Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S4 I9505


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βασικα θελω να μαθω απο που ειναι το κινητο.θα παρω την samsung αυριο δινωντας το imei κ serial number . λογικα θα μου πουν ποιας χωρας ειναι...?θα ερθει κ 4,3 κ σε αλλες χωρες επισημα κ θα την κανω!!

 

Συχνές ερωτήσεις / FAQ για το Galaxy S4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους.Μήπως κάποιος απο σας γνωρίζει γιατί δεν έχει δοθεί ακόμα το Update σε Android 4.3 για Ελληνικό Galaxy S4, αγορασμένο απο το Πλαίσιο και με Stock Rom;Ενημερωτικά αυτές τις ημέρες η Samsung αρχίζει να δίνει το παραπάνω Update για την International έκδοση του 3g Galaxy S3.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Μια και το Csc δεν λέει να γυρίσει έβαλα σημερα την ολλανδική 4.3 που έδωσε σημερα. Το τηλ πετάει πραγματικά, έχω δοκιμάσει όλες αλλά σαν αυτή καμία ακόμα και στη θερμοκρασία έχει διάφορα. Δεν την συστήνω σαν αλλαγή γιατί με το θέμα του Csc μετά δεν θα γυρίσει σε αυτό που έχει η συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Μια και το Csc δεν λέει να γυρίσει έβαλα σημερα την ολλανδική 4.3 που έδωσε σημερα. Το τηλ πετάει πραγματικά, έχω δοκιμάσει όλες αλλά σαν αυτή καμία ακόμα και στη θερμοκρασία έχει διάφορα. Δεν την συστήνω σαν αλλαγή γιατί με το θέμα του Csc μετά δεν θα γυρίσει σε αυτό που έχει η συσκευή.

 

τωρα εχεισ χασει και την εγγυηση.και ο knox ειναι 0χ1

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

τωρα εχεισ χασει και την εγγυηση.και ο knox ειναι 0χ1

 

Όλα είναι 0 έχω βάλει ρόμ δικές του όχι custom:lol:

Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι 0 έχω βάλει ρόμ δικές του όχι custom:lol:

 

αφου λενε οτι δεν μπορεις να βαζεις ολες τισ 4.3.δηλαδη αν βαλεις γερμανικια και μετα βαλεις αλλης χωρας γραφει ο knox.μετα λενε οτι δεν μπορεισ να γυρισεις παλι στην 4.2.2.

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

αφου λενε οτι δεν μπορεις να βαζεις ολες τισ 4.3.δηλαδη αν βαλεις γερμανικια και μετα βαλεις αλλης χωρας γραφει ο knox.μετα λενε οτι δεν μπορεισ να γυρισεις παλι στην 4.2.2.

 

Δεν μπορείς να γυρίσεις απο 4.3 σε 4.2 αλλά μπορείς να βάλεις οποιαδήποτε 4.3 .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα και συγνωμη αν επαναλαμβανω το θεμα αλλα δεν ειδα αν καπου εχει αναφερθει. Αντιμετωπιζω προβλημα με την μπαρα των ειδοποιησεων μετα απο αναβαθμιση απο 4.2.2 σε 4.3. δεν κατεβαινει παντα και ξεκολλαει μονο αν επιχειρησεις κληση και μετα στην επομενη κληση ξανακολλαει. εκανα hard reset και τιποτα. Στην samsung ανεφεραν οτι ισως φταιει το viber αλλα οαλι οχι. εχει καλλος αυτο το προβλημα σε γεμρανικο s4 με 4.3 MJ5? Τι λυσεις προτεινετε? Να περιμενω επομενη αναβαθμιση του γερμανικου 4.3 σε MJ7?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα και συγνωμη αν επαναλαμβανω το θεμα αλλα δεν ειδα αν καπου εχει αναφερθει. Αντιμετωπιζω προβλημα με την μπαρα των ειδοποιησεων μετα απο αναβαθμιση απο 4.2.2 σε 4.3. δεν κατεβαινει παντα και ξεκολλαει μονο αν επιχειρησεις κληση και μετα στην επομενη κληση ξανακολλαει. εκανα hard reset και τιποτα. Στην samsung ανεφεραν οτι ισως φταιει το viber αλλα οαλι οχι. εχει καλλος αυτο το προβλημα σε γεμρανικο s4 με 4.3 MJ5? Τι λυσεις προτεινετε? Να περιμενω επομενη αναβαθμιση του γερμανικου 4.3 σε MJ7?

