημα.

Και οι δύο sim που έχω είναι cosmote.

Η primary sim (3G) είναι σύνδεση και η δεύτερη είναι whatsup.

 

Εκείνο που έχω παρατηρήσει, και το είδα κάπου γραμμένο και εδώ αλλά δεν μπορώ να βρω που, είναι ότι κάποιες φορές χάνει τις SIM και τις ξαναβρήσκει. Το πρόβλημα είναι ότι απαιτεί να μπει PIN και αν δεν το προσέξω μπορεί να μείνω και για ώρα έτσι.

 

Το μόνο workaround είναι να αφαιρεθεί το PIN από τις SIM ώστε να τις ενεργοποιεί αυτόματα.

Υπάρχει κάποιο patch, λύση για αυτό;

 

Εμενα σημερα πρωτη φορα μου παρουσίασε κατι παρόμοιο οταν προσπαθουσα να πραγματοποιησω κληση με το skype.

με καρτα vodafone(3g)+cosmote εχανε την vodafone και επανερχόταν μονο του παροτι εχω pin. γενικα δεν μπορεσα να πολυ συνεννοηθω με το skype:(

 

@mitdiam automaton ειναι το πρόγραμμα

Link to comment
Share on other sites

Εμενα σημερα πρωτη φορα μου παρουσίασε κατι παρόμοιο οταν προσπαθουσα να πραγματοποιησω κληση με το skype.

με καρτα vodafone(3g)+cosmote εχανε την vodafone και επανερχόταν μονο του παροτι εχω pin. γενικα δεν μπορεσα να πολυ συνεννοηθω με το skype:(

 

@mitdiam automaton ειναι το πρόγραμμα

 

Το Skype πρεπει να εχει προβλημα σαν προγραμμα τωρα τελευταια. Εμενα προχτες ειχε κολλησει να ακουγεται ο ηχος που κανει κληση και δεν επανερχοταν παρα μονο οταν του βγαλα την μπαταρια για κανα 5λεπτο

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μήπως υπάρχει κανείς που να διαθέτει την συσκευή και να έχει και κάποια γερμανική σιμ;

εμένα με την ελληνικη είναι βράχος αλλά μόλις του βάλω την γερμανική σχεδόν αμέσως εμφανίζει το πρόβλημα που έχω αναφέρει. (σβηνει η οθόνη και δεν ξανααναβει αν δεν βγάλω την μπαταρία.

αγορασα άλλη μια γερμανική σιμ και μου κάνει το ίδιο.

προσπαθω να καταλάβω αν φταίει η συσκευή ή έπεσα σε 2(;)

ασυμβατες σιμ.

επικοινώνησα και με το to2c και μου είπαν να το στείλω πίσω

αλλα σκεφτομαι οτι μπορει να μεινω 2 μηνες χωρίς συσκευή και τελικά να μην λυθεί το πρόβλημα αν το μοντελο έχει κάποια ασυμβατότητα γενικά με τις συγκεκριμένες σιμ.

ασε που οι κινεζοι μπει να μην μπορέσουν να αναπαράγουν το πρόβλημα και να μου επιστρέψουν την ίδια συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος, ποια ακουστικα με ενσωματωμενο μικροφωνο δουλευουν αψογα στο κινητο? ρωταω γιατι ειχαν αναφερθει καποια προβληματα ασυμβατοτητας.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μήπως υπάρχει κανείς που να διαθέτει την συσκευή και να έχει και κάποια γερμανική σιμ;

εμένα με την ελληνικη είναι βράχος αλλά μόλις του βάλω την γερμανική σχεδόν αμέσως εμφανίζει το πρόβλημα που έχω αναφέρει. (σβηνει η οθόνη και δεν ξανααναβει αν δεν βγάλω την μπαταρία.

αγορασα άλλη μια γερμανική σιμ και μου κάνει το ίδιο.

προσπαθω να καταλάβω αν φταίει η συσκευή ή έπεσα σε 2(;)

ασυμβατες σιμ.

επικοινώνησα και με το to2c και μου είπαν να το στείλω πίσω

αλλα σκεφτομαι οτι μπορει να μεινω 2 μηνες χωρίς συσκευή και τελικά να μην λυθεί το πρόβλημα αν το μοντελο έχει κάποια ασυμβατότητα γενικά με τις συγκεκριμένες σιμ.

