Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S4 I9505


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν διαφωνω απολυτα σε αυυο που λες αλλα συνηθως το θεμα σηματος, τουλαχιστον στη δικη μου εμπειρια, δεν εχει να κανει με το κινητο αλλα την περιοχη.

Εχω αλλαξει πανω απο 10 modem στο s4, δεν ειδα ποτρ διαφπρετικη διαχειρηση του σηματος, ή της σταθρροτητας του. Γενικως ποτε δεν παρατηρησα διαφορά με το modem πανω από 1-2%. Αρα ουσιαστικά καμία αλλαγη καθως αυτη η διαφορα ανετα προκυπτει απο τις μικροαλλαγες στη χρηση που κανεις καθε μερα. Μια μερα μιλας 5 λεπτα παραπανω, αλλη στελνεις 5 sms λιγοτερα κοκ.

Εξάλλου στο θεμα μπαταρίας ενα ειναι το προβλημα και ονομαζεται Οθόνη

 

Την διαφορά θα την καταλάβεις σε standby και φυσικά όπως λες η συγκρίσει πρέπει να είναι στο ίδιο μέρος.έμενε μου έχει τύχει και 30% καλύτερη αυτονομία με αλλαγή modem.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διάβασα στο xda για περιορισμό ανάλογα με τον bootloader στο τι modem μπορείς να φλασάρεις. Τελικά ειναι σίγουρο ότι μπορώ να φλασάρω το XXUEML6 με τον παλιό bootloader παιδιά? Δεν προλαβαίνω να τα παρακολουθώ πλέον όπως παλιότερα και με έχει μπερδέψει λίγο η Samsung.
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στο xda για περιορισμό ανάλογα με τον bootloader στο τι modem μπορείς να φλασάρεις. Τελικά ειναι σίγουρο ότι μπορώ να φλασάρω το XXUEML6 με τον παλιό bootloader παιδιά? Δεν προλαβαίνω να τα παρακολουθώ πλέον όπως παλιότερα και με έχει μπερδέψει λίγο η Samsung.

 

Μπορείς να δώσεις link από αυτό το θέμα που αναφέρει τον περιορισμό. Εγώ είμαι στο xda αλλά δεν έχω βρει τίποτα τέτοιο και φλασάρω κανονικά τα modem, στα οποία κιόλας δεν βλέπω να λέει πουθενά αν είναι για παλιό ή νέο bootloader!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις link από αυτό το θέμα που αναφέρει τον περιορισμό. Εγώ είμαι στο xda αλλά δεν έχω βρει τίποτα τέτοιο και φλασάρω κανονικά τα modem, στα οποία κιόλας δεν βλέπω να λέει πουθενά αν είναι για παλιό ή νέο bootloader!

 

[ATTACH]40282[/ATTACH]

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=48129614&highlight=xxuemkf+bootloader#post48129614

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω... εγω φλασαρω κανονικα αυτο που δινει αυτο το θεμα! Τωρα εχω το ML6 και ειμαι με παλιο bootloader! Δεν εχω αντιμετωπισει το παραμικρο προβλημα

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα λετε για lte modems? Εγω που το ειχα δοκιμασει μονο το παλιο παιζει. Αλλιως δεν εχεις ηχο πουθενα...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα λετε για lte modems? Εγω που το ειχα δοκιμασει μονο το παλιο παιζει. Αλλιως δεν εχεις ηχο πουθενα...

 

Ποιο παλιό...? Εγώ πάντα φλασάρω αυτά αυτά που έχει το θέμα στο xda(http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2192025&highlight=xxuemkf+bootloader) με παλιό bootloader και παίζουν κανονικά όλα! Δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Τώρα για αυτόν το διαχωρισμό που λένε, δεν ξέρω! Έχω κανονικά σήμα πάντως σε όλα τα δίκτυα και φουλ σταθερό!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα λετε για lte modems? Εγω που το ειχα δοκιμασει μονο το παλιο παιζει. Αλλιως δεν εχεις ηχο πουθενα...

 

για εξηγησε λιγο καλυτερα. ποιο ειναι το παλιο που ειχες δοκιμασει εσυ και παιζει? σε ποιοα περιπτωση δεν εχεισ ηχο?

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα λετε για lte modems? Εγω που το ειχα δοκιμασει μονο το παλιο παιζει. Αλλιως δεν εχεις ηχο πουθενα...

 

Ποιο παλιό...? Εγώ πάντα φλασάρω αυτά αυτά που έχει το θέμα στο xda(http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2192025&highlight=xxuemkf+bootloader) με παλιό bootloader και παίζουν κανονικά όλα! Δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Τώρα για αυτόν το διαχωρισμό που λένε, δεν ξέρω! Έχω κανονικά σήμα πάντως σε όλα τα δίκτυα και φουλ σταθερό!

 

Και οι 2 έχετε δίκιο μερικώς... Για να δουλέψει ο ήχος με παλιό bootloader θέλει άλλο kernel. Αυτό που έχει ο djembey στις cmw roms του δουλεύει μια χαρά (έχει και permissive status).