 

Το πήγες στη sasmung και σου είπαν οτι ίσως φταίει το viber ή τηλεφωνικά σου έδωσαν αυτή την απάντηση ; Επίσης σε ποιά επόμενη αναβάθμιση αναφέρεσαι ;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Μια και το Csc δεν λέει να γυρίσει έβαλα σημερα την ολλανδική 4.3 που έδωσε σημερα. Το τηλ πετάει πραγματικά, έχω δοκιμάσει όλες αλλά σαν αυτή καμία ακόμα και στη θερμοκρασία έχει διάφορα. Δεν την συστήνω σαν αλλαγή γιατί με το θέμα του Csc μετά δεν θα γυρίσει σε αυτό που έχει η συσκευή.

Τι εννοεις μεχρι και στην θερμοκρασια?

 

Και γιατι δεν την προτεινεις?

Link to comment
Share on other sites

πηγα σε εξουσιοδοτημενο της περιοχης μου (εταιρεια ομνιτεκ) και απλα οταν τους ανεφερα το προβλημα μου ειπαω να κανω hard reset και πως υποψιαζονται απο εικασιες της samsung πως φταιει το viber. αφου τακανα και ακομη δεν δουλευει συνεχεια σωστα η μπαρα και κολλαει τους πηρα τηλ. και μου ειπαν να παω το κινητο για ελεγχο και ισως προβουν σε αντικατασταση πλακετας κτλ. δεν ξερω τι να κανω. το κινητο μου ειναι γερμανικο και εκανα την προβλεπομενη απο γερμανια αναβαθμιση 4.3 με XXUEMJ5. βλεπω σε φορουμ πολλα κνητα εχουν το ιδιο προβλημα στην μπαρα ειδοποιησεων με την εν λογω αναβαθμισης αλλα κανεις δεν εχει δωσει μια μονιμη λυση
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις μεχρι και στην θερμοκρασια?

 

Και γιατι δεν την προτεινεις?

 

Δεν ζεσταίνεται όσο με τις άλλες ρομ, δεν την προτείνω γιατί θα αλλάξει το CSC και μετα δεν γυρνά στο κανονικό, βρήκα ένα πίνακα με τα CSC ο οποίος νομίζω θα βοηθήσει σχετικά.

http://ykkfive.blogspot.gr/2011/11/samsung-csc-code-reference.html#.UnfqyeLAHPp

Το δικο μου ειναι γαλλικό και έγινε ALB.. περιμένω να βγει μια 4.3 που έχει στο πινακα για γαλλικό και νομίζω θα με βοηθήσει να επανέλθει, ας μας πει κάποιος που γνωρίζει. Η OXA open europe ειναι καλη αλλα δεν την βρίσκω πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Θελει root αλλα τωρα πως?:lol:

εγω εχο το παλιο bootloader οπωτε δεν πιστευω να εχω προβλημα.

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα κανω μια ερωτηση που εχει γινει ξανα αλλα λογω διαφορετικων απαντησεων καθε φορα την επαναλαμβανω: Για να περαστει επισημο firmware απο το kies (δηλαδη εχοντας stock 4.2.2 και να πας σε stock 4.3) χρειαζεται wipe data και πριν και μετα τη διαδικασια η μονο μετα;

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

χρειαζεται wipe data και πριν και μετα τη διαδικασια η μονο μετα;

 

Και ποιος σου είπε ότι χρειάζεται καν;

Δε χρειάζεται να κάνεις τίποτα.

Εξαιρούμε την μικρή πιθανότητα να πάει κάτι λάθος στην αναβάθμιση, το οποίο μπορεί να συμβεί σε οποιαδήποτε συσκευή, με οποιοδήποτε λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

Και ποιος σου είπε ότι χρειάζεται καν;

Δε χρειάζεται να κάνεις τίποτα.