ασε που οι κινεζοι μπει να μην μπορέσουν να αναπαράγουν το πρόβλημα και να μου επιστρέψουν την ίδια συσκευή

Εφόσον το πρόβλημα δημιουργείται μόνο με την Γερμανική κάρτα αυτά που μπορώ να σκεφτώ είναι....

Υπάρχει περίπτωση να υπάρχει κάποιου είδους ασυμβατότητας της κάρτας της Γερμανικής ή της συχνότητας λειτουργίας του Γερμανικού δικτύου .

Η κάρτα η Γερμανική είναι ακριβώς η ίδια με την Ελληνική ? Τσέκαρε την τάση λειτουργίας της . Δοκίμασέ την και στις δύο θέσεις , χωρίς να έχεις την Ελληνική πάνω, να δεις μήπως υπάρχει κάποια ασυμβατότητα στην ταυτόχρονη λειτουργία Ελληνικής και Γερμανικής κάρτας. Η Ελληνική σου κάρτα πόσο παλιά είναι? Μήπως είναι απλή SIM και η Γερμανική USIM και γίνεται μπέρδεμα?Οι απλές sim έχουν τάση λειτουργίας 3V και η usim 1,8 V. Ψάξτο λίγο.

Δες αν η συχνότητα λειτουργίας του Γερμανικού δικτύου είναι μέσα στις προδιαγραφές του τηλεφώνου (που λογικά θα είναι).

Link to comment
Share on other sites

Πριν καμιά ώρα μου ήρθε και μενα.

Αγορά απο Minideal.

Εχω κατι ερωτησούλες.

 

1. Εχω βάλει μία καρτα σιμ. Πως μπορώ να ξεφορτωθώ το σήμα της άλλης κάρτας που φαίνεται πάνω με χ ?

2. Πως γίνεται όταν με παίρνει κάποιος να ακούω το όνομα του ? Εννοώ έχει καμία μαμα εντολή ή πρεπει να βάλω πρόγραμμα απο το play ?

3. Γίνεται να βάλουμε καμιά μπάρα όπως στο android 4.0.4. για να ενεργοποιούμε gps , δεδομένα , μπλέ δόντι κλπ.. πιο εύκολα ?

4. Στο πληκτρολόγιο για να αλλάξω γλώσσα πρεπει να πατάω πατημένο πάνω στη γλώσσα. Γίνεται με το σύρσιμο να αλλάξει όπως στα άλλα παλιά ανδροιντ?

5. Πως μπορώ να κλείσω τις εφαρμογές που έχω ήδη ανοίξει και δεν τις χρησιμοποιώ ?

Edited by nebtios

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον το πρόβλημα δημιουργείται μόνο με την Γερμανική κάρτα αυτά που μπορώ να σκεφτώ είναι....

Υπάρχει περίπτωση να υπάρχει κάποιου είδους ασυμβατότητας της κάρτας της Γερμανικής ή της συχνότητας λειτουργίας του Γερμανικού δικτύου .

Η κάρτα η Γερμανική είναι ακριβώς η ίδια με την Ελληνική ? Τσέκαρε την τάση λειτουργίας της . Δοκίμασέ την και στις δύο θέσεις , χωρίς να έχεις την Ελληνική πάνω, να δεις μήπως υπάρχει κάποια ασυμβατότητα στην ταυτόχρονη λειτουργία Ελληνικής και Γερμανικής κάρτας. Η Ελληνική σου κάρτα πόσο παλιά είναι? Μήπως είναι απλή SIM και η Γερμανική USIM και γίνεται μπέρδεμα?Οι απλές sim έχουν τάση λειτουργίας 3V και η usim 1,8 V. Ψάξτο λίγο.

Δες αν η συχνότητα λειτουργίας του Γερμανικού δικτύου είναι μέσα στις προδιαγραφές του τηλεφώνου (που λογικά θα είναι).

 

η ελληνικη είναι φρεσκια 2 μηνων wind f2g.

η γερμανικη (επισης 2 μηνων)παταει στο δικτυο της Τelekom αλλα δεν ξερω αν ειναι Usim και τι ταση έχει.LEBARA ονομάζεται η εταιρία.

πηρα χθες και μια που χρησιμοποιει το δικτυο της vodafone.de και κάνει τα ίδια.LYCAMOBILE το όνομα της εταιρίας.