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Και οι 2 έχετε δίκιο μερικώς... Για να δουλέψει ο ήχος με παλιό bootloader θέλει άλλο kernel. Αυτό που έχει ο djembey στις cmw roms του δουλεύει μια χαρά (έχει και permissive status).

 

Τότε είναι ίσως επειδή έχω echoerom με ΚΤ kernel. Δεν έχω αντιμετωπίσει ως τώρα κανένα πρόβλημα με modem!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω το GT-I9505 και δεν μου βγάζει αναβάθμιση εχω 4.2.2 το κινητό ειναι (BTU) Σλοβακία...ειδα οτι εχει δοθεί η αναβάθμιση...το αγόρασα καινούργιο και δεν το εχω πειράξει ποτε στο download mode είναι ολα 0x0 εκτός απο το τελευταίο που είναι 0x30...Τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω το GT-I9505 και δεν μου βγάζει αναβάθμιση εχω 4.2.2 το κινητό ειναι (BTU) Σλοβακία...ειδα οτι εχει δοθεί η αναβάθμιση...το αγόρασα καινούργιο και δεν το εχω πειράξει ποτε στο download mode είναι ολα 0x0 εκτός απο το τελευταίο που είναι 0x30...Τι να κάνω?

 

Κατέβασε την από το sammobile( αυτή που θες, δηλαδή της Σλοβακίας) και την περνάς μέσω odin. Μην ρωτήσεις πως! Περιγράφεται αναλυτικά.

Να ξέρεις όμως ότι θα περάσεις τον νέο bootloader με ότι συνεπάγεται αυτό σε περίπτωση που θες να περάσεις custom kernel,rom,recovery κλπ κλπ κλπ

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως κανω revert σε stock rom απο cyanogen

 

Απλα μεσω odin η θελει και κατι αλλο ?

 

Ευχαριστω

 

Μεσω odin.Και εισαι κομπλε

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

 

χρειαζομαι επειγοντος την βοηθεια σας -- το τηλ ξαφνικα, χωρις λογο οταν παω να το κανω boot μπαινει σε recovery, δεν μπορω να μπω κανονικα -- εκανα wipe cache partition, εκανα wipe data, τιποτα!!! ΜΟΝΟ αν κανω 'volume DOWN + power (δεν μπαινει σε download mode) τοτε κανει κανονικα boot ΑΛΛΑ αν το ξανα σβησω παλι σε recovery μπαινει! Τι να κανω??? παρακαλω θερμα για την βοηθεια σας. ΔΕΝ εχω κανει root, εχω το τελευταιο κανονικο firmware. HELP!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

 

χρειαζομαι επειγοντος την βοηθεια σας -- το τηλ ξαφνικα, χωρις λογο οταν παω να το κανω boot μπαινει σε recovery, δεν μπορω να μπω κανονικα -- εκανα wipe cache partition, εκανα wipe data, τιποτα!!! ΜΟΝΟ αν κανω 'volume DOWN + power (δεν μπαινει σε download mode) τοτε κανει κανονικα boot ΑΛΛΑ αν το ξανα σβησω παλι σε recovery μπαινει! Τι να κανω??? παρακαλω θερμα για την βοηθεια σας. ΔΕΝ εχω κανει root, εχω το τελευταιο κανονικο firmware. HELP!

 

Μήπως έχει κολλήσει το volume up ?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κολλήσει το volume up ?

 

Ναι, μολις το ειδα... !!!!! Ξαφνικα, γιατι μεχρι χθες ολα καλα! Τι μπορω να κανω? παω σερβις...???

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μολις το ειδα... !!!!! Ξαφνικα, γιατι μεχρι χθες ολα καλα! Τι μπορω να κανω? παω σερβις...???

 

 

Εννοείται και το πας σέρβις, όσο είσαι στην εγγύηση ΔΕΝ βάζεις χέρι στην συσκευή σου (σε επίπεδο hardware) διότι θα την χάσεις.

Οπότε η μόνη λύση, εκεί.:)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται και το πας σέρβις, όσο είσαι στην εγγύηση ΔΕΝ βάζεις χέρι στην συσκευή σου (σε επίπεδο hardware) διότι θα την χάσεις.

Οπότε η μόνη λύση, εκεί.:)

 

Γεια σου dimitrisioak, ευχαριστω για την απαντηση!

 

Ναι, το πηγα σημερα και το φτιάξανε μεσα σε 1 ώρα (μην σου πω και λιγότερο)! Οπως είπες πολυ σωστα, δεν το πειράζω με τίποτα γιατι δεν θέλω να χάσω την εγγύηση!

Link to comment
Share on other sites

εαν εχουμε custom ROM και το παμε για σερβις η εγγυηση ισχυει ή οχι ?

 

Όχι βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

καινουρια αναβαθμιση I9505XXUENA4 Greece 2014 January (ενημερωση απο sammobile) Edited by spiros1001
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...