Εξαιρούμε την μικρή πιθανότητα να πάει κάτι λάθος στην αναβάθμιση, το οποίο μπορεί να συμβεί σε οποιαδήποτε συσκευή, με οποιοδήποτε λειτουργικό.

 

Οι απόψεις διίστανται όσον αφορά το συγκεκριμένο θέμα. Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου μιας και ποτέ δεν εκανα wipe/factory αλλά υπάρχουν πολλοί που το θεωρούν βασικό.

Link to comment
Share on other sites

Εχω 3 μερες που αναβάθμισα σε στοκ 4.3 εχω παρατηρήσει 2 πολυ ενοχλητικά θεματακια...

1.καθε φορα που κανω απεγκατασταση μια εφαρμογη , σκαλωνει κ μου πεταει παραθυρο οτι το touchwiz δεν ανταποκρινεται..

2.καθε φορά που ενεργοποιώ το wi-fi μου βγάζει μήνυμα στις ειδοποιήσεις κάτι για security information..λογικά κατι θα παίζει με το knox.

 

κανείς άλλος με τα ίδια προβληματακια ;

Link to comment
Share on other sites

Και ποιος σου είπε ότι χρειάζεται καν;

Δε χρειάζεται να κάνεις τίποτα.

Εξαιρούμε την μικρή πιθανότητα να πάει κάτι λάθος στην αναβάθμιση, το οποίο μπορεί να συμβεί σε οποιαδήποτε συσκευή, με οποιοδήποτε λειτουργικό.

 

Δε θα κανω τιποτα και βλεπουμε... Στρατο να προχωρησω οπως ειμαι στην αναβαθμιση η να ξερουταριστω πρωτα; Παιζει κανα ρολο;Ετσι κι αλλιως με την αναβαθμιση θα φυγει το ρουτ μονο του σωστα; Και κατι τελευταιο:Για να κανω ρουτ μετα ξανα θα το κανω με το cf root οπως κανονικα στον οδηγο;

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Εχω 3 μερες που αναβάθμισα σε στοκ 4.3 εχω παρατηρήσει 2 πολυ ενοχλητικά θεματακια...

1.καθε φορα που κανω απεγκατασταση μια εφαρμογη , σκαλωνει κ μου πεταει παραθυρο οτι το touchwiz δεν ανταποκρινεται..

2.καθε φορά που ενεργοποιώ το wi-fi μου βγάζει μήνυμα στις ειδοποιήσεις κάτι για security information..λογικά κατι θα παίζει με το knox.

 

κανείς άλλος με τα ίδια προβληματακια ;

 

Σχετικά με το Νο.2 θέμα, εμένα άρχισε να μου το κάνει από χθες παρόλο που έχω αναβαθμίσει(stock 4.3 / DBT) πριν 20 ημέρες περίπου...

Έχει αναφερθεί πάντως και από άλλο χρήστη τις προηγούμενες ημέρες...

Το θέμα είναι αν σημαίνει κάτι αυτή η ενημέρωση και πως εξαφανίζεται...

 

Όποιος γνωρίζει ας βοηθήσει...

Link to comment
Share on other sites

Εχω 3 μερες που αναβάθμισα σε στοκ 4.3 εχω παρατηρήσει 2 πολυ ενοχλητικά θεματακια...

1.καθε φορα που κανω απεγκατασταση μια εφαρμογη , σκαλωνει κ μου πεταει παραθυρο οτι το touchwiz δεν ανταποκρινεται..

2.καθε φορά που ενεργοποιώ το wi-fi μου βγάζει μήνυμα στις ειδοποιήσεις κάτι για security information..λογικά κατι θα παίζει με το knox.

 

κανείς άλλος με τα ίδια προβληματακια ;

 

 

Eγω για το πρωτο το πηγα σε service και περιμενω

Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/firmwares/1/?model=GT-I9505&pcode=EUR#firmware

 

εμενα ειναι βουλγαρικο BGL και την πηρα προχθες... λογικα μεσα στην εβδομαδα θα την παρεις και εσυ

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...