Τώρα για τις προδιαγραφές τι να πω.

οι κινεζοι μου είπαν ότι στέλνουν παραγγελίες Γερμανία αλλά δεν μου ανέφερε να υπάρχουν παράπονα.

ενταξει δεν είναι καταστροφή, αυτή την στιγμή έχω το γερμανικό νούμερο στοnote 2 και την ελληνική στο 967 αλλά θα ήθελα να μπορώ να έχω και τις 2 σε μια συσκευή τουλάχιστον σε ορισμένες περιστάσεις.

Το πρόβλημα είναι ότι και τα γερμανικα μου δεν είναι και πολύ εξελιγμενα για να βρω περισσότερες πληροφορίες.

έκανα μια αναζήτηση στο νετ για αναφορές ασυμβατοτητων αλλά δεν βρήκα κάτι

να σημειώσω ότι την ελληνική την δουλεύω με ανταπτορακι μικροσιμ σε κανονικο σιμ.

Το ίδιο και την lebara.

Την lycamobileτην δοκιμασα και με ανταπτορακι και με το δικό της υπόλοιπο σαν κανονική μεγάλη σιμ και μου έκανε τα ίδια

επειδή πάντως μια βδομάδα τώρα ασχολούμαι πολύ με την συσκευή αυτή μπορώ να πω ότι έχω δοκιμάζει όλα τα ενδεχόμενα έχω βάλει μόνη της και μαζί με άλλη την κάθε κάρτα μπορώ να πω ότι όταν υπάρχει sim angela επάνω το πρόβλημα εμφανίζεται

Edited by christou
Link to comment
Share on other sites

Την lycamobileτην δοκιμασα και με ανταπτορακι και με το δικό της υπόλοιπο σαν κανονική μεγάλη σιμ και μου έκανε τα ίδια

επειδή πάντως μια βδομάδα τώρα ασχολούμαι πολύ με την συσκευή αυτή μπορώ να πω ότι έχω δοκιμάζει όλα τα ενδεχόμενα έχω βάλει μόνη της και μαζί με άλλη την κάθε κάρτα μπορώ να πω ότι όταν υπάρχει sim angela επάνω το πρόβλημα εμφανίζεται

Αν κατάλαβα καλά όλες οι κάρτες που έχεις είναι micro-sim και τις βάζεις πάνω με ανταπτοράκια σωστά?

Δοκίμασες να βάλεις την Γερμανική σιμ μόνη της πάνω με το ανταπτοράκι που χρησιμοποιείς στην Ελληνική κάρτα , μήπως φταίει το ανταπτοράκι ?

Το τελευταίο που θα προτεινα θα ήταν να ξεφορτωθείς όλα τα ανταπτοράκια και να βάλεις πάνω κανονικές κάρτες μεγάλες .Πήγαινε σε ενα κατάστημα και ζήτησε να σου αλλάξουν την micro-sim σε USIM μεγάλη. Αν συνεχίσει και στο κάνει και σε ενοχλεί στείλτο πίσω ή αν είναι δυνατόν στείλε μόνο μια κάρτα σιμ γερμανική στο καταστημα να το δοκιμάσουν αυτοί εκεί σε άλλη συσκευή

Edited by xkaliak
Link to comment
Share on other sites

φιλε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

οπως τα λες έχω δοκιμάσει τα πάντα. Και ανταπτορακια αλλαξα.

Μόνο μεγάλες σιμ ακοπες δεν δοκίμασα. Θα κοιτάξω μήπως αγιρασω και μια τέτοια.(αν και δεν θα εξυπηρετεί γιατί χρειάζομαι και μικρο σιμ τα ίδια νούμερα για να μπορώ να τα βάλω στοnote.πολλα θέλω το ξερω)

Είμαι και σε συνεννόηση με τους Κινέζους να δω τι θα κάνω.

Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

φιλε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

οπως τα λες έχω δοκιμάσει τα πάντα. Και ανταπτορακια αλλαξα.

Μόνο μεγάλες σιμ ακοπες δεν δοκίμασα. Θα κοιτάξω μήπως αγιρασω και μια τέτοια.(αν και δεν θα εξυπηρετεί γιατί χρειάζομαι και μικρο σιμ τα ίδια νούμερα για να μπορώ να τα βάλω στοnote.πολλα θέλω το ξερω)

Είμαι και σε συνεννόηση με τους Κινέζους να δω τι θα κάνω.

Ευχαριστώ και πάλι

Δεν κανει τίποτα :p

Εδώ στην Ελλάδα υπάρχει η δυνατότητα (φαντάζομαι και στην Γερμανια) να έχεις ένα νούμερο σε δύο κάρτες(μια κανονική και μια micro).

Κάθε φορά ενεργοποιείται όποια ανοίξει πρώτη και η άλλη δεν λειτουργεί.

Το θέμα είναι να σου δουλέψει με την μεγάλη και με τις άλλες μετά παίζεις όπως θες...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα μήνα χρήσης δεν μπορώ να πω ότι είμαι ενθουσιασμένος με το συγκεκριμένο κινητό. Αρκετά προβληματάκια, όπως ότι μερικές φορές δεν μπορείς να ακούσεις τον άλλο μέσω BT, έχει κόψει την σύνδεση (Q) και χρειάστηκε να βάλω Pin για να λειτουργήσει ξανά, καθώς και ορισμένα κολλήματα (π.χ. με το winamp να τρέχει πάτησα volume up και από τότε η οθόνη μαύρη μέχρι να βγει και ξαναμπει μπαταρία). Επίσης, μου έχει εμφανίσει πρόβλημα με την ένδειξη της μπαταρίας. Μερικές φορές μου δείχνει πολύ χαμηλή στάθμη μπαταρίας (π.χ. σταθερά στο 14%) ακόμη και όταν το φορτίζω. Με βάλε-βγάλε της μπαταρίας το ποσοστό πήγε στο 90%!

 

Οθόνη, ηχείο, κάμερα μέτρια. Για την κάμερα είχα ακούσει τα χειρότερα, αλλά σε καλό φως βγάζει αξιοπρεπέστατες φωτογραφίες.

 

ΥΓ. Με το στάνταρ πληκτρολόγιο που έχει, ποίος είναι ο τρόπος για να βάζουμε τόνους; Ακόμη δεν το βρήκα :)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα μήνα χρήσης δεν μπορώ να πω ότι είμαι ενθουσιασμένος με το συγκεκριμένο κινητό. Αρκετά προβληματάκια, όπως ότι μερικές φορές δεν μπορείς να ακούσεις τον άλλο μέσω BT, έχει κόψει την σύνδεση (Q) και χρειάστηκε να βάλω Pin για να λειτουργήσει ξανά, καθώς και ορισμένα κολλήματα (π.χ. με το winamp να τρέχει πάτησα volume up και από τότε η οθόνη μαύρη μέχρι να βγει και ξαναμπει μπαταρία). Επίσης, μου έχει εμφανίσει πρόβλημα με την ένδειξη της μπαταρίας. Μερικές φορές μου δείχνει πολύ χαμηλή στάθμη μπαταρίας (π.χ. σταθερά στο 14%) ακόμη και όταν το φορτίζω. Με βάλε-βγάλε της μπαταρίας το ποσοστό πήγε στο 90%!

 

Οθόνη, ηχείο, κάμερα μέτρια. Για την κάμερα είχα ακούσει τα χειρότερα, αλλά σε καλό φως βγάζει αξιοπρεπέστατες φωτογραφίες.

 

ΥΓ. Με το στάνταρ πληκτρολόγιο που έχει, ποίος είναι ο τρόπος για να βάζουμε τόνους; Ακόμη δεν το βρήκα :)

 

Το παρελαβα σημερα... το επαιξα αρκετα εφτασε στο 10 % και το εβαλα για φορτιση... δεν ξερω μετα απολιγο εδειχνε 54% και λιγο εννοω 10λεπτα... το παρατηρησα μονο και μονο για να δω πως παει... αλλα ας περιμενω τις αποδοσεις του... σε διαρκεια... μετα απο3 πληρους κυκλους φορτισεις ....

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα μήνα χρήσης δεν μπορώ να πω ότι είμαι ενθουσιασμένος με το συγκεκριμένο κινητό. Αρκετά προβληματάκια, όπως ότι μερικές φορές δεν μπορείς να ακούσεις τον άλλο μέσω BT, έχει κόψει την σύνδεση (Q) και χρειάστηκε να βάλω Pin για να λειτουργήσει ξανά, καθώς και ορισμένα κολλήματα (π.χ. με το winamp να τρέχει πάτησα volume up και από τότε η οθόνη μαύρη μέχρι να βγει και ξαναμπει μπαταρία). Επίσης, μου έχει εμφανίσει πρόβλημα με την ένδειξη της μπαταρίας. Μερικές φορές μου δείχνει πολύ χαμηλή στάθμη μπαταρίας (π.χ. σταθερά στο 14%) ακόμη και όταν το φορτίζω. Με βάλε-βγάλε της μπαταρίας το ποσοστό πήγε στο 90%!

 

Οθόνη, ηχείο, κάμερα μέτρια. Για την κάμερα είχα ακούσει τα χειρότερα, αλλά σε καλό φως βγάζει αξιοπρεπέστατες φωτογραφίες.

 

ΥΓ. Με το στάνταρ πληκτρολόγιο που έχει, ποίος είναι ο τρόπος για να βάζουμε τόνους; Ακόμη δεν το βρήκα :)

 

δεν νομιζω οτι ισχυει για την πλειοψηφια των κινητων αυτων γτ και εγω εχω δει 4 για ενα μηνα και κανενα τους δεν ειχε το παραμικρο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Αν και ακομα περιμενω το δικο μου να ερθει εχω πιασει στα χερια μου 2 κντ και τα επεξεργαστικα για αρκετη ωρα ... Με εξεραιση την καμερα το βραδυ (που ειναι λογικο να μην εχει καλη αποδοση) δεν μπορω να πω πως βρηκα κατι αλλο να με χαλαει ειδικα για τα λεφτα του ... Μην ξεχναμε οτι ειναι ενα κινητο των 100 ευρω (+ - 20) το οποιο μπορει να σταθει επαξια διπλα σε μεγαλα ονοματα που κοστολογουνται (χωρις λογο βεβαια) πολυ μα πολυ ακριβοτερα...

 

Μετά από ένα μήνα χρήσης δεν μπορώ να πω ότι είμαι ενθουσιασμένος με το συγκεκριμένο κινητό. Αρκετά προβληματάκια, όπως ότι μερικές φορές δεν μπορείς να ακούσεις τον άλλο μέσω BT, έχει κόψει την σύνδεση (Q) και χρειάστηκε να βάλω Pin για να λειτουργήσει ξανά, καθώς και ορισμένα κολλήματα (π.χ. με το winamp να τρέχει πάτησα volume up και από τότε η οθόνη μαύρη μέχρι να βγει και ξαναμπει μπαταρία). Επίσης, μου έχει εμφανίσει πρόβλημα με την ένδειξη της μπαταρίας. Μερικές φορές μου δείχνει πολύ χαμηλή στάθμη μπαταρίας (π.χ. σταθερά στο 14%) ακόμη και όταν το φορτίζω. Με βάλε-βγάλε της μπαταρίας το ποσοστό πήγε στο 90%!

 

Οθόνη, ηχείο, κάμερα μέτρια. Για την κάμερα είχα ακούσει τα χειρότερα, αλλά σε καλό φως βγάζει αξιοπρεπέστατες φωτογραφίες.

 

ΥΓ. Με το στάνταρ πληκτρολόγιο που έχει, ποίος είναι ο τρόπος για να βάζουμε τόνους; Ακόμη δεν το βρήκα :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μπορείτε να βοηθήσετε ...

 

1. Εχω βάλει μία καρτα σιμ. Πως μπορώ να ξεφορτωθώ το σήμα της άλλης κάρτας που φαίνεται πάνω με χ ?

2. Πως γίνεται όταν με παίρνει κάποιος να ακούω το όνομα του ? Εννοώ έχει καμία μαμα εντολή ή πρεπει να βάλω πρόγραμμα απο το play ?

3. Γίνεται να βάλουμε καμιά μπάρα όπως στο android 4.0.4. για να ενεργοποιούμε gps , δεδομένα , μπλέ δόντι κλπ.. πιο εύκολα ?

4. Στο πληκτρολόγιο για να αλλάξω γλώσσα πρεπει να πατάω πατημένο πάνω στη γλώσσα. Γίνεται με το σύρσιμο να αλλάξει όπως στα άλλα παλιά ανδροιντ?

5. Πως μπορώ να κλείσω τις εφαρμογές που έχω ήδη ανοίξει και δεν τις χρησιμοποιώ ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

με κλειστo το κινητο φτανει στο 100% η φορτιση ή μενει στο 99%...? το βλεπω πιεζοντας το on/off εδω και παρα πολυ ωρα... πανω απο μιση ωριτσα δεν παει 100%

 

το εχετε προσεξει η να περιμενω... να παει 100% ειναι η πρωτη του φορτιση...

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια, σημερα μου ηρθε αλλο ενα τηλεφωνο απο το minideal.

1) Ειδα οτι εχει μεσα το viber , facebook, whatsapp :worry: (+ twitter και Skype), δεν θυμαμαι σε καποια αλλα που εχω παρει να εχει αυτες της εφαρμογες, εχει και σε εσας ?

2) Βλεπω οτι το λικελ εκει που βαζουμε τη micro sd φαινεται σαν να εχει χρησιμοποιηθει, σαν να εχουν βαλει καρτα και να την εχουν βγαλει.

3) Η προστατευτικη μεμβρανη στην οθονη ειναι λαθος τοποθετιμενη και εχει μερικες φουσκαλες.

 

Γενικα, το τηλεφωνο νομιζω οτι ειναι δευτερο χερι,

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μπορείτε να βοηθήσετε ...

 

1. Εχω βάλει μία καρτα σιμ. Πως μπορώ να ξεφορτωθώ το σήμα της άλλης κάρτας που φαίνεται πάνω με χ ?

2. Πως γίνεται όταν με παίρνει κάποιος να ακούω το όνομα του ? Εννοώ έχει καμία μαμα εντολή ή πρεπει να βάλω πρόγραμμα απο το play ?

3. Γίνεται να βάλουμε καμιά μπάρα όπως στο android 4.0.4. για να ενεργοποιούμε gps , δεδομένα , μπλέ δόντι κλπ.. πιο εύκολα ?

4. Στο πληκτρολόγιο για να αλλάξω γλώσσα πρεπει να πατάω πατημένο πάνω στη γλώσσα. Γίνεται με το σύρσιμο να αλλάξει όπως στα άλλα παλιά ανδροιντ?

5. Πως μπορώ να κλείσω τις εφαρμογές που έχω ήδη ανοίξει και δεν τις χρησιμοποιώ ?

 

φίλε για το ένα βαλε το gravity box.μεταξύ άλλων έχει και αυτή την επιλογή να μην εμφανίζεται καθόλου το σήμα της δεύτερης σιμ

Link to comment
Share on other sites

φίλε για το ένα βαλε το gravity box.μεταξύ άλλων έχει και αυτή την επιλογή να μην εμφανίζεται καθόλου το σήμα της δεύτερης σιμ

 

Ok, για το 5 ξέρεις τπτ ?

Πως να κλείσω τις ανοικτές εφαρμογές ? Πχ στο S7562 που είχα παταγα το κεντρικό πλήκτρο και αν είχα πριν ανοίξει google chrome παταγα τελος και την έκλεινα. Τώρα εδώ πως το κάνουμε αυτό ? Νέος στο 4.2.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια, σημερα μου ηρθε αλλο ενα τηλεφωνο απο το minideal.

1) Ειδα οτι εχει μεσα το viber , facebook, whatsapp :worry: (+ twitter και Skype), δεν θυμαμαι σε καποια αλλα που εχω παρει να εχει αυτες της εφαρμογες, εχει και σε εσας ?

2) Βλεπω οτι το λικελ εκει που βαζουμε τη micro sd φαινεται σαν να εχει χρησιμοποιηθει, σαν να εχουν βαλει καρτα και να την εχουν βγαλει.

3) Η προστατευτικη μεμβρανη στην οθονη ειναι λαθος τοποθετιμενη και εχει μερικες φουσκαλες.

 

Γενικα, το τηλεφωνο νομιζω οτι ειναι δευτερο χερι,

 

Να επιστράφηκε από Έλληνα λες και να στο πασάρανε ?

Περίεργο πάντως , ούτε δυο λεπτά δεν θα έπαιρνε να κάνουν wipe ολα τα στοιχεία . Ούτε καν να ξαναπεράσουν την ρομ δεν θα χρειαζοταν

Link to comment
Share on other sites

Και μένα που ήρθε σήμερα έχει τα προαναφερόμενα προγράμματα ήδη εγκατεστημένα.

Για τα άλλα οχι ειναι κομπλε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...